3000 MRTVYCH CYKLISTU ZA ROK 2009

138 nepřečtených
  • butch.praha

    Zdravim vsechny !!!

    Predevcirem (nebo snad vcera )ukazovaly v hlavnich zpravach statistiku o umrtich cyklistu na nasich silnicich a o mire jejich zavineni a zpusobeni dopravnich nehod pod vlivem alkoholu.

    Podle dopravni policie zemrelo minuly rok na silnicich kolem 3000 cyklistu a z toho udajne 500 vlastnim zavinenim z duvodu poziti alkoholu pred jizdou . Nevim jesli se na to nekdo z vas dival ale pripada mi to jako peknej nesmysl a neverim tomu,teda myslim s tim alkoholem. Verim ze se nekdo malo najde kdo jezdi do hospody na kole ale…

    Mam kolo jen 2 mesice a uz jsem mel 2× potycku s ridicem z duvodu ze me vytlacoval ze silnice.

    V pravotocive zatacce v uzke obousmerne silnici me predjizdel do zatacky a proti nemu jelo auto tak me normalne na bruto natlacil na chodnik. Nastesti jsem trochu predvidal a zpomalil jsem a pak i zabrzdil ale mel jsem hodne namale.

    Samozrejme ze jsem na nej hvizdul a vyfakoval jsem ho zmrda,nastesti to videl pres zpetne zrcatko,vystoupil a chtel to resit agrsivnim zpusobem. :-)

    Jsem sam ridic auta ale takhle se chovat jako nekteri dobytkove za volantem by me ani ve snu nenapadlo. Spise vzdy zpomalim a objedu cyklistu se vsi obezretnosti a pozornosti,uz jen z toho duvodu abych se sam nedostal treba do pruseru.

    Nehlede na to ze je mi jasne ze nekdy nejde jed s kolem primo u krajnice.

    Krome toho se memu kamosovi stalo ze jel po normalni silnici z jedne vesnice do maleho mesta a na rovine ho srazila zenska autem ,opily na milion % nebyl ale ze zahadneho duvodu dala policie vinu za nehodu prave jemu. A ta zenska na nem jeste vymaha skodu na vozidle.

    Neco podobneho jsem videl uz v obcanskym judu pred rokem a vidim ze se to stale deje a opakuje.

    Takze ze sve zkusenosti ( a to jezdim teprv 2 mesice )neverim ze

    cyklisti zavinuji nehody tak jak rika dopravni policie ve zpravach.

    Neverim ani policajtum vseobecne protoze kdyz jsem mel minuly mesic pokus o vloupani do sveho bytu a zavolal jsem policajty tak me jeste podezrivaly ze jsem si to zpusobil sam . A to i kdyz jsem nebyl pojisten a nehlasil zadnou skodu na majetku krome dveri a zamku samozrejme.

    Abych se vratil k tematu.

    To se muze stat jen u nas v Ceske republice, protoze je to tady jako v KOCOURKOVE.

    V Nemcku , Rakousku nebo USA davaji pekne dlohy flastry v kriminale za to kdyz nekdo srazi cyklistu.

    A prezivsi cyklista si muze gratulovat ze byl srazen a dokonce prezil,protoze ten ridic mu dozivotne musi platit.

    Zajimalo by me jesli se Vam neco podobneho taky stalo a jak to resite vy?

    A samozrejme vase nazory na vec.

    0 0
    • tonik666  

      Zemřelo 3000 cyklistů? To spíš došlo ke 3000 nehodám s účastí cyklistů, ne? Kdyby každej rok umíralo 3000 cyklistů, tak za chvíli můžou všechny závody zrušit.

      Nějaká rozumnější statistika nehodovosti je třeba tady

      0 0
    • butch.praha  

      A omlouvam se za muj slovnik a nektere vyrazy.

      :-)

      0 0
    • jIrI___  

      Podívej se do sousedních vláken a zjistíš, kolik cyklistů jezdí po požití alkoholu… Samotného mě to zarazilo. A to jsme jen na B-F, kde určitě nechodí pantátové, kteří kolo používají vyloženě na cesty do/z hospody. Takže já nemám důvod tomu číslu nevěřit.

      0 0
      • mr.antik  

        500 jich zavinilo nehodu protože byli pod vlivem. Ale nezabili se.

        0 0
      • maajkee  

        ále, moralista promluvil :))

        0 0
        • Smazaný účet  

          Má recht, na kole se nechlastá.

          0 0
          • maajkee  

            na kole samozřejmě ne, ale v na zahrádce u hospůdky po švihu jo ;) a ten kousek domů se musí nějak dojet. Ono možná to je jiný třeba tady u nás v HK, protože v podstatě z jakýkoliv hospody jedu domů, nemusím defakto vůbec po silnici.

            0 0
            • jIrI___  

              A není lepší nejdřív zajet domu a až pak si dát to pivo? Navíc se člověk i osprchuje, takže v hospodě pak nesmrdí jak dělník po letní šichtě.

