• švícko

    čau lidi tak jsem o 200 kč lehčí, kontrola na alkohol mi prošla ale že nemám zvonek a blatníky už se jim nelíbilo.(ale moje blbost jen jsem řekl že maj radši chytat motorkáře než se pozastavovat nad blatníkama)

    0 0
    • maxtor  

      Dvě stovky – to mě ještě k tomu, abych koupil blatníky a zvonek nepřinutí. Nicméně borce z ulice chytli, jak jel na kole z hospody (kolik toho měl v sobě fakt netuším, a dostal od MP 5 000 pokutu!!! To už mě od pití při jízdě na kole odradí dokonale.

      0 0
      • pepino  

        Nemůžou náhodou na místě dát max.2000? Víc ve správním řízení.

        0 0
        • maxtor  

          V blokovém řízení je maximum 1 000 Kč podle přestupkového zákona. Ostatní se žeší v lepším případě v příkazním řízení a v horším případě ve správním.

          0 0
          • pepino  

            www.mesec.cz/…nim-provozu/ maximum v blok. bude asi 2000. Jinak tohle" Přehled přestupků, které může v blokovém řízení projednávat obecní (městská) policie, které se týkající provozu na pozemních komunikacích

            * neoprávněné státní vozidla na místní komunikaci nebo jejím úseku, které lze podle nařízení obce použít ke stání jen za cenu sjednanou v souladu s cenovými předpisy,
            * nepovolené státní nebo zastavení vozidla na pozemní komunikaci,
            * nepovolený vjezd do míst, kde je to místní nebo přechodnou pravou provozu na pozemních komunikacích zakázáno,
            * porušení pravidel jízdy na zvířatech a vedení nebo hnaní zvířat na pozemní komunikaci,
            * pohyb chodce na pozemní komunikaci odporující pravidlům provozu na pozemních komunikacích,
            * nedovolený způsob použití lyží, kolečkových bruslí a podobných prostředků na chodníku,
            * nedovolené vedení jízdního kola nebo jízda na něm v rozporu s pravidly provozu na pozemních komunikacích.

            Co je to nedovolené vedení kola? To ho nakalenej nesmim ani véct, bééé?:-)

            0 0
            • maxtor  

              Asi máš s těmi 2 000 pravdu – mám starý zákon, tak je to možná změněné. S tím nedovoleným vedením kola bych to viděl analogicky k „pohybu chodce na pozemní komunikaci odporující pravidlům provozu na pozemních komunikacích“ Tak např. cesta se nesmí přecházet jinak než kolmo ke krajnici (tedy nejkradší cestou) Kdybys to tedy krosil přes cestu jak se ti to hodí ale jinak než kolmo ke krajnici, je to nedovolené vedení kola.

              0 0
    • wlk  

      když můžu ujedu, ale jinak by mě 200 taky nepřesvědčily, že bych měl svý kolo zprznit takovejma hnusnejma věcma, brrr..

      0 0
    • kovar  

      tak to ses nechal pěkně napálit, zvonek ani blatníky nejsou v povinné výbavě, mám dojem – viz vyhláška

      0 0
      • švícko  

        tak to máš plnou pravdu pošťoural jsem se na netu a povinné to není,jo neznalost zákona neomlouvá ale v životě jsem přišel o víc

        0 0
    • maxtor  

      Mrkněte na tohle.

      www.kpo.cz/…a_vybava.htm

      0 0
    • enjoy  

      spravni rizeni..

      0 0
    • kolombo  

      To si děláš legraci nebo to myslíš vážně? Blatníky a zvonek nemusí být na kole už roku 2002 !! Pokud jsi souhlasil s postihem a zaplatil, nebo si vzal složenku, tak jsi sám sebe, vlastní neznalostí, připravil o peníze … Od někoho, kdo má v profilu „vášnivej cyklista“ bych čekal že ví, co na tom kole opravdu má mít …

      Tady si můžeš přečíst, co tam má být: www.kolombo.cz/…/341r02.html

      0 0
      • Schmudla  

        no … a kdopak z vás má na kole odrazky v souladu s vyhláškou ? já je tam neměl ani když sme to kolo kupoval … :))) takže jeslit je to za zvonek nebo za odrazkyj e v podstatě jedno .. (já vím, ten princip …)

        0 0
        • enjoy  

          ja na crossmaxy standardni odrazky dat nemuzu..

