• CYklo

    Věřím, že většina cyklistů jsou muži, a právě ptoto zde vkládám svůj dotaz. Mohu i já jako žena jezdit na kole? Venme v ůvahu, že mé znalosti kola nejsou ůplně celistvé. Časem se samozřejmě prohloubí, ale dnes bych si ani nevyměnila sama prasklou duši, těžko bych opravila kolo někde 50 km od cíle. Někdy když vyjíždím z domova na projížďku, tak se bojím, abych nepraskla a netroufám si jezdit delší trasy. Aby jsme to ukončili, na kole jezdím sama.

    0 0
    • Meesha  

      to ů je sila! :-) na vymene duse neni nic sloziteho, chce si to jen parkrat zkusit…

      0 0
      • pos3k  

        treba ja bych i s prasklou dusi zapasil taky :-) ale zkusil bych stejny postup jako u pichle, treba bych uspel

        0 0
    • blue  

      to uz je zase patek? to to leti…

      0 0
    • yetti  

      Mohu Te ujistit, ze mam kamarada, ktery si na kole neumi opravit vubec nic a prezto ma najezdeno dobrejch 50tis. Jediny co umi je prave vymenit dusi, coz jsem ho mimochodem ucil docela dlouho, a to mu proste staci. Takze ne kazdej chlap je technickej talent a i vynikajici cyklista nemusi kolu nutne rozumnet. Tak s chuti do toho :-)

      0 0
      • yetti  

        IMHO verim, ze ti kazdej cyklista nezistne pomuze.

        0 0
        • Vrci  

          přesně tak, stačí zastavit a dát kolo nohama vzhůru a za chvíli se někdo zeptá, zda nepotřebuješ pomoc nebo nemáš problém.

          0 0
    • tom@s  

      a kde jezdíš? že bych jako mohl jet s tebou:) … jinak si myslím, že ženy nejsou (co se týče běžných oprav) nešikovnější než muži … jezdím X let, přes 50 tis. myslím mám a kromě výměny – lepení duše sem toho o moc víc nepotřeboval (taky toho víc neumím:)

      0 0
      • McBlacky  

        nechápu, já za sezonu několikrát sundavám kliky, střed, kazety, centruju, šteluju náboje, měním bovdeny, špalky, destičky… je toho fakt moc moc. Akorát na silničce nic nedělám, ale ta nedostává takový kapky

        0 0
        • tom@s  

          no to děláš správně, já, i když jezdím hodně, tak na kolo (bohužel) moc nešahám (nedostatek času, místa, nářadí a chuti), no holt na to mám lidi … ale pochybuju, že s tím dělají všechno co píšeš, na druhou stranu už jezdím spíš plynule, než agresivně (vyjma sjezdů:)

          0 0
        • rasto  

          jedine do ceho se nemontuju, je vyplet. jednou jsem to zkusil a zkoncilo to tragicky: pri sjezdu nerudovkou (praha 1 ci 6?) se mi tak silene rozcentroval vyplet, ze jsem zbytek trasy do prace musel tlacit: uvolnili se mi kompletne vsechny niple :-)

          0 0
        • Smazaný účet  

          No kde beres potom cas na jazdenie?

          0 0
      • ydaho  

        závist, na to jak jezdim krátkou dobu se v něm naopak hrabu podezřele často…

        na druhou stranu, jinak se to nenaučíš :)

        0 0
      • CYklo  

        až bud umít najeto aspoň polovinu z toho, co ty, dám ti vědět:-) to víš začátečníci.

        0 0
        • kurýr na bajku  

          Až budeš mít něco najeto tak budeš samá jizva, budeš mít zničený kolena a budeš závislá, tak nevim zda-li se nevyplatí vyprdnout se na to rovnou…

          0 0
    • cíca  

      Když koupíš kolo u dorýho obcodníka máš servis min. 2 roky zdarma.A pak to taky neni tak hrozný.

      0 0
    • kámen úrazu1  

      Jéje, to znám. Měla jsem podobný začátek. Dokonce jsem si pro první (a poslední) defekt v terénu (no, po pravdě řečeno na silnici – propadlý kus, mávala jsem na bikery ploužící se do kopce a nekoukala, kam jedu) zavolala pomoc.

      PS:Ještě jednou díky, Žirečku, že si kvůli mně jel z Pce do CR.

      Styděla jsem se a tak mně nezbývalo nic jinýho než se to naučit. :-) Není to nic složitýho, zvládnou to přece i chlapi. ;o) A jak říkají kluci, když Tě to potká a ještě si nebudeš vědět rady, určitě Ti někdo pomůže. Není to důvod proč nejezdit nebo vyjížďky zkracovat. Zdar bike.

