• reset

    Caute potrebujem poradit pri vybere novej vidlice. Mal som doteraz RST gilu, ktoru som vymenit za Suntorku XCP 75 v domneni ze bude lepsia ako RST ale bol to omyl. Tak sa teraz pozeram konecne po nejakej normalnej vidlici. Kedze predajcovia na okoli maju iba Rock Shox volba znacky je jasna. Teraz uz len typ vybrat. Moc sa v tom nevyznam preto uvitam kazdu radu. Ma to byt na XC, na 21" ram, kotucovka a vaha 80 kg. Cena do 15 000. Dik

    0 0
    • rider  

      Existujou i shopy na internetu. Tam se dá obědnat třeba, no třeba Marzocchi :o)

      0 0
      • Lišák  

        Nečekaně! :-))

        0 0
      • scret  

        Co treba BLACK? Do 15tis. se da splasit Black Super s LO. (bikezone, velotrade atd.) No jo ja vlastne zapomnel, to neni Marzoka:-) Ale pokud chces neco tezkyho a bavi te tahat o pul kila navic, pak Marzoska je jasna volba:-)) Ale treba se da taky splasit DUKE Race s LO.

        0 0
    • Pá-dlista1  

      Aku? No prece zadnu!

      To vam na vychod vozej opravdu jen takovy odpad? Nebo myslis v okoli baraku. To mas stesti. U nas v ulici ani zadny bikeshopy nemame.

      0 0
      • LUCCA  

        Nazdar. Tak na tejto odpovedi som sa skutocne pobavil…:) Z vlastnych skusenosti so servisom a pristupom k zakaznikovy, RS nie.

        0 0
    • reset  

      fakt konstruktivne prispevky..dik

      0 0
      • Pavlos  

        Podivej se vem Duka a mas klid treba i s U-turnem:)

        0 0
        • rider  

          Neni to nahodou spíš Ú-trum? :o) sorry, už končim.

          0 0
      • náčelník  

        … jako vždycky. Jak se začne o vidlicích, brzdách a teď už i o řazení, je to stejné. Tak se sakra nestyďte podělit se o dobré zkušenosti s RS.

        0 0
      • RomanH  

        Vazne – pokud chces objetovat zhruba 15000 kc, volil bych Marathonku S, pripadne FOX Vanilla nebo ROND Ronin. Osobne bych Rock Srota volil jen v pripade SID-a, ale to asi nebude Tvuj pripad.

        0 0
        • Pavlos  

          http://www.ttc-telecom.sk/mtb/vidla.html Nevim sice co stim ten clovek delal ale..

          0 0
          • RomanH  

            No pokud si vyberes zavodni vidlici, tak se taky podle toho o ni musis starat (cistit) a jezdit s ni to, k cemu byla urcena. Jsou to drsne fotky, ale za tohle asi SID nemuze…

            0 0
            • Pavlos  

              prave proto sem rek toho duka ten by mel neco vydrzet

              0 0
              • RomanH  

                A ja to prebyl tim marathonem :o)) a vyjadril svuj pohled na Rock Shock

                Ne, nechci se hadat, nekomu nesedi M, nekomu R.

                Ale prinde mi, ze v cenove hladine kolem 15 tkc uz je z ceho vybirat a ted nestranne :o) si myslim, ze u pruzinovek neni lepsi vidle (funkcne) nez marathon. Pokud chce vzduch, tak bych asi volil vzduchoveho Foxe (samozrejme jsem nahore napsal pruzinoveho Vanilla, ale ja si zase myslim, ze pro hobika je lepsi pruzina nez vzduch.) Ale kazdemu podle jeho gusta – musi specifikovat.

                0 0
                • Pavlos  

                  Moja rec synku:o)

                  0 0
                • scret  

                  Hele mam dotaz, kde se da sehnat vzduchovej FOX do 15klacku? Jo a taky kde Ronin (krome nemecka) do 15? To by me moc zajimalo.

                  0 0
                  • RomanH  

                    Ronin ? No kdyz ne v nemecku, tak treba v holandsku :o)) prvni nastrel pres google je napr. http://www.vantuyl.nl/…a%201-17.pdf

                    Urcite se to da sehnat i levneji, pokud chces, hledej, mne zatim slouzi M, tak to presne nesleduji.

                    Uz jsi v evrope :o)), tak proc se bojis dovozu ze zahranici ?

                    0 0
          • MartinXC  

            No co by:

            • brodil a nabral vodu (nebo tam dal něco místo oleje :-) nebo neměl žádný olej
            • jezdil s kotoučovkou
            • nečistil nohy ani nemazal prachovky
            0 0
          • sharkcom  

            Tak to je dobrej magor. Mohl by dělat crash – testera.

            0 0
      • Pá-dlista1  

        Nieje zac :)

        Mel bys napsat co od te vidlice cekas, jaky chces system, jaky zdvih, zavirani?, otvirani?:), nejaky regulace, udrzba a co ja vim co jeste. Kdyz tohle budes vedet, pak ti muzem poradit, ale to uz si budes umet vybrat i sam a zbydou ti dva-tri modely a na ty se muzes zeptat na nase subjektivni pocity, problemy atd.