          0 0
          • Garyk  

            Odrazky mít nemusíš, stačí reflexní samolepky.

            0 0
            • enjoy  

              njn,kdyz me se nechce na kolo nic moc lepit:-).nevim jestli bych to ukecal na ty pidiodrazovy plochy na odevu.

              0 0
              • vlk  

                Musíš si sehnat odrazové nálepky stejné barvy jako vidle nebo rám.Jám mám na obou svých kolech odrazové plochy podle vyhlášky a skoro bys nepoznal na kterých místech jsou.

                0 0
                • pepino  

                  Ani když na ně posvítíš?:-)

                  0 0
                  • vlk  

                    ta to je snad jasný, že jo :o) Ale za denního světla bez svícení, moc vidět nejdou.

                    0 0
        • kolombo  

          Já ano, a nebo je mám nahrazené jiným vhodným materiálem na kole nebo ne oděvu cyklisty. A dokonce mám i ten nepovinný zvonek :-)

          0 0
        • kovar  

          já, vlastně možná ty rozměry odrazových materiálů někde nesedí. Jinak jsem pro automatickou milost pro řidiče, kteří v noci srazí cyklistu bez rožnutých světel a bez odrazek (aspoň jedné v předu a jedné vzadu).

          0 0
        • pos3k  

          to uz se ti resilo nekolikrat :-)

          0 0
      • švícko  

        a co tohlewww.mvcr.cz/…da/kolo.html

        0 0
        • Vejdel  

          myslis tohle? Pro bezpečnost jízdy je na jízdním kole důležité mít tak si to precti poradne – Pro bezpecnost je dulezite ⇒ bezpecnost a zakon je neco jineho, tak to alespon chapu ja

          0 0
          • švícko  

            jo máš pravdu četl jsem to dvakrát až potom mi to docvaklo jak se říká "za chybi se platí!

            0 0
      • Lister  

        konečně ses setkal s realitou běžného dne, sice ta vyhláška už neplatí od středověku, ale po mě je tady chtějí pravidelně, holt není nad to když člověk zvládá svoji práci :o))))))))

        0 0
        • Lister  

          PS: jinak je zajímavý, že onoho chudáka označuješ blbcem přitom ty magory co to po něm chtěli si ani nezmínil, a ani ti to není divný, ty budeš 100% policajt???

          0 0
    • pz-km  

      to ze si to sice zaplatil znamena, ze si pristoupil na prestupek, ale protoze policie jednala nepravem, mas narok si na ni stezovat a domahat se anulace prestupku – sikovne pravnik by to predlozil s notarskym zapisem o nabehu urocne castky z neopravnene vymozene pokuty a za par let bys je dokonce mohl zazalovat za zneuziti pravomoci verejneho cinitele :) ale vazne – normalne bez na policii, podej stiznost, a ze si to jiz zaplatil neres, bez na ne tvrde – u statni ti inspekce prestupek anuluje, respektive da k novemu projednani na mesto, u mestaku by to melo resit mesto primo a nezapomen ze mas na to jen 30 dni…

      0 0
      • Lance  

        nevim jestli by mi ten cas a ty nervy staly za dve stovky i kdyz jde o princip ze?, ale na ten kaslu

        0 0
        • pz-km  

          nekaslat, resit! za ten jejich plat a sluzebne si zaslouzi dostat obcas pres prsty

          0 0
      • pz-km  

        apropo, ted me tak napada, kamos pravnik mi nedavno na obede rikal, ze by byl docela zajimave spor ohledne piti „za riditky“ – novela silnicniho zakona hovori i pres jine nesmysly jasne, ale pri prestupkovem rizeni a pokute vyssi jak 5k je moznost se obratit na soud. no a tady je ten zajimave orisek – soud sice cyklistu vidi jako ucastnika dopravniho provozu, ale zaroven se v jeho pripade bude divat na zakon o prestupcich, ktery je nadrizen logicky zakonu o provozu na pozemnich komunikacich – a tady by pak byl strop 5k… je tu nejaky pravnik, ktery se timto v tom nasem pravnim bordelu zabyva?

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.