• cabadaj

    Vítěz Tour de France Američan Floyd Landis měl během nejslavnějšího cyklistického závodu pozitivní dopingový test na hormon testosteron. Podle agentury Reuters to ve čtvrtek oznámil Landisův tým Phonak.

    27.7. 2006 16:17 – 16:39 – Aktualizováno

    LONDÝN – „Cyklistický tým Phonak včera upozornil Mezinárodní cyklistickou unii (UCI) o zvýšené hladině testosteronu/e­pitestosteronu ve vzorku jezdce Floyda Landise po sedmnácté etapě Tour de France,“ cituje Reuters prohlášení stáje Phonak.

    Také Vám je z toho špatně ???

    Anketa: Myslíte, že se najde v cyklistice ještě někdo kdo nebere ???

    Ano
    57x
    52%
    Ne
    33x
    30%
    0 0
    • wroum  

      urcite najde, ale asi nejezdi Tour de Doping.

      0 0
    • Smazaný účet  

      no co, ne, to byla ta etapa jak se vysvih? holt se mu libily hostesky na podiu, tak se v nem rozbourily hormooony… byste hned hledali doping… já se tomu směju, fakt mě to pobavilo.

      0 0
    • ydaho  

      už to víme :) tak nějak se to po tom jeho solo uprku dalo čekat ne ?

      0 0
      • kubad  

        Jo sem se divil, jeden den chcipne a druhý den je zněj motorová myš. :-))Asi přes noc hóóódně relaxoval. Tady nejde už o to kdo bere, ale koho chytnou, dyť je to fraška.

        0 0
        • Vrci  

          no co vyhoří v jedný etapě a má dvě možnosti:

          1. pojede dál čistej a zkončí 12. dlouho na kolo nesedne – operace kyčle
          2. něco vezme a buď to vyjde nebo ne a je v podstatě tam, jako by nevzal

          V podstatě neměl co ztratit

          0 0
        • Daník  

          ..jo když jsme na to koukali, říkali jsme si „a teď se půjde vyčurat…“ :) Systém kontroly na TDF povede jen ke znechucení diváků a ztrátě sponzorů! Sypat se bude dál, protože bez toho už dnes těžko někdo bude nejlepší a jenom si budou dávat větší pozor, aby se dostatečně vyčistili a zamaskovali co se dá. Sem tam se pak najde oběť – což mi přijde smutné. Jedinou cestu vidím v průběžné kontrole profíků po celý rok. Každý měsíc nebo 14 dní vzorek a uložit do databáze.Cyklistika bude dost zajímavá soupeřením i bez dopingu, hůř jsou na tom silové a výbušné sporty, to by byl konec rekordů. O kulturistice nemluvě, v každé posilovně sype i poslední nýmand, pokud nemá dost rozumu.

          0 0
    • jecnak  

      Minimalne je divny, ze to zverejnili az ted, kdy Landis uvazuje o angazma u konkurence…

      0 0
      • ydaho  

        na druhou stranu narychlo odvolal všechny exhibiční vystoupení a vypařil se..

        0 0
      • treatt  

        divny to neni…v pondeli UCI oznamila, ze ma neci pozitivni vzorek, ale podle reguli to museli nejdriv proverit a nesmi uvest jezdce. Ve stredu vecer postupne davaly vedet jedntlivy svazy belgie, francie, italie a dalsich, ze to neni nikdo od nich…americka federace mlcela…ve ctvrtek se Phonak rozhodla to oznamit…takze nic podezrelyho timhle smerem. Ale co je zajimavejsi, ze u Phonaku je to treti jezdec se stejnou latkou po sobe.

        0 0
    • ydaho  

      Legrace je, že po tý etapě, kde ztratil 8 minut, ho večer navštívil Merckx, promluvil si s nim a ráno šel vsadit 100 EUR (kurz v tu dobu 75:1) na Landise jako celkovýho vítěze… Tak si hoši večer asi jenom nepokecali, asi proběh i nějakej bonbonek :)

      0 0
      • cabadaj  

        Jo, asi si hoši dali nějakej drink a vše řádně domluvili :)

        0 0
        • ydaho  

          za vítězství v etapě prej byla premie 8 000 EUR, takže v podstatě jeli napůl :)

          Titulky v novinách „Landis zachránil Tour de France“ vynikající… Bych si počkal vždycky po dojetí etapovýho závodu tak 2–3 tejdny a pak až vyhlašoval výsledky :)

          Dyt je to fraška, at se vykaslou na dopingový kontroly, stejne berou šichni a ušetřený peníze daj na děti…

          0 0
      • Meesha  

        řek bych, že doping neni jak hopsinková šťáva, že si dáš a druhej den si děláš s balíkem co chceš… :-)

        0 0
        • kubad  

          Jěště si nikdy nezkusil??? Dej si někdy bobulku s blbým efedrinem a uvidíš co to s tebou udělá :-))

          0 0
          • Meesha  

            dik ;-)

            0 0
          • ydaho  

            to zkusim, až zase bude společná vyjížďka s Bajkrem.. :) dík :)

            0 0
            • kubad  

              A tohle svinstvo koupíš v každém druhém obchodě kde prodávají potravinové doplňky pro sportovce :-)

              0 0
    • Beeda  

      Trochu nechapu proc Phonak upozornoval UCI…B.

      0 0
    • mdk  

      Najlepsie by bolo keby mu odobrali vitazstvo a pripisali bi pereirovi..Us mam pokrk tych sk......ch americanov…Vsade sa pchaju kde ich netreba

      0 0
    • Karlos009  

      Dal jsem v anketě „Ano“, ale jenom s vědomím, že cyklistika není jen vrcholová silnice. Osobně si myslím, že se závod jako TdF nebo Giro bez sypání nedá v limitech objet a docela mě baví jak se funkcionáři nad každým novým odhaleným případem „upřimě“ pohoršují. Silně mi to připomíná fotbal, už jde jenom o prachy. :-(

      0 0
      • kubad  

        Věř tomu, že je to jinak. Spousta z nás kteří tady o tom kecáme, by byla asi testována pozitivně. Spousta normálních léků obsahuje zakázané látky, jen to neřešíme, není důvod.

        0 0
        • ydaho  

          přísahám, že EPO ani testosteron v sobě nemám :)

          0 0
          • enjoy  

            ani testosteron?ty slecinko:-))

            0 0
            • ydaho  

              řikej mi Zuzano :)

              0 0
            • pelhrimov  

              Upozorňuji, že i ženy se bez testosteronu neobejdou, ale vytváří se v jejich těle jinde a některé jeho účinky přebíjejí ženské hormony. To jen pro pořádek, kdyby Enjoy nežertoval a myslel to vážně.

              0 0
      • enjoy  

        vsude kde jsou vetsi prachy jde jenom o prachy.a tam kde nejsou by taky nebyli vubec proti:-)

        0 0
        • Caryfuk  

          Jeste jsi zapomnel na charakteristiku sil.cyklist. tam, kde jde jen o tupou silu je doping idealni.

          0 0
          • ydaho  

            tupá síla x vytrvalost… jinak bychom se bavili spíš o dráze…

            0 0
    • peky  

      No paráda milášek se nám posune na druhé místo. To je o jedno lepší než loni a příští rok už bude vítězství naše.

