• Karaya

    Chystam se manželkou na bike do BB, budu vděčen za tipy na pěkné singly pro mě, i pohodlné cyklostezky pro společné vyjíždky..Bydlet budeme v Radvani. Díkec.

    0 0
    • lendl  

      A nemas nejaku lahsiu otazku? Sak tam je toho na mraky. Ale mas stastie, ze nam teraz predali firmu a neni co robit, tak ti mozem venovat nejaky svoj produktivny cas. ALe skor to budu take divociny, tie pohodove cyklostezky pro manzelku, nech ti poradi niekto iny. Ale verim, ze aj pre manzelku sa v tomto nieco najde. Rozdelim to podla pohori, aby v tom nebol uplny chaos.

      1. Kremnicke vrchy: BB, Tajov, chata Tajov (asfalt, nenormalne do kopca), po zltej na hreben (nenoramalne strmy vyslap). Po hrebeni sa da jazdit po trase Bielej stopy (to je taky zavod na bezkach) dolava na Skalku a doprava na Flochovu. Dole sa da zjazdit hoci kde, napr. som raz siel pred Flochovou takymi zvaznicami do Cremosneho (zastavka vlaku).
      2. Velka Fatra: BB, Harmanec, Kralova studna (najprv asfalt potom dost strma zvaznica), Krizna. Po hlavnom hrebeni dalej zakazane (len pre drsnakov, pokuta 2000 Sk). Povolene dalej po cervenej do Rybovskeho sedla a dole do Vysnych Revuc, alebo do Jelenca. Z V. Revuc ide pekna sotolinka na hlavnu cestu do BB.
      3. Nizke Tatry, nizsi level: BB, Medzibrod (vlak), Hiadel (asfalt), Hiadelske sedlo (trochu sa tlaci). Zo sedla dolava po hrebeni smer Donovaly, prvy usek traverz po zltej, potom po cervenej, pred Donovalmi zanocit dolava po neviem akej (tusim modrej smer Sachticka. Dalej celkom zaujimavy zjazd na Spnniu dolinu alebo dolava asfalt do BB.
      4. Nizke Tatry, vyssi level: BB, Dubova (vlak), Predajna, Jasenie, Lomnista dolina (asfalt), po tusim modrej Struharske sedlo, utulna pod Durkovou (dost strme, velke prevysenie, FS pride vhod). Po tialto by to malo byt legalne. Aby som nenavadzal na trestnu cinnost, tak ti poradim, nechaj pri utulni bike a vybehni peso na Chabenec budes spokojny. Ale este spokojnejsi budes, ked to das na biku.
      5. Veporske vrchy: BB, Chavatimech (vlak), Hronec (asfalt), po modrej Hlobisov (dost brutalny vyslap), dalej po modrej (trochu zle znacene, ale drzis furt hrebenovu liniu) na cervenu.
      1. Mozes dolava na legendarny usek Sopisko, Tlsty javor. Maly problem, pri stupani na Sopisko je cervena nezjazdna, da sa ale riesit asfaltkou a zvaznicou (treba poznat alebo skusit trafit podla mapy).
      2. Doprava cez Tri vody, chata pod Hrbom, Lubietova.

      Celkove hodnotenie: trasa 2 a 4, by som dal ako narocnejsie, tie ostatne by snad boli aj pre manzelku, aspon scasti. Zalezi aku mas manzelku.

      0 0
      • martt  

        a na zaver si precitaj tento clanok, aby ti bolo jasne ako Tvoj radca bikuje v Nizkych Tatrach :-)

        www.bikemagazin.sk/modules.php?…

        Nic proti, sme kamosi, lendl je naozaj vyborny HC cyklista

        0 0
        • lendl  

          Sak prave preto popisujem len legalne veci a upozornujem kedy je uz hranica zakona a ake su rizika.

          0 0
      • myscho  
        1. Doprava cez Tri vody, chata pod Hrbom, Lubietova.

          mam odskusane od Osrblia [teda z druhej strany],pekny okruh

        [foto Tri vody]

        0 0
        • myscho  

          .

          0 0
          • martt  

            pre vylet s rodinou je super aj udolie kamenisteho potoka (Hroncek), na tej Tvojej mape uplne vpravo hore. Aj vrchom po hrebeni nad nim ide cyklocesta vhodna pre rodinu. Zastavka v Ciernom Balogu – jazdi tam uzkokolajka.

