• Lukin

    Dotaz spise pro slovenske bajkery. Je mozne prejet hreben Velke Fatry z Malina Brda na Kriznou[po cervene pres Skalnou Alpu,Suchy,…]? Pokud to mozne je, tak jak se na to divaji zakony na Slovensku.Diky.

    0 0
    • Elmaco  

      Mozne to je, ale koli terenu odporucam presne opacny postup. Teda z Kriznej na Malino. Podla mojich informacii je legalna len cast trasy zo Smrekovice na Malino, ale ak budes dostatocne rychly… ;o)

      0 0
      • martt  

        kde tu natrafis na ochranara, neviem ako je to aktualne s pokutovanim.

        Ten hreben ale nie je nic moc, vyslapana je hlboka ryha asi takej sirky, ze zachytavas pedalmi. Mimo vyslapanej ryhy su velke trsy travy po ktorej sa ist neda. Asi je to zabavnejsie peso.

        0 0
        • Elmaco  

          Na bajku mam prejdenu len cast z Rakytova, cez Smrekovicu na Malino a ta je v pohode.

          0 0
          • martt  

            zo smrekovice na Malino je to v pohode, tadial jazdia aj vetriesky. Traverz okolo Rakytova je uplne v prdeli – z hliny su tam vytvorene take akokeby vlakove prazce.

            Neviem si predstavit, ze by som vyliezol na Rakytov, resp. sa z neho na biku spustil – moc strme.

            Pod Ciernym Kamenom je to zase moc mazlave a tusim je to aj rezervacia.

            Ten zarezany chodnik je v oblasti kde su luky, teda od Ploskej po Kriznu. Problem je (aspon pre mna), ze ked tam som na biku, tak vlastne nic nemam z krajiny lebo furt musim pozerat kadial idem. Navyse nie som ziaden akrobat, lendl bikuje ovela lepsie ako ja, pre neho je to zjazdne.

            0 0
    • lendl  

      Je to prkna trasa, su tam zaujimave bikerske useky ako i nezjazdne useky. V poslednej dobe mam pocit, ze tych nezjazdnych usekov je tam dost a tak tuto trasu nejazdim. Ale opakujem, je to pekna trasa a treba skusit. Podla mna je jedno v ktorom smere. Co sa tyka zakonov, je to problem, kedze je to teraz NP – t. j. jazda len po vyznacenych cyklocestach. Avsak ked sa na to pozreme zdravym rozumom, tak doslova stovky rokov sa tam pasli ovce a kravy a mam pocit, ze sa tam pasu dodnes. Tymto je teren tak poznaceny, ze pokutovat tam nejakeho bikera ja dost smiesne.

      0 0
      • ČEHUÒ  

        Samozrejme je to všetko zjazdné , za pekného počasia uplne o ničom za jeden deň to urobíš v pohode . Ked sa ti pačia zjazdy tak je to lepšie s Križnej teda z Bystrice do Ružomberka . Rakytov je ?ažký ale treba skusi?. P.S. My to chodíme aš v novembri voláme to AČKOV-MEMORIAL , na počes? nášho kamaráta ktorý skoro zahynul. Kdo chce može sa prida? , ale POZOR len pre silné nátury a ozajstných bikerov , žiadne mekoty-blekoty. Ked je pluhavica,dáš?,zi­ma,a neziazdný teren v tedy sa ukazujú ozajstné charaktery heslo je : Nečakáme sa!

        0 0
    • Palo TT  

      Suhlasim s Marttom. Usek Krizna – Ploska pekne vyhlady, ale miestami je chodnik vyslapany do terenu = pedalmi narazas do zeme. Niektori tam uz aj ochranarou stretli http://edison.sk/…vfatra03.php?… Usek Ploska – Cierny Kamen – Rakytov – Skalna Alpa – Chata SCP(Smrekovica) je technicky narocnejsi (pre mna) a nikdy ma nelakalo ist tam na biku. Usek Smrekovica – Malino – Ruzomberok je super, tusim je to aj znacena cyklocesta. Btw. volakedy bol na hrebeni naucny chodnik s info tabulami a pokial ma pamat neklame, tak na Ostredku boli text o tom, ze hreben bol zalesneni, az do 18. storocia, ked ho vyklcovali drevorubaci. Musim uznat, ze niekdy su tie holoruby celkom fajn :O .

      Cakam, ci sa chyti Cehun a napise o super trasach na Rakytove :)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.