              0 0
              • maajkee  

                :) hehe

                jasný, vyjedem v 6 na švih, do 8 budem jezdit, pak pojedu 5 km přes město domů, osprchuju se, vezmu na sebe normální hadry, sednu na městskou plečku a s mokrou hlavu hurá 5km do hospody :) Tak to fakt ne. nehledě na to, že po sprše přichází výkyd. Největší chuť je na to pivo právě těsně po vyjížďce a když jsme na zahrádce, tak trocha zpocenýho smradu vůbec nevadí.

                hele jezdíš ty s nějakýma lidma občas na kolo? :) nebo bajkuješ jenom sám, jinak ti prostě nerozumím :)

                0 0
                • jIrI___  

                  Jo, to bude tím, bikuju v naprosté většině případů sám. Ale nesnaž se mi tu tvrdit, že nemáš žádnou hospodu blíž než 5 km od baráku, takové místo snad v ČR ani neexistuje :-))

                  0 0
                  • maajkee  

                    ale tak zas, pořád mě udivuješ, přece není zase jedno do jaký hospody jdeš, jsou takový ty bajkfrendly a takový ty normální, kam můžeš jít i bez projížďky. a takový ty bajkfrendly hospody se zahrádkou, kde se srocujou i ostatní cyklisti bejvaj většinou na městský periférii a né v centru města :)

                    0 0
                    • jIrI___  

                      A o to jde. Kdybys jel nejdřív domů, osprchoval se, převlíkl se, ta nemusíš hledat bajkfrendly hospody a můžeš jít bez obav i do nějaké normální, kde bude s největší pravděpodobností i lepší pivo.

                      Ale nechme toho, každý máme jiný pohled na věc a můžeme se o tom hádat do nekonečna a po přečtení ostatních threadů jsem přesvědčen, že bys byl a argumentaci vytrvalejší než já :)

                      0 0
                      • maajkee  

                        viz

                        K tomu není co dodat, jedinej komu se to nelíbí jsi tady ty, ale tak uvidíš, za pár let to třeba taky uvidíš jinak, kdo ví :)

                        0 0
                        • jIrI___  

                          Doufám, že mě můj rozum neopustí :)

                          0 0
                          • maajkee  

                            vidíš se, zbytečně rejpeš, tohle není otázka rozumu…

                            0 0
                            • JakeF  

                              Ne, to neni. Chlastat a jet na kole je otázka debility.

                              0 0
                              • jIrI___  

                                Konečně to někdo stručně a jasně vystihl, já na to neměl odvahu :)

                                0 0
                              • maajkee  

                                No jasný, všichni co si po ježdění na kole zajedou občerstvit se pivkem jsou debilní! Teď jsi tomu dal ty vole korunu!

                                0 0
                                • martin_bakov  

                                  A neni debilni ze od pojistovny nedostanes ani halir a mozna jeste budes automaticky vinnik nehody kdyz ti zjisti alkohol v krvi ? Jasne, kazdej jel nekdy z hospody, ale nahoda je blbec, ten kdo jede z hospody na kole neni primo debil ale pekne si na to zadelava…

                                  0 0
                                • JakeF  

                                  Porušení zákona například? O ohrožení vlastního zdraví ani nemluvě… A urážky si nech.

                                  0 0
                                  • maajkee  

                                    počkat urazil jsi akorát ty mě a další desetitisíce cyklistů co se po vyjížďce stavujou na pivko a pak jedou domů!

                                    Kde jsem urazil já tebe prosim tě?

                                    Porušení zákona, jo jo, je to přímo zločin!

                                    0 0
                                    • Medunka  

                                      seš moc vztahovačný, chtělo by to ubrat plyn

                                      0 0
                                    • JakeF  

                                      Nech si ty voly.

                                      Ty pod vlivem alkoholu vjedeš na silnici a ještě to budeš obhajovat, jak to je v pohodě? Až tě nějakej ožralej ******* sejme autem, tak ti to rád připomenu, že on se třeba jen vracel z vyjížďky s kámošema, tak se po cestě zpátky stavili na jedno.

                                      0 0
                                      • maajkee  

                                        aha, ty vole je pro tebe urážka, tak to sory. Já pod vlivem alkoholu jedu jen kousek domů, jedu z 99% po cyklostezce nebo chodíku, na silnici nepáchnu, mám světlo přední, zadní.

                                        Srovnávat ožralu za autem a ožralu na kole to přece nejde!

                                        Myslíš že opilej cyklista udělá s kolem takovu škodu jako opilej řidič auta? To nemyslíš vážně?!

                                        0 0
                                        • JakeF  

                                          Ožralej a ještě po chodníku… A čílí se jak čertíček :-D.

                                          0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          Může udělat stejnou a klidně i větší. Nebo i menší. Záleží na situaci. Nemusí být opilej, stačí snížená pozornost vlivem alkoholu, trochu pootočí rodla, udělá oblouček a už vychyluje kolemjedoucí z přímé dráhy. Na nehodu zaděláno.

                                          0 0
                                          • maajkee  

                                            jéžíši, co je tohle za propagandu?! :)

                                            kdybys šel do důsledku, tak i jako opilej chodec můžeš způsobit nehodu jak hrom!

                                            Ty voe kucí, nechte toho :)

                                            0 0
                                            • JakeF  

                                              Jo, třeba na lyžích vlastně taky nemůžeš nic velkýho udělat, co? A až tě sejme nějakej vůl, co si dá vždycky na lanovce loka na zahřátí a urve ti vazy v koleni… A když trefí cyklista chodce (jdoucího na chodníku), tak ho může taky zranit nepěkně. A opilostí se to riziko zranění sebe nebo jinýho zvyšuje.