            0 0
            • myscho  

              no Hroncek je dobry,od Balogu po Sihlu pohodova dolina-16km myslim ze je to najdlhsia dolina v Nizkych Tatrach

              0 0
              • myscho  

                .

                0 0
              • Krys  

                Sihla? Tam som pred par rokmi chlastal. Uchvatny kraj. Tam nic nie je, len kopce, doliny a par domov. Mnoho ludi tam zije na samotach. Sihla a okolie je presne to comu sa hovori „panu bohu za chrbtom“. Su tam dost velke uzemia, ktore nie su ani pokryte lesmi ani poliami, len same pasienky. Mozes ist ktorym smerom sa ti zachce. Akurat, ze rovinky su tam dom rarita.

                0 0
              • kolombo  

                Sice nejsem místní, ale pokud vím, tak Čierny Balog a okolí vždycky bylo Slovenské Rudohoří. A na Hronček baterku sebou :-) A pokud by se Vám nechtělo dolinou, tak krásná je i cesta z Tlstého Javoru po hřebeni, viz foto v mojem profilu :-)

                0 0
        • lendl  

          To ako popisujem ide hrebenom ponad Osrblie, kde je zaujiamvy uvodny vyslap a potom velmi pekne vyhlady. Inak ma napadla mala poznamka, ze v yejto casti som stretol svojho druheho medveda. Ale ziadna panika, su uplne v pohode.

          0 0
          • martt  

            Ja som tam stretol tiez medveda. Ale potom ako medved niekolko dni zil na Vlkolinci v opustenej mastali rovno v nasom dvore a chodil som okolo neho na zachod, dufam, ze na mna ziaden nezautoci.

            0 0
      • Karaya  

        Dik za vycerpavajucu odpoved, hadam, ze bychom sa mohli stretnut ak budes mat cas a chut. Budeme tam od 29.7. do 5.8. Manzelka toho moc nenajezdi, za to je ale mistni rodak :-) Jeste ti napisu na mail slovenske cislo, jen co ho zjistim.

        0 0
      • Karaya  

        Ad 1. Na chate nad Tajovem jsme meli svatebni hostinu, ten kopec si pamatuju – S105, za 1, plny plyn do kopce a jen tak tak jsme to vyjeli :-)

        0 0
        • ras  

          Ak vladzes tahat prejdi cez Šturec do Turčianskej kotliny. Vo Veľkej Fatre mas par peknych a hlavne dlhych dolin

          • Gaderska
          • Blatnicka
          • Necpalska

          Z kazdej sa dostanes na konci na hrebenovku Veľkej Fatry

          A z tade pekne do BB stale dolu

          0 0
          • lendl  

            Prepac ras, ale tvoje doporucenie je totalne nevhodbe a asi u kazdeho by viedlo k znechuteniu jazdit v slovenskych horach. Prejst cez Sturec je oblubena trasa silnickarov a znamena cca 50 km po hlavnych asfaltovych cestach. Tie doliny su sice pekne, ale udolna asfaltka ziadneho bikera neuspokoji. Dostat sa na hreben zase znamena 1–2 hodiny starvit s bikom na pleci. Toto by som nikomu neporadil.

            0 0
            • Forx  

              Nooo, kto vie, ten vie, ze na Sturec sa da vyjst Bystrickou dolinou mimo asfalt, rovnako dolu sa da asfalt krasne obist a kto ma rad tak trochu expedicny biking vie, ze popisovane doliny vo Fatre su lahodkou. Hlavne, ak z hrebena nejdete do BB, ale zas spat do niektorej z popisovanych Fatranskych dolin – uzasne singletracky. Nutne dodat – fullsus SKORO podmienkou. Rovnako NUTNE dodat – pohybujeme sa tu v nadhernom vysokohorskom prostredi – kazdy dospely jedinec musi vediat ako sa tu sprvat!!! Fotka je zo singeltracku od Kralovej studne do myslim Blatnickej doliny.

              0 0
              • marapara  

                Jo, kdysi dávno jsem tam jel taky, super sjezd!! Ale dával jsem to na HT a ještě s nosičem na sedlovce, kde jsem měl spacák a alumatku a batoh na zádech.

