• coyot

    Zdar a silu! Ja jenom ze jsem SS nadsenec a shanim lidi, s kerejma by se dalo jezdit, zvanit o SS a pit pivo ;-) Nevite nekdo, jestli uz tu nekdo organizuje nejaky akce v tomto smeru?

    0 0
    • wroum  

      spousta dedku jezdi na skladackach a ukrajinach do hospody na pivo a za pivko si budou povidat o cemkoliv :-)

      0 0
      • coyot  

        no tak to jsem zrovna na mysli nemel ..... ja hledam lidi, ktery na kole nekam pojedou a to pivo je akorat bonus (a komu nechutna ho pit nemusi!)

        0 0
      • Páník  

        :D

        0 0
        • coyot  

          Takze tady nikoho SS nebere???? Srabi, porehazovacky, pfff............

          0 0
          • panaczek  

            me jo. kdyz vsechno dobre pujde, tak v zime stavim – ram Zion s excentrickym stredem, veci prehazim ze staryho kola. zkusil jsem to na svym kole, celou vyjizdku jsem zustal na jednom prevodu (32–20 myslim, mozna 22) a jsem nadsenej!!!! je to presne to, co hledam na zpestreni k full. ten pocit, kdyz se soustredis na slapani, udrzeni setrvacnosti, a potom rves ten tezkej prevod, cejtis jak ty svaly makaj…, proste me to dostalo. misto premejsleni o razeni jsem najenou premejslel o tom, jak na tom kole funguju…

            0 0
            • coyot  

              :-)))))))))))) Konecne nekdo, kdo chape!!! Ty jezdis v Utahu, co? Ja se prave vratil z CA, necelej pulrok jsem byl a jezdil v Boulderu,CO… Ale tady je taky pekny jezdeni ;-)

              0 0
          • wroum  

            SS ist super Herr Fuhrer :-)

            0 0
          • Pebe  

            silniční přehazka jako napínák :-D

            0 0
    • black.horse  

      čus, vytahuju z propadliště:-) akorát jsem dostavěl SS a hledám někoho, kdo mě na tom naučí jezdit:-)

      0 0
      • coyot  

        aktivuju thread – pro vsechny majitele SS – kdy bude jizda?? podotykam, ze pro prazaky…

        0 0
        • xvektor  

          ja bych jel, muzu tuhle sobotu nebo nedeli.

          0 0
          • coyot  

            tak se prihlas na icq a domluvime se, bude nas vic… bude to evidentne prvni jizda singlespeedaku v Praze, nekdo s tim zacit musel ;-)

            0 0
          • black.horse  

            jen pojeď:-) čím víc, tím líp:-) dáme nějakou pohodičku…

            0 0
          • coyot  

            aaaaaaaaaaaaaaaa : koukam, ze jsi upravil profil :-DDDD

            0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Hale vy tady resite napinaky a single pastorky na vorech, ja si vzdycky myslel ze Single speed znamena single pastorek bez volnobezky, furtslap??? No jo asi jsem si splet fixed gear a single speed. No ale kdyz uz tak uz… Jezdil jste nekdo neco takovyho?

      0 0
      • coyot  

        To je prave vo ty nabe co jsem psal prve – z jedny strany fixed, z druhy volnobezka – do kopcu volnobezku treba 18 zubu (aby ti to neurvalo z kopce nohy) a na rychlejsi dojezd po rovine fixed 14 zubu… Takovy forky, no… Fixed se normalne pouziva co vim akorat na drahovejch kolech.

        0 0
        • maxtor  

          Potkal jsem se s člověkem, který před nějakými dvaceti lety dráhu jezdil a ptal jsem se jej na to, jak se vlastně jezdí bez volnoběžky. Říkal, že se na to dá zvyknout, ale dodal jednu drsnou zkušenost. Jednou trénovali na dráhových kolech normálně na silnici a pustili to někde z kopce. Jemu se stala ta nepříjemnost, že mu sjely nohy z pedálů… Tím vlastně ztratil nad rychlostí kola jakoukoliv kontrolu a bojoval tak dlouho, až vyletěl v zatáčce. Sice nemá žádné větší trvalé následky, ale na kolo už si nikdy nesedl. Jasný důkaz toho že jet bez volnoběžky mimo trať je krajně nebezpečné.

          0 0
          • kubad  

            Pokud nemá brzdy tak jo :-)

            0 0
            • zirecek  

              Vyjet na dráhovém kole bez brzd na silnice…i kdyby nulový provoz, tak je to šílenost… .

              0 0
              • Hroch obojzhivelnyj  

                Nebo na kostitrasu. Krome toho ze je to fixed gear, tak zabrzdit skoro nelze neb teziste je tuze blizko osy velkeho kola a jdes okamzite pres riditka, coz je zpestreno nohama hned pod ridtkama. A presto se na tom jezdi kazdorocne Jiloviste- Zbraslav. Nektery i se zvednutyma nohama…

                0 0
          • Vilém  

            Kouknete na to kuryrsky video,co tu nedavno bylo.Tam jezdili s furtslapem,bez brzd a vypadalo to dost silene.