                                              0 0
                                              • maajkee  

                                                ale vy se furt oháníte extrémama, rozumnej člověk ví kolik může vypít. Fakt veříte tomu, že když se vracím po 3 pivech na kole domů, přes hradec, za cestu potkm jednoho chodce a 3 auta, že jsem nebezpečnej? :)

                                                0 0
                                                • JakeF  

                                                  Já jen doufám, že v jednom z těch aut bude policie, ta s tebou diskutovat nebude a vyřeší to, jak se má.

                                                  0 0
                                                  • maajkee  

                                                    neboj, už několikrát mě policie při jízdě z hospody stavěla, ale věř tomu, že mi nikdy nedali dejchat, protože, ač je to na policajty nezvyklý, maj rozum :)

                                                    Za to jsem jednou dostal za nefunčkní přední blikačku 100,– Kč pokutu a jednou za nefunkční zadní blikačku 300,– Kč pokutu :)

                                                    0 0
                                        • Mirek1  

                                          Cyklista může udělat slušnou paseku. Před mnoha lety jsem byl u bouračky, kterou způsobil cyklista nedáním přednosti při odbočování vlevo. Jedem mrtvej, jeden těžce raněnej, škoda myslím něco mezi 0,5 a 1 mil. Kč (zničený auto a sloup od eletriky. Ten cyklista byl střízlivej, jen se zakecal s traktoristou.

                                          Poučením pro mě nebylo, že bych si na kole pivo nedal, ale že trvám na tom, že všichni v autě budou připoutaný. Nebo si vystoupěj.

                                          Brojit proti umírněné konzumaci piva v zemi, kde se pivo skoro nepovažuje za alkohol, trháme rekordy v celosvětových žebříčcích a v 95% hospod je levnější než jakýkoliv nealko, mě přijde skoro jako boj s větrnejma mlýnama. :-) Jsem pro postupnej vývoj, jako třeba při používání přileb. Podívejte se, kolik lidí mělo přilbu před 10 lety a kolik teď, jak na kole, tak na lyžích. Řekl bych, že pár dobře zmedializovaných kauz udělá svoji práci spolehlivě.

                                          Většina lidí, co jsou tady jezdí na kole asi víc, než průměr populace a domnívám se, že když si po švihu dám v oblíbenym podniku v Káranym dvě piva, že stále ovládám kolo lépe než většina výletníků, protože jsem zvyklej jak na kolo, tak na pivo :-) Samozřemně, že netvrdim, že je to ideální, ale udělat si radost k životu patří. A kdo z vás nikdy neporušuje žádný předpisy třeba v autě?

                                          O vztahu bikerů k alkoholu myslím že svědčí i třeba loňskej pokus na Králi čepovat jen nealko pivo, kterej se nevydařil a sudy rychle navezli :-) Prostě v lidech je to hluboko zakořeněný a třeba další generace už budou pít míň…

                                          0 0
                                          • Krys  

                                            Ja pásy nevyžadujem, väčšinou stačí, keď posádke oznámim, koľko stojí čelné sklo. :)

                                            Práve to tvoje presvedčenie, že aj po alkohole „ovládaš bajk lepšie ako xy“ je dosť bežná chyba. Už jedno pivo ti zníži reakčnú dobu a zvýši sebavedomie. A tie dve veci k sebe akosi nepasujú.

                                            Ale snáď, ako si spomenul, postupným vývojom sa dostaneme všetci k tomu, že na cylistu s pivom sa bude pozerať, ako na niečo nenormálne.

                                            Spomenul som si na tú fotku cyklistov ako si podávajú cigaretu. Cigarety sa tiež brali voľakedy dávno ako normálna vec. Dnes by za fajčenie podaktorí aj lynčovali.

                                            0 0
                                            • maajkee  

                                              jenže, tenkrát šlo o radost ze sportu, radost z jízdy, žádnej doping, jedním slovem zábava, proto taky ta cigareta, to je jen taková známka pohody, nevěřím, že tenkrát všichni co tam jeli tak pálili jednu za druhou :)

                                              Dneska je sport především o prachách a dosahování nadliských limitů, jak by si nějakej cyklista zapálil, tak už si nezajezdí. Stejne je to i v dalších sportech.

                                              S přilbou se pivo srovnávat podle mě nedá, pití alkoholu nemá nic společnýho s vývojem, alkohol se pil, pije a pít bude a va naší kotlině to platí obzvlášť. Čím hůř na tom stát bude, tím víc se bude chlastat.

                                              0 0
                                              • Mirek1  

                                                No uvidíme, jak budou cyklisti pít za 20 let… Tady v diskuzi se proti němu staví spíš mladší, nastupující garnitura. Tak uvidíme, jestli jim to vydrží, tak v lesních hospůdkách budou rozjíždět ve velkym Kofolu a pro nás už jen z nostalgie narazej malý štěně… :-))))

                                                A nebo za 20 let přijdou na to, že to pivo není po švihu zas tak špatný :-)

                                                0 0
                                                • maajkee  

                                                  no jo, já jsem asi ovlivněnej tím, že bajkuju vetšinou s klukama tak o deset let staršíma než jsem já a mezi nima rozhodně odpůrci piva po bajku nejsou :)

                                                  Doufám, že se toho, že v hospodách budou točit jen kofolu a minerálky nedožiju :)

                                                  0 0
                                                • Smazaný účet  

                                                  Cha! Ve svých 24 letech si troufám tvrdit, že to chlastání mám spíš za sebou :)

