• vasek

    Ahoj, potřeboval bych poradit s volbou pláště – teď mám Kellys cobra 1,9". Jezdím tak 70% polní cesty, nezpevněný, les , kořeny do toho nějaký šutry… Chtěl bych aby tlumil (100kg), dobrej univerzál do terénu a abych se na silnici nedřel jak mezek.. Váha tak do 650g.(s cenou tak do 500?) Díky

    0 0
    • Paja  

      Co treba continental explorer/escape 2.1?

      0 0
      • vasek  

        Dám na rady, zatim nemám s jinými pláš?i zkušenos­ti…Ty continental explorer/escape tlumí dobře?

        0 0
        • Daf  

          Jsou to dobry gumy, ale jsou docela nizke takze se musi hustit vic natvrdo a nejsou tedy moc pohodlne.

          0 0
          • Paja  

            No jo, ono to pohodli je relativni podle toho na co je clovek zvykly a s cim srovnava, ale pokud predtim byly 1.9 a pozadavek byl do 500Kc a 650g…

            0 0
    • fousac  

      maxxis calibos+kraken 1,95 ale sou sirsi nez vetsina 2,1…

      0 0
      • Lovec_007  

        Nesouhlas, tyhle gumy jsou docela nanic – přijdou mi jako balóny co na kole prostě nechtějí jet a nějakou phodlnost jsem na nich taky moc nezaznamenal. Vzorek na zadním Krakenovi jde navíc rychle dolů. Po vyměně za Michelin Xcomp kolo jede podstatně lip a gumy i lip drži, jak v záběru, tak v zatáčkách.

        Celkově bych Maxxisy nehodnotil nijak suprově, ještě před dvojici Maxxis C+K jsem měl Minotaur Full Knob kevlar a to byla „dobrá“ řekněme spíš průměrná guma tak za sucha, za mokra to bylo jak na ledu. Zase ale byly lehký což rozhodně C+K nejsou.

        0 0
        • kubrt  

          to ja bych s fousacem docela souhlasil, rozhodne jsou mnohem pohodlnejsi nez Michelin xcomp a v terenu drzi dobre

          0 0
          • jakub  

            tak to jsou pak ty micheliny este horsi no tak to potes koste )))-:

            0 0
        • fousac  

          me se libi… :)

          0 0
          • Lovec_007  

            ok, já se nehádám, jenom říkám že ty Xcompy na můj styl jízdy sedí líp, ale já neočekávám na XC tu „pohodlnost“.

            0 0
      • jakub  

        leda na sjezd mam je doma a sou mi nanic je to jako tezkotonazni lokomotiva a jenom se dres jak blazen

        0 0
    • Pekáček  

      Continental Vertical 2,3 palce, je teda spíš do mokra a váží krapitek víc, ale mrkni na něj třeba v katalogu Velo. Případně jen dopředu a dozadu Hutchinson Python Air Light, je trochu dražší ale lehoučkej.

      0 0
      • JJ  

        Vertical sice vozim kratce, ale zatim 100% spokojenost. Ale vzadu na tvrdym podkladnu dost plave

        0 0
    • Pekáček  

      Jo, zapoměl jsem úplně na MAXXIS Larsen TT 2,0 palce! Za ty prachy (v drátu) jsou fakt suprový.

      0 0
      • jonti  

        je super, ibaze mizne pred ocami, vydrzi tak 1500 km

        0 0
        • Pekáček  

          Fakticky? Ja ho brousil skoro každej den a pohoda, mám ho od loňskýho léta pořád vidím dezén.

          0 0
      • vasek  

        Ten maxxis larsen TT – to je ten s hromadou „kostiček“? Hodí se do předu i do zadu? A jak se chová na silnici?

        0 0
        • Pekáček  

          To je přesný, hromada kostiček :o) Na silnici jede dobře, na uplně hladkým asfaltu piští jak komár. Je to spíš dezén na sucho, na přední i zadní.

