• Venda

    Nemáte někdo doma navíc rámínko od inverzního šaltru (je to to uchycení co je na fotce). Nechce se mi kvůli tomu celá přehazka a samotný ramínko nemůžu sehnat.

    0 0
    • Veeteck  

      Da se objednat primo u Langeho, ale je myslim dost mastny, kolem 7–8 stovek.

      0 0
    • lidumil  

      že se na to nevyprdneš, dyk máš ještě LX šaltr :-)

      0 0
      • Venda  

        To sice mám, ale přece nevyhodím celou přehazku jen kvůli ramínku. Koukal jsem a tohle uchycení maj snad všechny inverzní, tak by se to snad dalo nějak sehnat.

        0 0
        • lidumil  

          jako ND se bude blbě shánět, zkus to v Jaroměři nebo přes Kosáka, kdyžtak Ti na něj pošlu mobil.

          0 0
          • Venda  

            Zeptám se v tý Jaroměři a uvidím. Kdyžtak jsem koukal, že na tnetu prodávaj inverzní deore za 700 Kč, ale je to zbytečný. Kdyby tady někdo měl, byl bych radši.

            0 0
    • lidumil  

      Jo co řetěz, maká???netrhá se?

      0 0
      • Venda  

        Domů jsem dojel bez problémů, tak snad jo. Bylo tam asi jen slabší místo s pár článkama. Teď ale jezdím na Authoroj. Scotta si šetřím. Je normální, že když jedu trochu rychlejc, nešlapu a pustím řidítka, tak přední kolo hrozně rychle lítá do stran a to až o 45 stupňů?

        0 0
        • lidumil  

          Jako že kličkuje? Může to bejt v hlavovým složení, nebo ve vidli a nebo v kole :-))

          0 0
        • maxtor  

          „přední kolo hrozně rychle lítá do stran a to až o 45 stupňů“??? Jak to myslíš??

          0 0
          • Venda  

            Kličkuje, ale zadek jede rovně. Takže to má tentenci se o to kolo i převrátit.

            0 0
            • lidumil  

              Jak dlouho to kolo máš? A co třeba přední kolo nemá osmu? Zkus ještě, jak moc je OK hlavový složení.

              0 0
              • Venda  

                Kolo mám půl sezony a nemá najeto víc jak 2000 km. Kouknu na to hlavový.

                0 0
            • maxtor  

              Jasně, že když pustím v rychlosti řidítka (ne, že bych to dělal nějak často), dá to více práce jet rovně. Ale nechápu těch 45 stupňů. Možná si jenom nerozumíme.

              0 0
              • Venda  

                Celý kolo rovně jede, jen přední lítá to stran, vyloženě se klepe tam a zpátky. V dost rychlých intervalech (3–4× za vteřinu). Kdybych nechyt řidítka, tak si rozbiji hubu.

                0 0
                • maxtor  

                  Napadá mě osmice nebo také to, že kolo nemáš vyvážené. Většinou stačí, když nadzvednuté kolo ve vidlici pořádně roztočíš a cítíš, jak háže směrem k ventilku. Že by to mohla dělat hlavovka se mi nezdá.

                  0 0
                  • Venda  

                    Večer to vše prozkoumám a uvidím. kdyžtak nebudu pouštět řidítka. :-)

                    0 0
                  • Venda  

                    Večer to vše prozkoumám a uvidím. kdyžtak nebudu pouštět řidítka. :-) Dík za rady

                    0 0
                    • kubad  

                      Už se to ve fóru řešilo. Těch nožností je strašně moc -od vůle všude možně až po bouchlý rám. Ale taky to může být nevyvážený plášť. Zkus si to najít.

                      0 0
                      • lidumil  

                        U auta to je většinou nevyvážené kolo, ale u bicyklu nevím jak ho dovážit :-O

                        0 0
                        • Venda  

                          Nevyvážený kolo to klidně být může. Mám v něm přece ten tmel, ale zas ne moc. Rám mám bouchlej taky, ale doufám, že tím to není.

                          0 0
                          • lidumil  

                            Aha, sem myslel, že to dělá ten Author :-( No tak to bude tím tmelem, nebo Ti to dělalo už před tím, než jsi tam ten tmel nalil?

                            0 0
                            • kubad  

                              Tím tmelem to není :-))

                              0 0
                            • Venda  

                              Nevím, nikdy jsem v okolí Hradce nejel bez šlapání a držení kolem 40-ti. Ale pozoroval jsem to až teď, když jsem sjížděl k Jaroměři a potřeboval se trochu protáhnout. author to naprosto nedělá. Ten tmel fakt nevím. je možný, že je nerovnoměrně, ale je ho tam max 1 cl.

                              0 0
                              • maxtor  

                                No a když jedeš a normálně se držíš řidítek, tak to žádné škubání, vůli nebo něco podobného necítíš?? Nechce se mi věřit, že by to byl nějaký záhadný jev, který se objeví ve chvíli, když pustíš ridítka.

                                0 0
                                • kubad  

                                  Věř tomu – mě to dělá taky. A nejsem jediný.

                                  0 0
                                  • Extremist  

                                    Muze to byt i vidlou. Kdysi mi to taky delalo a jak jsem prehodil vidlu, tak to prestalo.

                                    0 0
                                  • Venda  

                                    Jsem rád, že nejsem sám. Když držím řidítka, tak se to chová klidně a čistě, aspoň v těch normálních rychlostech. Nad šedesát je to už horší.

                                    0 0
                                    • kubad  

                                      U mě pokud se aspoň jedním prstem dotýkám řídítek, tak pohoda. Jak se narovnám nad cca 35 km tak to pomalu začne vybrovat až je to neúnosné. Ale u mě jsou to ložiska v předním kolo to vím na 100% Jak se dají nové je klid. SKF :-(( dal sem nějaké japonské v lepší přesnosti a je klid.

                                      0 0
                                    • Vojtas  

                                      me to dela taky , urcite to dela krive nasazenej plast, o tom vim ale nechce se mi to predelavat,

                                      0 0
                                    • Vojtas  

                                      staci ram sevrit kolenama a mas klid ;)

                                      0 0
                                      • kubad  

                                        Nepouštím v této rychlosti řídítka – nemám důvod.

                                        0 0
                                        • Vojtas  

                                          vsak to taky nerikam tobe ;) ale treba kdyz se chci protahnout nebo neco tak jak jinak to udelat ze

                                          0 0
                                          • maxtor  

                                            No, je pravda, že se při 35 v hodině moc neprotahuji a když tak jen stoupnu a řidítka nepouštím. Takže mám možná totéž, co vy a ani o tom nevím.

                                            0 0
                                            • kubad  

                                              U mě je to hlavně těžiště, pokud i pustím řídítka, ale zůstanu nakloněný dopředu tak se nic netřepe. Prostě o tom vím a neřeším to. K protažení je vždy dost možností.

                                              0 0
                        • maxtor  

                          Někdy stačí, abys otočil plášť. Hodně udělá, když máš magnet od tachometru skoro až u ráfku a navíc na stejné straně jako ventilek – doporučuji v prvé řadě dát magnet přesně proti ventilku a co nejblíž k náboji.

                          0 0
                          • raceman  

                            já když zvednu zad kolo do vzduchu a protočím ho tak mi taky háže

                            0 0
    •  

      Máme rádi zvířata!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.