                                                  0 0
                                                  • Mirek1  

                                                    No dyť to sem psal… Ty jsi zástupce té mladé generace, které se pivo a kolo pohromadě nelíbí. Tak uvidíme, třeba si jen přepálil začátek a zase si za pár let k tomu najdeš cestu :-)))

                                                    A nebo ne, dyť o to vůbec nejde. Stejně mě na tom pivu nejvíc baví ten pokec u toho, to je hlavní důvod, proč jdu na pivo, s kolem i bez kola. A jestli někoho baví sedět u nealka, nemám s tím problém. Pokud on nemá problém s mým alkem :-)

                                                    0 0
                                                  • maajkee  

                                                    no jasný, sám člověk na pivo nejezdí, nejlepší je na tom pokec a u piva se prostě dobře kecá :)

                                                    0 0
                                                  • maajkee  

                                                    nebuď troufalej! :)

                                                    0 0
                                            • Mirek1  

                                              Ty pásy resp. jejich absence způsobili ten masakr. Čelní sklo bylo v pohodě, ale v zádu nepřpoutanej člověk pří nárazu vlítnul do sedadla řidiče. Ten vzadu mrtvej, řidič zle pochroumaný záda.

                                              Reakční dobu prodlouží, ale když už jsi zkušený „alkoholik“, tak sebevědomí krotíš a dáváš bacha. Po dvou pivech ještě soudnost rozhodně neztrácim :-) A řekl bych, že větší únava má na moji koncentraci větší vliv, než 2 piva.

                                              0 0
                                      • rš2  

                                        Jestli se těšíš až ho někdo sejme autem tak jsi větší debil než jsme doufali…

                                        Jinak po jednom pivku na zahrádce jsou lidi vožralý jak hovada… :-D Jestli někdo ví, že mu stačí půllitr piva na ožrání tak by se na té zahrádce stavovat neměl, ale počítám, že v republice takovýchto bude tak 5 (podle tvých reakcí jsi první z nich)

                                        PIVU ZDAR!

                                        0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      Ano, řízení pod vlivem alkoholu je trestným činem.

                                      0 0
                                      • maajkee  

                                        No jo, tak jsou statisíce lidí v ČR zločinci :)

                                        0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          To je pravda. A děje se tak denně na silnicích. Lhostejno, zda jde o řidiče automobilu nebo kola.

                                          0 0
                                          • maajkee  

                                            Lhostejno, zda jde o řidiče automobilu nebo kola.

                                            Na tohle prostě nikdy nepřistoupím, jezdím 8 let autem, jezdím 15 let na kole a nehod a píčovin co se děje na silnici jsme viděl docela dost a to nebezpečí v silničním provozu je 100× horší, než když se večer vracím po 3 pivech na kole domů, cestou, kterou jsem projel 1000×.

                                            0 0
                                            • JakeF  

                                              Super, že jezdíš na kole z tebe dělá jen ******, kdybys jezdil opilej v autě, tak jsi velkej debil. Tři piva už nejsou zrovna zanedbatelný.

                                              0 0
                                              • maajkee  

                                                Hele, nějakej 19ti letej kluk, mně nebude nazývat debilem!

                                                a věř, že tři piva, pro 90ti kilovýho chlapa, kterej si pivo občas dá, jsou nic.

                                                0 0
                                                • Smazaný účet  

                                                  Nikdy se na nikoho neoháněj s věkem. Uzavřeme to tak, že jízda pod vlivem je trestný čin. Dál o tom netřeba diskutovat.

                                                  0 0
                                                  • maajkee  

                                                    Hele, k věku by měla bejt úcta, já bych si v 19ti letech nedovolil někomu o 10 let staršímu říkat, že je debil! to fakt sory, ale takhle ne, sám se tady vzteká když mu řeknu „ty vole“ a on mě bude nazývat debilem?!

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Ztratil jsi svůj nadhled. Pořád marně čekám, že je diskuze z tvé strany jen špatnej pokus o vtip.

                                                    0 0
                                                  • maajkee  

                                                    žádnej vtip, já jen říkám pravdu, jaká je skutečnost, zkušenej cyklista, prostě ví jakou má míru a ví jak jet domů opatrně.

                                                    Když jede někdo vožralej na ukrajině, po státovce, bez světel, to je scela jinej případ.

                                                    Mně pořád příjde, že tohle tady někomu uniká a všechny tyhle lidi hází do jednoho pytle.

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    A co na to Honza729? Já ti tu úctu připomenu… Nehledě na to, že argumenty tu k tomu tvrzení padly dost jasný.

                                                    0 0
                                                  • maajkee  

                                                    Pokud to nevíš, Honza729 tu byl naschvál za toho vola, ale to nerozebírejme. Druhá věc, že on neměl jméno. Byl to nějakej Honza 729, já jsem ale skutečnej, hmatatelnej Michal Drtina.

                                                    jako proč, když ti vadí, že já jsem ti řekl ty vole, mě vzápětí nazýváš debilem, aniž já bych tě jakkoliv jinak napadl, byl na tebe sprostej nebo něco podobnýho?

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Víš, jako nezávislýmu pozorovateli mi bylo jedno, kdo je tu pod jménem a kdo pod nickem, úctou ke staršímu jsi zrovna neoplýval, tak se tu tim teď neoháněj.