      0 0
    • peky  

      No paráda milášek se nám posune na druhé místo. To je o jedno lepší než loni a příští rok už bude vítězství naše.

      0 0
    • yetti  

      Rekl bych, ze pro nadlidske vykony je treba nadlidskych prostredku. Myslim, ze nenadopovanej cyklista by na TdF do Alp nedojel.

      0 0
      • kubad  

        To přirovnání hodně kulhá – věřím tomu že dojel, možná ,asi. snad jo. No vlastně nevím :-)

        0 0
        • yetti  

          Ja myslim, ze by skoncil nekde v Pirenejich.

          0 0
          • kubad  

            by se někde opil po cestě ze žalu , že mu všichni ujely a kdo ví kde by skončil.

            0 0
      • Zdeno Micio  

        …na špagety a vodu to nevyjede žádný cyklista takovým rychl. průměrem. Mimochodem Floyd sám řekl, že za své úspěchy vděčí bezmezné oddanosti k cyklistice! Asi dobře regeneroval.

        0 0
    • filipes  

      Kdyz by se to srovnalo s casy, kdy byl penalizovany cyklista za Tourmaletem za to, ze mu pri vlastnorucni oprave zlomene vidlice v kovarne ve vsi nekdo provadel nepovolenou asistenci tim, ze dmychal mechem… tenhle trend zkurvenosti se bohuzel take rychle prosazuje i ve velice mladych sportech :-(

      0 0
    • Biker jak Pes  

      No nevím co si mám o tom myslet. Asi se to dalo po tom šíleném úniku čekat a navíc mi je strašně nesympatický. Vítězství jsem více přál Pereirovi, ale takové vítězství to jaksi není ono… :((

      0 0
    • orca  

      Odpovím takhle ve vrcholové NE (žel) Dobře to řekl českej trenér co trénuje roky v Itálii (jméno my vypadlo) „od té doby co sport prosákl penězma už to není sport ale byznys a podle toho to vypadá…“ Žel mám daleko větší obavy o mladé jezdce co se snaží prosadit a začnou „amatérsky“ zobat že se ničí podstatně více než profíci

      0 0
      • vt  

        asi myslis Zemana ?

        0 0
        • orca  

          ano , byl s ním pěknej rozhovor ve sportu …

          A ono je jedno jestli je ve fotbale korupce v cyklistice doping atd…

          0 0
          • vt  

            no jedno to nejni, ale zrejme s tim nejde nic delat :-(

            0 0
            • orca  

              nemyslel jsem jedno, ale že každé odvětví se potýká s různýma problémama ..

              0 0
              • cabadaj  

                Souhlas… myslím si to samé. Všude kde jsou velké peníze něco je. Podívejte na korupci ve fotbale.A to je teprve začátek .

                0 0
                • enjoy  

                  to mas jedno jakej sport.. tam kde nejsou velky penize jsou zase treba hovada ve vedeni svazu atd..ruzny intriky atd.to uz mas snad lepsi se koukat jak to tem chlapikum krasne uhani v alpach kde ja bych prohanel kasparka a rikal si,sakra ti jsou ale doobry:-)

                  0 0
                  • cabadaj  

                    Jo, ale podívej se jaký to má vliv na mladé začínající sportovce. Ber, budeš dbrej, neber, budeš průměr.Je to trend novodobé historie.....

                    0 0
                    • enjoy  

                      no nastesti je spousta sportu cistejch.tako­vejch,kde musis fakt neco umet,ne jenom slapat.

                      0 0
                      • MlokCZ  

                        Myslíš třeba šachy?

                        0 0
                        • enjoy  

                          ne e:-)

                          0 0
                          • Vrci  

                            tak jmenuj

                            0 0
                            • enjoy  

                              je to nutny?:-) tak treba volejbal.to je zrovna sport ktery mam rad,ikdyz praktikuje ho spis moje polovcka nez ja:-). na dalsi vyjesleni uz jsem dneska unavenej,ale bude toho hodne..

                              0 0
                              • Vrci  

                                všude se někdo najde stačí se zeptat googlu, (třeba volleyball doping positive). Hned první www.volleycountry.com/…positive.php a koukám ty tresty, to je rána celých 60 dní.

                                0 0
                                • enjoy  

                                  no jo,60 dni.to mas tolik zapasu,jako odjede silnicar za rok.mozna za dva:-)

                                  ps:tahle anglictina je na me nejaka slozita:-),ale nepisou tam neco o jeho nemoci?v souvis­losti s tim dopingem?

                                  pps:to jsem jasne prehnal,s tim ze v tom zadnej doping neni.ale na vrcholovy urovni v italsky lize,nedivim se ze to nekdo zkusi.ono skakat 3,60 metru neni jentak:-))

                                  0 0
                                  • ydaho  

                                    Italska Seria A (Volleyball) je královsky placená – nejlepší liga světa…

                                    0 0
                                    • Vrci  

                                      já vim, ale čekal jsem, že mi to vyplivne francouzkou ligu

                                      0 0
                                  • Vrci  

                                    píše se tam o tom, že se to klub pokusí vřešit během reprezentační přestávky v době konání MS v Japonsku, takže o moc zápasů nepřijde.

                                    Nemoc, asi jako půlka pelotonu má astma :-)

                                    0 0
                                    • ydaho  

                                      a druhá odřený nohy, takže nutně potřebuje kortikoidový masti :)

                                      0 0
                                  • Phoebe  

                                    3.60 není až zas tak moc. Z místa skočím 3.20 a pokud je efektivní rozběh při doskoku tak se dostanu k nějakým 3.30 a to hraju „pralesní“ basketovou třídu. Měřím 193. Pokud bys měl třeba 205, celkové jsi delší, vytáhlejší, delší ruce, naprosto jiné tréninkové podmínky tak se těch 3.60 dá skočit.

                                    0 0
                                    • vili  

                                      to rekni Papimu :-) ma 190 a dosah mel pokud si dobre pamatuju 365. Ja hraju taky skoro pralesni ligu (volis) mam 193 a dosah 332…btw. hral sem 8 let basket a z jedne nohy mam 342 :-)

                                      0 0
                                      • goofy  

                                        Naznas nahodou Pavla Srkala? ;-)

                                        0 0
                                        • vili  

                                          jasne ze znam pavlisa, hraju s nim ve vyberu VUT

                                          0 0
                                          • goofy  

                                            Sem to prave tipoval, ze byste mohli hrat spolu ;o) Ja s nim chodim prave na to VUT :-)

                                            0 0
                                            • vili  

                                              podle fotky te nejak nemuzu poznat :-)

                                              0 0
                                              • goofy  

                                                Jak je to mozne? myslim, ze jsem tam vyfoceny zcela zretelne ;-) No jo, uz planuju ze si to zmenim, jak bude nekdy cas :-)

                                                0 0
                                                • enjoy  

                                                  mas tam hlavu trochu na stranu a taky byses nemel smat,to je prej ted taky zakazany:-)

                                                  0 0
                                    • enjoy  

                                      ze neni?pokud vim,tak nejlepsi ceskej smecar ma 3,80.ja jsem taky nechtel hned psat nejaky sileny numera:-).taky bych rekl,ze po tom co vyskocis,taky musis do toho mice jeste prastit:-D.