      0 0
    • admxx  

      To neni tak zle…ja znam typka kteremu je 22, na kole jezdit umi ale ucil jsem ho jak vymenit dusi:-))

      0 0
    • cíca  

      Nebudete mi věřit co se mi v loni stalo. Vyrazil jsem na celodenní výjezd a asi po 30km jsem píchnul, v pohodě jsem vyměnil duši doufoukal a hurá dál. Asi po 15km znova díra ,ale předek. Den debil. Duše už žádná fleky s lepením doma, takže *******. Jak na potvoru vylez z lesa stařík – houbař , a hned takový ty keci- copak se ti stalo panáčku atd. Tak jsem mu to popsal, dědula se jen užuloval a pak povídá. vyndej to kolo vyhoď tu duši a koukej. Vypěchoval mi kolo trávou a povídá, takhle se to dělalo za nás. Chvilku jsem byl vedle , ale z nouzecnost, tak jsem to zkusil a ono to jelo . Sice žádnej zázrak, ale na dojetí do civilizace dobrý. Měli jste vidět ty pohledy prodavačů ve Vyšším Brodě ,když jsem před krámem začal do popelnice tu trávu vyhazovat. A když jsem jim řekl,že jsem na tom ujel 10km měl jsem duši zadarmo. Vypadá to jako pohádka , ale je to fakt.

      0 0
      • screamercz  

        hukot, to by me fakt nenapadlo :)))

        0 0
      • admxx  

        tyjo…mazec…super tip! a ma to logiku…holt selsky rozum!!

        0 0
        • enjoy  

          no ja bych to zas tak nerozhlasoval,nebo to fakt jeste nekdo v nouzi zkusi.ja to zkusil:-)).nevyslo to.asi to bylo tim,ze bylo vsude kolem jenom jehlici,suchy listi a snih.asi nespravnej material.

          0 0
          • cíca  

            Ten dědula si s tim docela vyhrál. Mněl na to z mládí ještě ten zprávnej grif. Narval tam toho docela dost, měl jsem problám tam montpákama narvat ten plášť zpátky.

            0 0
            • MlokCZ  

              A taky záleží, co máš za plášť. Nechtěl bych vycpávat nějaký balónový plášť typu RR 2,25 nebo ještě větší.

              0 0
              • cíca  

                Měl jsem mé oblíbené 2,1 , ale už si nepamatuju značku.

                0 0
          • admxx  

            Jasne..zkusim treba sterk:-))

            0 0
      • -LuK.O.-1  

        Heh tohle jsem četl už jako malej v jedný knížce o opravě kola…

        0 0
      • MlokCZ  

        No hodně záleží čim a jak poctivě to vycpeš. Už jsem viděl taky jeden takový pokus, kde to zřejmě nebylo vycpaný dost a ráfek to při dojezdu nepřežil.

        0 0
        • Vrci  

          je třeba nacpat na doporučený tlak, spíš než cpát nějaký 2,5" bych se bál cprát pláště na žiletku. Je lepší použivat delší trávu a stáčet ji do povřísla. Nepoužívat suché listí (rozdrobí se).

          0 0
          • MlokCZ  

            To máš pravdu, ale u silničky k téhle metodě není důvod, tam si zavolám odvoz. Na biku se to může stát někde daleko od silnice, kam pro mě nemůže přijet auto a je větší šance být na místě, kde není signál.

            0 0
      • Vašur  

        Děda byl vynálezcem tubeless :-)

        0 0
      • Rychlej turista  

        Lepší je sláma, ale ta na jaře moc neroste :-D

        0 0
    • CYklo  

      tak tisíckrát a jednou díky za rady, nebo spíše útěchu. Vyrážím zrovna na kolo a veřte, že s mnohem vetší silou a touhou se zase překonat.

      cyklistice dvakrát zdar !(třikrát je moc:-) )

      0 0
    • jivo  

      No, kdyz pichnes apod a ja pojedu kolem a ty se usmejes, tak to mas i bez namahy :)) No, zrovna takovy problem bych neresil. Spis se zeptej zde pritomnych: Slecny, jak resite opravy defektu ? Teda zaloz novej thread a nezapomen tam dat odpoved: Nijak, zastavim a nez se nadeju, tak se to opravy samo. Ono se to dela jinak ? :))

      jj, to je ta hezka antiemancipace :)) Snad me Elw.. nezabije.

      0 0
    • yoggi  

      uplne s kludom mozes jazdit. ked dostanes defekt tak ver tomu ze ti vzdy niekto pomoze kym sa to naucis sama. je ked vidim ze ma nejaky bajker- bajkerka problem tak sa vzdy pristavim a zistim co ma za problem a ak sa da tak pomozem. ked sme pri tom defekte tak tu dusu by som ti rovno dal.

