silniční řídítka - doporučte

138 nepřečtených
  • Ruprecht

    Upgraduji silnici a mezi jinými chci pořídit i nové řídítka. Požadavky: šíře 42 a horní část musí být plochá (viz odkazy). Cena do 2700,–. Zatím jsou mými favority tyhle: www.bike-eshop.cz/…rwing-bhb-22 www.triexpert.cz/index.php?… Podotýkám, že váhu nějak extra neřeším, důležité je pohodlí :-). Takže pokud máte nějaké návrhy nebo zkušenosti s uvedenými, sem s nimi :-).

    0 0
    • dancing dog  

      jestli preferuješ pohodlí,tak si pořiď ty, se kterýma se budeš cítit pohodlně…

      0 0
    • dancing dog  

      jo, máš skvělou charakteristiku.. krásná písnička,co hraje ´¡nága , tuším od martina knora- v dobách mý vandrácký éry mé heslo. přeju šťastný výběr..peace

      0 0
    • stařík  

      Když chceš pohodlí tak proč hliník zpevněný karbonem. Pro pohodlí bych dal na karbon gelový vložky ( noname za 100,. fizik za 400,– s omotávkou ).

      0 0
      • Ruprecht  

        tím pohodlím jsem myslel hlavně pohodlný úchop za horní – plochou část :-).

        0 0
        • maxtor  

          A nechceš si připlatit a koupit anatomické silniční Pellsy?? Mám je na silnici v profilu a nic lepšího jsem fak nejezdil. Perfektně sedí a skvěle tlumí.

          0 0
          • maxtor  

            Ještě odkaz. Dají se sehnat i levněji.

            pcshop.pells.cz/shop/de­fault.asp?cls=sto­item&stiid=5293

            0 0
            • Ruprecht  

              Na Pellsy jsem koukal – super, ale ta cena neodpovídá zbytku mého kola :-))). Přeci jen mám silnici „jen“ na najíždění kilometrů… to ty P-LIGHT vypadají víc než slibně, zkusím mu napsat. Díky za tip.

              0 0
              • maxtor  

                Ty P-lighty by měly být na chlup stejné. Pokud ano, sto pro doporučuji!! Kdyžtak pak dej vědět!!!

                0 0
            • Andrea  

              Za kolik se daji sehnat?

              0 0
              • maxtor  

                Ty Pellsy?? Já jsem je měl za 3 500.

                0 0
                • Andrea  

                  To je pekna cena. Muzu vedet kde?

                  0 0
                  • maxtor  

                    Odpověděl jsem na inzerát na cyklobazaru. Ty řidítka byly nové a zabalené. Ten člověk mi pak za nákupku sehnal i zbytek komponentů co jsem od Pellsu potřeboval (sedlovku, sedlo, představec a košík). Doporučil jsem jej pak ještě kámošovi, ale odpověděl mu, že už pro ně nedělá. Škoda, protože jsem ještě taky pár věcí potřeboval.

                    0 0
          • ihik  

            Ty samý akorát bez loga pellsu pořídíš v triexpertu. Cena taky stejná. Mám je a taky spokojenost…

            0 0
      • maxtor  

        Máš nějaký odkaz na ty gelové vložky?? Našel jsem jen činelky za 120. Dík.

        0 0
      • Ruprecht  

        vyhledávání jsem použil :-), šlo mi hlavně o doporučení na základě osobní zkušenosti – net si umím projít sám, ale s fotky a reklamního textu si toho moc nevemu…

        0 0
    • BH  

      mozna hloupy dotaz,ale snad k tematu.Jak se tyhle riditka spravne omotavaji? Jen po krabicky brzd.pak a nebo cela zakulecena cast?Motat z vrchu a nebo ze spodu? Jake mate zkusenosti? Co doporucujete?

      0 0
      • maxtor  

        Taková řidítka se motají samozřejmě od spodu a jen k hormímu ohybu. Vodorovná část se nechává odkrytá. Mrkni ke mě do profilu.

        0 0
      • pz-km  

        motam shora – jezdim bez rukavic a pri motani se sdola mi u nekorkovych omotavek celkem klouzou ruce (se sjizdenim omotavky dolu nemam problem)…

        0 0
        • rasto  

          bez rukavic? tak bych asi nedokazal… preci jen, udrzim se lip s nima… a cim utiras pot?