                                      0 0
                                      • ydaho  

                                        to mi řiká brácha taky… rozdíl mezi nim a mnou je ten, že je asi dvacátej v žebříčku beachařů v ČR a já jezdim na kole :)

                                        0 0
                                        • enjoy  

                                          hezky:-) ten tam musi posilat,jak si sam pro sebe rikam,neviditelny mice:-))

                                          0 0
                                          • ydaho  

                                            řeknu ti to asi takhle, když nechce, nevezmu mu podání (teda upřesnim – nesáhnu si na balon, teda upřesnim – sem rád, že uhnu :) )

                                            0 0
                                            • enjoy  

                                              kdyz moje holka nechce,tak si na ni taky ani nesahnu:-)) no ne:-),ale vis ze neni dulezity ten mic vybrat,ale dobre prihrat,to je ta nejvetsi prdel:-)).to pujde vzdycky mimo me.to uz je lehci jezdit na kole:-D.

                                              0 0
                                              • ydaho  

                                                já tak před 4 rokama hrál dokonce s bráchou nějaký turnaje, takže taky zasmečuju, přihraju, umim i skákaný podání :) ale von potom nějak začal trenovat a dneska je to trošku rozdíl v naší výkonnosti… mimo to, já sem nad páskou 30 cm a von asi metr :)

                                                0 0
                                              • zirecek  

                                                Ty by jsi ju furt osahával taky, :-).

                                                0 0
                                        • vili  

                                          jak se jmenuje bratr jestli to neni tajny?

                                          0 0
                                          • ydaho  

                                            Tomáš H. :)

                                            0 0
                                            • vili  

                                              jestli tomas hosek tak toho neznam a ani neni v seznamu hracu. Je tam jen tomas havelka a ten je 85tej a pak tomas hnik a ten je asi 150tej, tak nevim..

                                              0 0
                                              • ydaho  

                                                Tomáš Hrdý

                                                0 0
                                              • ydaho  

                                                Zimní ligu na Pankráci hrál s Michalem Rázkem a s mladym Džávou

                                                0 0
                                                • enjoy  

                                                  Dzava(asi teda starej),hehe:-).na toho ted moje pekne nadava:-).teda ne ted,uz par let.

                                                  0 0
                                                  • ydaho  

                                                    s mladym Džávou brácha hrál v zimě jeden turnaj, kde bylo 12 nej dvojic z ČR… dokonce snad vyhráli jednu z kvalifikací na tuhle zimní ligu… :)

                                                    0 0
                                                • vili  

                                                  uz vim kterej :-)) se s nim znam, z prahy a ma pritulku alex, ze?

                                                  0 0
                                                • vili  

                                                  jj, zimni sem taky hral a od brachy s razkem sme aspon dvakrat dostali, ten razek byla neskutecna motorova mys v poli :-)

                                                  0 0
                              • vili  

                                btw kdyz sme u te tve polovicky, sem ju jako zkouknul v te praze a aji v budejovicich a sem celkem cucel, za par let bude hodne dobra…celkem tam dost vycuhuje z tech bab tim, ze ma dynamicky pohyby jak chlap a navic sikovnou levacku..samy pozitiva (doufam, ze to nejakej uchylak tady nevezme jako nejaky sexualni narazky :-))). Nic du se opet kvalifikovat za chvilu na Machac tak ju tam mozna zas uvidim :-). zdar

                                0 0
                                • enjoy  

                                  dik!:-),vyridim:-)).no ona ted hraje v celakach republiku do 21 let. PS:preju hodne stesti do kvaldy!:-)

                                  0 0
                                  • vili  

                                    tak se nezadarilo :-(, partak byl vcera na treningu sestek a tak mel totalne nasrany v rukach…taky sme hrali v desti, proste zasranej patek..

                                    0 0
                        • Vrci  

                          střelba (ze všeho), jachting

                          0 0
                          • enjoy  

                            mozna proto,ze se tam ani dopingovy kontroly nedelaj:-)).

                            0 0
                            • Meesha  

                              jj, kdyby udelali kontrolu, tak te dostanou na kapky do nosu…

                              0 0
                          • tjuren  

                            Vsude muze existovat doping, ve strelbe jsou to sedativa a beta blokatory.

                            0 0
                          • hajkis  

                            Ve střelbě je brán jako doping alkohol :-) uklidňuje

                            0 0
                            • goofy  

                              Tak tady bych nesouhlasil… Ja si pak vetsinou totiz pak nevidim ani na prsty, natoz na terc 30 metru daleko :-)

                              0 0
                • vt  

                  jen o penezich to urcite neni, spousta lidi je schopna sezrat cokoli, jen aby se zlepsili … pritelkyne vysetruje predopovany radoby kulturisty kazdou chvili a pritom se tihle borci pohybujou na okresni urovni No uvidime kam se nam ten profi sport dostane, se mi zda, ze to uz zacina byt smesne.

                  0 0
                  • zirecek  

                    Právě na nižší úrovni, kde jde fakt o prd, se zobe nejvíc. Lidí jsou neznalí a sezobou cokoliv. Na nejvyšší úrovni si v pohodě, si aspoň pod dozorem lékaře.

                    0 0
                  • pos3k  

                    no tam jde o to aby bylo neco videt, tzn ze vemou a vysledky maj a vidi je…a dela jim to dobre :-)

                    0 0
    • pali  

      to ako ze to je uz dokazane aj na vzorke b,az bude potom davaj hlasovat nerob bulvar

      0 0
    • goofy  

      Ja se jenom smeju :-D Pulku lidi vyradili pred Tour, pulku vyradi po Tour, a pak mi vsichni budou tvrdit, ze mezi ziletkarema jsou vsichni cisti :-)

      0 0
      • enjoy  

        no bys taky neprosel:-),zas tolik nemudruj:-).ono ani THC neni povoleny:-))

        0 0
        • Manas  

          A alkohol taky ne :-/

          0 0
        • pos3k  

          ja bych s tema svejma drogama (kortikoidy) taky neprosel, ale komu by se chtelo brousti ziletku :-)

          0 0
        • goofy  

          Nahodou.. ja uz ani nevim jak to vypada--- vzdyt ja uz jsem prez 2 tydny v pustu… :-)

          0 0
    • tjuren  

      Neodpustim si poznamku ma adrwsu Armstronga. Ten bral testosteron vidlema jako substituci a bylo to brano jako legalni. Byl pak v kazde etape dobrej jako Landis v 17. Smutne , smutne, smutne. Co dodat?

      0 0
      • enjoy  

        a nebylo to u nej tak,ze jeho nedostatek testosteronu jenom dorovnavali na normalni uroven?

        0 0
        • cabadaj  

          Jo, taky proto mu to žabožrouti neustále předhazovali. Hodně lidí, si neuvědomuje co ten člověk zažil a čím prošel. Vem si jenom problém s blbou štítnou žlázou a kolik do sebe cpeš prášků.

          0 0
          • vt  

            Hele nic proti LA, urcite je to velka osobnost a hodne toho udelal, nicmene s testosteronem je to takovy, no minimalne eticky problem. Normalnim lide jeho hladina kolisa, dle spousty ruznych faktoru, kdezto LA si ji mohl umele udrzovatl na max. Ale z pripadu Landise je videt, ze asi nebyl sam, kdo si hladinu dorovnava ;-)

            0 0
            • zirecek  

              Ano, výkony LA budou pořád s otazníkem.

