• Nerd

    Ahoj všichni, Mám takovej problémek při stavění lávek a skoků v lese. Mám postavených pár skoků, pustil jsem se do větších a strmějších, ale nevím jak daleko mám stavet dopady. Pustit to tam rovnou se docela bojím, dopad je tam skoro na placku. Zkoušel jsem najít nějaký vzrce pro vodorovnej a šikmej vrh, ale nějak jsem to nepobral. Mohl by jste mi někdo ty vzorečky vysvětlit polopatě? Nebo máte jinou metodu jak to postavit? (…ne kamaráda se mi taky obětovat nechce… :-) )

    0 0
    • Lambonaut  

      ja to vzdycky delam od oka. Délka vrhu je závislá na počáteční rychlosti v0 a na výšce H, ze které bylo těleso vrženo-takze dosad a mas to :)

      0 0
    • black.horse  

      heeeeheeeeeee­eeeeeeeheeeee­eeeeeeheeeeee­eeeeeeeeeehee­eeeee:-) sorry, stavěním skoků sem strávil pár let, tam platí jedině empirické vztahy a občas nové vize šílených stavitelů, nic jinýho;-)

      0 0
    • Manas  

      Presne to delam od oka. Proste to odhadnu a pak pripadne predelam :-)

      0 0
    • Tomcat  

      No propočet možná jen hrubý, stejně člověk potřebuje zkušený odhad. ;-)

      0 0
    • Radek Broz  

      kouknu a vidim, pripadne pak doladim. Nevim, co bys na tom chtel pocitat.

      0 0
      • Nerd  

        Dobrá, dobrá, už mlčím :-X Jen jsem si chtěl trochu ulehčit práci abyh to pak nemušel předělávat. V tom lese je hlína nad zlato, samý kořeny. Musím jí tam navozit :-P. Ještě zvažuju že by jsem to celý poskládal za dřeva. Díky všem

        0 0
        • Radek Broz  

          V lese mame technoogii takovou, ze dospod pridou kameny a drevo, na to drn/y (ochranari at radeji nectou;-) a az na to vrstvicka hliny… az si to sedne, poznat to nejde.

          0 0
          • goofy  

            Tak tak. Tahle technologie se myslim pouziva vsude. Horsi to je u staveni lavic. To radeji ani nebudu rikat, co tam vsechno jde… :o)

            0 0
            • Radek Broz  

              V prvni lavici, kterou jsme kdy staveli, jsou zakopany porazeny 2 velky stromy a v jedny na fourcrossce je stara vana;-)

              0 0
    • cabbage  

      je divný, že nikdo nekomentoval moje hlasování;o)

      0 0
    • mimras  

      no ja ted jeden stavim je to asi 1.75m vysoký ze zatáčky rovinka z kopce tak to mam přímo za zatáčkou docela hustý dopad zatim neresim je tam kopecek dolu =takze jako dopad jinak bych to nerdriv zkusol kam dopadnes ve vetsi rychlosti a podle toho dopad radsi delsi

      0 0
    • ddd - andy  

      Od oka. Postavis odraz, dopad pak posunes o pul metru dal aby to melo grady a jdes to odpanit.. PS:stavej radsi gapy a dropy, tam se dopad neresi, jen odhazis par klacku.. ;-)

      0 0
      • Nerd  

        …počkej já myslel že gap znamená mezera a ta musí bejt mezi něčím… (snad mezi odrazem a dopadem?) Jak se staví gap staví bez odrazu a dopadu? Esli se pletu, tak mě někdo opravte.

        Hele, to mě tak napadá, co kdyby jsme tu popsali ty užívané slagové termíny, co znamená vlastně co. Takovej malej FREERIDE SLOVNÍČEK. (…typy překážek,triky,at­d..)

        0 0
        • Radek Broz  

          Gap je klasicky treba prex cestu zarizlou ve svahu (tzv. „prescestak“) odrazsis se nad, dopad je pod ni prirozenej.

          0 0
        • ddd - andy  

          Jak pise Radek. Gapem muzes nazvat skoro cokoli, co proste jen nepadas kolmo dolu ze skaly, ale letis pres neco (pres cestu, rokli)

          0 0
        • Nimrod  

          mě by zajímalo, jestli se ještě používá výraz „plísňák“ ve sjezdu, sem to neslyšel ani nepamatuju

          0 0
          • black.horse  

            no, asi už jen my veteráni:-D plísňák, paďour, hobluj, šasovat hranu, prostě dnešní fakani na kolech neuměj mluvit… furt se oslovujou ženským přirozením a honěj si triko…:-D prostě verbež

            0 0
            • Nimrod  

              heh, já a veterán :D … ale ty fakany co uvádíš taky nesnášim

              0 0
    • mdk  

      Co takto spustit gulu o vahe 14kg..rychlostou biiku uvidis kde dopadne a mas to

      0 0
      • CZiko  

        skvělá úvaha… ale kde je váha jezdce?:)) to o skoku moc nevypovídá:))

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.