• rodriguez

    Tak co byly jste se někdo proběhnout v dešti ?

    0 0
    • Honzis  

      Já tam byl – číslo 4819. Měl jsem 4:04:34hod. Jestli jsi viděl dres KŠ 2003 road a šátek z BT, tak to jsem byl já … Fakt super akce, něco úplně jiného než cyklistika. Ovšem že bych se začal specializovat na běžec. maratony, to teda ne. Byl to můj 1. maraton v životě, takže jsem byl rád, že jsem dokončil.

      0 0
      • polo  

        Tak to ti skládám poklonu. Maraton je sam o sobe obrovska drina a navic tohle pocasi. Tak at¡se brzo zotavíš, dovedu si predstavit, že tě dneska asi bolí celý tělo.

        0 0
        • Honzis  

          Dnes jsem už OK, měl jsem problémy jen s chůzí ze schodů, ale to je pro mě typické. Dal jsem asi 15km na kole, abych se včera rozhýbal a celkem to pomohlo. Jinak dřina – jak se to vezme. Běžel jsem si své tempo a bylo to celkem v pohodě, páč dle běžec. tabulek bych měl mít na víc, ale před závodem jsem jaksi degradoval na všechny čas. limity a spokojil se s tím, že to dokončím.

          0 0
    • McBlacky  

      příště to zkusim, už dlouho mě to láká.

      0 0
      • Honzis  

        Škoda že jsi to nešel letos, páč v r. 2005 už bude zase startovné asi 700Kč nebo kolik. Letos to bylo za dáčo pro všechny, kteří běželi svůj 1.maraton v životě – proto jsem se k tomu dokopal.

        0 0
    • Thapsus  

      Běžíte někdo v sobotu ? Já teda jo, přihlásil jsem se s mladým že poběžíme spolu. Bohužel chytil nějakou chřipajznu, tak v tom lítám sám. Jen kdyby jste si někdo chtěli půlmaraton zaběhnout, nechám jeho startovný za půlku, tj 500Kč. Písněte když tak tu, nebo na mail.

      0 0
      • Thapsus  

        Asi jsem to blbě zařadil, jedná se o tuto sobotu 6.4. a běží se jen půlmaraton, nikoliv celej maraton jak je v názvu vlákna.

        0 0
        • Mig_all  

          Tyvole to startovné je takové drahé? To si děláš kozy!!! To musí být vývar pro pořadatele jako prase!!!

          0 0
          • Rubi  

            je to maso, chtel jsem bezet, ale je to mnohem drazsi nez kpz, to at si strci za klobouk…

            0 0
          • Smazaný účet  

            tak zavřít celý centrum Prahy něco stojí…

            btw mě stál maraton asi 512 kč ;-)

            půlku jsem neplatil, běžím za firmu…

            0 0
          • BEnY23  

            Taky mě ta cena nejdřív zarazila, ale myslím že velký vývar to pro pořadatele rozhodně neni. Je v tom dost velkej servis pro závodníky, zprodukovat takovou akci pro 12500!! běžců včetně světové špičky v centru Prahy určitě neni p*del a něco to stojí. Ke startovnýmu dostaneš batoh, tašku, medaily atd. atd.

            0 0
            • mr.antik  

              no a musíš zaplatit letenku spoustě keňanům

              0 0
            • Mig_all  

              :-D

              0 0
            • ¨MZ  

              Když jsem to začínal běhat asi před šesti lety, tak byla cena možná poloviční, to jejich triko, za které dnes chtějí 500kč bylo v ceně a účastníků byla polovina, takže to uspořádali s cca 1/4 rozpočtem, než mají dneska. Servis na trati a v cíli je pořád stejný. Rozhodně to je výdělečná akce. Ale nic proti tomu nemám, když to přitáhne lidi a zaplatí to, tak proč ne, kvůli takovým akcím spousta lidí začala běhat. A to je dobře.

              Třeba za celý maraton bych to startovné zaplatil i dneska, za ten zážitek mi to stojí, tyhle městské maratony mají svou neopakovatelnou atmosféru.