          0 0
          • maxtor  

            Pokud máš pohodlné anatomické řidítka dobrou gelovou omotávku, tak vážně rukavice nepotřebuješ. A pot? Musíš jet tak rychle, aby se stačil odpařovat:-)

            0 0
            • vt  

              a hlavne se nesmis smotat ! Takze bez rukavic ani ranu :-/ ackoli mne nekdy serou.

              0 0
              • maxtor  

                Taky jezdím s rukavicemi, ale stalo se mi párkrát, že jsem je zapomněl a přišel jsem na to až po nějaké době – prostě mi vůbec nechyběly. Na biku bych na to asi přišel rychleji.

                0 0
            • Chaingang  

              mám uplně normální kulaty řidítka,takovou tu tenkou omotávku(jakoby karbon)a rukavice nevozím,jedině dlouhoprsty,když je kosa.Na biku je většinou vozím,ale občas taky ne.

              0 0
          • ihik  

            copak pot, ale do čeho utírá soplíky?

            0 0
        • BH  

          ja se v tomto pripade take spis priklanim motat zeshora,pouziji gelove omotavky a ten zacatek nahore pak bude vypadat esteticteji, nez pri opacnem postupu.Akorat premyslim, ze pri uchopu riditek za rozsirenou neomotanou karbonovou cast,to muze pekne klouzat, ovsem je blbost omotavat to, co je na tech riditkach nejefektnejsi, ze?Co clovek neudela pro paradu.Klidne si i hubu rozbije.

          0 0
          • maxtor  

            Já mám ty pellsy, které nejsou lakované a ruka na nich vůbec neklouže, takže v tom problém není.

            Omotávka: motal jsem ze spod a nahoře to dělalo paseku a nebylo to moc pohodlné (fotku toho mám ještě v profilu).

            Nedávno jsem to vyřešil tak, že jsem omotávku šikmo ustřihl tak, aby ta šikmá ustřižená plocha končila vespod řidítek a přilepil jsem konec sekunďákem (tu černou pásku jsem už nepoužil) – výsledek je takový, že přechod z carbonu na omotávku je naprosto hladký, pohodlný a vypadá to dobře.

            0 0
            • BH  

              sekundak… teoreticky jsi prisel o zaruku na ta riditka. Ten „sikmy rez“ pouzivam pri hornim ukonceni omotavek vzdy u korkovych a nebo gelovych omotavek, jinak tam vznikne silena guca. ale diky za radu.

              0 0
              • maxtor  

                Ty, a jak to děláš s gelovkami, aby ti neklouzaly dolů?? Zpozoroval jsem 2 možnosti – moc neutahovat – tehdy je omotávka pěkně měkká, ale sjíždí, nebo utáhnout – tehdy nesjíždí, ale je o poznání tvrdší. Uvažuji, že ji budu lepis sekunďákem i v průběhu omotávání.

                Jak zajistíš záslepky, aby nevypadávaly? Občas mi vypadne a omotávka se odmotá – vzhledem k tomu, že je to u mě „spodní“ konec, je to nepříjemné. Zase mě nic lepšího než sekundové lepidlo nenapadlo. Díky.

                0 0
                • Vrci  

                  Pokud špunty blbě drží tak je dvakrát nebo třikrát omotám izolačkou a pak nacpu dobnitř.

                  0 0
                • Vrci  

                  Než sekundové lepidlo je lepší oboustranná páska na koberce – po sundání jde sundat.

                  0 0
                  • Vrci  

                    po sundání omotávky jde odstanit z beranů.

                    0 0
                    • maxtor  

                      To jsem nezkoušel. Já jsme myslel jen kapku sekunďáku každých asi 5 cm na řidítkach – dohromady stačí tak 3 – 4 body. Pak to sundat jde.

                      S tím špuntem díky za radu – zkusím to, až ta mrcha zase vypadne.

                      0 0
                      • Vrci  

                        jenže po každé výměně ti zbytou tak 3 – 4 body s kusem omotávky.

                        Tu boustranku stačí taky jen někde viz: www.parktool.com/…lp/bar46.jpg nebo takovou hodně řídkou šroubovici po beranech

                        0 0
                        • maxtor  

                          To odlepíš, fakt, omotávku to trhat nebude. Nemíš tam toho kydat půl tuby. Dělám to taky proto, že nechci omotávku pořád přemotávat. Vlastně jsem to takhle sundával jen jednou kvůli Flight Decku, který z ničeho nic přestal konunikovat s pravou pákou, a šlo to v pohodě. Pokud bys byl puntičkář, tak tu kapičku oškrábeš opatně skalpelem.