                0 0
      • GrandeBelde  

        Slovensko je bikový ráj, za pár let se tam každej pohrne…) no nie?

        0 0
        • myscho  

          ja by som nebol proti, ale to by sme museli nieco urobit s cestovnym ruchom:[[

          ale ak budu byvat taketo zimy, tak sa mi paci do akej doby som sa narodil,ze sa pomaly aj u nas da bikovat[takmer] celorocne:]]

          0 0
          • GrandeBelde  

            podle mě se s bikováním na slovensku brzo rostrhne pytel…kompetentním a zeleným brzo dojde že cyklistika má oproti zimním sportům navrh…rád bych letos projel nějakej slov.maraton..)

            0 0
            • marapara  

              Zkus si třeba Dubnický maraton. Jsem jej jel 3×, nádhera. Jede se ve Strážovských vrších. 2× jsem měl ideální počasí, teplota 25 stupňů, polojasno, krásné výhledy a terén. A jednou po dešti … to bylo něco :). Je to kousek za hranicema.

              0 0
            • Stax  

              Horal Krejzi. Jednoznacne najlepsi maraton na SVK – organizaciou, tratou, prirodou…

              0 0
            • Matts.  

              Môžem ťa pozvať na prvý Meridacup maratón, organizuje ho náš oddiel Witzenmann Vlkanová (8 km od BB) 8. mája 2007, trasa príjemná, žiadne zabijáky, povedal by som až lahôdková. Vlani v 09/2006 sme zorganizovali prvý ročník, medzi starými somármi (50 a viac – kremačný vek) som bol štvrtý, Čaprnka – bývalý reprezantant bol druhý. tu máš link na náš oddiel: www.ckwitzenmann.sk/

              0 0
              • Matts.  

                Klikni fotogaléria, hneď skočia fotky z toho maratóniku.

                0 0
      • Stax  

        „2. Velka Fatra: BB, Harmanec, Kralova studna (najprv asfalt potom dost strma zvaznica), Krizna. Po hlavnom hrebeni dalej zakazane (len pre drsnakov, pokuta 2000 Sk). Povolene dalej po cervenej do Rybovskeho sedla a dole do Vysnych Revuc, alebo do Jelenca. Z V. Revuc ide pekna sotolinka na hlavnu cestu do BB.“ Mozem len doporucit! :D

        0 0
    • Karaya  

      Při příležitosti oživení tohoto vlákna bych uvedl, co jsem teda vlastně jel: BB-Harmanec-Králova Studna-Križná-Majerova skala-Stare hory-Sachticky-Pansky diel-BB narocnost stredni, krasny svih, da se to objet za odpoledne. Akorat Majerovu skalu na kole nedoporucuju, to byl omyl :-) Priste pojedu na Rybie..

      Potom BB-Vlkanova-Petovskou dolinou nahoru-Kozlinec-Hvezdaren-BB Narocnost spise mensi – s manželkou :-) Jo a mezi Kozlincem a BB jsou krasny houpavy sjezdiky.

      dale BB-Salkova-Poniky-Dubravica-Oravce-Micina-Petovska dolina-Vlkanova-BB az na ten konec po asfaltu od Oravcu nam to nedalo a poradne jsme se zabahnili :-)

      No a nakonec BB-Badin-Tri Krize-Horne Prsany-Kremnicka-BB Od Tri krize nedoporucuju zlutou znacku, kola jsem furt nesli, byl to prales :-)

      Bylo to super, toz snad zase letos v lete a treba i s Bikeforem..

      0 0
      • marapara  

        jj, slovensko je na bike super. I když terény jsou docela náročné. Ale stojí to za to. Krásná zem, krásná příroda.

        0 0
    • Karaya  

      Ještě fotky z prvniho vyletu: www.bike-forum.cz/…ostatni.html?… www.bike-forum.cz/…ostatni.html?…

      a taky z pesiho novorocniho vyletu: www.bike-forum.cz/…ostatni.html?… www.bike-forum.cz/…ostatni.html?… www.bike-forum.cz/…ostatni.html?…

      to by bylo na kole taky super, dokonce i v lednu :-)

      0 0
    •  

      Zdravíme pozemšťany!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.