          0 0
          • vasek  

            Takže na suchu v terénu v poho a co v bahínku, rozměklá hlína aj.?

            0 0
            • Pekáček  

              Tam si prostě musíš dávat větší pozor. Ale nijak drasticky se mi nikdy nezanesl.

              0 0
              • vasek  

                Tak sem se rozhod, že otestuju ty maxxise larsen 2.0, na akcebike je maj asi kolem 350, což se mi zdá fajn. Tak zatím díky za tipy.

                0 0
    • K2  

      Z-Max od Ričiho:)

      0 0
      • JJ  

        No ted ho vozim vzadu ve 2.1 a je o poznani min pohodlnej nez hutch alligator nebo python. Ale vzorek je slusnej. Vozil sem ho davno v 1.9 a vydrzel dlouho

        0 0
      • munro  

        Jo,jo, koupil jsem ho ženě a vypadá a jezdí dobře (ten pláš? teda, žena taky)

        0 0
    • chorvat  

      pripojim se s dotazem: vyhovoval by na tuto kombinaci terenu/silnice Bontrager ConnectionTrailB, v dratu cca 500,– ? dik

      0 0
    • jakub  

      a co rubeny acrise , ja vim je tu spousta odpurcu, ja sem s nim byl spokojenej

      0 0
      • gordi  

        a nieco od WTB , som pozeral na internete a vidia sa mi zaujimave , kde ich dostat ?

        0 0
        • aku  

          Jezdim Nanoraptory 2.0 a parada. Je pravda ze sem ale zatim v urovni „priprava na sezonu :-)“ takze spis frekvencne asfalt ale v lehkem terenu to urcite taky neni k zahozeni. Ale mam obavu ze budou mit na mokrem jehlici + bahno tendenci se zanaset ⇒ zhorseni jizdnich vlastnosti. A ve vetsich rychlostech na sotoline trosku ustreluji. Zkratka neco za neco.

          0 0
          • jirik  

            Nanoraptory nejsou spatny, ale Micheliny Comp (drat), ktery jsem jezdil pred Nanoraptorama meli mnohem lepsi jizdni vlastnosti (tolik se nazanasi a neustrelujou), ale dost se ojizdej. Nanoraptory jsou proti nim drzaky :-).

            0 0
    • vratan  

      continental vertical

      0 0
    • Kolík  

      Budeš si muset vybrat, buď dobrý pláš? do terénu – pak budeš na silnici pomalej nebo rychlej na silnici a v terénu si rozbiješ kokos! :-) Univerzál je podle mě hybrid kterej nakonec jede blbě jak na silnici tak i v terénu.

      0 0
      • enjoy  

        me treba dneska drzel semislick panaracer speedblater na zadnim kole lip nez velociraptor.pri vyjezdu po korenech fakt diametralni rozdil.

        0 0
      • fousac  

        ja si dnesek odkroutil na wormdrivech a problemy byly jenom pres par hnusnejch korenu, predtim byl potok a mokra „galuska“ neni to pravy… ale jak se jede po pevnym podkladu, je to pohoda… jenom to chce trosku zvyku…

        0 0
    • Romain  

      Tioga Factory Extrem 1.95". Na asfaltu nic moc , ale v terénu skvěle drží stopu.

      0 0
      • fousac  

        maxxis wormdrive :) v terenu horsi zaber, ale na asfaltu jedou vyborne…

        a ted co je lepsi univerzal???

        0 0
    • carat  

      Nejezdite nekdo Bontrager Jones 2.1 ?

      0 0
    • GrametS  

      Muzes zkusim Pajtny, neboli Pythóny od Hutchinsonu. Jen kdyz je trochu nahustis tak se musis naucit jezdit v pernamentnim smyku. Nedrzej, nebrzdej, necistej se, az tak dobre nevypadaj.Na druhou starnu s nesjizdej a na suchym tvrdy i asfaltu dobre valej

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.