                          0 0
                        • maxtor  

                          Až teď jsem mrkl na ten odkaz. To vypadá slušně. V tom případě chápu, že to děláš jinak. Pokud ji někde uvidím, jdu do toho. To lepidlo, co je na omotávce je fakt minimum.

                          0 0
                          • Vrci  

                            v každým krámě kde prodávaji koberce nebo hobymarketech (baumax, obi, …)

                            0 0
                • BH  

                  neni to sice moc objevne,ale snazim se tu omotavku utahovat tak akorat, tedy spise stredne a nebo radeji vic,ale tak aby se zase nenatohovala.K pro­blemu sjizdeni omotavky, vetsina omotavek ma lepici prouzek, takze se sjizdenim neni problem.Ted budu motat poprve gelovky BBB. u tech jsi nesem jisty zda ten lepici prouzek maji.Pak bych pouzil obostrannou pasku. Nikdy ne vterinove lepidlo.Zaslepky se zajistuji tim, ze si nechas tak akorat presah te omotavky a pomoci ni pak tu zatku zajistis v riditku.

                  0 0
                  • pz-km  

                    vterinak opravdu ne, ale driv sem na nelepive omotavky pouzival obycejny alkapren/chemopren – lehce sem potrel berany a po zaschnuti (zavadnuti) alkaprenu omotal – pri vymene vetsina lepidla zustala v omotavce, zbytek sem pripadne osoupal prstem… drzelo to bezvadne, po zavadnuti to uz nesmrdi, hlinik to nenarusuje a uhlik to narusovat nebude taky – jen se berany musi odmastit a jak zkusenostmi zjistuju, je to i lepsi reseni nez origos lepive omotavky, ktere slunkem a teplem vice ztraci prilnavost nez ten alkapren…

                    0 0
                    • maxtor  

                      To není špatný nápad – já bych možná zkusil i lepidlo z lepící soupravy. To má taky tu úžasnou vlastnost, že udrží, ale zároveň jej v klidu odstraníš z hladkého povrchu.

                      0 0
                      • pz-km  

                        ja mam same dobre napady ;)

                        0 0
                      • pz-km  

                        jsou to podobne typy lepidel, nevidim v tom problem, akorat mozna obsahuje vic benzenovych rozpoustedel/lep­tadel a tak muze ty cernene riditka zflekatet

                        0 0
          • treatt  

            Tak v tom pripade Cinelli Jelly, ne? :-)

            0 0
            • treatt  

              No a tenhle tyden se mi namota na moje vlastni kolo…kdo by to byl pred dvema lety rekl :))) Zivot je nadherny :)

              0 0
              • karelH  

                hoď pak foto, taky mě docela láká

                0 0
              • Pebe  

                jo tak fotka tohodle mě taky bude zajímat :-)

                0 0
                • treatt  

                  Don´t worry, urcite nafotim ;)

                  Jinak jsem mel moznost si ji trosku osahat na Eurobiku, byla namotana na riditkach, co tam byly vystavene…prvotni dojem byl takovy hodne zvlastni, takovy gumove gelovy, trosku mi to pripomnelo…mno, ehm, jak bych to jenom – no proste jisty osobni predmet jedne byvale pritelkyne z mekkeho geloveho materialu :)

                  Nicmene po chvili jsem si rikal, ze by to nemuselo byt vubec spatne, mohlo by to i docela tlumit, urcite budou mit dobry „grip“ Myslim, ze hlavne v rukavickach muzou byt hodne dobre..uvidime pristi tyden :)

                  0 0
    • maxtor  

      Odpověděl jsem na inzerát na cyklobazaru. Ty řidítka byly nové a zabalené. Ten člověk mi pak za nákupku sehnal i zbytek komponentů co jsem od Pellsu potřeboval (sedlovku, sedlo, představec a košík). Doporučil jsem jej pak ještě kámošovi, ale odpověděl mu, že už pro ně nedělá. Škoda, protože jsem ještě taky pár věcí potřeboval.

