• Lexis

    Čus hledáme sponzori.Kdyby se někdo našel tak se ozvěte sem do fóra nebo na muj mail.Linky na naše videa vám pošlu co nejdřív(teda pokusím se)Jinak jezdím street,dirt(hlavně street).Jo ted děláme na page tak link pošlu taky co nejdřív..

    0 0
    • cabbage  

      LOL

      0 0
    • Lexis  

      To teda LOL…jen zkoušíme… :D xD

      0 0
    • Radek Broz  

      :o)))))))))))

      0 0
    • pegal  

      hezky pekne .. :)

      0 0
    • Otelo  

      ved ukaz videa aj nam, mozes to uploadnut na www.putfile.com/ alebo na www.youtube.com, je to tam bezplatne.

      0 0
    • Lance  

      i ja hledat sponzor a ruzni jini dobri lidi,kteri mi dat penize. Nejezdim nic

      0 0
    • wroum  

      :-D

      0 0
    • maxtor  

      Doufám, že ty „sponzori“ seženeš…

      0 0
    • Lance  

      Taky jsi to tady mohl dat driv nez jsem koupil to kolo, ja moh klidne jezdit na starym:) a sponzorovat tebe

      0 0
    • Elwing  

      jedu teď na tři dny trénovat do jablonce, dejte mi někdo ňáký prachy ať mám aspoň na jídlo…

      0 0
    • xshreck  

      .-)) tak si vytáhnu mrtvolku.

      Nějak mě nahlodalo, že ve výsledkách jsem často jako jedinej bez náznaku týmu, či něčeho podobného :-D

      Začínám se poohlížet, jestli by měl někdo zájem o lamku, která letos jezdí třetím rokem. Bike mě baví, ale nemám ten správný stimul + na brigádě dělám jen na kolo a jiné koníčky.

      Nevěděl by někdo o slušném týmu s dobrým zázemím ve Zlínském kraji a okolí? Klidně celorepublikový, cestuju rád.

      Nějaké výsledky mám, ale stále nejspíš nic moc na nějaký větší zájem. Bylo mi doporučeno napsat zajímavým týmům, ale stejně budou asi končit ve spamu, toš se první zeptám tu.

      Letos chci jezdit co víkend, to závod. Akoráte finančně mi to už nějak nevychází (cesty a startovné něco stojí :( ). Ani pořádnej stimul nějak nemám, stejně jako dobré rady (aneb brambůrky po závodě asi nejsou to pravé :-)) ).

      0 0
      • Biker jak Pes  

        Upřímně, cestu ti zaplatí málokdo, startovné možná někdo, ale musíš zajet výsledek. Dostaneš kraťasy, dres. Víc nečekej, pokud nebudeš jezdit opravdu dobře (bedna na velkých závodech).

        0 0
        • xshreck  

          Kolik lidí jezdí bednu na velkých závodech .-)

          0 0
          • Jamin  

            vždcky 3 za závod

            0 0
            • black.horse  

              a když je dost kategorií tak i víc:-)

              0 0
            • xshreck  

              A pokud to jezdí jen 5 lidí z kategorie. Tak jděme se všichni zahrabat. Nebo můžeme jak supi jezdit za nima a čekat, až dva z nich budou mít defekt :-D

              Nebo občas vyhmátnout někoho, kdo je ochotný potrénovat a zkusit ho vytáhnout nahoru.

              Kdo ví no

              0 0
              • HROOLI  

                Máš špatný příštup. Si myslíš, že v týmu budeš mít ideální podmínky..Není to tak lehké.., dostaneš jen dres, nic víc. Já si hledal tým jen at se mám od koho zlepšovat..bez ohledu na podmínky..

                0 0
                • Biker jak Pes  

                  Tak tak, zažil jsem tým, kde podmínky byly slušné, ale protože se šéf choval jak totální …, tak jsem odešel jinam, kde sice mám jenom ten dres, ale prostředí je naprosto super. Někdy právě změna prostředí udělá velký posun k výkonu.

