Jak naučit(přinutit) manželku jezdit s SPD?

46 nepřečtených
  • MartinS

    Manžela dostala nové kolo a zatím se mi ji nepodařilo přesvedčit na ježdění v SPD, i když si myslím, že by to zvládla. Jaké máte zkušenosti v této oblasti?

    0 0
    • blue  

      proste ji ty pedaly vymenit a nediskutovat s ni o tom? :-)

      0 0
      • SunBiker  

        súhlasím s tebou blue – nekonečné utešovanie, podporovanie a chválenie aj za najmenší pokrok je riešením. A ešte jej to treba vychváli? takmer ako „najnovšiu módu“, určite ju to presvedčí viac ako technické argumenty, ktoré sú podstatné pre nás mužov

        mám známu, ktorá si pri prvej jazde s SPD zlomila ruku. ale nevzdala to a nedá na ne dopusti? a to platí aj pre mňa – bez toho by som snáď už XC ani nevedel jazdi?

        0 0
        • fousac  

          na zlomeni ruky nejsou potreba spd.. :)

          no ja bych zenu asi nejdriv vzal do kramu, kde maj velkej vyber treter a zbytek (pedaly) uz by se nejak okecal.. :)

          0 0
          • vtt  

            jo jo tak jsem to udelal ja. Vybrala si krasny boty, ktery jsem calnul, pak jsem tam namontoval kufry. Kdyz to zjistila, tak jsem ji vysvetlil ze muze jezdit v teniskach nebo v tech tretrach, ale v nich se bez kufru jezdit neda. Holt tretry sedeli barevne k dresu tak se to naucila.

            0 0
    • P.B.  

      Ja jsem teda hrozne rad, ze uz umi radit, ted je na rade prilba. Chape duvody, ale moc se ji nechce, tak v tomhle pripade nepripoustim diskuzi. Ale do SPD ji teda nutit nebudu, mam jenom jedny nervy. Jinak si myslim, ze by to fakt zvladl kazdej, ale… Na to moje trpelivost nestaci.

      0 0
      • WSH  

        Ako argument pre prilbu je dobre aj: „Pot sa z vlasov umyva omnoho lepsie ako mozgomiesny mok.“ Zabera to. :o)

        0 0
    • bikerGT  

      Chtela sama, tak jsem ji je poridil. Mam takovej neprijemnej pocit, ze se nima sziva mnohem rychleji a bez padu, nez ja.

      0 0
    • blue  

      jinak v mym okoli sem uz zazil hodne holek, co sice pri prvni jizde s SPDckama mely trochu problemy, ale ted na ne nedaj dopustit… mozna je treba v tech pocatecnich chvilich zatnout zuby a trpelive utesovat, ze to bude brzo lepsi a nebude chtit zpatky klasicky pedaly

      0 0
    • Jenda  

      hlavne ji je na zacatek uplne povol a jeste prostrikni volejem at se ji opravdu velmi ale velmi lehce vystupuje, az se s tim szije muzes zacit postupne pritahovat

      0 0
    • pedrod  

      Pritelkyne vozi na kole sedacku (vcetne ditete). Aby se s nim nemusela tahat pri nasi spolecne vyjizdce, byl jsem za galantniho a nabidl jsem ji vymenu bicyklu. Vymenili jsme si je komplet vcetne obuvi – pritelkyne je urostla, ja jsem prumer, takze mame skoro stejny cisla bot. Panecku, jak ji to sluselo v tretrach. Zvykla si rychle – hlavne asi diky tomu, ze se nedrela s patnactikilovym cvaldou do kopce :-).

      0 0
    • munro  

      Zkrátka jsem jí SPD namontoval na kolo a normální šlapátka s klipsnama zahodil. To za doprovodu takovejch řečí, jak jsou klipsny nemoderní a zpátečnický.

      0 0
    • Beeda  

      normalne ji rekli, ze je to dobry na postavu, prospiva to pleti a ze s SPD jezdi i B.Pitt :-))

      0 0
    • TinkTink  

      nijak…bud ji poridim pinovy pedaly nebo ji necham tydle normalni… www.tink.wz.cz/…k/index.html todle je jeji bajk…spd by ji slusely…ale nechci ji nutit, takze bud bude chtit sama nebo bude jezdit takhle :)…myslim, ze presvedcovani nema smysl, je dobry, kdyz ji to bavi…to staci…

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Joo. Slalomak :)

        0 0
        • TinkTink  

          Ne ne :)…ale uznavam, ze to tak muze vypadat – si myslim, ze to pro ni je velmi klidny XCcko se kterym se nemusi bat niceho :)

          0 0
    • Brouk_Pytlik  

      A proč jí nutit? To že ty máš rád SPD znamená že i ona je musí mít ráda? :-)). Nemusí. Není proto důležitější aby jí jízda na kole bavila než aby jezdila ve věcech, který chceš ty? Ženský jsou v tomhle konzervativní, je schopná ti sdělit 1000 důvodů proč je jízda v keckách lepčí. Myslim že je to tak v pořádku.

