Lehky,kvalitni,dobre brzdici kotouce?

93 nepřečtených
  • scret

    Ahoj,co byste mi poradily? Favority mam Magura marta (SLka nechci),pak Džujsyny 7 (ty uz jsou ale tezsi) anebo Hope Mini nebo MOno mini (nevim presne jakej je mezi nima rozdil)… Hlavne kde se daj sehnat nejlevnejc???

    Anketa: Jakou brzdu?

    2x
    15%
    5x
    38%
    6x
    46%
    0 0
    • Tomcat  

      Hlavne kde se daj sehnat nejlevnejc??? v zahraničí

      0 0
    • náčelník  

      Mono by měly mít třmen z jednoho kusu, „nemono“ ze dvou. „Nemono“ se už snad nedělají(?)

      0 0
    • enjoy  

      ja bych vzal asi hope.kdybys chtel MONO M4,tak bych nevahal.ale ty mini..,no neznam je.verim jim trochu min..

      0 0
    • tutite  

      měl sem HOPE MONO M4, dobrý brzdy, dražší. Teď mám bazál od FORMULA ORO K18 za pár korun a naprostá spokojenost! Vpředu 180, vzadu 160 mm.

      0 0
      • scret  

        jak brzdej?prehri­vani,vadnuti apod.?slysel jsem ze jsou docela dost slusny…

        0 0
    • vlk  

      nevím jak marta nebo hope-ty sem nezkoušel, ale mě juicy 7 nepřipadají jako nějaké extra brzdy.Podle mě na úrovni deorek apod.Takže podle toho co sem četl o Martě, tak asi tu.

      0 0
      • McBlacky  

        no tak to zase ne. zkoušel jsem je na 203 kotouči a takovou jedovku jsem na XC/enduro ještě neviděl.

        0 0
        • enjoy  

          ale ty deorka si na 200mm kotouci nezkousel ne.me i na 160mm brzdej dost dobre. ja bych u tech juicyn souhlasil:-)

          0 0
        • vlk  

          Jako já zkoušel na 160 kotoučích lx, hone, deore a juicy 7. A popravdě LX ,hone, juicy 7 jsou + – skoro stejné. Deore brzdí také obdobně, ale není tak dobře dávkovatelná.

          0 0
        • Darkson  

          já zkoušel ty samý, a málem jsem z rychlosti 15 km/h šel přes řídítka:). tyhle konkrétně dávkovatelnost 0

          0 0
        • jecnak  

          Jestli mluvis o Cabbageho predni, tak mi prijde naprosto ok – i davkovatelnost.

          0 0
        • ota  

          souhlasím,že juicy je lepší-mám je,deore má brácha,takže i když je nevlastním,tak protože si na horách kola často prohazujeme navzájem,troufám si říct verdikt,není to tak ,že si půjčím kolo na 100 metrů kolem stolku v hospodě :-) rozdíl ale ůměrný ceně nebude

          0 0
          • Vrci  

            koukám, že psaní ů na začátku slova, se tu šíří jako chřipka z jara

            0 0
            • ota  

              někomu chybí čárka nad „u“,někomu přebývá v souvětí.jinak za tuto neomluvitelnou hrubku se přesto zkusím omluvit.

              0 0
        • cabbage  

          vyzkoušej si 525 na 200 kotoučích, taky to dost brzdí, ikdyž nevim jestli by k zastavení nestačil jen odpor těch plášťů..(Otaku)

          0 0
    • scret  

      Nebo El Camina???

      0 0
      • RUMcajs  

        El Camina dobry, ale Juicyny maj vetsi renome :-)

        0 0
        • wroum  

          ja se rozhodovat mezi temahle dvema, tak Juicy ani smykem :-)

          0 0
          • RUMcajs  

            El Camina mam. Nejdriv jsem byl lehce sklaman, pac originalni desticky degradovali jejich kvality. No a pak jsem tam dal Fastopy a hned to bylo o necem jinem.

            Kazdopadne ted bych si koupil Juicyny, pac se mi vic libej :-)

            0 0
            • wroum  

              a me se nelibej vubec, takze elcamina a idealne koolstop desky.

              0 0
    • scret  

      Zapomnel jsem dodat,ze to chci na XC bajk,dopredu max. 180tku kotouc,spis ale tu 160tku,dozadu bohate staci 160tka… Mam 70kg…

      0 0
    • náčelník  

      S kotouči nemám zkušenost, ale šilhal bych po XTR, tedy bez dualů.