              0 0
      • black.horse  

        Běžím, běžím si provětrat panděro na čerstvým luftu v centru města:-) můj letošní vysněný cíl je vůbec to dokončit v limitu, tak snad to vyjde, škoda že nemaj kategorii TIR :-)

        0 0
      • Cholerik.1  

        No jo, zase blokovači dopravy na půl dne budou větrat zadky…

        0 0
        • Mig_all  

          +1

          Do cyklojízdy tady střílí půlka bike-fóra do bandy černoušku kteří si přletěli zaklusat do CŘ a zbytku stáda kteří zaplatí mastné dva litry za medaili a batoh od sponzora, ti nikomu nevadí… :-D

          0 0
        • black.horse  

          Člověče, největší blokovači dopravy v Praze jsou blbci co se snaží jezdit autem přes město. Už aby byl konečně zákaz vjezdu motorových vozidel do centrální části města…

          0 0
          • Smazaný účet  

            +1

            0 0
          • cabbage  

            Centrální část města už zákaz má..

            0 0
          • karliner  

            Protože by pak všichni chodili pěšky a davy pěšáků by blokovaly chodníky, dalším logickým krokem by byl zákaz vstupu chodců do centrální části města.

            0 0
          • Cholerik.1  

            Tak proč se serou s maraton až na Smíchov (Strakonická, Zborovská…)? Ať si klidně běhají kolem dokola Staromáku a v uličkách okolo, ale ať neomezujou dopravu jak silniční, tak kolejovou (tramvaje). Je to stejná pakáž, jako ty cyklojízdy, akundrát cyklojízdy omezí na značně kratší dobu a MHD omezí minimálně, že nemusí měnit dočasně linky…

            0 0
            • black.horse  

              Přesně tak, taky bych zakázal fotbal, hokej, silvestrovksej ohňostroj, demonstrace, státní pohřby, větší konzerty, srocování japonských turistů v honbě za barevným deštníkem a prakticky všechno co omezuje Tvojí tolerantní představu, že cesty a silnice jsou tu jen pro Tebe… dej si facku šmudlo a pořádnou :-*

              0 0
              • deekay  

                S tim fotbalem bych i souhlasil :D

                0 0
                • Mig_all  

                  fotbal je neškodný, horší jsou opice které ho na stadionech sledují z klecí… A to jsem ted jeste urazil opice…

                  0 0
            • cabbage  

              +1

              Navíc se to mohlo běžet po cyklostezkách v okolí strakonický.

              black.horse: Ano demonstrace omezující dopravu bych také nepovoloval.

              0 0
        • mr.antik  

          Co je lepší, jít se o víkendu proběhnout po městě nebo sedět na prdeli v autě?

          0 0
    • Thapsus  

      Tak jak jste dopadli borci ? Seržu jsem potkal kousek před cílem, nakonec jsem zakončil s časem podle čipu 1h 44 minut. Jinak fajn akce, po půlce závodu na 10km když člověk v protisměru potkává běžce co zrovna finišují, tak trochu spadne sebevědomí, ale jinak dobrý :-). Tož se taky pochlubte jak závoděj opěšalí bajkeři :-)

      0 0
      • black.horse  

        Jj, bylo to super, pro mě moc příjemný chládek, maličko jsem litoval silnější zimní bundy, ale občas fouklo a přišla vhod ke konci, když jsem byl utahanej… jinak SMSku mi poslali s 2:36, což je pro mě vlastně o 24min lepší čas než na jakej jsem útočil, takže se cejtím nadšenej:-)

        0 0
        • Thapsus  

          V Nuslích po otočce jsem viděl figuru, co fakt asi bojovala o čas 3.00h (max. limit). Metr za bábou jela sanitka s puštěným světelným majákem a hned za sanitkou čistící vůz s točícími se smetáky, tak tomu říkám doopravdickej závod o život :-). Zajímalo by mne jestli to psychicky ustála a dokončila.

          0 0
      • mr.antik  

        1:41, teplota super, jinak bych se uvařil

        0 0
      • Smazaný účet  

        za mě bída, teda

        http://serzovo.wordpress.com/

        0 0
        • Elwing  

          Škoda. Já říkám furt že ten trénink na běhátku je k ničemu ;) A co si měl na sobě? Já osobně bych si vzala jen lehké merino dlouhý rukáv, dlouhé legíny a asi čelenku.