      0 0
    • Žanek  

      Kup jí tretry, které jí budou barevně ladit s oblíbeným dresem!

      0 0
      • Maara  

        Já jsem jí vzal na pár technickejch sjezdů po kořenech. Sama dole pak řekla, že je to blbý nemít nohy upevněný, protože se jí třeba noha posune, takže pak třeba stojí na patě, nebo dokonce že jí noha spadne. Tak jsem řek, že klipsny v žádnym případě, protože je to nepřirozený tahat nohu dozadu. Takže má SPDčka. Co nejvíc povolený a prostříknutý olejem. Taky když jsme listovali Velo katalogem, zaměřili jsme se na tretry co by jí ladili k dresu. Zkus to přes módu a bezpečnost.

        0 0
        • Standa  

          Už několikrát manželce při sjezdu odlítly nohy ze šlapek,zatím to vždycky ustála-pouze jedna naraženina holeně o vyčnívající větev.Pedály nechce,nechce a nechce,takže jedu většinou za ní a tiše se modlím aby přežila.

          0 0
    • MartinS  

      Vidím to trpělivé přesvědčování a snad se to časem povede.

      0 0
    • Maja  

      Takže po pár skvělých radách, jako chy? se zábradlí a zkus si to vypnout apod. a po pár skvělých pádech a několikrát naraženém koleni na ně fakt nedám dopustit:) a navíc mi i krásně ladí ke kolu:) Chce to jenom vydržet a hlavně ze začátku fakt moc povolit.

      0 0
    • rtw  

      Nutit asi nema cenu ani nalhavat ze to od zacatku bude super. Ale pokud prezije par prvnich sklopeni aniz by k SPD ziskala odpor, sama zjisti, ze se ji bude jezdit lip. Aspon u mne to tak bylo. Jen musis prezit par stredne hysterickejch vystupu:-)

      0 0
    • peetrys  

      Taky jsem to řešíl.Prostě jsem koupil SPD a botky SIDI( turistické) a bylo to.Teď si to nemůže vynachválit.Stejné to bylo s kra?asy(přece nebude jezdit bez prádla na nějaké hnusné vložce).Už jezdí a ráda.

      0 0
      • RapMan  

        Kdyz to tady ctu tak vidim ze mam chovani jako klasicka zenska, uplne stejny…

        0 0
    • maco  

      Tiez sa snazim polovicku uz vyse roka presvedcit na SPD. Odpoved je vzdy rovnaka: „…padaj si na hubu sam…“ ALE. Tuto sobotu sme si vybehli a chytili hnusne silny protivietor. Stale sa jej nepacilo ako mi to ide zlahka a ona sa trapi. Tak som jej zacal vysvetlovat, ze:

      • slapem „dokola“, tym padom menej rozhupavam vidlu
      • mam pevne osadenu nohu a nemeni sa poloha na pedaloch
      • nelietaju mi kolena do stran (obcas ju bolievaju)
      • bez problemov sa mi slape v stoji (zo sedla)

      A div sa svete, zacala sa SPD zaujimat. Takze tomu davam tak mesiac a budem ich kupovat.

      0 0
    • Volf  

      U nás zabrala kamarádka. Dva roky naznačování a vysvětlování bylo na nic.Pak si kamarádka koupila nášlapy a během jediného týdne bylo zameteno.

      0 0
    • RomanH  

      Naslapy byly na novem kole, hned dostala tretry, tak byla zvedava. Na prvni vyjizdce to klasicky v lese polozila, pak uz pohoda a chvalila si je. Jen v rozbitych sejzdech se vycvakavala, protoze mela pocit, ze kdyz bude padat, bude to bezpecnejsi a nemohl jsem ji presvetdcit o opaku. Pomohla rana do holene a tretry Specialized – v nich se totiz neda vycvaknutej na pedalech udrzet.

      0 0
    • kpitti  

      U nás to bylo takhle. Nejdřív dostal nášlapy syn, potom si žena vybrala pěkné tretry a nakonec prohlásila, že to vypadá blbě jezdit v tretrách bez nášlapů. Takže teď už jen dcera a je to.

      Poučení: Nejdříve pěkný tretry.

      0 0
    • Alpina  

      to mě zajímá jak s ena nich jezdí :-)) tenhle týden si je koupím taky.