      0 0
    • treatt  

      Mám podobný „problém“ Na kole, které budu kupovat, jsou ITM Millenium Wing www.koloobchod.cz/…nicni-420mm/ Měl jsem je na sucho v ruce a popravdě mi moc neseděly. Nemůžu soudit, třeba bych si zvykl. Ale to anatomické rozplácnutí se mi zdá úzké, že omezuje úchop do jediného místa. Navíc se rád chytám přímo u představce, kdyby tam byl jiný profil, asi by to vadilo. Co je ale hlavní, bude tam Campa a tyhle řidítka nemají vnitřní vedení ani prolisy. Bowdeny se tam něja táhnou pod omotávkou a přitom, že jsem měl ty řidítka v ruce pár minut, mi dost vadily. Otázka tedy je, do čeho jiného jít… Je nějaký anatomický profil, který by mým požadavkům vyhověl a zároveň jsem na něm zcela nevykrvácel (Hodně se mi líbí třeba Cinelli Neo Carbo, ale taková mrcha přijde na sedmičku… Máte nějaký nápad na alternativu? Díval jsem se třeba na Cinelli Graphis, co vyjdou na lehce přes dva tisíce, ale v reálu jsem je neviděl…

      0 0
    • blaf  

      Zdravim,

      vybiram nova silnicni riditka

      pozadavky jsou

      • karbon
      • mohutnejsi horni cast, momentalne mam FSA SLK, ty jsou nahore ploche ahlavne celkem uzke, kdyz si v hornim uchopu jen opru dlane tak je to fajn, alejakmile se chytim normalne prsty kolem riditek, tak je ta trubka uzka
      • co nejmensi reach, vozim Shimano a paky jsou celkem dlouhy
      • co nejmensi drop
      • tvar compact nebo mozna klasika? nejsem si jisty jestli mi klasika necoprinese (z hlediska blizkosti pak), nikdy jsem je nevozil, spis preferujucompact, tam uz vim jaky to je
      • horni cast zahnuta k jezdci, to je jen takovy nice to have
      • cena tak do 6k

      celkem se mi zamlouva Ritchey, horni cast vypada mohutne a navic je zahnuta k jezdci

      jsou i dalsipodobne alternativy? diky za tipy

      0 0
      • jecnak  

        Kdyby jsi se dnes stavil, muzu ti pujcit 44 Ritchey Super Logic na Velikonoce.

        0 0
        • jecnak  

          Koukam, ze jsou to 44 Ritchey Super Logic Evo Curve – proste ty v tom odkazu, jen starsi model s povrchovkou z klasickeho 3k karbonu. Ty UD mam ted na nove Madone a jsou tvarove zcela stejne.

          0 0
        • blaf  

          ja dnes bohuzel nejsem v Praze a chystame se jet na druhou stranu, takze se do Prahy ani nedostanu, ale myslim, ze by mi stacilo vyzkouset je par km, kdybys mi treba nekdy na kousek pujcil Madonu :) muzem nekdy cestou na kafe vymenit kola, za tyden uz snad bude co menit :)

          0 0
          • jecnak  

            To by urcite slo. Kdyztak je mam na Madone i Boonovi ve 44 a Jitka je ma ve 42. Nevim jakou sirku bys preferoval.

            0 0
            • blaf  

              nejlepe zkusit oboje, nekdy se domluvime v Podebradech, zas tak na to nespecham

              0 0
      • McBlacky  

        ono moc na výber není, Šárka by taky chtěla nějaký krátký, mělký, placatý ideálně s vnitřním vedením :/

        kdyby jsi narazil na alternativy tak to sem hoď, rád se nechám inspirovat.

        0 0
        • jecnak  

          Ja se nedavno rozhodoval mezi temi Ritchey a XXX Aero od Bontrageru. Bohuzel cena u Bontrageru je uz kvuli kurzu fakt mimo. Tvarove i tvarem zplosteni mi sedli.

          0 0
          • McBlacky  

            botnrager je ulet obecne. v ČR za MOC neprodejný, vzhledem k vlastnostem předražený o 100%

            0 0
          • blaf  

            placaty ma i Ritchey, jen je to klasika oblouk, coz nevim jestli by ti vadilo

            0 0
          • blaf  

            jo a ted me jeste napadaly Vision Metron 4D nebo K-Wing od FSA, ty k-wingy jsou tusim jeste placatejsi jak Vision

            0 0
            • jecnak  

              Ja uz mam rozhodnuto a koupeno.

