• Vobluda

    Mam nove tretry a montuji na ne kufry.. Mam pomerne velkou nohu – jedna se o tretry Specialized Comp velikost 48 – 31 cm.. kdysi to byla 46:-) Kam spravne umistit kufry – uplne dopredu, uplne dozadu nebo uprostred? Na zaklade jakeho pravidla?

    0 0
    • yoggi  

      ja ich mam v predu. zalezi od pocitu to musis vyskusat sam kde ti to najlepsie sedi.

      0 0
    • enjoy  

      ja mam tedy jenom sporty.. kufry mam namontovany uprostred ty drazky.bylo mi poradeno,abych takovej ten jezdec s dirkama pro sroubky posunul uplne dopredu a kufry potom prisrouboval do tech zadnich direk,cili to celkove vychazi uprostred.moc jsem nad tim nebadal a udelal to tak.sedi mi to perfektne.

      0 0
    • MlokCZ  

      Základní poloha je taková, že svislice procházející osou kloubu palce by měla procházet i osou pedálu. Kufry více vzadu jsou pohodlnější nastavení a šetrnější pro noho, ale máš budeš pak zase vyvíjet menší sílu na pedál a opačně (kufry víc vepředu ti umožní větší sílu na pedál, ale není to zrovna šetrné k noze).

      0 0
      • MlokCZ  

        Fuj, to je překlepů.

        A ještě dodám, že ta základní poloha může u každých bot vycházet jinak (a závisí to i na tvaru tvojí nohy). Mě ta poloha vyhovuje a u mojich Specialized Comp 42 velikost to vychází, že je kufr více vepředu, ale ne úplně (cca v 1/3 od předu).

        0 0
      • cíca  

        Si myslim ,že je to docela alchymie. Když to máš blbě docela trpí kolena. Nesmíš v nich cítit žádný pnutí.

        0 0
        • MlokCZ  

          S tím souhlasím, ale vždy je dobré vycházet z té základní polohy, co jsem popsal a případně mírně posunout vpřed/vzad.

          Jinak ale na ty kolena bych řekl, že má větší vliv nastavení úhlu kufru než předozadní posun, na který se ptal. A u toho úhlu to je složitější, tam je to tak individuální, že žádná doporučená poloha ani není a často je třeba nastavit i pro každou nohu jiný úhel. Na ten úhel pro orientaci pomůže metoda, kterou tu popisoval Vrci. Namočenou bosou nohou se přirozeně postavit na zem a podle otisků ten úhel nastavit (ale ne vždy je to možně, jak už tu někdo zmiňoval, že by pak škrtal patou o rám, kdyby to tak nastavil).

          0 0
        • Vobluda  

          O kolena mi hlavne jde.. jeden meniskus uz mam v koupelne v lahvicce s lihem:-)

          0 0
          • cíca  

            Tak si doma udělej nějaký základní nastavení a na první švih si vem imbus a šteluj.

            0 0
          • MlokCZ  

            A doporučuju při první štelování příliš neutahovat, jinak se tam vytlačí hlubší vripy od kufrů (což je ve výsledném nastavení dobře, aby to fest drželo). Jak se to tam vytlačí, tak se blbě natáčí o malý úhel, protože to má tendenci zpět zapadat do těch vripů. Ale zase pozor na příliš malé dotažení, aby se ti při vycvaknutí nepovolil kufr úplně (pak jednak nevycvakneš a taky se blbě ta bota dostává z pedálů dolu).

            0 0
            • Vrci  

              já zase doporučuju nenechat příliš povolené, protože jinak se z pedálů už nedostaneš.

              0 0
              • cíca  

                Tak pujde spát i s kolem.

                0 0
                • Vrci  

                  jen aby pro něj nepřijela sanitka a policajti s účtem na 20 000,–-

                  0 0
                  • cíca  

                    Jo taky jsem to četl. Docela síla.

                    0 0
                    • Dan  

                      Ty pokuty jsou lumpárna, ale poprvé jsem vystupval z pedálů tak, že opřenej o plot jsem zouval boty

                      0 0
              • MlokCZ  

                Jasně, taky to na konci píšu.

                0 0
    • nobody  

      si kup lipsny a je to

      0 0
    • orca  

      Pouč se od „Mloka“ a já ti poradím až „dotáhneš“ tak si dej cca 1–2 hod na silnici (kde je o čisté šlapání) a uvidíš jak se ozvou kolena .. pokud ucítíš něco okamžitě přeštěluj a tak dokud nenajdeš „svoji“ polohu . Mě to trvalo na počtvré… Měl jsem možnost vidět kufry profíků a NIKDO ti jednoznačně neporadí – žel ..

      0 0
    • Sabbath  

      Ja mam taky nohu 48 a boty Sidi Bullet. Kufry mam namontovane uplne vepredu jak nejvic to jde a vyhovuje mi to maximalne.

      0 0
    • Jane  

      Mám tretry Specialized Comp 05 (vel. 37) – jezdím v nich tak měsíc… Nejprve jsem jezdec s dírkami nechala dle výrobce (vzadu), a to mi evidentně nevyhovovalo při točení pedály jen tak na místě… Nakonec jsem ho tedy posunula úplně dopředu a kufr v zadních dírkách jsem postupně doposunovala v podstatě co nejvíc doleva (z pohledu obuté tretry, když ji otočíš podrážkou nahoru tak doprava). Bohužel se mi to takto nepodařilo udělat na poprvé, takže si dej fakt pozor na to, že se ti tam vytlačí takový zoubky a pak se ten kufr blbě posunuje o kousek někam jinam. Takže mám na levé tretře mezeru mezi kufrem a vzorkem podrážky asi 1 mm, na pravé je škvíra nepatrně větší (do 2 mm). Teď jezdím docela dost po silnici a kolena zatím v poho, takže jsem to nechala bejt… Hm a teď se na to tak dívám a myslím, že ty kufry nemám ani úplně narovno, ale že se mi je dokonce podařilo namontovat trochu zešikma anebo jestli se mi to jen zdá…:-)

      0 0
    • Smazaný účet  

      kloub palce má být nad osou pedálu

      0 0
    •  

      Zdravíme pozemšťany!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.