                                                    Já tě nazývám tak, jak si zasloužíš podle toho, že jezdíš opilej na kole a ještě nám tu tvrdíš, že to je v pohodě a že to vlastně úplně bezpečný. Jakej máš rozumnej důvod ty mě urážet?

                                                    0 0
                                                  • maajkee  

                                                    já jsem tě zatím právě neurazil…

                                                    a furt to podáváš jinak, než je skutečnost.

                                                    že jezdíš opilej na kole a ještě nám tu tvrdíš, že to je v pohodě a že to vlastně úplně bezpečný.

                                                    ne, já jen občas po švihu, zajedu s kamrádama na pár pivek a pak dojedu bezpečně domů.

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Nic nemění na tom, že porušuješ zákon a ohrožuješ sebe i ostatní lidi.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    K poslední větě: Zatím. To neděláš dobře, Jaromíre, s těma pivama.

                                                    0 0
                                                  • maajkee  

                                                    ale ne, tady to přísloví se džbánem neplatí. Sory, fakt na to nepřistoupím.

                                                    Jak to vlastně je, je vidět v tomhle vlákně, 75% bajkerů si 2,3 piva po švihu daj, někteří i při švihu.

                                                    Nechápu, že na tomhle zkaženým fóru, plným zločinců a debilů ještě setrváváte ( je to spíš mířený na jakeFa ).

                                                    0 0
                                                  • xshreck  

                                                    jedno dvě pivka ( desítečky..) osvěží, ale zase nepřehánět :-)

                                                    0 0
                                                  • maajkee  

                                                    přesně tak, nepřehánět a všechno je v pohodě :)

                                                    0 0
                                                • jIrI___  

                                                  A přesně kvůli takovým případům jsem rád za to, že máme „nulovou“ toleranci alkoholu za volantem. Však 3 piva, co to je, to se mi hladinka nemůže ani pohnout.

                                                  0 0
                                                  • maajkee  

                                                    to je nesmysl, po třech pivech se hladinka zvedne docela dost, u mě konkrétně třeba moc ne. Do zbraně zvaný auto bych nevlezl nikdy v životě ani po jednom pivu! auto je zbraň, kolo je radost.

                                                    Měli byste se mrknout třeba na Slavosti sněženek, jet na kole opilej, v tom je částečná poezie :)

                                                    0 0
                                                • JakeF  

                                                  Nezájem, porušuješ zákon a ještě tu tvrdíš, jak je to v pohodě → u mě jsi a zůstáváš debilem a věř tomu, že věk na to nemá ale vůbec žádnej vliv.

                                                  0 0
                                                • rš2  

                                                  Správně, nemám 90 ale jen 75, ale pivko mám rád a ANO, TŘI PIVA PRO MĚ JSOU NA ŽÍZEŇ V LÉTĚ, samozřejmě že když si je dá nějaký studentík co nikdy nic nepil tak bude zlomenej a to už je na jeho úsudku…já bych si třeba 6 kousků taky na kole nedal, protože to už cítím :-)

                                                  0 0
                                        • martin_bakov  

                                          Podle zakona ano, osobne bych bral hranici napr. 0,02 promile (Norsko,Polsko), aby se nemuselo zahajovat slozite rizeni a zabavovani ridicaku kvuli nejakym pralinkam nebo pivku pred mnoha hodinami…

                                          0 0
                                          • maajkee  

                                            při jízde na kole v opilosti, ti nikdo nemůže sebrat řidičák.

                                            0,02 promile je nic, to je nula, ve spoustě evropskejch zemí je limit 0.3, ale to bych tady v ČR nikdy nechtěl, protože by lezli vožralý hovada do aut ještě víc.

                                            0 0
                                      • Mirek1  

                                        Trestný čin je to myslím až od 1 promile, jinak je to přestupek.

                                        0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          Člověk se k tomu dostane ani neví jak. 1 promile jsou asi tři dvanáctky za hodinu a půl pro 80kg chlapa.

                                          0 0
                                          • maajkee  

                                            no tři dvanáctky za hoďku a půl teda nikdy nedávám :)

                                            0 0
                                          • Mirek1  

                                            To nemám vyzkoušený, ale když jsem to modeloval tady :http://auto.idnes.cz/alkulacka.asp, tak to vycházelo na 1 promile ty tři kousky během hodiny. Tak mě z toho plyne, buď dát jen dvě Plzně, nebo jít do desítky :-) Ale dobře že si to nadhodil, moc jsem o tom nepřemejšlel a tak od boku bych řek, že do promile se vejdu tak se 4 dvanáckama.

                                            0 0
                              • popik  

                                Tak tomu se musím smát. Tobě je 19 a pravděpodobně nemáš moc rád pivo ani hospody. Já naopak mám pivko docela rád.

                                Dávám si ho když přijedu z vyjížďky v hospodě 1km od baráku (cca 3 kusy). Domů jedu na kole (pěšky nepůjdu – mám silniční tretry)

                                Kdybych jel před tím domů tak už mě drahá na pivo nepustí.