                  0 0
                  • HROOLI  

                    V Opavě máte celkově super partu. Na mistrovství galaxie jsem sice trpěl jak nikdy, protože jsem ještě neměl najeté úseky …:D, ale moc se mi tam u vás líbilo. Nejlepší byla atmosféra v hospodě u čaje .. Pak ještě švih s Pétou na pomalém defektu.. :D

                    Příště přijedu zase, nemám to tak daleko, taková super skupina není pravidlem :)

                    0 0
                    • Biker jak Pes  

                      Jj, ta cyklistika je tady na super úrovni. Nejlepší jsou jarní soustředění, kdy je schopno se domluvit i 30 lidí, to jsou pak akce. :D

                      0 0
                      • ELx  

                        To se mi vždycky líbí, jak na jaře jsou všichni natěšený a akční. Ale pak přijde červen, červenec a na švih už nikoho nepřemluvíš :-)

                        0 0
                        • Biker jak Pes  

                          No, tak na jaře to je jednodušší, protože venku jsou sračky a nikomu se ještě nikam nechce. Proto má každý plno volného času. Pak přijde léto a musíš se věnovat rodině, tak je logické, že to nebude jak na jaře. ;)

                          Ale jinak jo, něco na tom bude. U nás je vrchol sezóny Silesie, která je třetí sobotu v květnu a co je potom, už nikoho nezajímá. :D

                          0 0
                • xshreck  

                  Nemám, pleteš se.

                  0 0
        • HROOLI  

          Zcela přesné, bohužel ..

          0 0
      • Azmir  

        Já bych ti jako sponzora doporučil obejít v okolí nějaké barvy, laky, myslím že ty i tvoje kolo by to ocenilo asi nejvíce :o)))

        0 0
      • bathed  

        No já myslím že není až tak problém sehnat sponzora! Naopak!!! … A nejde ani tak o výsledky. Schopnost něco dokázat je až ta poslední věc, kterou by tobě někdo chtěl. Myslím jako v daném sportu něco dokázat…

        Musíš mít jinou přednost. Popíšu ti to fakt zjednodušeně. Zaříkadlem je číslice 90. Někdy se za tu číslici dává ještě tohle znaménko – %. Už rozumíš?

        0 0
        • xshreck  

          Bohužel asi nerozumím :(

          0 0
          • bathed  
            1. vybereš 1.000.000,– od sponzora jako sponzoring
            2. vykážeš pro sponzora 1.000.000,– v daňovém dokladu
            3. on si to dá do nákladů a sníží si daňový základ
            4. Vezmeš kalkulačku
            5. spočítáš, že 90% z milionu je 900.000,–
            6. vezmeš 900.000,–
            7. strčíš je do igelitky
            8. vezmeš igelitku a dáš ji sponzorovi
            9. 100.000,– máš na sportování…

            Už?

            0 0
            • JakeF  

              A tým ve svým účetnictví těch chybějících 900 tisíc vysvětlí jak?

              0 0
              • bathed  

                Ty právě nechybí! Ty právě musíš mít podložené těma dokladama…

                Ale jestli to nechápeš, tak nebuď smutný: jednoduše vítej ve světě sportovního sponzoringu po česku! :-)

                0 0
                • JakeF  

                  Nechybí? Že nemáš v účetnictví 900 tisíc ani na účtě ani vykázaný ve výdajích je trochu problém…

                  0 0
                  • bathed  

                    nechybí… A právě pro tuhle schopnost jsou sponzory nejvyhledávanější koně, ne ti nejlepší – třeba na trati. Nemusíš v podstatě umět z toho sportu nic! Klidně na tom kole jezdi úplně poslední!!!! … když umíš vyprat prachy v pomru 90/10, pak se k nim v pohodě dostaneš…

                    0 0
              • Soreno  

                Nebuď včerejší. Najmou si tu správnou daňovou účetní. :-)

                0 0
              • Jenda  

                tak v tomhle objemu blbe ale je fakt ze nizsi castky takhle realizovat jdou pokud nepocitas ze ti to pokreje veskery naklady. Jsou lidi ktery takhle maj tym kam si davaj sponzorsky dary ve vysi kterou stejne za sezonu utratej a diky danovymu odpoctu maj vse o 15% levnejsi.