            0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Pred asi 15 let jsem u takovyho kola stal nekde u vetesnika, Stara drahovka, flip-flop zadni, zadny brzdy, galusky, a nejak tenkrat nebylo tech volnejch 1500 ani misto doma a vubec… Vobcas toho dneskalituju. Treba by s1a pouzit na takovou vec kotoucova naba, a misto kotouce prisroubovat rozetu. Akorat nevim jak mala by se tam vesla, asi by se musel zvetsit i prevodnik, pohrat si s retezovou linkou…

          0 0
          • Vilém  

            Treba takto by to slo pridelat.

            0 0
            • maxtor  

              Ty vole, chvíli jsem tě podezříval, žes tu fotku zrcadlově převrátil.

              0 0
              • Vilém  

                Tady je cely kolo.

                0 0
                • maxtor  

                  Tak to nemá chybu – i ten nápis je obráceně:-) Hele, co je to ta věcička na vidlici??

                  0 0
                  • Vilém  

                    Netusim:)Ale vypada to jako bubnova brzda.Ze by pro strycka prihodu?Fotky jsem nasel nahodne vcera na netu.

                    0 0
                    • maxtor  

                      Taky mě to napadlo. No něco z brzdou to bude mít určitě společného – proč by tam pak byla ta kladka.

                      0 0
                      • Vilém  

                        Kladku sice nevidim,ale me to napadlo podle zachytu reakce,tak jak je na torpedech.Taky by me zajimalo,co tam mam za prumer kol.Kdyz koukam na to jak vlezly taktak do ramu.

                        0 0
                        • maxtor  

                          Tak to byla jen moje chybná terminologie. Nevím, jak se ta věc jmenuje, ale mysleli jsme totéž. Kdo ví, jestli to jsou velká kola nebo malý rám. Taky bych to spíš instinktivně viděl na větší kola. No prostě originální bike každým coulem:-)

                          0 0
                          • Vilém  

                            Jeste je skoda,ze neni videt jak ma na z. nabe vyresenou pravou misku, kdyz tam neni orech.

                            0 0
                            • Pebe  

                              tipnul bych si, že tam má přední náboj bez ořechu…

                              0 0
                              • maxtor  

                                Máš pravdu, teď jsem si toho všiml. Podle označení to je přední náboj. Musel ale vyměnit osu za osu ze zadního náboje, ne??

                                0 0
                              • Vilém  

                                Dobrej postreh,toho jsem si nevsim.

                                0 0
                • náčelník  

                  Vypadá to, jako by v klipsně místo řemínku byl řetěz (?)

                  0 0
                • zirecek  

                  Soutěž: „Spočti, co vše je nestandartní na kole“: šlapací ústrojí – kliky, řetěz, náboj řetěz na klispnách nápis obráceně, :-)

                  0 0
                  • maxtor  

                    Když jsem se nad tím zamyslel, tak mě to vlastně vůbec nepřekvapuje – vždyť je to Cannondalle jak ho znám.

                    0 0
                    • zirecek  

                      To kolo spíš tvořil jednotlivec, nemyslím, že to dělal Cannondale. Viléme – byl k tomu pokec, když jsi to našel?:-)

                      0 0
            • Hroch obojzhivelnyj  

              vidim ze zas tak prevratnaa mysleenka to nebyla.

              0 0
  • coyot

    Akorat doporucuju odlehcit o dva prevodniky a minimalne 4–5 kolecek vzadu, jinak pjekny ! A zadni brzdu neresis vubec ci jak? Ja mam zas na zprevodovanym hardtailu vpredu Louisu a vzadu AVID Arch Rival./.

    0 0
    • Pebe  

      já jsem jenom zkoušel geometrii toho rámu, nechtělo se mi přehazovat všechny komponenty kvůli pár kilometrům…

      0 0
  • Vilém

    Pouzivam napinak k tomu urceny,nechtelo se mi navic vozit saltr.

    0 0
    • coyot  

      Zajimava instalace, takhle jsem to jeste nevidel ;-) ale asi to funguje..... (naco ale ten plastovej bazmek, tam nemas pruzinu?)

      0 0
      • Vilém  

        Pruzinu tam mam,ale pokud jsem to mel nainstalovany klasicky,tj ze pruzina tlaci smerem dozadu,tak mi pri silnem zaberu preskakoval retez.Tim paskem napinam retez,jak se povytahne,tak pritahnu.

        0 0
    • náčelník  

      Ehm…, podobný napínák – Point SS 1 se mi válí doma nevyužitý – SS jsem zavrhl.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.