                                (tomu asi nemůžeš rozumnět, nemáš ženu ani děti – předpokládám)

                                Dávám si ho po fotbale v tělocvičně (hrajeme do deseti večer – MHD už moc nejezdí) V hospodě pak 4–5 piv, na plečce domů (3 km – pěšky se mi nechce – chodíme do hospody, která je nejblíž k tělocvičně)

                                Mimochodem v Opavě je taková cyklistická hospoda, kam chodí podstatná část předních opavských cyklistů. Je to 3km od centra a nealko jsem tam nikoho pít neviděl, každý ale pozná, kolik snese (taky jsem si po chlastu nabil hubu, takže nějaké zkušenosti už mám)

                                Ty ve svých 19 letech jako aktivní sportovec dle mého názoru takové zkušenosti ještě nemáš.

                                0 0
                                • Medunka  

                                  Je to slovickareni, ale rekla bych, ze jedno po svihu mu nevadi ale vadi mu to chlastani. U nas na vesnici slovo chlastat znamena ozrat se a ozrala nema jak za volantem tak na kole co delat.

                                  Musim podotknout, ze na BF jsou rozumni lidi a je tu jen minimum jedincu, co se ozerou jako prasata, pak jedou na kole domu a ohrozuji ostatni.

                                  0 0
                                  • maajkee  

                                    Přesně tak, máš naprostou pravdu.

                                    A mezi těma vožralejma prasatama a slušnejma bajkerama co si daj po švihu dvě piva, je třeba rozlišovat a nenazývat je hned všechny debilama. tak. :)

                                    0 0
              • rš2  

                Není…přeci jak jedeš kolem té zahrádky, spocený, rozhicovaný a teď si v klidu sedneš pod slunečník, vyhodnotíš švih, pokecáš a propláchneš hrdlo nějakým tím oroseným tekutým chlebem (počet záleží na vkusu každého soudruha, že)…to je nádhera…přijít domů a sprchovat se, převlíkat – to se můžu rovnou domluvit s klukama, že si půjdeme vylejt hlavy, to nemá s cyklistickým pivákem nic společnýho :-D

                PIVU ZDAR!

                0 0
              • Pedro404  

                Pokud se jde dovnitř (což s kolem asi ne), tak to tam pravděpodobně smrdí cigaretovym kouřem hůř než já po celodennim letnim švihu… A na zahrádce to je jedno, že. To jenom tak na okraj, já osobně na kole nechlastam, padam dost i bez alkoholu v krvi, na co si eště přidávat handicap.

                0 0
      • rš2  

        Není nic lepšího než si na švihu i po švihu dát orosenýho piváka až víc… :-D

        0 0
      • RomanH  

        Tak to cislo je samozrejme nesmysl. Chlastat a ridit by se nemelo, a je dobre, ze to neni zakonem tolerovano.

        Na druhou stranu, kazdej sveho stesti strujcem. Klidne se priznam, ze si na kole pivo dam, a i nejake panacky. Vim ale, kolik snesu, abych se nemotal a vzdy podle cesty ktera me pak jeste ceka. Skoda, ze u nas misto dychani do pristroje neplati neco jako projiti se po rovne care – nejsi schopen, plat, prosel jsi, jed dal.

        A vysprchovat se doma a pak jit teprve do hospody probrat svih – promin, ale to bych si teprve zacal pripadat jako zavislak (nehlede na to, ze bych to mel ke klukum 30–50km).

        0 0
    • butch.praha  

      Proto se ptam jesli to nekdo z vas videl ale jsem si skoro zcela jisty ze takhle to ten policajt ve zpravach prezentoval. Ale taky je mozny ze to bylo treba za nekolik let.

      Ale do 2 dnu by to melo byt na netu,tak to pak zkontroluju,ale uz si nejsem jistej na kterem programu.

      Ale to dohledam.

      0 0
    • pepek  

      Šíření poplašné zprávy.

      0 0
    • rš2  

      Co to plácáš za kraviny, 3 tis. cyklistů je víc jak 8 denně…mysli než něco napíšeš!

      0 0
    • butch.praha  

      Aha tak to se omluvam jesli je to takhle,to sem teda v tom pripade poplet ale mam dojem ze rikaly ze z tech 3000 mrtvych zavinilo 500 dopravni nehodu pod vlivem alkoholu.

      A bylo tech 3000 mrtvych???

      0 0
      • heretik  

        Když reaguješ na konkrétní příspěvek, zkus kliknout na tlačítko/odkaz „Reagovat“ u příslušného příspěvku. Výsledkem bude (pokud se zadaří), že se da diskuze bude dát sledovat. Tlačítko „Reagovat na zakládající příspěvek“ dělá něco jiného.

        0 0
      • jecnak  

        Tak to teda holkY pekne kecalY, kdyz to rikalY. Od kdy jezdi mrtvi na kole aby mohli zavinit nejakou nehodu. Hm?

        0 0
      • pepino  

        Nene, těch 500 mrtvých zavinilo 3000 nehod, při kterých všichni zemřeli.

        0 0
    • heretik  

      Jak už tu bylo řečeno, zřejmě šlo spíš o 3000 nehod s účastí cyklistů, nebo 3k zraněných cyklistů, určitě ne mrtvých.

      Navíc v kontextu tý statistiky je cyklista děda, kterej jezdí na kole do hospody, a najezdí tak denně 2×500 metrů (nebo možná 500 tam a 700 zpátky :-P ). A takovejch je dost možná mnohem víc, než těch, který bychom považovali za cyklisty i tady na BF.

      0 0
      • butch.praha  

        Aha tak dik ,to jsem s timhle nevedel,s tim reagovat.