                0 0
                • JakeF  

                  Takhle bych to chápal, ale k tomu nemusíš vracet peníze v igelitce a těžko k tomu přemluvíš firmu, která není tvoje :D.

                  0 0
                  • bathed  

                    Mám za sebou řekněme 20 let v prostředí profesionálního endura a motokrosu. Kdysi v devadesátkách jsme začínali fifty/fifty… Dneska je to 90/10 a když to uhádáš na 85/15, jsi king. I „kamarádi“ nechodí pod 70%, protože takhle to prostě je…

                    Základní doklad je na reklamní činnost. To je natolik těžko uchopitelná položka, že berňák šlape až po těch nejkřiklavějších případech. Zkrátka – když budu tvrdit, že to logo na zádech je za 100.000,– tak je to moje nabídka a když ji někdo akceptuje, je to jeho svobodné rozhodnutí. Pak samozřejmě nastává zásadní moment a tím je potřeba na straně sportovce nebo týmu vykázat příjem a sám sobě si maximálně snížit daňový základ… I na to existují cesty. V „extralize“ – třeba v českém rally, kde se pucují desetimiliony, nastupují sítě firem, předurčených k řízené likvidaci… Samozřejmě v nich nezůstane ani kancelářská sponka a povětšinou ji drží někdo z Mukačeva…

                    A poslední poznatek: netřeba NIKOHO přemlouvat! Tohle je modla každého podnikatele: vyplivnout mega a dostat zpátky v papírových 90%! Navíc existují speializované firmy, které tyhle ochotné „koně“ sdružují… Pravda – ukousnou si podstatný díl z vypraných peněz, ale i tak se to firmám a podnikatelům furt vyplatí. Jmenovat ale nebudu – jsou věci které se nahlas neříkají. :-)

                    0 0
                    • JakeF  

                      Hehe, to by mě fakt zajímalo, jak můžou jít 70/30, to by firma byla v mínusu… A kdyby ti něco takovýho opravdu fungovalo, sotva bys to psal na net :D.

                      Jinak prostě ani teoreticky tam nesedí ta věc, že na ty peníze jsi jako tým vydal doklad, tedy je musíš mít… A když je nemáš ani na účtě ani ve výdajích, tak ti nebude sedět účetnictví. Takže seženeš další firmy, co ti napíšou faktury na fiktivní obchody, ze kterých budou samy muset danit zisk? :D

                      Jinak teda ai nevidím, že by podnikatel z toho získal těch 90%… Zisk tam je při dnešním daňovým systému 9%, pokud se nepletu.

                      0 0
                      • bathed  

                        … tak pak je to jednoduché: ty na žádné peníze na „sport“ nedosáhneš… :-). A máš pravdu – už jsem toho napsal dost. Dál pokračovat nebudu.

                        0 0
                        • JakeF  

                          :D tak to se lehce pleteš :D

                          Fakt by mě zajímalo to tvoje 70:30… Z pohledu podnikatele když 1m zdaním, zůstane mi 810 tisíc, když udělám tvůj „fígl“, zůstane mi 700 tisíc a riskuju pobyt za mřížema :D. No jak píšeš, modla každýho podnikatele :D.

                          0 0
                          • Frostty  

                            Hele, že ty máš zkouškové, nebo tak něco :D?

                            0 0
                            • JakeF  

                              Jojo, zrovna dvojkový účetnictví v pátek :D.

                              0 0
                              • jIrI___  

                                Chlap a účetnictví? :O

                                0 0
                                • JakeF  

                                  My to máme hlavně z pohledu řízení, abychom chápali, jak to funguje… Kdybys mě posadil k účtování, tak to nedávám, na to jsou lidi z obchodek, co si pamatujou všechny ty čísla účtů atd :D.

                                  0 0
                                  • pepek  

                                    Vidíš – a tady nechápeš základní model fungování prof. sportu.

