• kajdamajda

    Mate nebo videli popr. slyseli jste nekdo o prednim svetle Cateye CAT HL-EL300 Str? za bratru 999,– Kc? Hodne by mne zajimalo jestli se stim da jezdit za tmy, jak dlouho opravdu vydrzi atd. Je to takovy to petidiodovy

    0 0
    • kajdamajda  

      Jeste pro uplnost je napr. na http://www.author.cz/index.php?…

      0 0
    • kovar  

      Se svetly Cateye jako znackou jsem nadobro skoncil, po prisernych zkusenostech s MC 200 – papundekl na n-tou POchybuju, ze by EL 300 byla lepsi, co se tyka nanadavani a vyndavani baterek a nevodovzdornosti, ale nevim, jsem uz zaujaty. Ale zajimalo by me, zda tato sviti vice nez Luxeon dioda, to ale asi nikdo vedet nebude…, nebo jo?

      0 0
      • kajdamajda  

        To je to fakt takovej srot??? Myslim to co jsi mel

        0 0
        • kovar  

          jo, srot je to spravne slovo. Jako sviti dobre, drzak svetla je vynikajici – nebot se da svetlo natacet i horizontalne, ALE ta manipilace – katastrofa – vymenovat baterky potme v lese hrozi rozprsknutim jednotlivych dilu svitilny do sirokeho okoli. To same hrozi i pri neopatrnem dotyku na vrch svitilny. Oproti predchudkyni HL500II je ta MC 200 fakt tezce nepovedena.

          0 0
          • kajdamajda  

            No a myslis ze pri nakupu v obchode pujdou odhalit tyhle „nedokonalosti“ – me to svetlo vylozene fascinuje, vcetne udavaneho svetelneho vykonu

            0 0
            • kovar  

              mely by jit odhalit, v obchode si vyzkousej: jak se to otvira, jestli se po otevreni na tebe nebude neco sypat, jestli je kryt odolny proti nechtenemu otevreni, jak se tam davaji baterky atd.

              0 0
              • kajdamajda  

                No jo, tak diky za upozorneni a preju spoustu bezvadnych „svetelnych“ kilometru

                0 0
    • mosquito  

      nepremyslel jsi treba o celovce .. ta je i vic univerzalnejsi ceny 700–1200kc samozrejme LED s dlouhodobou svitivosti … znacka PETZL :)

      0 0
      • kovar  

        celovka je dost dobra, jen nesmi byt opar nebo mlha, coz navecer na jare ci podzim je temer v lese vzdy.

        0 0
        • mosquito  

          jo tak to souhlasim, ale v mlze je ti na nic i to svetlo ve predu, potreboval bys mlhovky 20 cm nad zemi :)))

          0 0
          • kovar  

            no to jo, pokud je silna mlha -ale v tom pripade vidis aspon na to svetlo na riditkach, pokud mas celovku, a staci jen OPAR, tak nevidis ani na ty riditka, nebot te oslepuje osvicena mlha nebo koéndenzovana vodni para z dechu pred osima

            0 0
    • JM  

      Mám ho, a pro jízdu v zimním městě (v lese či nezmámém terénu potmě nejezdím) je to super. Svítivost je srovnatelná/lepší než u světla na Kr žárovku + 2× 1.5 V baterie. Stran životnosti baterií zatím nevím – nakrmil jsem to nabíjecími články, a ty jsem ještě neměnil.

      0 0
      • kajdamajda  

        Zni to pekne a myslis, ze by se stim dalo jet potme v neznamem terenu? Alespon pomalu?

        0 0
        • JM  

          Vecer/v noci to zkusim (nebude-li prset (;-)) a v pondeli napisu.

          0 0
          • kajdamajda  

            fenk jů

            0 0
            • Žanek  

              …Áj missed the bus… :o)

              0 0
            • JM  

              Jak uz je odpovezeno dole – da se s tim jet i v lese. To ma ale jednu mouchu – podle dopr. predpisu by melo bikesbetlo svitit cca 20 m pred kolo NA ZEM. Ty ledky maj proto relativne uzky svetelny kuzel. A kdyz pak chces namisto na zem svitit na stromy, tak to pomerne dost oslnuje.

              0 0
    • Radek Broz  

      Jezdit vylozene po tme by se s tim podle me nedalo. Poradny svetlo ma vypadat takhle: http://etbikez.netbox.cz/index.php?…

      0 0
      • kajdamajda  

        Ja nemyslim nejaky bajkovani vylozene po tme – spis kdyby neco a tak … Abych si nerozbil HUBU

        0 0
        • Gatier  

          Mam toto svetlo a som s nim spokojny, pretoze presne taketo som hladal. Dostatocna svietivost a dobra vydrz baterii. Bracho mal uz skor tu 200vku s 3 diodami. Tiez sa mi nepacil ten obal, ktory sa otvaral pri zapinani svetla atd. Ako som spominal, svieti dostatocne. Jazdil som v noci v zime po ceste aj v lese. Baterky tam mam uz pekne dlho. Aj ked uz nesvietia ako na zaciatku, na jazdenie po meste to staci.

          0 0
    • Lada1  

      Na nekdo porovnani toho Luxeon NW98 s nejakym LED od CAteye ? Je to tezko porovnatelne, protoze Cateye neuvadi nic krome svitivosti. Ten Luxeon jak jsem pochopil z datasheetu ma uvadenou svitivost pri úhlu " 10°x10° ", coze je velice zavadejici. (to si muzu vzit silne monochromaticky laser s prikonem 1W a svitivosti desetitisicu kandel a neposvitim si s nim na nic)

      Jen tak pro info ta NWE8 ma odber dvojnasobny (oproti NW98)- 700mA tak potom ta svitivost je taky vetsi.

      0 0
    • Lada1  

      Tak jsem koupil HL-EL400 a ma svitivost o trosku slabsi nez HL-330. Da se s tim jet v terenu rychlosti ca 15–20 km/h. Zkouseno zatim na riditkach. Na helmu jsem to jeste nedaval.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.