        A pokud jsem se zmylil tak se omlouvam ( jsem za blbce )

        uznavam. Tak to za chvili stahnu.

        Ale opravdu bych na to prisahal ze to takhle prezentovaly.

        Ale mylit se je lidske :-(

        0 0
        • butch.praha  

          JESTE JEDNOU SORRY !!!

          0 0
        • pepek  

          Ty se nemýlíš, ty kecáš! Napřed jsi psal, že to říkal policajt, teď zase nějaký ženský. Tak jak to teda bylo?

          0 0
          • jecnak  

            Stejne to nepochopi.

            0 0
            • vlasof  

              … nikdo kdo si splete 300 a 3000 nemůže znát pravidla pravopisu. neúprosná logika:D

              0 0
          • zichis  

            bylo jedno, maximálně dvě. Víc fakt ne, pane strážník! :-D

            0 0
    • Radek Broz  

      V roce 2009 zemřelo při dopravních nehodách 827 lidí. Nejsem si úplně jistej, jestli 3000 z toho byli cyklisti.

      http://www.ct24.cz/…a-silnicich/

      0 0
      • butch.praha  

        AHA ,TAK TO SE HLUBOCE VSEM OMLOUVAM.

        NECHAPU TO CO JSEM TEDA SLYSEL VE ZPRAVACH.

        ( ROZHODNE JSEM NECHTEL SIRIT ZADNE POLASNE ZPRAVY )

        JE PRAVDA ZE JSEM TO MEL NEJDRIV PORADNE OVERIT.

        ASI UZ BLBNU

        0 0
      • butch.praha  

        AHA ,TAK TO SE HLUBOCE VSEM OMLOUVAM.

        NECHAPU TO CO JSEM TEDA SLYSEL VE ZPRAVACH.

        ( ROZHODNE JSEM NECHTEL SIRIT ZADNE POLASNE ZPRAVY )

        JE PRAVDA ZE JSEM TO MEL NEJDRIV PORADNE OVERIT.

        ASI UZ BLBNU

        0 0
    • drsnej márvin  

      Ony statistiky jsou dost zavádějící, protožeto zavinění cyklisty kvůli alkoholu se bere automaticky pokud nadýchá a to ani vinu mít nemusel. Ve statistice totiž není pojem spoluvina. A ta podnapilost je zavádějící stejně tak, protože se za ni považuje jakákoliv hladina alkoholu tudíž klidně 0,3 promile po jedné desítce, kdy pochybuju o tom, že normálního chlapa toto nějak ovlivní. Tož tak.

      0 0
    • vlasof  

      3000/rok by podle mých odhadů znamenalo že za 6 let by se do věčných lovišť odebralo celé bf nebo že každý den by zemřelo cca 10 jezdců :D rázem by tu začala panovat přátelštější nálada:D

      ale jinak, když si člověk vezme kolik lidí na těch silnicích zařve, je to o strach.

      0 0
    • martin_bakov  

      ty pracujes asi nekde v bulvaru vid ? nadpis se ti povedl :)

      0 0
    • prvniodkonce  

      Když vidím, co jsou schopni lidi na kolech na silnicích předvádět, tak se těm číslům (i když doopravdy podstatně menším) nedivím.

      0 0
      • martin_bakov  

        Tak ja bych chtel predevsim pogratulovat nam prezivsim co nas to tehle rok jeste vyjimecne nepotkalo :D

        0 0
    • pačes  

      To nebyla zpráva o úmrtnosti cyklistů na našich silnicích, byla to reportáž z Pekingu. Jednalo se o zprávu tiskové agentury Hsin Hua z víkendu 8.-9.5. 2010, kdy bylo u příležitosti 65ti letého výročí ukončení 2. světové války zakázáno v Pekingu vyjíždění na kolech pod vlivem alkoholu. A i přes tento zákaz tato smutná statistická čísla:-)

      0 0
      • pepek  

        Tak zase 3000 mrtvých Číňanů – cyklistů za rok je celkem slabota. To nedá zdaleka ani ten náš průměr. Myslím, že to číslo soudruzi ze státní komise trochu poupravili.

        0 0
    • Schuminier  

      Ve zkratce z roku 2009 (čerpáno z těchto stránek): Dopravní nehody zaviněné cyklistou – 1909 a z toho 522 z důvodu požití alkoholu. Těch 522 je naprosto příšerný číslo (víc jak čtvrtina všech nehod zaviněných cyklisty)!! Nelíbí se mi to, že spousta cyklistů a dělá to v dnešní době kdekdo, že se při vyjížďce jednou či vícekrát zastaví na jedno či více piv a pak jedou po silnici. Ještě pochopím, když si těch piv dají třeba víc a jedou pouze po cyklostezce, ale stejně většina takových cyklistů zákonitě někde na tu silnici musí vjet.

      Před rokem jsem zažil na vlastní oči opilého motajícího se cyklistu na silnici a auto v docela vysoké rychlosti ho minulo jen o kousíček (10 centimetrů?). Opravdu chybělo málo, tomu mladíkovi jsem musel domluvit a přinutit ho vjet na chodník a takových případů se musí dít hrozně moc – kdy cyklista jede po silnici vožralej a má štěstí, že ho nic nesejme. Hnus!!

      0 0
      • jIrI___  

        A teď se do tebe pustí maajkee, že je naprosto normální a v pohodě jezdit na kole po pár pivech :)

        0 0
        • maajkee  

          tak ještě jednou, nejprve tato diskuze

          75% procent lidí tady z BF jsou teda svině, hovada a zločinci.