              0 0
            • PetisV  

              Zdar. Hele me by zajimalo jak je to s vysi te hladiny testosteronu? Ja sem se vlastne ted docetl v souvislosti s pripadem Landise todle:„Přirozený poměr testosteronu a jiného hormonu epitestosteronu v lidském těle je 1:1. Pokud je tento poměr vyšší než 4:1, považuje se to za doping.“ – to jako ze LA si to mohl doplnit klidne v mnohem vetsim pomeru a nikdo mu nic nerekl ? Nebo jak to u LA teda bylo ?

              0 0
              • náčelník  

                Armstrong musí testosteron doplňovat zvenčí, protože nemá ty žlázy, které ho produkují. Jinak by se změnil na ženskou. Testosteron údajně napomáhá regeneraci a zdravému člověku chvíli trvá, než si ho doplní. Takže se spekuluje o tom, ža za Armstrongovým úspěchem by mohla být rychlejší regenerace.

                0 0
              • tjuren  

                Epitestosterone (E), the 17 epimer of testosterone, is a naturally occurring steroid found in urine in concentrations similar to those of testosterone. Although epitestosterone was first isolated from human urine in 1964 (1), a physiologic role for epitestosterone has not been established. In humans it is produced in the testes (2) and probably by the ovaries (3) and adrenals (4), but it has minimal or no androgenic activity (5). Epitestosterone is not available as a pharmaceutical agent, but it can be purchased in bulk from chemical companies.

                Z toho plyne, ze LA nemohl mit pomer T/E merenej protoze epitestosteron se mu netvoril. Jestli mu sledovali absolutni hladinu nevim, ale obavam se ze ho dostaval kolik potrboval na to aby byl superman.

                0 0
                • PetisV  

                  No me neco podobneho napadlo taky, jenze z druhe strany on LA nejezdil spatne ani kdyz mel koule cele a testosteron nedoplnoval.

                  0 0
                  • tjuren  

                    Jo jezdil dobre, snad i skvele. Ale kdyz sectes 7 vitezstvi na TdF dostanes 5 mesicu v excelentni forme s o tridu lepsim vykonem nez konkurence. To neni jen tak. Ale nechme to spat, uz jsme to tady resili tisickrat.

                    0 0
                    • PetisV  

                      :o) Asi mas pravdu.

                      0 0
                    • Darkson  

                      zase nešlo jen o lepší výkon jednotlivce, nýbrž celého týmu, který s přehledem kontroloval průběh závodu a sjížděl úniky. díky této neschopnosti týmů jezdců ze špice se asi stane letošním vítězem Pereiro.

                      0 0
                    • orca  

                      Sám zajel špičkově a spolupráci týmu vyšperkoval k dokonalosti ,defakto to nebyl tým sponzora ale jeho tým a ten podřídil fše jedinému za rok a to výtězství na tour. A to je něco podstatně jiného než se snažit i během roky vyhrávat jinde. Asi dkázal přesvědčit partu kolem sebe že pokud pojednou jak on potřebuje budou mít s toho společně užitek .

                      0 0
      • pos3k  

        bude se vymlouvat na kycel :-)

        0 0
      • yetti  

        Jenomze zapominate, ze byl sakra dobrej uz pred tim nez mu urizli koule. Ja bych s nim nemenil a tak mu to ze srdce preju. Prekonat takovou nemoc a jeste se dat tak psychicky dohromady aby mohl vyhravat, protoze etapovej zavod je hodne o psychicec, pro mne je to king a moc mu fandim.

        0 0
    • St1c  

      tak to uz je naozaj klinec do truhly cyklistiky...­..Nerobim si idealy – asi to tak vzdy bolo a bude – ale preco ma za posledny rok niekto enormny zaujem to zmenit a cyklistiku tak u publika strasne znepopularizovat? Mne sa cyklistika pacila taka aka bola aj ked som v kutiku duse asi vedel ze nie je cista.Teraz sa to roznasa po vsetkych zmrdanych bulvarnych platkoch a pre cloveka co sa o cyklistiku nezaujima to bude len „ten sport kde kazdy sype“.To ze sa v poslednej dobe ale preukazalo aj vela chybnych obvineni uz potom ti ludia nevidia a uz sa to nepise desat centimetrovymi titulkami na titulnu stranu novin.To uz byva uveden len na 5 riadkov niekde v pic*. Cyklistika je takto proste zdiskreditovana.

      0 0
      • goofy  

        Ja myslim, ze se ted zaclo do toho enormne vrtat vsude… Viz atletika, zimni sporty, atd. atd.

        0 0
      • enjoy  

        pro me za me.. at si na ten sport lidi udelaji obrazek jaky chteji.obavam se,ze bude naprosto spravny. mne osobne je to jedno,na zavody me stejne nepustej,tak co:-).

        0 0
    • náčelník  

      Na základě jednoho přistiženého závodníka nelze šmahem označit za nadopovaný celý peleton. To si račte uvědomit.

      Nicméně jsem velice zklamán :(

      0 0
      • ydaho  

        jednoho ?? nějak si zapomněl, že závod neodstartovali největší favoriti a jeden celej tým… a že v pelotonu bylo „pár“ závodníků, který se vrátili po dopingovym distancu…

        0 0
      • Daník  

        jseš trošku naivní…

        0 0
    • ydaho  

      Na druhou stranu, jestli výsledky Landise anulujou, tak se Padrnos posune na 64. pozici a to je novej rekord pro českýho závodníka :)

      0 0
    • náčelník  

      Zatím je to jen vzorek „A“, zvýšená hladina může být způsobena fyzickou námahou i stresem. Rozhodne až vzorek „B“.

      0 0
      • goofy  

        Co vim, tak vzorek A i vzorek B by mel byt ze stejneho odberu, ne? Dva se delaji jenom, pokud by byla nejaka chyba v testu ne?

        0 0
        • kubad  

          Kontrola B vzorku – je z důvodu vyloučení chyby. Vzorky A a B jsou opravdu z jednoho odběru. Chyba se může stát :-)) ale, v podstatě je už všechno jasné.

          0 0
          • goofy  

            Uz sem si myslel, ze to je snad jinak :-) No este jsem neslysel, aby B vzorek byl negativni, takze uz je rozhodnuto :-)

            0 0
    • McBlacky  

      když jsem viděl jak vytuhnul v 16. tak jsem si říkal že už je bez šancí a že ho do kupy nedaj -legálně. Sám vim že když mi jeden den sekne a přesto se musím dotrápit do cíle tak druhej den se o nějaký kudle nedá mluvit.

      a ted malej brouk do hlavy. Vy na jeho místě, šance dojet první na Tour… Já bych vzal taky.

      0 0
      • Vrci  

        a ještě s vidinou, že v srpnu jdu na endoprotézu, takže stejně na určitou dobu konec.

        0 0
      • ydaho  

        já bych musel brát už na prolog, abych ho dojel v časovým limitu :)

        0 0
        • MlokCZ  

          No a já bych se na braní moh rovnou vyprdnout, protože ani tak bych ten limit nestih.

