Je Spuder Full9 ctyrcep nebo jednocep?

36 nepřečtených
  • JirkA

    Diky za odpoved prd se v tom vyznam… chci ho na XC, pac me boli hrb. Dik.

    0 0
    • vasil  

      čtyřčep-mezi středem a osou zadního kola jsou dva čepy (u středu a před zadní osou) pokud je tam jeden (u středu, další je pak až za respektive nad zadní osou)-pak je to přepákovaný jednočep můj názor je, že je to jedno, jsou dobrá kola jedno i čtyřčep, pro xc doporučuji nějaký chytrý tlumič

      0 0
    • palkac  

      je to čtyřčep. Neboli Horst-link. – to same jako specialized.

      0 0
      • JirkA  

        Dik obema za odpoved. A obecne, co na ten Spyder Full rikate, neni to spatna koupe? (za cca 10tis.)

        0 0
        • JirkA  

          Melo byt Full 9

          0 0
        • palkac  

          myslím, že to je docela dobrý rám, ale jen podle obrázku… Já mám Full 1 a jsem celkem spokojenej. Jinak teď už se to jmenuje nějak jinak.. Hlavně, až to budeš případně objednávat, tak se obrň trpělivostí a hodně volej… Jinak celkem seriozní lidi, až na to, že mi poslali jetej tlumič(úplně na odpis), místo novýho. Ale prachy vrátili.

          0 0
    • vlk  

      Je to čtyřčep -horstlink, a jak tak na něj koukám, tak bude jak kotoučovka, tak v-breake trochu při brždění zamykat zadní stavbu.Pokud ti jde o nepohupování tak ono i mezi čtyřčepama jsou dost velké rozdíly.Záleží na tom jak čem mezi zadním nábojem a klikami je umístěn moc u země a také na tom v kterém místě je nad klikama umístěn hlavní čep.O tom jestli to blokuje brzda nebo ne u těchto systémů závisí spíše na tvaru a umístění vahadla.Ale myslím, že to nemusí být špatný kousek.

      0 0
    • Lister  

      čemu odpovídá ze současné nabídky??

      0 0
      • Lišák  

        Madman.

        0 0
        • Lister  

          díky :o) Jo ten vypadá schopně, škoda jen, že má jenom 100mm, ale i tak jediný o kterém bych uvažoval :o)

          0 0
    • JirkA  

      Chlapi, diky za odpovedi, myslim ze koncem sezony do toho pujdu. Za ty prachy nevidim nic lepsiho. (Nebo snad jo? :)

      0 0
      • vlk  

        Jde o to zda jen rám či komplet kolo.Já koupil Levně rám No saint je to systém VP a je supr.Kdybych kupoval kolo, tak půjdu do nějakého německého radonu či canyonu.viz. www.bike-discount.de Jinak jednoho Radona bude kupovat přítulka koncem roku.

        0 0
        • JirkA  

          Chci koupi jen ram, ostatni veci prehodim ze soucasneho.

          0 0
          • Lister  

            no záleží jak seš velikej¨, ale tohle je to o čem psla vlk: www.kolokram.cz/…uct_info.php?… vypadá to hodně doře a jiný VP rám i s tlumičem za 10 prostě neseženeš, no vlastně asi neseženeš žádný jiný rám do 10 i s tlumičem :)

            0 0
            • vlk  

              akorát nemá 10cm zdvihu ale jen asi 90–95mm

              0 0
              • vlk  

                ps: Však mám fotky složeného v profilu.

                0 0
              • Lišák  

                Jsem zvědav, kolik kiláků ti vydrží ty čepy a futra u VPP.

                0 0
                • cabbage  

                  co sme čet, tak z toho bude rpp…

                  0 0
                • vlk  

                  No co vím, zatím jen o jednom mongoose co měl tyto problémy a ten byl na kluzných.Jaké tam mám ale čepy já netuším.Dokud to netozdělá(což se mi nepodařilo strašně utáhlý šrouby),výrobce tvrdí, že je to na průmyslech.Tak uvidíme, ukáže až čas, ale zase za tu cenu.

                  0 0
            • JirkA  

              Co je to VP?

              0 0
              • Lišák  

                VPP=Virtual Point Pivot.

                Virtuální bod otáčení zadní kyvky.

                0 0
                • JirkA  

                  A zas vim prd..

                  0 0
                  • Lišák  

                    Bod otáčení kyvky není v žádném pevném místě (ložisku), ale při pohybu zadní stavby se taky pohybuje. Je jen pomyslný.

                    0 0
            • Alex  

              Ten ram mam i ja, kupil som ho bez tlmica za 7 kilo, ale mrzi ma, ze tie capy su klzne, neni je tam priemyselne lozisko. Jedine je hore u vahadla. Ale za tu cenu neni co riesit :)

              0 0
              • JirkA  

                Eeeeee? Kluzne loziska? To snad ne, dyt se to za sezonu musi vychodit jak prase! A uz jsem byl takovy nacnuty.. Doufam, ze ten Spyder ma normalni loziska.

                0 0
                • Lišák  

                  Si piš, že se vychodí… :-/

                  0 0
                • Lišák  

                  Podle tohoto to vypadá, že aspoň hlavní čep má ložiska.

                  www.koloshop.cz/index.php?…

                  0 0
                • filipes  

                  Na starym speslu bylo hlavni lozisko na prumyslech, zbyla 4 na cepech. Vychodilo se to az za 5 let, kdyz budes po cca 2–3 letech menit ty teflonovy krouzky, tak ti to vydrzi jeste mnohem dyl. Komplet cepy staly cca 1000, coz, ac predrazene, fut na 5 let provozu vychazi ok. Ale castejsi udrzba je asi vhodna…

                  0 0
                  • Lišák  

                    Když sem se ptal v Pellsu, jestli mají nějaký náhradní díly, tak mě řekli, že nic nedovezli. Ale zase je možnost si koupit nový rám. Mají ho tam za 16 200,–. A to se vyplatí! :-/

                    0 0
              • BB  

                ja bych kluzny pouzdra nezatracoval. Mel jsem je na Klein Palominu a v boční tuhosti stavby je to vynikající. V tom se mé současné kolo na průmyslech nemůže vůbec rovnat. Kluzná pouzdra byla naprosto bezúdržbová, což o stávajících průmyslových ložiskách vůbec říct nemůžu. Nevyluzovalo to žádné zvuky, vrzání, praskání. Akorát to bylo potřeba naprosto přesně dotáhnout, ani málo ani moc a zalepit správným Loktitem a nechat aspoň den zaschnout. Pak se na to celý rok nemuselo šáhnout. Obě pouzdra vydržela celé dva roky, co jsem Klaina měl.

                0 0
              • vlk  

                Už si ty čepy rozdělával?Mongoose také vyráběl tyto rámy a u některých modelů byly kluzné a u některých byly průmyslové.Bez rozdělání to nešlo poznat.

                0 0
                • Alex  

                  Jo rozdelaval, zadna stavba sla moc ztuha, tak som ich rozobral a namazal vazelinou preistotu. Boli moc dotiahnute, musel som ich trocha povolit aby sli zvolna, ale tak hladko ako na NRS ajtak nejdu, mozno sa to musi este zabehnut.

                  0 0
                  • vlk  

                    hm tak to je blbý, ale snad to vydrží co nejdýl.Já to mám utáhlý nafest a bez tlumiče, to šlo velice čistě.Uvidíme tak za 2–3 roky jak na tom ty rámy budou.Zatím jsem plně spokojen.

                    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.