• Jenčus

    Čus lidi,chtěl bych si koupit nové kolo a věnovat se cyklistice víc než doposud.Plánuji si pořídit nové kolo,které něco vydrží a chtěl bych se věnovat cykloturistice a kolo používat jak na silnicích a cestách tak i v neupraveném terénu a na delší trasy.Do nového kola jsem ochoten vložit cca 20000Kč včetně vybavení.Kterou značku a typ kola byste mi doporučovali.Díky

    0 0
    • Staenly  

      zdar. No na cykloturistiku sou nejlepsi krosovy/trekingovy kola, ale v neupravenym terenu si s nema moc neuzijes…Znacka zas az tak dulezita neni, pokud to nebude Joko…:)

      0 0
    • Kolík  

      Budeš si muset ujasnit kde budeš chtít víc jezdit,jestli po silnici a upravenejch cestách nebo cestou-necestou. A podle toho si vybrat typ kola. Já jsem pro horské kolo – trochu se trápíš na silnici ale v terénu jsi král! :-)

      0 0
    • fousac  

      jestli opravdu „.. vcetne vybaveni..“ , tak to ti na to kolo moc nezbyde… :) sem to videl u sebe: svetla, blikacky a podobny blbosti na bike – 2k, boty – 2k, moira – 1k5, bunda 2k5, kratasy – 1k5, helma – 1k5 atd atd… proste to neni zadna legrace… :(

      0 0
    • Dumbo  

      ja by som doporucil Kellys Magic stoji nieco okolo 17 000 sk pouzivam ho na jazdenie XC a nesetrim ho… a zatial ziadna zavada 3 litre ti zostanu na elastaky dres a aj na helmu

      0 0
    • McBlacky  

      hlavně si polaď dobře posed, na cykloturistiku bych doporučil zvednutější vlaštovky a možná i představec s úhlem 30 a více stupňů (spíše kratší). Když budeš jezdit víc terén MTB tak si můžeš koupit naopak delší a rovnější představec.

      kolo si kup tak za 15000kč, za zbytek bys mohl pořídit ostatní (boty, pedály, brašny, nářadí, oblečení, světla, blatníky…) a stejně to bude jen tak tak

      0 0
    • Honzis  

      Já bych šel do crossa tak okolo 12tisíc, jestli chceš víc do terénu tak dej odpruž. vidli a pláště tak 37–40/622 s hrubým vzorem nebo jdi rovnou do mtb, ale to zas nebudeš po asfaltu moc svištět. Zbylé prachy počítám na brašny, ohoz, tachák, světlo apod. A taková acera/alívko ti jistě vydrží. Při větší zátěži kola bych se díval po pořádných nábách, výpletu a ráfcích, abys pak nejezdil s „osmičkou“. No a doporučit – http://www.kellys-bicycles.com/index.php?… , www.dema.sk/…4/bike04.htm v SK, v Kč to je snad také okolo 12) .

      0 0
      • pe?an  

        jednoznačně doporučuji horský kolo,s nim nejsi v ničem omezen,můžeš jezdit kdekoliv,ale je pravda,že někde to bude namahavější(sil­nice).Sám mám horáče jezdim různý terén a přes léto vyrážím s klukama na týden ověnčen báglama.Žádnej problém,dráty nepraskaj a ráfky neohýbaj..:o)Ti co maj trekový kola se bojej sjíždět i méně náročný sjezdy.

        0 0
        • gomolka  

          Mám horský kolo, a teď jsem si zajel B50, a ve sjezdu mě udělal frajer na trekingu … tak nevím. Asi je to i o jezdcovi :o))

          0 0
          • pe?an  

            udělat tě klidně mohl..:o),ale už nevýš jaký následky to zanechalo na jeho bajku…:).to je to samí jako kdybych Fabií jezdil po lese.Ona to třeba zvládne,ale Pajero je na tom líp.:o)..a můžu s nim i na silnici.