          0 0
    • Krutor  

      Mě v týhle souvislosti zaráží jedna věc:

      1. Jedu s cílem uspět, nejlíp vyhrát.
      2. Řeknu si, že si helfnu dopingem … ale
      3. Vím, jaký můžou bejt následky při přistižení … a hlavně
      4. Vím, jaký jsou pravidla výběru (pokud se nepletu, tak automaticky jdou čůrat vítěz etapy, první 3 nebo 5 v celkovým pořadí a pak několik vylosovaných).
      5. Tzn. že když vyhraju etapu s podporou nedovolenejch prostředků, jdu hned z pódia na odběr = přijde se na to.
      6. Výmluvy typu „hladinu tstosteronu nebo krvinek mě způsobily prášky na bolest“ apod. dneska nikdo neuznává

      V týhle situaci věřit svýmu „doktorovi“, že „tímhle způsobem se na to nemůže přijít“ považuju za tupost.

      Takže závěr: hlava mně to nebere …

      0 0
      • kubad  

        No máš asi rozum – tzn. asi nebuděš profesionální závodník. Těm asi v té hlavě nemá co brát :-))

        0 0
      • Vrci  

        a co tohle rozhodování:

        1. jsem mimo a v srpnu jdu na endoprotézu a možná si už na kolo nesednu a v podstatě jedinej dojem, kterej zanechám je totální výpadek
        2. něco vezmu a vyhraju
        3. buď na to nepřijdou a já zkončim jako hrdina o kterým si budou vyprávět ještě několik let
        4. nebo na to přijdou a já zkončim na dva roky, zregeneruju po operaci a v nejhorším dopadnu jako v bodě 1 plus nějaká ostuda, ze který se možná pomocí právníků vykroutim
        0 0
        • tjuren  

          To zni logicky. Navic, kdo je ochoten pro uspech denne sedet na kole 6 hodin je blizko rozhodnuti, udelat neco stejne nenormalniho co mu to ulehci.
          Krasny ale bylo, jak Oskar Pereiro rekl, ze by byl radeji druhej a v ciste cyklistice.

          0 0
          • PetisV  

            Jo jenze vem to takhle – on si nekdo zobne a hned zobou vsichni, takze zobe i ten perejro co tak pekne mluvi a tak to co rekl je jen vymluva a alibismus a moc pekny to neni. :o)))

            0 0
            • tjuren  

              Urcite zobou vsichni, ale kazdej asi neco jinyho a je spousta podpurnych prostredku co jsou dovoleny. Myslim, ze je velkej rozdil i mezi jednotlivyma typama dopo. Anabolika jsou jasny, ale treba kokain ve fazi treninku bych nebral moc tragicky. Necim si tu drinu musi zprijemnit:-)

              0 0
          • Jenda  

            no bodejt taky ho uz nebavi zrat ty svinstva:-) no a mozna kdyby si Landis pred etapou urizl koule tak mu to proslo:-)

            0 0
        • Krutor  

          No jo no, pak stačí prohlašovat, že to nebylo úmyslně atd. … Během těch 2 let možná i napíše knížku „Já a TOUR“, vydělá si nějakej ten dolar…

          0 0
          • Vrci  

            V nejhorším ze za dv roky vrátí jako letos Milar.

            0 0
        • Vrci  

          But even if the B sample confirms the A result, Landis is not necessarily guilty of taking an illegal performance enhancing drug to boost his testosterone. Some riders can prove that they have an elevated Testosterone/E­pitestosterone (T:E) level, if they undergo an endocrine test performed by a credible doctor. Landis said he will use Spanish doctor Luis Hernández, who has helped other riders prove a high T:E count. „In hundreds of cases, no one's ever lost one,“ Landis told SI.

          0 0
          • tjuren  

            Tady ty fysiologicky odchylky normy jsou taky levota. Hematokrit, vyssi hodnoty hormonu. No jasne nejsme stejni, ale nekdo ma lehci kosti a nekdo zase vetsi prdel, takze proc by si to na stejnou hodnotu nemohli dotahnout i ti co jim priroda neprala. At povoli doping jak rikal Bodie Miller a ono se to nejak usadi. Par silencu asi umre hned prvni den , ale jak rikal pan Maloska – to je priroda.

            0 0
            • kubad  

              Pro diváky by to bylo určitě zajímavější. A ať si sportivci ničí svoje zdraví – je to jejich volba Já bych byl taky za legalizaci,

              0 0
        • Jaroslávek  

          Tak tohle je hodně ke zvážení.

          0 0
      • vt  

        3. doktor ti rekne, to ma hladiny pod kontrolou – doping je dlouhodoba vec a Landis urcite musel mit letos hodne negativnich zkousek 5. vetsinou se na to spis neprijde ;-)

        Hele, profi zavodnik proste svymu doktorovi verit musis, dneska je to nedilna soucast treninku.

        0 0
      • orca  

        No mezi námi to by musel bejt každej cyklista ještě farmakolog aby se nejen orientoval v lécích a hlavně ještě tomu rozuměl . Pokud se nepletu tobě taky lékař něco naordinuje a vysvětlíš a ty doma spokojeně baštíš s tím že ti to pomáhá ..

        0 0
    • pos3k  

      ne ze bych byl skodolibej ale zajimalo by me jak si poradi Velo ve svym specialu co ma vyjit za par dni :-) chudaci museli neco psat o dr. afere, pak jak se z toho stala super tour, chvaleni vzkriseni landise a ted to cele prepsat…a cekat jestli se neco dalsiho najde :-D no nezavidim jim, mozna si to i koupim

      0 0
      • ydaho  

        to mě napadlo hnedka poté, co sem ve Sportu viděl reklamu na Velo speciál :)

        no co, na první stránce v pravým dolním rohu bude malá tisková oprava :)

        0 0
      • rasto  

        mno, koupil jsem velo. a nelituju: postezovali si, jak to maji tezke (2 dny po uzaverce tisku dodavali informace o Landisovi) – nezavidim jim, popis masin, popis staji, info ze zakulisi staje (zrovna Phonaku) – mechanici, maseri, priprava stravy, historie TdF, souhrn ze vsech letosnich etap, uuuzasne reklamy… no fakt vychytane cislo… v sobotu jsem u Sirera koupil posledni cislo :-)

        0 0
    • treatt  

      Nechci si hrat ex post na proroka, ale rikal jsem si, jak divny je, ze jakmile Landis mel davat rozhovory, okamzite si nasadil velky zrcadlovy brejle…to neni normalni a ted je videt proc. Taky bych byl nervozni na jeho miste… Je to nejvetsi rana pro Tour, hned potom pro celou cyklistiku. Tenhle Landis byl hrdinou lidu po tom, co predvedl a zase to padlo. Je to smutne. Moc smutne. Jsem teda rad, ze to konecne bude mit evropan a ne amik, ale touhle cestou teda ne…

      0 0
      • enjoy  

        mi taky bylo vzdycky podezrely proc lyzari vzdycky v cili zvedaj jednu lyzi:-)))

        0 0
      • Meesha  

        :-) Rika ti neco sponzoring?

        0 0
        • kubad  

          Ale když se naučí zvednout obě nohy – třeba budou mít dvakát víc peněz.

          0 0
          • zirecek  

            To už taky bylo, držet váhu těla na hůlkách a nadhodit, zapíchnout zadní částí obě lyže, :-). Pak se svalit na bok… :-)).