              0 0
            • Tina  

              Jazdila som K-Wingy. Čím sú širšie tým majú väčšiu placatú plochu. Veľká spokojnosť. Teraz som prešla na tie Vision Metron 4D. Majú tú placatú plochu síce menšiu, ale držia sa skvele. Tá plocha je dostatočné veľká aby som ich mohla jazdiť bez rukavíc a omotávky na placatej časti aj 5 hodín. A tým ako sú tvarované smerom dopredu, tak pri držaní sa na vrchu predlžujú vrchnú efektívnu dåžku. Takže nie je potrebné používať extrémne dlhé predstavce, ktoré sú menej tuhé ako kratšie.

              0 0
        • mr.antik  

          já mám tyhle

          http://www.ebay.com/…121179040536?…

          Jedny úzký mám na prodej (40 myslim)

          a teď dělaj ještě novější model, který je o fous kratší, ale taky lehčí a kdoví jak je na tom tuhost

          http://www.ebay.com/…121179040536?…

          0 0
        • blaf  

          3T Aeronova

          melky, placaty, vnitrni vedeni, jen ne uplne kratky, je otazka jestli je realny, aby byly placaty a zaroven aby mely reach 70mm

          0 0
        • blaf  

          Zipp Vuka Sprint Carbon, nevim teda jaky maji reach a drop, pise se u nich Drop style SS and TB, SS bude Shallow neco a TB = traditional bend (coz muze vadit)

          0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Ja mam 3T ergonovy, kdyby si je chtela osahat. Zajimavy ceny na 3T ma 7Art v Lysy, ja je kupoval z Nemecka z Radsport Smit s ramem.http://www­.radsport-smit.de/

          P.S. efektivne nejkratsi jsou stary Cinelli 64 Giro d'Italia, paky jsou o 2 cm bliz nez na Ergonovach a je mi i prijemnejsi spodni drzeni. Jen je nikdo nedela v oversize, mozna Ritchey Classic jsou blizko. Ale nejsou placaty.

          (v obrazku se neuvazuje natoceni. Zdroj tu.)

          0 0
      • Darius  

        velky vyber tvaru ma treba 3T

        0 0
        • blaf  

          prijdou mi v horni casti hodne podobne SLK, ale mozna se na ne nekdy zajdu podivat

          0 0
      • jecnak  

        Jeste pri svem vybirano pouvazuj, zda na ne nekdy budes chtit pridelat hrazdu.

        0 0
    • Zdenda CUBE  

      Tady jsou taky jedny za velice slušnou cenu:

      http://www.cyklobazar.cz/…-riditka-fsa

      0 0
    • VladexAndroid  

      já mám takové berany přesně jak hledáte – šířka 42cm. i s představcem. váha do kila. horní část je též rovná. ale není to karbon je to dural. jen omotnávku a brzdné páky vyměnit…

      0 0
    • Manzak  

      K cemu slouzi u silnicnich kol ty rovny riditka, co jsou na konci zahnuty dopredu?

      0 0
      • tromboonen  

        K frajerine pokud ses hipster, teda jestli myslis bullhorny https://www.google.cz/search?…

        0 0
        • Manzak  

          Jo to myslim, ale videl jsem nekde fotku profiku, myslim ze Skyteam jak s temahle riditkama (bez hrazdy) trenovali. Navic je to nabizeno na eshopech, takze to ciste frajerina nebude, tak proto me to zajima.

          0 0
          • tromboonen  

            No pouzivaly se na draze (odkud to prevzali prvni messengeri v USA, patricne uzke aby projeli mezi auty.. a od nich hipsteri) a kdysi spolu s nastavcem se to pouzivalo i na casovkove kola, dneska uz to vypada uplne jinak, viz kola profiku..

            Jestli na necem takovem trenovalo SKY, tak bych tipnul bud na draze, nebo pro srandu na nejakejch fixkach, nebo si to pletes s tou moderni verzi, hod odkaz…

            Kazdopadne pro normalniho cloveka je to pouzitelne jen na mestaka/sranda kolo/single speed/hybrid a problematicky se na to davaj brzdy.. ale frajerina to je, to jo:)

            0 0
            • ˘Ö˘ Krab  

              Tyhle mě dostaly. Verze pro podvedené manžely a manželky.