      0 0
      • Bobor  

        Tak, tak daleko jsem se ještě nedostal. Mladá začala jezdit pořádně až minulý léto, takže nášlapy u ní letos a řek bych že i v sezóně 05 nehrozí. Teď ale řeším problém jak ji naučit řádně nadhazovat přední kolo. Když vydím to seskakování u každého většího obrubníku, a nebo to „naražení“ do těch menších, tak mě berou čerti…

        Ps:…možná koupit ty spd…třeba by ju to přestalo bavit furt seskakovat… :-)

        0 0
    • Pytlik  

      U mlade jsem nejdriv zacal s klipsnama. Chce to projet trosku terenem, nejake pricne odvodnovaci kanalky a tak. Kdyz vidi, ze ty v pohode prejizdis nebo skaces, s kopce ti nohy nelitaji vsude mozne, tak ji to casem dojde. K SPD mela odpor a byla striktne proti. No pak ale zacaly dalsi baby, ktere jezdi vyrazne hur nez ona, jezdit s SPD a tak o tom zacala uvazovat. No a kdyz se kupovalo nove kolo (modre :-)), tak uz jsem vybiral tak, aby tam SPD byly a nebylo o cem mluvit. (modus 2003). Je pravda, ze to chce cas. Ja jsem ji nepresvedcil, spis ty ostatni zensky.

      0 0
    • Meesha  

      Protahni ji nejakym rychlejsim sjezdikem, kde je za zatackou nejaka pekna vetyvka nebo kminek, preskoc to a pak uvidis…:-) Neco podobnyho se mi stalo na vyjizdce minulej tejden a kamos bez SPD mel docela fofr!

      0 0
      • jiri1  

        Koupil jsem jí SPD před zimou a na sněhu se v nich naučila jezdit jako bůh.

        0 0
      • Pá-dlista1  

        Nevim jak dobry je to s SPD, ale nejvic se asi skace v trialu a nejak sem tam ty naslapy nezahlidnul. Ja vim, dobrej umysl, ale zrovna bunnyhop nebude vysadou naslapu.

        0 0
        • Meesha  

          No, zas to skakani nemyslim tak extremni jako trial. A rozhodne mi pripada (alespon pro mne) jednodusi preskocit prekazku (vetev) pres SPD nez bunnyhopem. S tim zas tak daleko nejsem a cekat jestli se mi ve 35km povede nebo ne, moc neriskuju.

          0 0
          • enjoy  

            zalezi jakej skok myslis,jestli takovej ten mrzackej kterej vytahnes SPDckama a obe kola se odlepi naraz,tak ten je dobrej tak akorat nekdy na zabiti.jestli to myslis tak ze vytahnes predni kolo nahoru a za nima SPDckama vytahnes zadek tak to uz je trochu lepsi.ale zas tak moc to nevytahnu,zalezi na motivaci:-) a taky na vysunuti sedlovky,uz me parkrat prastilo sedlo do…:-)

            0 0
    • SELMIRA  

      Teda koukám, že jsem o dost přišla, když jsem si SPD koupila (zcela dobrovolně) první já. :o( Mohla bejt legrace a rozmazlování! Vracim se ke klipsnám a ci přesvědčovat! :o)) Přítele jsem moc přemlouvat nemusela. Stačilo řikat, jak ye to úžasný a on si je pořídil hned jak viděl, že jsem to i já (kdo mě zná, tak chápe) přežila.

      0 0
      • marhi  

        Trochu vám závidím, mě se to ještě nepovedlo. Soustavně mě vysvětluje že na silnici je stejně neužije. Když jí řeknu že profíci to taky nemaj pro srandu králíkům tak se urazí. To chce asi fakt koupit jako dárek. Už ze slušnosti to bude muset zkusit a pak pokud se hned nepřizabije tak už u toho zůstane.

        0 0
        • Bláňa  

          Tak jak to tady čtu, jsem asi divná, protože mám SPD asi 2 měsíce a už bez nich skoro neumím jezdit. První tejden byl trošku bolavej, kolena se zahojila, a po silnici to jezdí samo. Dokonce už po rovinkách doháním kluky. A ja k jsem se k tomu dostala „to bylo pořád s klipsnama si nameleš, není to bezpečný a pořád dokola“. Tak mi ta?ka koupil SPD, pak jsem si vybrala pěkný botičky, který mi zaplatil. A prostě jsem ty pěkný botičnky nemohla nechat doma jen tak. Je fakt, že SPD musí být ze začátku hodně povolený a promazaný, aby dobře vypínaly (aspoň pro nás ženský). Pak se není čeho bát. Ještě si sice nejsem jistá v některých brutálnějších sjezdech a trailících, ale to se časem poddá. Jo a k tý přilbě – nejedu bez ní ani do krámu a k SPD se hodí – samozřejmě že musí taky ladit.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.