            0 0
            • gomolka  

              … máš pravdu, o tom nepochybuji a plně s tebou souhlasím. Já jsem měl nějakou dobu crossový kolo a byl jsem spokojenej. Letos jsem si pořídil horský a díky tomu sem zamířil hlavně na terén, a celkem jsem tomu propadl … ale to je můj „problém“. Nejdůležitější je zvolit si PRIORITU!!! A to už každej musí vědět, kudy chce jezdit více. Nejlepší by bylo mít jak cross, tak MTB a ještě silničku, ale to je asi mimo mísu :o(

              0 0
              • pe?an  

                ..u mě skoro stejnej problém,brácha si kdysi koupil horský a já tomu taky propadl..:o)Teď bych už jiný kolo nekoupil.A když jedu po silnici a nestíhám,tak se radši vymluvim na fyzičku a beru to jako motivaci..:o)

                0 0
              • Pá-dlista1  

                A to je jeste vsechno skoro stejny. Ale co mam delat, kdyz bych chtel jezdit sjezd,4X,BMX,DJ,­Street a jeste se dostat do prace nebo najet nejaky kilometry. To je potom na odstrel :)

                0 0
                • McBlacky  

                  kdybys nelámal pořád vidle, tak by na to třeba penízky zbyly :-)

                  0 0
            • fousac  

              to ste zabari… na krosu se da dat skoro to samy co na biku… limitujici je snad jenom vidlice, 0,5 metru drop by nemusela rozdejchat… ale treba Transbrdy na meride 8700 je pohodicka bez jakychkoliv nasledku…

              0 0
          • Vymi  

            A jak potom toen frajer dopadl… po zavode jel na tom treku nebo sel pesky… :-)

            0 0
      • gomolka  

        A proč si myslíš, že kola ze Slovenska jsou tak super??? Nemyslíš že zlatý český ručičky neposkládaj lepší kolo ? :o) např: http://www.apache-bike.cz/…004/text.php?… http://www.apache-bike.cz/…004/text.php?…

        PS: ceny jsou v českých penízkách :o)

        0 0
        • Honzis  

          To byly jen tipy, je samozřejmé, že v této relaci existuje min. 20kol, o kterých by se dalo uvažovat. Tohle jsem jen hodil „do placu“.

          0 0
          • gomolka  

            Honzis, v pohodě:o) Já jen, že jsem trochu z těch, kteří se snaží podporovat domácí firmy, pokud to tedy zrovna u kol jde … ale shimano se vlastně taky vyrábí na severní Moravě … :o)))

            0 0
      • Lišák  

        Není přece problém mít doma dvoje obutí-2.1 drapák a 1.5 slick. Přezut podle charakteru vyjížďky. Časem si třeba pořídit i druhý kola a pak už je to aféra jedné minuty udělat ze „silničky“ bajka.

        0 0
        • McBlacky  

          nevim teda jak z 12kg bika vyrobit za minutu 8,5kg silnici :-( asi jsem někde něco přehlídl… slicky jsou fajn, ale taky to neřeší…

          0 0
    • Vymi  

      Hele chlape zensky leti na MTB… :-)) Ne ted vazne s tim crossem sice budes rychlejsi na silnici nez na MTB ale v terenu jasne vyhrava horak mozna zpocatku si budes rikat ze cross je lepsi a kolikrat se ti stane ze pojedes po zpevnene vozovce a nebo po polnacce?? Ja svoje kolo nesetrim a taky je to tak videt, vidle co tam byla jako zaklad odpruzena RST Gila uz ted ma mensi problemy a v zari pujde na skladku nebo se uvidi… Vis na crossu nedokazes vetsi skoky, sjezdy apod. vychytavky, mozna ze by to kolo zvladlo ale na jak dlouho… Pokud si chces opravdu vychutnat dobrou jizdu v terenu i na te silnici na ktere stejne moc jezit nebudes tak jdi do MTB… :-)

      0 0
      • pe?an  

        ..a ja myslel,že na pořádný mašiny..:o) Sleduju,že většina co jsme tady je pro horáče,takže to bychom měli.Teď mu ještě nějaký doporučte,v tom se poslední dobou sám neorientuju.

        0 0
      • Vojtos  

        No já mám MERIDU Crossway 8900. A co se týče terénu je to sice kompromis, ale naprosto super. Uvažoval sem i o horskym ale tkahle je to idealka na silnici se netrapim a když chci do terénu tak si taky zajezdim.