          0 0
          • Smazaný účet  

            dlouhý elasťáky, ty byly ok, ale navrch scapolo funkční, přes to triko s dlouhým rukávem kdysi funkční, přes to triko s dlouhým rukávem teplý a s neprofukem vepředu a přes to vestčku

            to teplý triko bylo navíc :-(

            běhátko je dobrý na základní kondici, ale pak se to musí rozběhat venku, což letos bohužel :-(

            0 0
            • Elwing  

              Tjn, to už je dost zábal.

              0 0
            • Vozataj  

              Nakonec jsem oblékl jen šortky, dlouhé funkční triko, rukavice a kulich a bylo to příjemné. Teplo mi nebylo a zima taky ne. Ono to také bylo tím, že na trati nefoukalo a bylo sucho. Vloni, i když bylo asi 10C, mi to přišlo horší.

              0 0
            • Advid  

              Jak jako: „Letos bohužel“? :) Akorát je rychlé běhání mazec na průdušky, o tom žádná.

              0 0
              • mr.antik  

                na půlmaratón se běhat rychle nemusí :-) Takový běžky mi přijdou horší.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  ale 1:50 už je fakt moc…mělo to bejt tak o 5min lepší

                  no, uvidíme v Pardubkách na MČR, tam se kousnu :-)

                  0 0
                  • mr.antik  

                    na jednu stranu mi přišlo blbý, že je to tak brzo (předchozí víkend jsem najížděl km na běžkách) ale zas jsem byl rád za tu zimu, aklimatizace do tepla mi trvá dýl na na tom asfaltu by to mohlo být slušné peklo.

                    0 0
                • Advid  

                  Záleží na tom, jak rychle ho chceš běžet. :)

                  Serža: Jo, 1:45 už by vypadalo líp. 1:50 je holka začátečnice. :D

                  V Pardubkách jim ukaž, jak se to dělá. :)

                  0 0
          • mr.antik  

            měl jsem slabý 3/4 elasťáky, kompresky, dlouhý funkční triko a přes něj lehký barevný triko s krátkým, šátek okolo krku. Startoval jsem s čelenkou a po startu jsem slušně vařil, tak jsem ji brzo sundal a vyhrnul rukávy. Když jsem viděl lidi v šusťákovách a teplákovkách, kulichách, nechápal jsem

            0 0
        • iron.hide  

          nj, kenania dobre vedia preco aj v takom chlade bezia skoro len v tielku

          0 0
      • petryk  

        Já nakonec lehce pod 1:45, plán byl zaběhnout to cca o pět minut líp, ale nějak jsem neměl den. Ale bylo to zase bezva, nebyla zima a kdyby mi to běželo… :)

        0 0
    • black.horse  

      hehe, jak moc těžkej je dospěláckej maraton? Už pár let mi maličko vrtá v hlavě a letos, když jsem zjistil, že po cca jednom měsíci tréninku (2× týdně poklus a 1× týdně veget na kole) se mi podařilo i přes jatečních 115–116kg zaběhnout 1/2maraton, mě to chytilo ještě víc. Říkám si pár kilo bych asi musel shodit, postavil bych to celé na ZDV objemu, to by mohlo za rok vyjít, ne? Stačilo by mi to ustát a přežít a vejít se do limitu, ale je mi jasný, že na tuhle porci už nestačí kousnout se ve smrtelné křeči, ale ten ZDV objem by tam být asi musel…

      0 0
      • Smazaný účet  

        no, jestli uběhneš půlku cca za dvě hodiny, tak bys to mohl tak za 4:30 dát…

        20 máš natrénováno

        do 30 se kousneš

        a pak už je to jenom bolest a utrpení a když to přežiješ až do cíle, vše se v dobré obrátí :-)

        0 0
        • black.horse  

          no, s ohledem na čas… na 2h jsem udržel pohodičku na cca 175–180tepech (kdysi jsem měl 185AnP, dneska už netuším), pak to se mnou šlo do kytek, takže když zvýším výdrž a udržím cca 3–4 takhle v klídku, tak bych pak měl zkusit zapojit mozek a pokud to shodím dolů co nejblíž k AP, tak ten konec snad vždycky došolíchám, hlavně si dát majzla na úpony a nějaké zranění… takže obecně, když přežiju 4h tréninkově, nějak to tam dotlačím, to zní jako plán:-)