      0 0
    • Pá-dlista1  

      Jak je nemam rad, tak bych sel asi do XT, ale s vahou to nebude nejspis nic moc.

      0 0
    • rasto  

      do marty nechod. sam mam momentalne problemy s clarama, neexistuje v CR distributor. takze veskere opravy si hradim z vlastni kapsy (5leta zaruka mi je na ho.no :-/ napsal jsem jim do Nemecka email, o pomoc pri reseni reklamace, asi pred 3 tydnama, zadna odezva :-( pridavam se k padlistovi, doporucuju xt.

      0 0
      • scret  

        no kamos mel Luisy a taky dost nadaval… ale na marty jsem slysel prevazne chvalu…

        0 0
    • enrico  

      včera som sa po dlhej dobe viezol na priatelkinom bajku na XT hydrach(160mm kotuče) a mal som pocit, že to vobec nebrzdi, ako keby som išiel na V-éčkach, všetko som skontroloval a je to tak, ako to ma byť. Nech sa so mnou hada kto chce a kolko chce, moje XTR hydry v predu s 180mm kotúčom brzdia omnoho učinnejšie, ako ktoré kolvek, ktoré som mal možnosť doteraz vyskúšať. Pred nedavnom so mal možnosť si otestovať aj Hayesy FX9 a na XTR sa to fakt nechytá (dúfam že som si tu práve nevykopal hrob :-) takže moja rada nad zlato znie choď do XTR, teraz sú vo výpredajoch za neuveritelné ceny

      0 0
      • enjoy  

        musis taky vzit v uvahu ze ikdyz je na tom treba stejnej napis,tak to kazdymu brzdi trochu jinak,neber to tak pausalne.taky desky muzou bejt jiny atd.ja bych zase mohl rict,ze me XTR zrovna moc nepresvedcily,spis ze tak jako solidne pribrzdovaly:-)

        0 0
        • enrico  

          možno som si vsugeroval, že to brzdí líp :-)

          0 0
        • McBlacky  

          bajkrovi teda brzdej super a ten zvuk co dělaj je nejlibovější co jsem slyšel…

          0 0
      • Meesha  

        hlavni rozdil je v tom kotouci – se 180mm bude vetsina brzd brzdit o dost lip! Tak si to uzivej dokud mas na cem…

        0 0
        • enrico  

          vidla zatial drží, skor sa bojím aby nepraskol ten arturackej ram, ked niekde prudko zabrzdím, lebo pri prudkom zabrzdení prednou brzdou počujem vždy lupnutie, vo vidle to nebude, lupne to aj ked je zamknuta, v hlavovom nepredpokladám, s tým som už laboroval(doťahoval na fest atď…) tak buď to bude slabo utiahnutý výplet(v pondelok som ho dal utiahnuť a nemem pocit, že by to nejako moc pomohlo) alebo to bude rám, ale ten je skoro nový tak už neviem

          0 0
          • goofy  

            Pouzdra ve vidli, hlavove. u ramu to je blbost. to by musela byt nekde pekna prasklina. pak este muze byt spina mezi krkem a predstavcem a predstavcem a riditkama

            0 0
            • enrico  

              hlavove to nebude, mam dvoje, skusal som ich vymenit a robi to furt, puzdra nepredpokladám, vidla nemá absolutne žiadny vakel, skor by som sa priklaňal asi k tomu vypletu, čo sa može stat, keby som ho dal moc utiahnut, moze popraskat?

              0 0
              • enjoy  

                ja bych to taky tipnul na hlavovy.. to integrovany zase neni takovej zazrak.muze se pekne hejbat pod silnym brzdenim.ruzny zvuky bych celkem predpokladal.

                0 0
      • scret  

        no XTR asi fakt nechci…

        0 0
    • filipes  

      U nas jsou Hope zbytecne drahe. Mam mono 180+160, 3 roky bez servisu, davkovatelnost luxusni (urcite lepsi nez XT), brzdny ucinek po zahrati jaks-taks se 180 kotoucem pro dejte tomu enduro a 70kg.

      0 0
    • RUMcajs  

      Konecne rozumna volba pro vylepseni bajka! Co Formula ORO?