            0 0
      • Radek Broz  

        Pro celou rozhodne ne, jen pro jeji silnicni cast.

        0 0
        • enjoy  

          taky je videt ten rozdil,pac vy se flakate:-),vubec vas to nenuti dopovat.tim nemyslim zpomalovaci doping,jako THC atd:-)

          0 0
          • Radek Broz  

            Kdyz myslis. Nerikam, ze je jedno lehci nebo tezsi – je to dost rozdilny, ale jako flakani mi to rozhodne neprijde. Mel bys to zkusit a ne se vozit po rovnejch cestickach kolem Phy;-)

            0 0
            • Thidney  

              ty karlovarskej a co vam sypou soudruzi z lazni, ze mate kolonadu za up/downhill? .-))

              0 0
              • Radek Broz  

                v KV jsem na kole nebyl par let;-)

                0 0
                • Thidney  

                  to verim, jsem se tam parkrat potloukal .-)

                  0 0
                  • Radek Broz  

                    Nahodou lazensky lesy nejsou spatny (viz AM bikemaraton) a tajou driv nez ty u nas, takze nebejt zlomeniny, mel jsem v planu tam na jare jezdit…

                    Navic se tam v techto dnech dodelava park citajici na 60 skoku, takze se tam asi mrknout zajedu;-)

                    0 0
    • pos3k  

      myslite ze to okeca? na tiskovce se snazil…

      0 0
    • senožrout  

      Tak ono odjet TdF je sám o sobě heroickej výkon. Odjet to v těch vedrech v tom tempu, v jakým se to jelo…, to je skoro vražda. Naprosto chápu, že v tý etapě, co odpadl, odpadl. Je to lidský. Každý, kdo dělá nějakej zátěžovej sport ví, že to není nic neobvyklýho a že se to stává. Ten následující den, kdy to manko dotáhl zpět, to bych pochopil tak několika dnech rekonvalescence a ne přes noc… Ten jeho výkon mi silně připomínal Johana Mulega. Německýho běžce na lyžích ve Španělských barvách, kterej vyhrál olympiádu. Makal jak lokotka, ještě mám před očima tu jeho bílou zasolenou hubu… No tu medaili měl taky pár dnů.

      0 0
      • ydaho  

        Myslim, že to tehdy komentoval Čapek stylem „viděli jsem úprk, jemuž není v lidských silách konkurovat“ :)

        0 0
        • cabadaj  

          Viděl jsem stroj, který žene enormní síla, kterou žádný člověk není schopen vyvynout…

          0 0
    • jecnak  

      Pro ty co si chteji udelat celistvejsi obrazek: www.cyclingnews.com/news.php?…

      0 0
      • rasto  

        cituji: Landis v pondělí oficiálně požádal o analýzu kontrolního vzorku B, s jejíž pomocí se chce pokusit očistit své jméno. Test by měla pařížská dopingová laboratoř provést na konci tohoto týdne, podle dnešní informace UCI nejspíše „mezi čtvrtkem a sobotou“; cyklista mu chce být přítomen. proc pritomen? aby mohl zamenit/ rozbit B vzorek??

        0 0
        • enjoy  

          ja bych taky chtel.

          0 0
          • Radek Broz  

            Taky jsi expert pres chemii/biologii jak Landis?;-)

            0 0
            • enjoy  

              Testování vzorku B začalo ve čtvrtek v laboratoři Chatenay-Malabry za přítomnosti tří Landisových právníků a zástupce americké antidopingové agentury USADA.

              0 0
              • Radek Broz  

                Bych chtel docela videt, jak chlapek v laborce neco nekam kape byretou a koukaj na nej pri tom 3 pravnici :D

                0 0
    • brantec  

      uz je to i na teletextu CT, str. 276 zy pry testosteron v jeho tele byl umely, coz mluvi za vse..zadna vlastni produkce pri stresu jak tvrdi landis

      0 0
      • error  

        třeba jeho tělo produkuje ve zvýšené míře umělý testosteron a proto je ho tam víc :-)

        0 0
    • pos3k  

      ted to bude svalovat na vyrobce piva a whiskey :-)

      0 0
    • orca  

      fše jasné : sport.idnes.cz/lan­disuv-doping-potvrdil-i-vzorek-b-dbm-/sporty.asp?c=A060805_­110104_sporty_no No co dodat … profi cyklistika klesá hloubš a hloubš .. a tím pádem i peníze od sponzorů budou klesat…

      0 0
    • Lump83  

      Vzhledem k tomu, že načuráš do jednoho kelímku a pak si to rozleješ do lahviček „A“ a „B“ , tak je docela jasný, že když je to v prvnim, bude to i v druhym…

      0 0
      • ydaho  

        leda bys měl z ****** kliku, jako Hamilton :)

        0 0
      • cabadaj  

        Měl by se zachovat jako chlap a říct, lituji toho, bylo to v zápalu boje. Dostane trest a hotovo. Ale co mě na něm žere, že si stojí za lží a lže a lže.

        0 0
        • ydaho  

          ber to takhle, když přizná vinu.....

          1. vrací 450 000 EUR a veškerý „prize money“
          2. zákaz činnosti v teamu Pro-Tour na 4 roky
          3. zákaz činnosti i v ryze amaterskym teamu na 2 roky

          v jeho věku v podstatě konec kariery…

          k tomu:

          1. co umí jinýho aby uživil rodinu ?
          2. co na to asi rodiče v tý jejich komunitě

          atd, atd…

          takže hraje o všechno, tzn., že si najde špičkovýho právníka a bude hledat cokoliv, aby tomu zabránil, třeba bude mít štěstí jako Hamilton…

          0 0
          • tjuren  

            Meli by si amíci udělat pořádek ve vlastních řadách, dřív než se vina přenese na všechny jeich sportovce. Jestli se z toho začnou vykrucovat tak je svět bude diskvalifikovat apriori.

            0 0
            • Twisp  

              myslis ze je to zalezitost jen amiku? nenech se vysmat …

              0 0
              • tjuren  

                To samozřejmě ne, ale svět (frantíci nejvíc) je na ně nabroušenej už dlouho díky Armstrongovi.Nelze donekonečna tahat čerta za ocas…

                0 0
                • pepek  

                  No, ale aby už někdy zase vyhrál frantík, tak by museli diskvalifikovat kopu španělů, němců, italů atd :-)

                  0 0
          • zirecek  

            Tyhle varianty jsou teď pěkné, ale hlavní je, že to neměl brát. Teď ať je mu cyklistická země lehká… .

            0 0
    • Petr 1  

      Můj přihlouplý názor:Pamatuji si,ještě za komunistů,jaký byl řev proti profesionálům a byli dáváni za vzor amateři. Byl to samozřejmě nesmysl protože vrcholový sport není zájmová činnost,je to povolání jako každé jiné.To samé je s dopimgem,bez něj to již asi nepůjde,sportovec by měl být seznámen s vedléjšími účinky preparátu a záleželo by jenom na něm jestli do toho půjde a jestli mu to stojí zato. Odpadly by nesmyslné kontroly a spousta lidí by přišla o svoje prebendy.Farma­ceutické firmy by už nemusely skrytě sponzorovat sportovce a vše by bylo průhlednější.