          0 0
          • Smazaný účet  

            4h tréninky jsou blbost, jen si odrovnáš klouby

            tak 2h tréninky, tempo o něco rychlejší, než chceš běžet celej a prokládat si to nějakejma rychlejšíma úsekama…a na maratonu pak začít tak na 3/4 výkonu a až tak po 15km řešit, jestli přidáš

            ale já vo tom vim vlastně prd, já jsem jen takovej turista :-)

            0 0
          • Smazaný účet  

            tepy jsou individuální, já musím mít tak ideálně mezi 150–155

            0 0
      • Elwing  

        To bys dal i teď, jenže je otázka jak zdravé by to bylo pro tvoje tělo. Rozhodně bych zkusila zhubnout, běhat s takovými kily to musí být dřina a hlavně zápřah pro celou kostru. Trénovat na to rok asi nemusíš, mně by teda nevydržela motivace. Stránek s tréninkovými plány jsou mraky, nejlepší je sledovat běžeckou školu nebo behej.com. Miloš Škorpil všude říká, že hlavní je běhat pomalu. Osobně si myslím, že když chceš zrychlit, tak bys měl běhat rychle, ale on je guru :)

        0 0
        • Bjerndi  

          Kenani běhaj rychle :D

          0 0
        • ZuzicK  

          No tak to mám ideální tréninkovou metodu :-D

          0 0
          • Elwing  

            To je pro začátečníky ;) Velký objemy a pomalu. Jenže koho to baví. Já mám poslední týdny problém s nohou (asi achilovka) tak běhání supluju švihadlem, skákáním schodů, výpady… A myslím, že to taky funguje.

            0 0
            • Smazaný účet  

              mě to baví…už zas

              u řeky už je zas na co koukat :-)

              0 0
            • mr.antik  

              běhání je po cyklotrenažéru nejnudnější věc, jedině vyrazit na závody nebo běhat v nějakém pěkném prostředí. Já bych si chtěl koupit pětiprsťáky, mohlo by to trošku odbourat tu nudu.

              0 0
              • Elwing  

                A zkoušel jsi běhátko? To je úplně nejhorší :) Ale mě to baví i venku kolem té řeky po asfaltu, jak říká serža. Jen je potřeba neběhat furt to samé nebo měnit tempo a tak.

                S pětiprsťáky nemám zkušenost, ale minimalistický boty mám a je to super na takové to pobíhání po parku, skákání po schodech nebo do terénu. Ale 20 km na asfaltu to nevim jestli bych v nich dala. Já běhám tak do 15 km.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  pokaždý potkám jiný roštěnky, tak je to zajímavé :-P

                  0 0
                  • Elwing  

                    Voe ;-P Já zas cestou do Klecan a zpátky potkávám furt ty samé lidi :-D Myslím běžce.

                    0 0
                  • karliner  

                    Objemy jako Keňan.

                    0 0
                  • ELx  

                    Řekni mi, co takového outdor člověka jako ty, donutí trápit se na běhátku? Vezmu čepici ,rukavice, příp. čelovku a jdu 100× radši ven, ne ?

                    0 0
                    • karliner  

                      Mno, když už v tomhle počasí potkáš někoho venku, je nabalenej jako pumpa. Na běhátku můžeš očumovat polonahé roštěnky. Tady bych viděl zásadní výhodu.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        áááno, přesně tak to je :-)

                        0 0
                        • ELx  

                          Jo a pak jsi překvapenej, jakou na půlmaratonu zaběhneš tužku, protože nejsi vůbec zvyklej na běh venku :-)

                          0 0
                        • mr.antik  

                          no nic jinýho mě nenapadá, protože v podmínkách ČR neni nikdy počasí takový, aby se běhat nedalo.