      0 0
      • enrico  

        formule sú nádherné, máš tam titan, karbon, vystužené hadičky je to luxus, o tom sa im v shitmane moze len snival, ale nieco tomu chyba, dualy (neviem ako iny, ale ja by som nemenil, večšinou na to kydajú len tý čo to nemaju, alebo si to nemožu dovoliť alebo to nikdy nevyskúšali a tym 10% to fakt nesadlo, tak tých ešte berem)

        0 0
        • scret  

          no tak to je to co presne nechci a na kolo mi to nesmi – dualy!!!

          0 0
          • enrico  

            OK ako chceš, už ťa tu s tým nebudem otravovať :-)

            0 0
            • scret  

              neotravujes:) jen jsem se ozval ze to je vec kterou absolutne zavrhuju:)

              0 0
              • yetti  

                A zkusil jsi to? Chvili trva si na dualy zviknout, ale cim dele je mam tim vic jim prichazim na chut.

                0 0
    • BorisFR  

      Jak tu tak čtu to rozpětí, tak bych ti do toho klidně přidal Sainty. Teď jsem je zvážil a pár naplněných funkčních váží asi 520g. ±10g. Z vlastní zkušenosti vím, že brzdí víc než dostatečně, dávkovatelnost taky v pohodě. Navíc zrovna jedny prodávám. O:-)

      0 0
    • kurýr na bajku  

      Nechápu proč nechceš Marta SL, nebo ORO PURO ? Jinak já bych volil bez pochyby Juicy carbon. Na kokokrámu sou za bezvadnou cenu.

      0 0
      • scret  

        karbonovy paky nebo to ze se udajne dost prehrivaj a pak vubec nebrzdej… Oro Puro me taky napadly…nevypadaj spatne…

        0 0
        • RUMcajs  

          Katzen je vozi na Moratce. Ve meste to bylo v pohode, Gardu taky prezila…

          0 0
          • scret  

            kdo?

            0 0
            • kubad  

              Pokud si Lama tak vyžhavíš všechny kotoučovky (snad s vyjímkou sjezdových modelů) – není to až tak o brzdě jak o spůsobu brždění.:-))

              0 0
            • RUMcajs  

              Ta svlecna co byla na grilovani.

              0 0
    • pegal  

      ja bych sel do XSIV DBH12 .. sou to nejlepsi brzdy pod sluncem ..

      0 0
    • vlk  

      Já bych šel do XT 2003.Kdybyste někdo věděl, kde by se dali sehnat za slušnou cenu, dejte vědět.

      0 0
      • cabbage  

        mít to jiný páky, tak jsou to super brzdy. co koupit nějaký jejich klon?

        0 0
        • vlk  

          No ony se dělaly v provedení s 2 druhy pák.Jinak je to zajímavý, ale všichni trvdí, jak xt 2003 skvěle brzdily ale např. ty xsiv 4 pístkové -v podstatě klony, prý už tak dobře nebrzdí.To sem nikdy nějak nepochopil, jak je to možný.

          0 0
        • enjoy  

          mluvis vlastne o hopech,jestli to tusis:-)

          0 0
          • wroum  

            Hopy sou klon XT 2003?

            0 0
            • enjoy  

              ne,ale maji stejny desky a mnohem lepsi paku.

              0 0
              • wroum  

                ty XT? :-)

                0 0
                • cabbage  

                  k ergonomii maj obě hooodně daleko…

                  0 0
                  • enjoy  

                    jj,vnut mi juicy:-).to se ti ale nemuze nikdy povist:-)

                    0 0
                • enjoy  

                  nejak spatne chapes?:-)

                  0 0
                  • wroum  

                    prevracim si to po svym. XT 03 nebo Hope, je mi to fuk, ani jedny nechci, protoze ta paka je uplne stejne blba. navic me este zadny hopy nepresvedcily o tom, ze cena za kterou se daj koupit je adekvatni. a at je hope pro nekoho modla nebo neni, s moji predstavou idealni brzdy se to slucuje asi tak stejne jako deorka.

                    0 0
                    • enjoy  

                      jo s moji taky,proto vozim sjezdovou brzdu na XCcku.na sjezdaku nevim,jak by ho ubrzdila:-).ale budiz,s 200mm kotoucem asi jo.jinak to se musim zastat:-),paka u hope je proste luxus!:-).oproti jakykoliv od shimana a rozhodne proti juicynam.ale samozrejme kazdymu vyhovuje trosku neco jinyho..

                      0 0
    •  

      Zdravíme pozemšťany!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.