        Jo a nevis o nejakym kole? Melo by bejt cerveny v cene asi do 30000,– Vsude tu prodavaj Medisony, tagze znacka je asi jasna.

        0 0
        • Vymi  

          nech Madisona klidne odpocivat… dekuji!! jedno kolo vlastnim nechlubim se vim ze je to Author ale levnejsi verze pro markety atd… jsem s nim spokojen nejlepsi trida co nabizi ale nemachruji… vidla RST zatim jde ale pujde pryc… kolo jak kolo… :-)

          0 0
    • vlk  

      musíš napsat k čemu tu vidlu chceš.Sjezdovou 2 korunkovou 4 kg nebo XC 1200g jaký zdvih apod.pak ti poradíme.Pokud tak na XC, Cross, A normální ježdění a co nejlevnější tak Duke XC u-turn nebo na internetu Marzocchi Comp Coil, popřípadě s Etou.Pokud máš víc prachů Tak duke SL, Psylo sl,Marzocchi marathon nebo radeji nějakého foxe.

      0 0
    • homat  

      Mám rok Duka SL, po prvních třech reklamacích funguje výborně. Kdybych si jí kupaval teď asi bych se spokojil s modelem XC to nastavení spodního kroku vidlice není tak znát jako příplatek :-)

      0 0
      • petersv  

        Ja mám od marca DUKA SL U-turn – maximálna spokojnos?, ale zatiaľ má len cca 700km.

        0 0
      • vlk  

        z jakého důvodu jsi tu vidlu reklamoval.

        0 0
        • homat  

          z výroby byla rýha na kluzacích (vnitřních nohou), takže vždy po 100 metrech ušel vzduch. No a než na to přišli tak jsem musel třikrát do servisu. Každopádně se to začalo hýbat až tehdy když jsem zavolal na zákaznickou linku do SRAMU v Holandsku a vysvětlil jim, že to, že vidlice pěkně vypadá ještě není vše. Sram se spojil s dovozcem do CZ a od té doby jsem měl teprve pocit, že se o vidlici někdo stará.

          0 0
          • lubos  

            Myslim, ze stejny problem mel s Duke XC jeden muj kamos. Ryha a uchazeni vzduchu. Poderzivali ho, ze si ji udelal sam :). V reklamaci mu byli nohy vymeneny.

            0 0
      • Martyss  

        Když už taky řešíte Duky. Nevíte jaké vezre se vyrábějí pro tenhle rok? Na oficiálním webu je jenom Duke XC u dovozce zase XC a SL…:-/

        0 0
      • LUCCA  

        A ty si 3× reklamoval RS? Tak to ti gratulujem…

        0 0
    • reset  

      tak do finale postupili DUKE XC U-turn a PSYLO XC U-turn. Tak teraz ktora? ake mate skusenosti?

      0 0
      • vlk  

        Vevnitř jsou obě stejné.Kdyžtak se mrkni na manuál na www.enduroforkseals.com/id12.html ho společný, akorát to Psylo má kvůli vyššímu zdvihu delší pružiny a trochu delší vnitřní nohy.Pružiny většinou u těchto vidlic jsou nasazeny standartně modré 70–80 kg.Pokud máš jinou váhu tak se domluv s prodejcem aby ti ji prodal s těmi jinými pružinami.Jinak podle testů ve velu -myslím tím graf by měla být bružina u duka o chlup tvrdčí než u psyla.U toho Duka končí křivka na 1600N a u Psyla na 1300N.Já mám toho Duka.Je parádní.Citli­vá.A zkousne dost tvrdé nárazy.Akorát při jízdě ze sedla do prudkého kopce si musí člověk dávat pozor na houpání.Snižovat zdvih jde za jízdy v pohodě, zvyšovat moc dobře ne.Musíš jít za sedlo.-Odlehčit vidlu, ale je lepší zastavit.Štelování zpětného útlumu zvenku je parádní.

        0 0
        • maco  

          Asik pred tyzdnom-dvoma sme sa o tych pruzinach v Duke bavili. Konecne som sa vcera dostal ku katalogu a cenam. takze k tomu zatazeniu pruzin model 04´: zlta 55–70 kg cervena 80–90 kg modra 105–120 kg cierna nad 120 kg cena: priatelskych 39,90 Euro Pre Psylo su udavane rovnake zatazenia podla farieb. Nevies nahodou aky typ testovali vo Vele? Osobne Duke U-turn dam bez problemov na doraz, ale aka je tam pruzina netusim (stale je v zaruke). Ale ako to tak vidim – asik ho dnes otvorim.

          0 0
          • reset  

            a neviete niekto aka sa tam dava standrtne?

            0 0
          • murko  

            Je to divne, lebo na nete ma Rockshox tak trochu ine hodnoty…

            <63 kg – Zlta 63–70 kg – Cervena 70–80 kg – Modra >80 kg – Cierna

            Tak co je pravda? :-) A do Duke sa dava standardne asi modra.