      0 0
      • Meesha  

        … a za chvili bysme meli zavody robotu … :-)

        0 0
      • tjuren  

        Jo a na zádech by neměli reklamu na noviny nebo banku, ale rovnou farmaceutickou firmu. Byl by zřizen nový trikot pro nejvýkonnější játra a vedle rychlostního průměru by se uvádělo i množství snědených balení na 100km.
        Něco se s tím musí udělat, rozhodně raději povolit, než blbě kontrolovat a postihovat jen tak napůl.

        0 0
      • wroum  

        supr :-/

        0 0
    • vt  

      Nevim jestli to tu uz neni, ale filtr to nenajde: www.deniksport.cz/…ek469507.htm

      0 0
      • rasto  

        huste nazory…

        0 0
      • wroum  

        och, krasny to sport :-/

        0 0
      • tjuren  

        To sou teda blbiny to svet nezral. Odlisit regeneraci od vykonu muze jenom sulin. Regenerace neni jen dlouhodoba, ale i kratkodoba radove v minutach. Napriklad po spurtu.

        0 0
      • lubos  

        No tak jsem to precetl do 1/3 a vic nemuzu. To se mi snad jenom zda …

        0 0
      • Andrea  

        že já jsem to vůbec četla :-(( Z toho se mi chce brečet. Sbohem iluze!

        0 0
      • enjoy  

        z myho pohledu nezaujatyho zavodnika,je ten clovek peknej vylizanec.ale on si to urcite nikdy myslet nebude.

        0 0
    • rasto  

      Cyklistická stáj Phonak po sezoně zanikne Curych (Švýcarsko) – Cyklistická stáj Phonak, kterou v posledních letech „proslavily“ dopingové skandály v čele s kontroverzním vítězem letošní Tour de France Floydem Landisem, po sezoně zanikne. Oznámil to majitel firmy Phonak Andy Rihs, jemuž se nepodařilo najít na tým se švýcarskou licencí kupce. Společnost Phonak, známá výrobou naslouchátek, oznámila odchod ze sportu ještě před Tour. Od nového roku se měla stát majoritním vlastníkem společnost iShares, podle Rihse však transakce po Landisově dopingovém skandálu ztroskotala. Proto nyní tým končí, i když Rihs uvedl, že by ho prodal i za symbolický jeden švýcarský frank. Osud stáje tak s největší pravděpodobností zpečetil Landis, jenž měl při svém vítězství na Tour pozitivní test na testosteron. V současné době probíhá disciplinární řízení a třicetiletému Američanovi hrozí dvouletý trest a odebrání titulu z Tour. „Jsem z toho zklamaný, protože právě jeho čin vedl k našemu konci. Na druhou stranu ho znám a nikdy bych neřekl, že je to špatný člověk, protože se nechoval fair. Ale je tragédie, že musíme skončit,“ uvedl Rihs. Landisův dopingový případ nebyl u Phonaku v posledních letech jediným. Pravidla porušili například jezdci Oscar Camenzind, olympijský vítěz v časovce z Atén Tyler Hamilton či Santiago Perez. Autor: ČTK.

      0 0
      • rasto  

        no pro Landisovic rodinu trochu hodne zahulu v posledni dobe :-(

        0 0
      • tjuren  

        No to je právě ono. Normální svět nerozumí pohnutkám cyklisty, který je ochoten udělat pro úspěch cokoli. Vezměte si třeba jak s kamarádama tchán oslavoval landisovo vítězství, všichni ho plácali po zádech a potom to rozčarování a úšklebky okolí. Z toho se jen tak někdo neotřepá.

        0 0
        • Cejlon  

          …ale aby spolkl obsah hlavně,takové drámo to snad být nemuselo?!

          0 0
    • Volf  

      Nějak mně to nedá abych se nepřidal. Sport na vrcholový úrovni se prostě nedá dělat a chleba s bůčkem a pivo. Je to stejný jako třeba se závodníma autama. Taky nejezděj na normální benzín a nepoužívaj sériový díly. On i ten doping má svý pozitivní věci, protože se zkušenosti s uměle upravovanou regenerací nebo navyšováním výkonu, oddálením únavy prostě dostávají do civilu a můžou bejt užitečný. Jde spíš o to, že se ke sportovcům přistupuje jako k lidem bez občanskejch práv. Je to stejný jako kdyby u profesionálního řidiče někdo v noci udělal šťáru jestli nechlastá, když ráno pojede. Nebo kdyby vás v práci testovali třeba na kofein. Je to prostě blbost a spousta lidí si z toho udělala živnost. Já bych byl pro legalizaci , ale hlavně o přenosu zodpovědnosti za zdaravotní stav sportovců na týmové lékaře a na vedení týmů. Protože teď funguje to, že do tebe sice sypou, ale když dojde k průseru,, tak doktoři a stáj jsou čistí. Jinak souhlasím s tím, že se bere i na tý nejnižší úrovni. Kdysi jsem taky jezdil a často viděl úplně zázračný zvýšení výkonu některejch jedinců, jejichž rodiče měli prachy. Zákazy nikdy nic nevyřeší a už vůbec ne ve chvíli, kdy se sportem živíš. Oni vlastně nic jinýho neuměj a ten tlak musí být obrovskej. A myslím si, že každej z nich chtěl bejt čistej, ale dřeš jako kráva, máš pár let na to aby jsi se zajistil a ono to nějak nejde dopředu. A za nějakou chvíli se objeví někdo a řekne tady to berou všichni. Kdo asi odolá. Prostě pohoršování nad dopingem mně připadá stejně uhozený jako třeba puritánství. Prostě svět a všechno kolem nás se vyvíjí a musí se přicházet s novejma pohledama a ne všechno řešit jako před padesáti rokama, protože s dogmatickým pohledem na doping sport může zmizet / byly doby kdy se sportování považovalo za společenský prohřešek / a ať se nám to líbí nebo nelíbí sport slouží jako určitá náhražka boje nebo soupeření a pokud nebudeme soupeřit ve sportu, tak si najdeme něco jinýho.

      0 0
      • pos3k  

        zbohem idealy, asi na to uz neni t aspravna doba :-/

        0 0
      • Mamut  

        Kedysi som mal ine nazory, ale v sucastnosti sa uz vyrazne priklanam ku podobnym nazorom.

        0 0
      • yetti  

        Asi mas pravdu, ale obavam se, ze kdyz mladi kluci budou vedet, ze doping je neco normalniho, tak nekteri zacnou sypat uz ve 12ti a ve dvaceti z nich nebudou vrcholovi sportovci, ale trosky se znicenejma jatrama atp.

        0 0
      • Pavlis  

        Mozna do toho moc nevidim, ale ja to nechapu. Doping podle me proste je spatny a neberu ho jako tabu, ktere by melo byt postupne prolomeno. Nebo snad chces, aby kazdy klucina k tymovemu dresu dostal hromadu prasku co ma pouzivat jako doping? A co kdyz patris asi k mensine, co si nechce nicit zdravi a doping brat nechce (nekdo by rekl k idiotum:)) ? Co po jeho legalizaci? A co potom „pravidla dopingu“? Vzdyt by se akorat posunula hranice dovolenych prostredku a driv nebo pozdeji by vznikla dalsi omezeni typu, kdyz to prezenu, „sportovec si nesmi nechat modifikovat DNA pro lepsi vykon“ nebo „sportovec smi pouzivat jen takove mnozstvi dopingu, aby se dozil alespon 40let“:) A co kdyz vedes mensi staj a nemas penize na ten nejlepsi doping? Vzdyt by to byla uplne nova (nekde spis oficialni:)) polozka v rozpoctu. Doping me stve, ale povolit ho by podle me znamenalo totalni rezignaci typu „vetsina krade, tak zrusime na policii oddeleni kradezi“.