      0 0
    • Darkson  

      nepředpokládám, že kdokoliv z tohohle fora si uměl na kole cokoliv opravit, vyměnit nebo poštelovat předtím, než začal na kole jezdit. nebni se čeho bát. jen tu výměnu duše bych potrénoval, občas se to hodí v místech, kde ti s tim opravdu nikdo nepomůže:)

      0 0
    • Jane  

      Hm, tak výměna duše je fakt základ. Ideálně s sebou vozím tak dvě duše a ještě nějakou tu zaplátu a lepidýlko… Během 14 dnů mě potkaly myslím 3 defekty a z jedné vyjížďky jsem dojížděla na poloprázdném předním kole. Sice se s defektem lopotím extra dlouhou dobu, protože ještě nemám správnej grip pro pumpování tou malou pumpičkou (SKS) a beztak víc jak 3 atm do pláště nenabouchám a lije ze mě jak z vola. Hm asi mám nějakou blbou techniku… Jo a jeden z defektů mě potkal na docela rušné silnici (kolem přehrady do Vev. Bitýšky), kolem projelo x cyklistů, ale že by se třeba někdo zeptal, zda je to OK nebo tak něco, to tedy ne, takže je nejlepší spoléhát sám na sebe…

      0 0
      • -LuK.O.-1  

        Já se dycky ptám…asi jsem nejel zrovna kolem :-(

        0 0
      • RUR  

        Já se ptám vždycky. Nejlepší je ale prevence v podobě solidních pláštů solidních duší a dostatečného tlaku. Kámoš co jezdí RR taky furt něco lepí;-)

        0 0
    • Manas  

      Krom vypletani (ktery sem linej se naucit) delam na kole uplne vsechno. Vlastne jeste jsem nerozebiral tlumic, tam zatim nemam problem. Mozna kdybych ho rozdelal tak bych tam problem mel :-)

      0 0
      • goofy  

        Pod to se podepisu (zvyjimkou toho, ze ja tlumic ani nemam). Uz sem si tolikrat rikal, ze na tom vypletani nemuze byt nic sloziteho, a pak to hodil za 150 do obchodu :-). Ted tatik objevil nejakeho znameho, a ten to dela temar zadarmo, tak co bych se s tim trapil ;-)

        0 0
    • CYklo  

      začáne z jiné stránky..

      na té výměně vážně nic není..ráno mne vyměňovat prasklou dušu naučili a odpoledne už jsem měla první praxi na živo. za -pro mne pouhých- 13 min. ale poprvé v životě.

      těď rozebírám jiné téma: Co všechno by měl cyklista s sebou vozit? řekla bych: náhr. duši, pumpu, popř. světlo,.. Ještě něco?

      0 0
      • TheIF  

        Vzal by ještě lepení, někdy se zadaří :-) a nějaký multiklíč z nytovakem by nebyl na škodu sice jsem ještě nikdy neroztrh retěz, ale…

        0 0
      • cabbage  

        montpáky, nýtovač, multiklíč, kousek řetězu, redukci na ventilek, náhradní patku, něco „energetickýho“ k jídlu kdyby náhodou došlo daleko od hospody a dobrou náladu

        jo a nějakou redukovanou lékárničku…

        0 0
        • Martin  

          tak tak. hlavně ten nýtovač a kousek řetězu se hodí. předvčerem se mě při startu z křižovatky přetrhl řetěz a ten pocit, že nýtovač je v podsedlovce, byl vynikající :-)

          už několikrát se mi stalo, že jsem nýtoval nějakému zoufalci :-)

          0 0
        • peky  

          Já bych k tomu nýtovači přidal ještě jednu rychlospojku. Docela dobře se mi s ní pracuje a než zanýtovávat to raději roznýtuju dvě a zaplácnu rychlospojkou.

          0 0
          • cabbage  

            to mam taky v plánu, ale kupovat je budu až s novym řetězem…

            0 0
      • ares  

        Já toho vozím podstatně více, to má však jiné příčiny, které Tě asi těžko potkají. Doporučil bych Ti ještě tenký šroubovák – např. elektrikářský cca 3 mm šířka hrotu. Je malý a lehký a může býti neocenitelnou pomůckou při vyndávání střepů, drátků a trnů z pláště. Není větší zábavy než po opravě defektu ujet 100 metrů a lepit znova, jak jsem již mnohokrát viděl. Navíc s ním můžeš poladit dorazy přesmyku a přehazky při případné havárii. Taky kup nějaké náhradní záplaty, mohou se zase hodit někomu jinému… :-) Co zde nepadlo je centrklíč. Vřele doporučuji! Po kolizi s klackem lze za několik minut vrátit ráfek do tvaru, který se vejde mezi brzdové špalky. Máš-li kotouče, je to asi jedno. Přeji Ti málo defektů a hodně zábavy.