            0 0
            • homat  

              přišli mi ty co jsou mezi 70 až 80 a 90 až 100 diskrimino­vaný :-)

              0 0
              • murko  

                no uz podla toho vidno, ze to je nezmysel… Mne napriklad predajca tvrdil, ze vacsinou si zakaznici objednavaju len tie cierne spruziny, ked potrebuju tvrdsiu vidlu a nechce sa mi verit, ze by to vsetko boli ludia nad 120 kg :). Pravdpovediac, takuto vahovu kategoriu som na bajku este nevidel… nic v zlom samozrejme…

                0 0
          • vlk  

            no rock shock uvádí hodnoty jak píše Muro.Já tam mám tu modrou.Údajně se od výroby dávají standartně ty modré 70–80 kg a na těch to testovali v tom Velu.

            0 0
            • maco  

              Sam sa tomu divim. Je pravda, ze servis manual udava uplne ine hodnoty (ako pise Muro). Tie hodnoty, co som pisal boli z nemeckeho katalogu. Je mozne, ze by to bol iny vyrobca? Alebo su „standardne“ vyrabane a „nestandardne“ nahradne diely!!!

              0 0
              • vlk  

                ono je možné že ty pružiny co nabízely v tom katalogu nebyli originální rockshox ale z třetí strany a ti možná používají jiné značení.Pokud jsou originální tak bych spíše věřuil výrobci než tomu katalogu.V ka­talozích často bývají i větší nesmysly.

                0 0
                • maco  

                  Ale najlepsie na tom je, ze tie informacie (katalog) pochadzaju od oficialneho zastupenia RS na Slovensku!!! Aj keby som inak mal zaujem o inu pruzinu, skladom ju nemaju a dodaci termin 2–3 mesiace.

                  0 0
      • rich  

        mam RS Duke XC 2002 80mm a az na zdvih som maximalne spokojny (mam na nej kotucovky), „ziadna“ udrzba, servis raz rocne. To ako je citliva a ci je makka v krutu v porovnani s inymi vidlami neviem posudit. Mne sa to zda ok.

        0 0
        • vlk  

          jenže mezi tou Tvou vidlí a U-turn verzí je dost velký rozdíl

          0 0
    • widlicka  

      ja by som ti doporucil suntou XC 50,60. Obetujes na to sice 1000KC ale potom ti bude kazda vidla dobra :-)

      0 0
      • reset  

        mas uplnu pravdu…teraz mam XCP75 :))

        0 0
        • gorgeous  

          No ja nevim…mam SR XCP-95D a chod ma o dost lepsi nez treba Manitou Axle Comp…ale jestli sou ostatni SR takovy shity…

          0 0
    • Alex  

      Neviete niekto aka je standartna pruzina v Psylo SL?

      0 0
    • Berkut  

      keby som bral Rock Shox tak za tu cenu PIKE =))

      0 0
    • McBlacky  

      když RS na XC tak bych zkusil Rebu… od M maratonku od MT Black super air od Foxe float, talas ale za tu cenu jedině z USA

      0 0
    • Otaku  

      davam hlas pro Rebu.

      0 0
    • jecnak  

      NA XC jasne SID Team s Black Boxem. Otazka je co je u tebe skryto pod pojmem XC… DO 15ti se vejdes.

      0 0
      • MARIN  

        myslim ze panacek uz to ma davno vyresene je to prizpevek (11.05.2004 13:37:24) :)

        0 0
        • jecnak  

          Jsem si delal srandu – panacek pise, ze to chce na XC a tak, no nebudu komentovat co si pod XC prestavuje, jsem mu napsal jaka je asi idealni vidle na XC.

          0 0
    • Cejlon  

      Zkus kuknout na Rock Shox Reba.To je tučná vidla,moooc povedená:-)))

      0 0
      • kovar  

        co je na ní povedené?

        0 0
        • wroum  

          co je na ni nepovedene?

          0 0
        • Cejlon  

          Se mi líbí,no:-))Tobě se nelíbí?

          0 0
          • wroum  

            jemu by stacilo, aby na ni bylo napsano Marzocchi, pak by vse bylo v poradku.

            0 0
          • Pá-dlista1  

            Jestli muzu taky hlasovat, tak me ani za mak. Vypada jak kdyz vzali jednotlive casti z historie MTB a splacali tenhle retro model. Ale to uz jsem sem psal.

            0 0
            • cabbage  

              a znas nejakou pouzitelnou vidlici z tyhle cenovy kategorie, nebo tady zase mistifuckujes?

              0 0
              • Pá-dlista1  

                O tom jsem nerekl ani slovo. Ted jsem jen hodnotil vzhled z meho ciste subjektivniho pohledu. Jinak jim ten pocin chvalim. Uz to potrebovali jako sul, protoze ostatni jejich vidlice… Co je to presne za kategorii? Osklive kacatko? :))

                0 0
                • McBlacky  

                  cenovou kategorii ošklivé kačátko teda neznám :) btw: RS se bohužel začali ***** do low endu a to jim dost uškodilo. Ale jinak pokud jde o chrto vidle, tak sid nemá konkurenci. Rebou a Pikem by si mohli hodně napravit image, které měli ke konci 90. let, pokud se neukáže že trpí nějakou výrobní vadou.

                  0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.