              Úplně u nich odpadá problém s předpisovým zaslepením konců řídítek.

              0 0
              • tromboonen  

                Ty jsou povedené… i Se Semu by se hodily, řekl bych…

                Ale bez rozborky těch parohů na to člověk těžko dostane páky a podobné drobnosti..

                0 0
                • McBlacky  

                  dneska už má většina brzd a locků dělený objímky a řazení jsou na matchmaker nebo ispec. silniční páky bys tam dostal pi troše násilí na objímce nejspíš taky

                  0 0
                  • tromboonen  

                    To me zajima, ne ze bych mel tyhle parohy, ale mam tu jedny pekny bullhorny, chtel jsem je dat na hybrida (ocel silnice s rovnyma a MTB razenim, prodlouzil by se posed, paky na stredni cast), ale maj vetsi prumer, takze tam ty paky nenarvu..

                    Jsou to tusim nejake Deore 3*9, objimku maji pevnou, teda s jednim sroubem a da se otevrit, ale ma maly prumer, proste ji na tech rodlech nezavru… jsem se chtel uz davno zeptat, jestli to jde nejak obastlit, ta objimka asi neni dost tlusta na to ji projet soustruznikem, jediny, co me napadlo, bylo ufiknout to, navrtat tam nejake srouby a vyrobit protikusy, ale dost prace..

                    Ja to MTB prestal sledovat, matchmaker nebo iSpec by se na to dal nejak nabastlit? Maj asi taky prumer na MTB rodla, co?

                    0 0
                    • tromboonen  

                      Tak kecam, objimka se otevrit neda, je v kuse, paky jsou tyhle http://www.rczbikeshop.com/…0-black.html

                      Stavajici vlastovky prumer 23, ty novy rodla 25mm..

                      0 0
                    • McBlacky  

                      zbastlit jde všechno, nějak… Vzhledem k ceně bazarových komponentů nižších řad je ale otázka jestli to má smysl.

                      taky záleží co máš za brzdy.

                      0 0
                      • tromboonen  

                        Jasne, ja myslel jestli neexistuje nejaka MTB vychytavka, o ktere nevim.. Brzdy tam jsou silnicni rafkove… se zamyslim, az to na me prijde.. treba nejake ghetto reseni s ocel. sponkou na hadice.. Davat tam neco jineho se mi moc nechce, zas se drbat se vsema bowdenama, lankama a nastavenim..

                        0 0
              • tromboonen  

                Ty parohy se daj zda se natocit ruzne… tady to maj dotazeny..

                http://www.aliexpress.com/…3788133.html?…

                http://www.aliexpress.com/…3788133.html?…

                To by se hodilo na ty bikery s leklou rybou na kapote..

                0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Ale vubec ne. Pokud nejsi hipster, tak je to na mestsky jezdeni velmi prakticky, mas horni uchop vysoko a brzdove paky sikovne u ruky. Jezdil jsem to tak nekolik let, oriznuty a otoceny berany se silnicnima brzdama, idealne s bowdenama pod omotavkou.

          Pro hipstery bez brzd to pak simuluje uchop za paky, ktery jim chybi.

          0 0
          • tromboonen  

            Jj, taky jsem je kdysi takhle mel, ale berany to nejsou.. ted bych je dal na toho mestaka, ale paky doprostred na rovnou cast… jen je tam dostat..

            0 0
          • karliner  

            Tyjo, jak jsi na tom brzdil bez zlámání zápěstí?

            0 0
    • Breakpain  

      Zdar pánové…

      Klasika, dlouhé zimní večery → chtěl bych sehnat kompakty (abych zkrátil posed) ve tvaru R nebo jak se tomu říká ;).

      Šířka 46cm (střed – střed).

      Materiál je mi asi jedno … (radši karbon, ale asi to bude i o financích … 3 max)

      Použití silnička a CX.

      Aero tvaru se nebráním, dobře se mi to drží :) …

      Děkuji za tipy ;).

      0 0
        • gemini  

          …reach 90mm není až tak úplně málo. Pokud ne karbon, tak za mě Deda Zero100.