        0 0
        • pe?an  

          sám píšeš,že se na silnici netrápíš a v terénu si taky zajezdíš.Takže z toho plyne,že víc asi jezdíš silnici,takže sis zvolil dobře…:o)Ale kdybys to chtěl trochu víc pustit v terénu,tak nevim,nevim…

          0 0
          • Vojtos  

            No terének sem už taky zkoušel mám to tak 50/50 proto že ho taky rád a určitě to neni na skoky. Ale jinak sjezdy apod. zvládá velmi dobře má totiž širší pláště než je u crossu zvykem a docela slušnou vidlici. Ale každopádně nebudu tvrdit, že je do terénu lepší jak horas.

            0 0
            • pe?an  

              ty jsi z něho to horský vlastně skoro udělal,…:o)

              0 0
              • Vymi  

                tak tak s crosse si vlastne udelal skoro horaka… :-)

                0 0
                • Vojtos  

                  No dyk to říkám že je to ideální kompromis jelikož na silnici zase sviští rychlejc než horas:-)))

                  0 0
    • blue  

      v poslednim Velu je prehled/minitest kol kolem 15 tisic, tak se do toho mrkni, minimalne tri zajimavy tipy tam jsou, GT Avalanche, Trek 4500 a jeste neco, to si nevzpomenu… v nejakym starsim (2–3 cisla dozadu?) bylo to samy v kategorii 20 tisic… jako zakladni voditko, aby sis udelal prehled, je to dobry

      0 0
    • Man  

      Kup si MTB a ked sa rozhodnes ist 100% cestu, tak prehod gumy za slick, poriadne ich nahust a mas po probleme. Nepojdes ako na Trek Madonna 5.9, ale asi nie si Lance, tak na to kasli.

      0 0
    • JirkaB  

      Na delší trasy po silnici bude asi lepší trekingový kolo. V případě horáka je asi jako kompromis možný koupit ještě jedny hladký 1.5" pláště a když víš, že se budeš pohybovat na silnicích tak je zkrátka nazout. Akorát má horák lehčí převody.

      0 0
      • Vymi  

        no ty lehci prevody si myslim jsou i u crosse pokud se jedna o to same vybaveni… prece… :-)

        0 0
        • JirkaB  

          Nechci se moc přít, ale např. Author Opus má převodník 44–32–22 a Author Reflex 48–38–28…:-)

          0 0
        • Honzin  

          cross ma vetsi prumer kol, takze stejny prevody jako na horakovi jedou rychlejc

          0 0
    • bubo  

      Zkus se podivat i na Superior XC 879, www.superior.cz/katalog4.php. to MTB na 29" kolech (stejny prumer rafku jako cross, ale sirsi gumy a bytelnejsi ram a vidlice). Do ted jsem jezdil crossove kolo, ale lakalo mne MTB a tohle mne zaujalo, tak jsem se pro nej rozhodl a zatim jsem nadmiru spokojen. Na silnici jsem sice o fous pomalejsi, ale muzu s tim i do lesa bez toho, abch se bal, co to s kolem udela. Pokud budes chtit jezdit vice asfalt, das slabsi a hlasi gumy (crossove, trekove) a mas vystarano.

      0 0
      • Žanek  

        Přesně! Tohle bych viděl jako optimum pro terenní turistiku. Na druhé straně je horší dostupnost a menší výběr některých věcí(pláště, ráfky, vidlice)než 26". Pokud terénem myslíš značené cyklotrasy, tak si klidně kup crossa.Na silnici to je velká výhoda, v terénu hendikep, ale není to nic strašného.

        0 0
        • bubo  

          Pláště a duše nemají na každém rohu, ale většinou není problém objednat (tedy alespoň to všichni tvrdí, zatím jsem to ještě netestoval), ráfky jsou tejné jako na crossu. S vidlema je to asi horší, ale zase se vidle nekupuje každý den (teda pokud nebudeš jezdit jako někteří zde, ale to bys asi sháněl trochu jiné kolo :-)), takže se určitě taky dá něco vybrat. Na tom Superioru je Suntour NRX 7500, sice je to teď dost „provařená“ značka, ale v dané cenové relaci stejně nic moc jiného na výběr asi není. Vidle pruží, tlumí, v každém případě je to lepší než pevná, co jsem měl na crossu.

          0 0
    • Jester  

      Není pravda, ze MTB je pomale na silnici. Jsou jen pomale nohy.