        0 0
      • Martinaa  

        a všichni jste zapomněli na důležitou věc – peníze, protože zadarmo ani pes nežere:)))

        0 0
        • cabbage  

          prachy, mobil a klíče neni dodatečné vybavení, bez nich nikdy nikam…

          0 0
      • kudlanka32  

        to je reklama na meridu? :)

        0 0
        • Brzdič  

          Ne, to je „reklama“ na stahovací pásky (ty nevozím), izolepu (vozím) a multiklíč. Nikdy nevíš co se kdy a jak, může hodit ;-)

          0 0
          • Buchznebe  

            jestli takhle jezdiš často,tak voz černý stahovací pásky,maj UV a tak na slunci nekřehnou :-D Ikdyž možná by nebylo od věci vozit svářečku a svěrák…co kdyby náhodou :-)))

            0 0
    • Eila  

      ja to taky neumim, zatim sem bud sebou nekoho mela nebo sem cekala az pojede nekdo kolem a ja budu delat hooodne smutne oci..

      0 0
    • kycis  

      Jak jsem videl nick, tak jsem se lek ze je zpatky Olkyc :-D

      0 0
    • kacacka  

      chce to jen vozit lepení,montpáky a pumpičku…když neumíš lepit…vždycky přinejhorším někoho stopneš.Párktát to omrkneš, ozkoušíš, pěkně se upatláš a pak to zvládneš v pohodě…daj se na to dokonce i balit bikeři – co píchnou a lepení nemáj :)))

      0 0
      • kacacka  

        sakra ste mi taky popletli :) , teď koukám, že to tu visí od léta…no níc :(

        0 0
    • wendak  

      lepení teda nevozim, už jsem starej a nelepim, maximálně jednu až dvě duše, multiklíč s nejtovačem, centrklíč, kus řetězu, pumpu nebo bombičku. když píchnu tak měnim duši a starou dovezu domu a dám si jí slepit nebo ji zlikviduju, ale ani mockrát nemusim měnit, protože mám tlustý gumy a silný duše

      0 0
      • pepino  

        Jasan, když kouknu na Tvuj věk, taky bych nelepil:)

        0 0
      • pepek  

        A když píchneš po 10 km, tak se vrátíš? Nebo riskuješ ještě 80 km bez náhr.duše?

        0 0
        • wendak  

          jedu až kam dojedu a pak to řešim, vždycky to nějak dopadne a ještě zbejvá mobil, zavolám tu mojí a čekám v hospodě a to byste měli vidět jak sou ženský akční :))) a pro „PEPINA“ jsme téměř vrstevníci už si to jdu opravit do nastavení :-))

          0 0
    • oyster  

      Myslim ze nejaky veci se maj rikat na rovinu – jako zena na kole jezdit nemuzes, sorry…

      0 0
      • Martinaa  

        co tim jako chceš říct? zdá se, že k tomu máš dost svérazáný přístup a že jsi úplně mimo…

        0 0
        • SoLaX  

          Ja spis doufam, ze mu tam chybi smajlik, jinak si zadelava na dobry flame nejem u holek :-)

          0 0
          • Martinaa  

            to je dobře, že máme taky nějaký zastání:)

            0 0
          • Martinaa  

            to je dobře, že máme taky nějaký zastání:)

            0 0
            • Martinaa  

              jejda, se to tam dalo 2×, ale za to fakt nemůžu – no když se chválí, tak v pořádně:)))

              0 0
            • SoLaX  

              Jasne ze mate zastani, troufam si rict, ze vsichni sou pro to, aby jezdilo vic holek :-) (Ale zas nas nesmite porazet, to nasemu egu nedela moc dobre :-D)

              0 0
      • Běžec  

        IMHO jasnej fór, člověk aby se už bál psát bez smajlů :-((( :-D Leda že by to byl olkyc, ten má vždycky pravdu!

        0 0
        • cabbage  

          napíšem adminovy o automatické vkládání smajlíků, nejlépe jeden za každou větou a aspoň 2 za odstavcem…

          0 0
          • Martinaa  

            dobrá dobrá,tak už toho nechte…:)prostě to asi nevyznělo tak, jak mělo, tak jsem nás jen bránila…

            0 0
            • cabbage  

              já tě chápu, jen už nevkládám smajlíky, když je bude vkládat Admin za mě.

              vypadá to bez nich blbě, co? tak se pro jednou překonám: :-))

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.