        0 0
        • Mamut  

          a neberu ho jako tabu, ktere by melo byt postupne prolomeno.

          Keby bolo prelomene, mozno by to pomohlo skostnatelcom z UCI prelomit tabu o zafixovani bicyklov. Mozno by si uvedomili, ze rekordy zu aj takkvoli medicine neporovnatelne, tak netreba blokovat vyvoj techniky. V sucastnosti musi byt sedlo aspon 27.5cm dlhe, v kolese aspon x spic atd. Iste par veci je otazka bezpecnosti, ale dalsich 3× tolko je zakonzervovanych len aby boli casy z ped 30 rokov porovnatelne. (Divne, ze vsetci nebehaju na drezinach, asi v tom case ziaden „bafunar“ este nezil). Taky vyvoj techniky by pomohol vsetkym, vratane nam hobikom.

          A co kdyz patris asi k mensine, co si nechce nicit zdravi a doping brat nechce (nekdo by rekl k idiotum:)) ?

          Nic by sa nezmenilo. Dnes tato skupina cistych sportovcov robi domestikov na TdF a do ciela dorazaju so stratou 10–20 min za etapu.

          A co potom „pravidla dopingu“? Vzdyt by se akorat posunula hranice dovolenych prostredku a driv nebo pozdeji by vznikla dalsi omezeni typu, kdyz to prezenu, „sportovec si nesmi nechat modifikovat DNA pro lepsi vykon“ nebo „sportovec smi pouzivat jen takove mnozstvi dopingu, aby se dozil alespon 40let“:)

          Este stale sa da rozlisovat medzi latkami urcyhlujucimi regeneraciu, prip. pomahajucimi prezit to extremne nasadenie v zdravi a medzi latkami, ktore menia tvoj stav niekam do neprirodzena. Ako clanok www.deniksport.cz/…ek469507.htm o par prispevkov vyssie. Mozno pri ich nasadeni je pre zdravie nebezpecnejsie nic nebrat, nez brat nejake ROZUMNE mnozstvo (nie som lekar, netusim :-).

          A co kdyz vedes mensi staj a nemas penize na ten nejlepsi doping?

          Vo formuli ma Ferrari urcite vyrazne viac prachov ako Sauber. Divakom to zda sa nevadi a sportovy komunizmus nepytaju. Jediny problem je, ze v cestnej cyklistike sa podcenuje vyznam tymu (u bezneho publika). Proste by sa nemalo pisat „Armstrong vyhral TdF“, ale „US Postal na cele s Armstrongom vyhral TdF“

          Vzdyt by to byla uplne nova (nekde spis oficialni:)) polozka v rozpoctu. Doping me stve, ale povolit ho by podle me znamenalo totalni rezignaci typu „vetsina krade, tak zrusime na policii oddeleni kradezi“.

          V momente, ked 60% (a mozno aj viac) sype, tak spravat sa ako inkvizicia pred 500 rokmi je zabednenost. Podobne drogova politika: 60% mladych ma skusenosti s travou a este stale ziju, ale nadalej sa tu mozes v pohode uchlastat na smrt, ale za joint ta budu nahanat (za 1 asi nie, ale obrazne). Navyse postihovat iba samotnych cyklistov je nefer, kedze ich do toho tlaci cely profi-cyklo-priemysel.

          0 0
          • Volf  

            Víš Mamute ono to asi nevysvětlíš. Já taky nejsem odvázanej z toho, že se dívám na špičkovej výkon a pak se dočtu, že mu něco našly. Ale prostě je nutný se smířit s tím, že tréninkový metody se dostali na samotnou hranici a už se asi dál neposunou. Prostě den má 24 hodin a vyšší objemy trénování a následný regenerace už najdou navýšit. Proto vidím jako mnohem morálnější situaci, kdy podpůrný prostředky legalizuju a můžu mít pod kontrolou zdraví sportovce, než situaci, kdy se možná až tak nehledí na jeho zdraví, jako spíš na to, aby se cpal něčím, co se nedá zjistit. A pak je ještě otázka, kde a jak se tyto látky vyvíjí a vyrábí. A není to otázka jen cyklistiky, ale celýho sportu. Na druhou stranu když vidíš jaký výkony se dneska předvádějí a v cyklistice je to až neuvěřitelný, tak mně může někdo vykládat, že jim stačí vířivka, vitamíny a dlouhej spánek.

            0 0
    • Mamut  

      Nejak sa to amikom mnozi:

      www.sport.cz/…6_n063r.html

      chybicka se vloudi: „pozitivní test na povzbuzující zakázanou látku erythropoietin (E­PO)“

      0 0
    • Polka  

      Dneska sem mel hustej sen. Jel sem nakej silnicni zavod (ac silnicar nejsem) a predjizdel sem totalne prosityho Landise, kterej byl zarostlej a v hadredch jak posledni bover a z ust se mu linuly slova „Oh shit, oh shit“ :-)) No proste mazec :-)

      0 0
    • ctrl_j  

      Arbitráž odebrala Landisovi titul z Tour de France → sport.idnes.cz/ar­bitraz-odebrala-landisovi-titul-z-tour-de-france-fwa-/sporty.asp?c=A070920_­202321_sporty_ot Bozi mlyny melou, i kdyz pomalu

      0 0
    • Trance  

      Tak si najednou uvedomuju, ze na tom biku je fakt krasne…no a silnicari at si zobou, co chtej…

      0 0
    • Ulle  

      Dnešní zprávy hovoří o tom, že Floydu Landisovi bylo odebráno loňské prvenství na Tour. Rozhodla to arbitrážní komise a nyní se Floyd může odvolat jen k arbitrážnímu soudu ve Švýcarsku (tuším, že v Lausanne).

      0 0
      • lodyh  

        tyjo jeste zes mi to pripomnel, jinak bych to uz od vcerejska zapomnel:D kdo me informuje zitra?

        0 0
    • Suly  

      tomu nevěřim…

      0 0
    • ememem  

      dopoval. a keby len na tdf, roky v kuse…a dnes to priznal

      0 0
    • ememem  

      no, nie len na tdf…

      http://mtbs.cz/…kovka-zavody

      0 0
      • Blade  

        „V tuto chvíli ale samozřejmě přebírám veškerou zodpovědnost za tuto situaci a všechny důsledky z ní plynoucí“

        No tak každopádně je to od něj lepší přístup, než od všech těch epem prošitejch blbečků, co se dušujou že nic a přísahají při tom na smrt členů své rodiny..

        0 0
        • gazman  

          Nevim v čem je to lepší,prostě stejná fetka jako ostatní,chceš držet krok tak do sebe sypej.

          0 0
      • roud  

        berou všichni a kdo ne ten bere ještě mnohem víc je to smutný :O(

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.