• biker01

    Jaké sou výhody či nevýhody drátových a bezdrátových tacháčů? Do čeho byste šli nebo co vozíte? Máte-li bezdrát, ste spokojeni nebo máte nějaké výhrady? Napínají se bezdráty automaticky nebo musíš zmáčknout lib. tlačítko? Dík za reakce ;)

    0 0
    • Vejdel  

      cateye micro wireless zapina se sam, sem max. spokojeny

      0 0
      • kubad  

        Bezdrát zlobil, mám obyč. čím složitější – tím dřív se poseere.

        0 0
      • Palec_82  

        Stejně tak

        0 0
      • saturnin  

        Mám už čtyři roky bezdrátovýho cateye a jedině měním baterky.Pro naběhnutí musíš stisknout libo.tl.ale tomě nějak neobtěžuje

        0 0
        • djano  

          Ak mas CL200, s tou nie som velmi spokojny. Funguje ako ma, ale treba menit dve baterky, mackat tlacitko ked je v sleep mode, ma obmedzeny dosah (to mi je jedno, ja to mam na biku na cestu s pevnou vidlou). Okrem toho uz som dokupoval drziak lebo som urval poistny jazycek.

          0 0
      • yetti  

        Ted vozim Sigmu BC1200 RDS a nejvic mi na ni vadi, ze se nespousti sama, ale po kazde zastavce delsi nez 10min to musis spustit manualne, na coz napriklad pri odjezdu z obcerstvovny velice casto zapominam. Navic mi Sigma prijde hodne neprehledna a nelogicka. Dosud jsem vzdy vozil Cateye a hodne brzy se k nim vratim, protoze cateye mi proste sedi mnohem lip.

        0 0
        • morlo  

          Jsem na tom podobne, taky mi na ni vadi manualni aktivace a navic se mi nelibi dlouha doba nutna k resetovani jednotlivejch polozek a tlacitka chodeji dost ztuha. Pak ten pahejl, co slouzi k prijmu signalu ze senzoru taky neptri k nepraktictejsim, kdyz obcas vedu kolo za predstavec, mam strach, ze se zlomi. I kdyz je spolehliva (zatim) a odolna vode, upinaci system je taky vymakanej.

          0 0
          • biker01  

            A myslíte, že tedka ty nový modely od sigmy (např. SIGMA Topline BC 1106 DTS) už ty chyby mají vychytaný? Lepší příjimač, zapíná se sama.. To by pak bylo v pohodě.. Nemá někdo zkušenosti tedka s novýma letošníma bezdratovkama od Sigmy?

            0 0
            • biker01  

              .. tady je ještě fotka (SIGMA Topline BC 1106 DTS)

              0 0
              • Lance  

                fotka jakou svet nevidel

                0 0
                • biker01  

                  Nejlepší.. nak mi to nefaka..

                  0 0
                  • morlo  

                    Nj, je pekna, dokonce by snad bezdrat z my sigmy mohl jit i na tuhle… ale pokud si clovek nebude jistej, ze zminovany problemy poresili, tak o ni nema cenu uvazovat…

                    0 0
                  • muff  

                    Dneska měla premieru a prvnich pár desítek km zvládla bez problémů – jen uchycení vysílače gumičkou nevzbuzuje velkou důvěru – v terénu by s tím asi mohl být problém

                    0 0
                    • biker01  

                      hezki;) a jaký máš zatím zkušenosti? Zapíná se sám nebo musíš manualně? Doporučuješ..? To uchycení se mi taky moc nezdá, ještě se na to mrknu..

                      0 0
    • james11  

      už jedině bezdrát! mám katejku

      0 0
    • HonzaV  

      Rok vozim Ciclomaster bezdrat, zadny problem

      0 0
    • GTman  

      Měl jsem kdysi drátové, ale teď už jedině bezdrát. Teď mám již několikátým rokem bezdrátový Speedmaster 7000 a jsem naprosto spokojený. Dráťák už bych nekoupil.

      0 0
    • MlokCZ  

      Mám Polar CS100, spokojenots, zapíná se automaticky. Jediná nevýhoda je, že ojediněle dochází k rušení od el. vedení (ale fakt minimální, el. vedení je okolo Plzně hromada a rušení jsem zaznamenal asi 3× za rok + jedno místo mezi vedením tramvaje a el. vedením, přesně uprostřed – tam to ruší vždy).

      0 0
    • Garyk  

      VDO MC 1.0+ Zapíná se sám, má výškoměr, 5 let záruka. www.progresscycle.cz/firma.asp?… úplně dole

      0 0
    • Lister  

      proč je u té poslední možnosti ten smajlík, smajlík by měl být u těch dvou prvních, protože ty jsou nesmyslné...... Není slastnější pocit, než se té mrchy zbavit a začít jezdit opravdu pro radost a ne pro nějaký blbý km.