          0 0
          • jecnak  

            I drop je ze stare skoly. Kazdopadne tezko radit riditka, kdyz kazda maji specificky tvar a ten nemusi sedet jak jezdci, tak se nemusi dobre hodit k pakam. V sirce 46 a vic bude asi problem, protoze je to brano jako riditka pro 2m+ jezdce a nebo profi CX.

            0 0
            • McBlacky  

              carbon 46tek stred-stred ani tolik není

              0 0
              • Breakpain  

                Karbon je fajn, ale asi přežiju vzhledem k specifické potřebě i hlínu ;) …

                Zkoušel jsem užší řidítka a prostě ta 46 jsou nejideálnější …

                0 0
                • tromboonen  

                  To mas takovy ramena, nebo jses jen zvyklej na sirsi z MTB? Chtel jsem doporucit FSA Omega Compact (hlina), tvar a drop-reach super, ale delaj se jen 44…

                  Nebo tyhle mam na jednici: http://www.evanscycles.com/…ars-ec044746

                  ty jsou i 46tky, tvar a parametry podobne FSA Omega, plus vybrani pro bowdeny a polstrovani… staly v CZ kolem 900 Kc?

                  Plus ty samy se delaj i v Karbonu tusim, jestli 46 cm nevim, podivej se..

                  0 0
                  • tromboonen  

                    Carbon tady, asi pujdou sehnat levneji http://www.bike24.com/1.php?…

                    0 0
                  • Breakpain  

                    Na MTB jezdím 640 řidítka.

                    Ramena … rambo nejsem, ale primárně jsem dřív hrál hokej a dělal kickbox s fitkem – takže nemám typickou konfekční cyklistickou postavu.

                    S 46cm se mi lépe dýchá … u 44 si přijdu „skřípnutý“ nebo jak bych to popsal …

                    A zřejmě jsem špatně udal tvar „R“, jde mi o tenhle tvar:

                    0 0
                    • tromboonen  

                      Tak to jo, ja mam rodla 42 tusim, nebo 44, ted nevim, kdyz vydechnu, tak si je nasadim na ramena (mam ramena uvnitr, ale melo by to byt spis rozpeti rodel = vzdalenost kloubu), takze bych moh mit o ty 2 cm uzsi.. ruce mi jdou mirne od sebe kdyz se drzim za paky, vzhledem k tomu, ze jinak se snazim o co nejvetsi zkraceni posedu a dropu tak je to malinko kontraproduktivni.. profici nekteri jezdi schvalne uzsi kvuli aero, to netvrdim ze bys mel, ale je dobre zkusit uchop v miste pak a ve vzdalenosti a dropu kde to bude, kazdy vyrobce to meri jinak a ruzne modely maji i ruznou miru rozsireni smerem dolu..

                      Ten oblouk na Omega Compact nebo Bontrager si ale zkus (jsou stejny)… me osobne ten lomenej tvar nesedi, ale samozrejme je to indi vindi..

                      0 0
                      • Breakpain  

                        Tak já mám v 46cm tyhle , nejsou špatné, ale ve spodku se mi to nedrží nejlíp a dosáhnout ze spodku na páky je „peklo“.

                        Kdežto když jsem zkusil ty co teď hledám (myslím tenhle tvar … ty z odkazu jsem v ruce neměl), tak mám pocit, že mi to více vyhovovalo …

                        A jelikož mi nevyšla koupě nového kola … tak jsem si říkal, že na Vánoce dopřeju něco stávajícímu kolu :).

                        0 0
                        • tromboonen  

                          Fotky byly jen zepredu, nevim jakej oblouk.. IMHO nejdulezitejsi je reach a drop, pak jak umistis PAKY, bowdeny a omotavku a pripadne vycpavky (ja si je tam davam aby to bylo nahore placatejsi), az pak tvar dropu.. ale je mozne, ze u tech extra kompaktu maj lidi z vetsima rukama problem a tam pak muze pomoct ten lomenej tvar? I kdyz spis by to melo byt naopak, v kulatych obloucich se stejnym reach a drop by melo byt vic mista na lopaty???

                          Ja mam dlane a prsty pianisty (a paze pianistky), takze to neresim a ty kulate mi padnou, ale stoji za to zkusit, jenze nejde jen o chytnuti do ruky v obchodu, idealne na kole se stejnym reach a drop.. coz je pravda komplikace

                          0 0
                    • JakeF  

                      Na tebe se 46 vůbec nedivím, já teď měním 42 za 44, protože jsou moc úzký… Spíš na tom bajku si myslím, že bys mohl zvážit širší :D.