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            negeneralizuj, není to pravda

                            0 0
                          • Biker jak Pes  

                            Jakožto sváteční běžec musím nesouhlasit. Běh je právě super v tom, že můžeš běhat téměř za každého počasí. Přes zimu nedělám právě nic jiného než jenom běhám…

                            0 0
                            • mr.antik  

                              možná jsem to s množství negací v té větě přehnal, ale myslim to stejně. Kromě možná nějakých extrémních kalamitních dnů se dá vždycky, zbytek jsou výmluvy :-)

                              0 0
                              • karliner  

                                To samé ale platí i na kolo. Dny, kdy opravdu nemůžeš spočítáš na prstech. Zbytek jsou výmluvy. Tedy vztahuji na Prahu u vás to je asi jinak.

                                0 0
                                • Elwing  

                                  Kolo sem netahej, to se prostě v zimě nedá a kdo jezdí, tak je magor :))

                                  0 0
                            • Elwing  

                              Je rozdíl mezi tím jít si zaběhat a nějakým funkčním běžeckým tréninkem, který se provést v teplotách pod nulou a na sněhu prostě nedá. Ale samozřejmě ten tréninkový plán se dá upravit tak, že v těchto dnech nebo v nejkrušnějších zimních měsících nebudeš dělat venku techniku, intervaly, atd a nahradíš to něčím jiným.

                              0 0
                              • mr.antik  

                                tak když už se bavíme o tréningu, tak pak jedině hala. Já myslel „tréning“ pro lidi co chtěl zaběhnout půlmaratón za 1h30.

                                0 0
                                • Elwing  

                                  Však to jo. Ale na druhou stranu chápu, že každej tu zimu dobře nesnáší třeba i ze zdravotních důvodů.

                                  0 0
                              • Smazaný účet  

                                tak…půlhodinový potácení se potmě na zbytcích zledovatělého sněhu nepovažuju za trénink :-)

                                0 0
                                • ELx  

                                  tak kvůli půlhodině, bych se snad ani neoblíkal :-) Ale 90 min zasněženým lesem s čelovkou mi přijde přínosnější než se 75 min dívat do zdi někde ve fitku :-)

                                  0 0
                                • mr.antik  

                                  jak to bylo teď na jaře ledovatý, běhal jsem normálně po městě, kde to šlo.

                                  0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    jiný podmínky

                                    v Jablonci to moc neznám, ale vedle v Liberci docela jo…tam se dá třeba kolem přehrady, ale s Prahou se to prostě nedá srovnávat…

                                    pokud bych chtěl někam, tak to pro mě znamená v tý zimě jet nalehko oblečenej někam MHD cca půl hodiny (jsem chudej, auto nemám, navíc je to neekologické), tam běhat a pak zpocenej zase půl hodiny zpět = nastydnutí zaručeno

                                    0 0
                                    • Elwing  

                                      Ty Vinohrady jsou v tomhle naprd. Já mám kliku, že bydlím u Stromovky. Můžu běžet klidně až do Kralup po cyklostezce.

                                      0 0
                                    • ELx  

                                      tak výmluvu si najde každý jakou chce :-)

                                      0 0
                                    • mr.antik  

                                      jak píšu, teď na jaře podmínky nic moc, všude dost ledu, tak jsem běhal po večerech normálně po nefrekventovaných chodnících a silnicích

                                      0 0
                              • Biker jak Pes  

                                Tak to je jasné, já beru běh prostě jenom to, že si jdu na hodinu až dvě zaběhat. Možná si vložím pár rychlých úseků do kopce nebo po rovině, ale rozhodně to není atletický trénink na dráze. Od toho chodím na dráhu, že ano… ;)

                                0 0
                                • Elwing  

                                  To se máš :) To my normální smrtelníci se na dráhu nedostanem. I když já už ani nevím, co bych tam dělala, maximálně tak ostudu.

                                  0 0
                  • Elwing  

                    Zde je vidět, jakou máš nesmírnou psychickou odolnost :)

                    0 0
                • mr.antik  

                  asfalt doufám zas rok neuvidim :-)

                  0 0
      • karliner  

        Joe Strummer si střihl maratón v Paříži a příprava spočívala v tom, že si večer před závodem dal 10 pint.

        Btw – taky o dospělém maratonu uvažuju, páč dětský mne nijak neuspokojil, ale budu se muset nějak šikovně snažit vsadit, protože jinak nenajdu motovaci :-)

        0 0
      • mm  

        Trénuj dokud jsi na vlně euforie a maraton zvládneš již toto léto.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.