      0 0
      • biker01  

        njn, tak si doufám hlasoval pro vítr;) Tak každej má názor, ale když máš tacháš, je jedno jakej, tak si můžeš říct, dneska sem ujel pořádnej vejlet, a taky ti to napoví něco málo o udržbě

        0 0
        • Lance  

          ver,ze ja jeste podle tachace nikdy nic neudrzoval:)

          0 0
        • Lister  

          ani s jedním nemůžu souhlasit :o) Pořádnej vejlet určuju jednak podle času stráveného na kole, ale spíš podle zážitků na něm získaných, o údržbě to taky nic neřekne, pláště co mám jsem na 50 km asfaltu zničil víc naž následvně za 300km v terénu, no a pokud jde třeba o trénig tak jde taky spíš víc o to kolik na tom kole strávíš času a v jaké intenzitě, než kolik ujedeš. O rozdílnosti terénu ani nemluvě – občas 20km může být mnohem výživnější než 100km jinde. Pokud ale někdo tacháč chce voit tak mu to rozmlouvat nebudu, chápu, že pro někoho může být to číslo s ujetými km důležité :o) Jen jsem využil té možnosti když tam byla a vajádřil názor :o)

          0 0
          • zirecek  

            Jsem na tom podobně, tachometr jsem dlouho vozil, pak přestal. Jezdím spíš na čas, bez tachometru najedu více a rychleji. Kolo je jednodušší, bez budíků, :-). Mírný offtopic – nosíš na ruce v každodenním životě hodinky?

            0 0
    • Kol.ista  

      Bezdratova sigma BC1200 ale dosli baterky a este sem se nedostal k vymene… Jinak spokojenost. Musim zapnout libovlonym talcitkem

      0 0
    • Andre3w  

      CatEye Micro Wireless – totalne bez problemu, zapina se sama, staci jen v pripade vybiti vymenit baterku CR2032 a jedes … ruseni jsem jeste nezaznamenal (nekdo mi rikal ze pod vysokym napetim se muze stat)

      0 0
    • -Alan-  

      Drátový tachák Marwi mám pocit. Protože jsem ho zdarma dostal ke kolu. Spouští se automaticky, ovládá se jedním tlačítkem, nemá problém s deštěm. A úplně mi stačí, že měří co má měřit. Pak jsem dostal v bonus programu ČS bezdrát Suprema a má to přesně ty neduhy hypermarketových věcí (např. Max rychlost už jsem dal i 192km/h a nějaký drobný). Ale taky funguje. Na crosu problém s přichycením na vidlici (vadí si s blatníkem). Jsou do toho potřeba 2× baterie. Já bych řek, že nejdůležitější je správná funkce základních věcí, automatické spouštění (stejně na to koukám/vzpomenu až při zastávkách), vodotěsnost. Kdo má potřebu specialit (výškoměr, tepák atp.), stejně musí vzít určitý model a spokojit se s jeho způsobem přenosu.

      0 0
    • marapara  

      Vozím VDO M 1.0 + , jedině bezdrát, nemám s VDO po 3letech problém.

      0 0
    • yoggi  

      mam cateye velo 8 zosilnena kabelaz spokojnost.

      0 0
    • gobike  

      Nevozim tachac a ani mi to nechybi, vzdyt to jenom zabira misto na riditkach a nici lak na vidli:))

      0 0
      • Lister  

        no konečně pořádný názor :o)

        0 0
        • mosquito  

          jj .. nemate typ na nejaky co ukazuje jen ujetou vzdalenost .. pac to je snad jedina fce kterou nutne potrebuju (na zbytek asi fakt jen cumim a leda nadavam ze jedu pomalu) :))

          0 0
    • petryk  

      Já tachometr už nějak nevozím, začal jsem jezdit na zážitky a ne na rychlost. Kupodivu to nemá za následek snížení výkonnosti:) Urval jsem spoustu vedení a stálo to dost peněz, na nové kolo jsem chtěl bezdrát a nějak se nestalo. Z kopce se aspoň nebojím, když nevím, kolik jedu a na placce proti větru mě neštve ta rychlost, kterou to prorážím…

      0 0
    • Vilém  

      mam bezdrat CM414M a drat Cateye AT-100.V bezdratu nevidim zadnou vyhodu,spis naopak.Ma drazsi provoz,teoreticky vetsi nachylnost na poruchu,je tezsi.Kdyby klekl vysilac,tak koupim dratovou kabelaz.

      0 0
    • Otelo  

      tachometer vozim predovsetkym kvoli hodinkam. vozim stary dobry cateye drotovy (v podstate bezudrzbovy / netreba zapinat / ziadne rusenie / kym funguje iny nekupim).

      0 0
    • DragON  

      Po tom, co jsem u starého kola při různých přepravách asi 2× přerval dráty jsem dlouho nevozil nic a teď s novým kolem jsem si koupil bezdrátovýho trelocka – zapíná se stiskem tlačítka – líbí se mi, že ukazuje rychlost jak číslicí tak přidáváním čárek na půlkruh (je to pikovina, ale potěší:-)). Pod tím mám většinou hodiny – to mi stačí. Kolik jsem ujel se podívám radši až doma:-)).

      0 0
    • Thorn  

      Sigmy uz davno netreba zapinat rucne, kazdopadne po tom, ako som mal aj na MTB aj na silnicke (teraz zimak) bezdrat sa vraciam naspat ku klasike… je to lacnejsie, spolahlivejsie, netreba sa o to starat… na MTB mi vysielac odisiel a nepovedal ani „buuuu“, dost ma to rozladilo. Proste je to technika naviac, navyse taka, do ktorej nevidis. Inak pouzivam Sigmy uz od roku 1993 a az na detaily spokojnost.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.