                      0 0
                      • Breakpain  

                        No … měl jsem, ale na HT mi přišly lepší ty užší … z 680 jsem zakotvil na 640 :-) …

                        Na fullu mi vyhovovaly 700 …

                        To je fuk, spíš mi poraď s těma silničníma :-) …

                        0 0
                        • JakeF  

                          Neporadím, vyzkoušený to ještě nemám… Ale uvažuju podobně, taky jsem místo kulatejch objednal „hranatý“, protože mi přišlo, že podle toho, jak se většinou držím, by to mohlo být vhodnější. A celkem doufám, že mi sednou, protože to jsou karbec Syntace :D.

                          0 0
                    • jonti  

                      Na silnici bys měl mít ramena, lokty a zápěstí v rovině ideálně rovnoběžné se směrem jízdy, nevytáčet lokty ven jako na MTB.

                      0 0
                      • karliner  

                        Zajímalo by mne co na tuto poučku říká třeba Adam Hansen, kterej vozí 38 cm řídítka ;-)

                        0 0
                      • Breakpain  

                        Tak nějak tuším, že to tak má být. Upřímně jak vypadám přesně nevím, ale rozhodně vím, že se mi tak lépe jede ;)

                        0 0
                      • McBlacky  

                        a přesto se s loktama brutálně ven se dá vyhrát TDF :)

                        0 0
        • Breakpain  

          Díky, ale to asi není tenhle "tvar? ":http://eshop.kola-radotin.cz/…-default.jpg

          Myslel jsem, že tomu se právě říká to „R“ … tohle právě potřebuju. Řidítka co odkazuješ myslím mám a ty mají klasický tvar písmene „D“ ..

          0 0
      • Darius  

        Jeste bych navrhnul zvazit riditka majici „flare“ tzn. oblouky se mirne rozsiruji smerem ven… podle uhlu to dela tak rozmer na pakach + 3 az 5cm. Pro me osobne supr mit klasiku 44cm za paky a dole sirsi uchop do technictejsich pasazi, lepe se vede stopa. Akorat nevim, jestli jsou v tebou pozadovanem „R“ tvaru… pro predstavu tusim, ze dobre udelany obrazky ma Salsa, jezdim Cowbell 44cm na pakach a 49cm na koncich.

        0 0
        • McBlacky  

          to jsou expediční řidítka ne? primárně…

          0 0
          • Darius  

            Jestli expedicni netusim, ale drzi se mi fajnove… evoluce: stock Bontrager (dlouhy reach), Ritchey WCS 44cm, On-one Midge a pak tahle Salsa. Na to moje strachani idealni…

            0 0
            • tromboonen  

              Zalezi na jakem kole, ne?

              Aktualne je to moderni na gravelech s extra vysokou hlavou, ja ten argument s sirsim drzenim v terenu moc neberu, protoze (minimalne na CX) se v terenu nedrzim za dolni cast oblouku, ale primarne za dualy shora, nebo dokonce (kdyz jedu z kopce se zadkem za sedlem) za horni cast beran, kde mam pridavne paky.. za dualy je srka 42 cm, horni uchop cca 20–25 cm, za me radsi tohle, nez se drzet dal vepredu (natoz tak dole) a udalat kotrmelec, protoze nedostanu teziste dost dozadu..

              Ale je fakt, ze mam kratsi ruce a navic nejsem postizen modou sirokych MTB rodel :)

              0 0
              • Darius  

                Modou tez netrpim, vybiram tak, aby mi to co nejlepe sedledo/drzelo se… na biku mam rodla siroka 580mm;)

                Pri hornim uchopu nedokazu zaroven brzdit a zvedat predek, coz je tak nejak potreba. Bud drzim paky i zespodu a tyto prsty pak chybi na brzdove pacce (1 je shora malo) nebo brzdim a nezvedam. Proto spodni uchop, kde to brzdi, zveda a vubec se mi tak v technickych sjezdech jezdi dobre. Prdel za sedlem v klidu. Napr. pri sjezdiku z Capu po zlute (zadna hitparada to neni no, davam jen pro ilustraci) ve spodnim uchopu v pohode, za paky si to neumim predstavit a s rukama hned vedle predstavce taky ne…

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.