          Druhá věc.

          Já si po švihu dám 2, 3 piva a pak jedu po HK (z 99% jedu po cyklostezce nebo po chodníku) domů, za cestu potkám jednoho dva, chodce a dvě tři auta.

          Nikde a nikdy jsem neříkal, že vožrat se jak hovado a pak se motat na silnici mezi autama je normální nebo bezpečný.

          0 0
          • martin_bakov  

            …ze se ale nechas vyprovokovat snadno co ? :)

            0 0
          • Smazaný účet  

            Hodnota 75 % vznikla jakou metodou?

            0 0
            • maajkee  

              cca 90:30 zkrácením 3:1

              přesně je to asi 73,8%

              0 0
              • Smazaný účet  

                Jo tak, já myslel, že to bylo 5625^(-2) %

                Postupů je zřejmě víc.

                0 0
                • maajkee  

                  tak tohle je na mě v tuhle dobu už moc složitý :)

                  Bral jsem samozřejmě lidi co hlasovali, tak se to ostatně bere třeba i při volbách :) Kdo nehlasoval, má smůlu, mohl hlasovat.

                  0 0
              • C.A.C  

                Jsme s Tebou

                0 0
                • maajkee  

                  díky, konečně někdo rozumnej :)

                  0 0
                  • přišlapávač  

                    hele, teď nebudu mluvit o tomhle vlákně, ale proč vždycky posuzuješ rozumnost jen podle sebe? Není to divný?

                    0 0
                    • maajkee  

                      není :)

                      a kdybys byl chápavej, pochopil bys že to bylo s nadsázkou míněný, příště tam ještě kromě smajlíka, extra pro tebe napíšu vysvětlení :)

                      0 0
                      • přišlapávač  

                        aha, promin, od Tebe mi to jako nadsazka neprislo, protoze to rikas vice nez casto. Priste prosim i o to vysvetleni. Diky

                        0 0
                        • maajkee  

                          tak ještě jednou, pamatuj si, když dá za něco maajkee smajlíka, myslí to většinou s nadsázkou, když ho tam nedá, jde do tuhýho, myslí to vážne, nebo je nasranej :)

                          A ano, jako každý člověk na světě si myslím, že rozum mám :)

                          0 0
                • rš2  

                  To miluju…!!!

                  0 0
              • Medunka  

                hm, brát vzorek 130 kousků jako relevantní :-) Todle dělá ČSSD a teďka koukám, že i ty.

                Už tu zbytečně slovíčkaříte a ty to vedeš. Už by mělo přestat pršet

                0 0
                • maajkee  

                  proč ČSSD? To sem prosim nepleť, jakejkoliv průzkum na světě se dělá z určitýho vzorku. většinou minimálního v poměru ke skutečnýmu počtu zkoumaných lidí. Na tom není nic divnýho.

                  0 0
        • Schuminier  

          Všeobecně zastávám názor, že do 2 piv dokáže člověk ještě solidně koordinovat svůj pohyb a mít rychlé reakce. V každém případě i to jedno pivo ale už nějaký vliv na řízení mít může. Já při vyjížďkách pivo nepiju, protože bych hrozně vytuhnul. Po jednom pivu už pociťuju pokles výkonu. Zajímalo by mě od těch cyklistů, co běžně při vyjížďkách pijou pivo, kolik jich vypijou a za jak dlouhou dobu…A co na to výkonnost?

          0 0
          • maajkee  

            já při vyjíždkách pivo taky nepiju, takže nevim, jen když jedem třeba celodeňák, tak si dám třeba po obědě jedno a jsem pak ztuhlej, tak 10km, pak se to zase dostane do normálu :)

            0 0
          • xshreck  

            Když je opravdu horko a máš žízeň a chuť na to pivo … tak na tom něco bude :-)

            Jak mi kdosik říkal – pivo je vitamínová bomba, nebýt toho alkoholu :-)

            A jedno snad nevadí na žízeň. Z jedné desítky se svět nezboří.

            0 0
    • frederick  

      Srazil me borec před mesícem a ujel…:) Takže jak jsem to řešil? Bohužel nějak… Zanadával jsem si a bylo:)

      0 0
    • robin!1  

      Na kole je to tak, že ikdyž už se člověk motá při chůzi, tak na kole jede v pohodě. Najezdil jsem na kole z akcí stovky km a nikdy jsem neměl problém – přes den při 50–80km švihu na silničce málokdy se stane, že nepotkáte idiota, co udělá nějakou prasárnu. Neříkám, že nemá alkohol vliv má. Na silničce po 3 pivech jsme se cítil už pěkně blbě a dával si jó majzla. Ale na biku se dá jet i po 10ti pivech a nemusí to být ani nějak moc znát. Ale člověk musí vědět, kde má svoje hranice – jako ve všem a zde pokud udělá blbost, tak za ní může rychle zaplatit životem.

      0 0
      • DaSnail  

        jj, v teréne na bajku všetko zožerú pružiny a široké gumy. proste si len určíš azimut, natočíš tam rodla a už len šlapeš. a bajkeri sú tvrďáci ktorých pár pív nerozhodí.

        silničáři sú bábovky čo nič neznesú a tie ich srandovné bicykle sú naprd…

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.