      0 0
      • Vymi  

        ano to je pravda, na horaku muzes klidne podelat i frajera na zavodce… zalezi jakou mas formu… :-)

        0 0
      • lubos  

        To ano. Do urcite rychlosti, pak je problem s prevody. Ale kdo ma dobry nohy, utahne i vysokou kadenci. Ale jina vec .. MtB ma jinej posed, nejde ani o aerodynamiku ale sedet na MtB nekolik hodin pri jizde na silnici nic moc :(

        0 0
        • Jester  

          Já teda problém s převodama nikdy nemám, když už, tak jenom s nohama. Dle mého jsou převody na biku jak zbytečně těžké, tak i zbytečně lehké. Tou spletitou větou chci říct, že jsem na své devítce ještě nepoužil nejtěžší převod a 2 nejlehčí převody. Tj. víc by se mi líbilo, kdyby byly pastorky poskládáné po míň zubech, než aby měla kazeta pastorek s 32 (34) zubama, resp. s 11.

          0 0
          • McBlacky  

            tak to je dost divný ne, když vyšlapeš kopce tak, že nepotřebuješ víc vzadu než 28, tak by jsi měl mít silné nohy dost na to abys na rovince, nebo z mírného kopce dával 44/11.

            0 0
            • Jester  

              Za to boleni noh jsem zapomnel dat smajlika :-) Na rovince jedu pri delsi strece rychlosti max 33km/hod a na to mi staci 6 pastorek (nevim kolik ma zubu). Z mirneho kopce 7. No a z prudkeho kopce neslapu :-)

              0 0
        • Žanek  

          A taky menší kola jsou znát…

          0 0
    • Lensik  

      Pokud nemas zadnou vybavu, sel bych do jiz doporucene 15 000 castky. Pak je nutne si rozmyslet, jestli silnice, nebo teren, do trekoveho, nebo jinak crossoveho kola bych nesel. Sam jsem tu chybu udelal, a mohl bych si usetrit spoustu penez, kdybych sel do horala hned. Mezi trekem a horakem neni v rychlosti as takovy rozdil, ale v terenu je to nebe a dudy! Co se tyce znacky, kazda nabizi jiny vyber komponentu, sam musis rozhodnout, jakym das prednost. Preju stastnou ruku

      0 0
    • kovar  

      Kdyz univerzal, tak radsi MTB. Kross je vhodny pouze na asfalt a rovne nekomplikovane povrchy. NA krosu se ale da jet vsechno, doporucuju treba rychle projet marathon BeskydTour, ten je na vyzkouseni krosoveho kola jako delany. Tzv zkouska destrukcí.

      0 0
      • fousac  

        uznavam ze by to nemusela prezit vidle, ale zajimaj me dalsi duvody, proc by nemelo dobry krosovy kolo (mel sem meridu 8700) vydrzet nejakej, i drsnej, maraton…

        0 0
        • kovar  

          pokud pojedes opatrne, tak cross prezije jakykoliv marathon. No ale jezdit prilis opatrne terenem, to je velice nezazivne, narocne na plne soustredeni a namahave podle meho nazoru.

          0 0
          • Pá-dlista1  

            No a hlavne dojedes za tmy :) Tzn. jeste odrazky a svetla ⇒ kross je prilis draha sranda :)

            0 0
          • fousac  

            teda nevim jestli jiny firmy ty krosy nejak sidej, ale ta merida mela ram z shotgun d.b. trubek, stejny jako treba missiony, rafky alex trojkomorovy… proste az na prumer kol a vidli stejny komponenty jako bike… kdyz tomu dam 42–45mm plaste nevidim duvod, proc by to nemelo vydrzet, i kdyz tomu nalozim…

            0 0
            • kovar  

              Tuto Meridu neznam, no ale to uz popisujes 29´ MTB ne?:-)

              0 0
              • fousac  

                merida crossfire 8700sx rok 2002 … plaste schwalbe black jack 28*1,9… krasna prace… :)

                0 0
                • Vojtos  

                  Já mám Crossway 8900 2004 a jak uz sem psal nize nezbyva mi nic nez potvrdit tvoje slova:-)

                  0 0
            • McBlacky  

              Fousáči, ruku na srdce, kdybys to drtil jako ted jezdiš ve sjezdech fulla, jak dlouho by ten trek vydržel? 400metrů? 700metrů? nebo dokonce kilometr? :-)

              0 0
      • JirkaB  

        Asi souhlas. www.filabel.cz/lucie+michal. Jedou kolem světa a taky jedou na horákách

        0 0
    •  

      Kočička! Haf!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.