                                    0 0
                                  • mr.nikdo  

                                    Ale prd. Mas US – ucetni software, kde to je vsechno prednastavene. K tomu se treba jen dostanes.

                                    A pokud jako vedouci (manazer) nevis, ze jdou penize prat/uctovat/so­lichat ruznymi zpusoby, tak se mas jeste co ucit :-D…

                                    Zauctovat legalne jde tolik bordelu, ze by ses divil :-D

                                    0 0
                                    • Ondry  

                                      To je celkem dobrá otázka. Není dobrý si do životopisu napsat, něco jak třeba IT v čem všem jsou schopni programovat, tak ekonom kolika způsoby je schopen vyprat prachy?? :D bez toho tě snad ani do žádné firmy nemůžou vzít :P

                                      0 0
                                      • mr.nikdo  

                                        To bych si tam asi nepsal. Ja uz bych si tam ani nepsal, ze „mam hotove“ ucto a ucetni software…

                                        Asi to na me v lete spadne a jsem z toho cely nestastny :-D

                                        0 0
                              • MN69  

                                …no, uvědom si, že existuje nějaká daň z příjmu právnické osoby (19%) a k tomu zdanění podílu společníka (15%). A to je dohromady 34%-takže se nehádej a postuduj ještě před zkouškou. A těch 300000– je z kamarádství zrovna ta částka, kterou může společník právnické uvolnit aby ho to nebolelo…

                                0 0
                                • newbie  

                                  no, uvědom si, že když něco zdaníš 19% a výsledek zdaníš 15%, není to dohromady 34% :-) takže taky ještě malinko postuduj

                                  0 0
                          • bathed  

                            Ale já se nepletu, neboj… Nedělám nic jiného, než že tu popisuju veřejné tajemství a to je hnůj sportovního sponzoringu v česku. Tečka.

                            A 70:30? – co je ti na tom k nepochopení? Napsal jsem jednoznačně, že to je ve vztahu ke „kamarádovi“. On neriskuje nic. On dá peníze, já je potřebuju. Zpátky mu dám 70%. Je to balík, který může utratit, aniž se ty prachy ve spojitosti s ním jakkoliv objeví. V drůhém sledu, si v podnikání sníží daňový základ a klidně díky tomu může skončit ve ztrátě. Nikdo si na něm nic nenabere – on přece investoval do svého zviditelnění – do reklamy… V osobní rovině „pomůže“ kamarádovi a v neposlední řadě se takhle dostane do prostředí, kam by jinak nenakoukl. Tohle se celkem „nosí“ právě v motoristickém sportu… A k modle jsem napsal v souvislosti s 90/10, ale třeba máš problém s psaným textem, tak ti to klidně zopakuju znova…

                            Nedělám nic jiného, než že popisuju, jak to tady „funguje“… Ale je to možná tak, že ty jsi megatalent, jež ještě ukáže co v něm je a všechny nás překvapí! A jestli jsi fakt našel takového dobrotivce, který nic nechce, ale pumpuje do tebe peníze, protože nechce lidstvo připravit o démant, jež svůj lesk teprve odhalí, nezbývá než upřímně pogratulovat a popravdě i tiše závidět! :-)

                            0 0
                            • JakeF  

                              Pořád jsi nevysvětlil, jak vysvětlíš těch chybějících 900 tisíc v účetnictví týmu… Zvlášť v účetnictví běžnýho cyklistickýho týmu s rozpočtem pár desítek tisíc to bude dost divný, když najednou nějakej neznámej hobby tým vydá doklad firmě na milion a o 900 tisíc nebude nikde k nalezení…

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                darujes mega na sponzorink…ses mega v minusu(ty prachy ti fyzicky odesly z uctu)…bo sponzorujes tak se ti snizi danovy zaklad (usetris na danich, nevim o kolik se ti ten zaklad snizi)…„kamarad“ to mega dostane(na sportovani) jenom s podminkou, ze ti 900kkc preda v igelitce…jakym zpusobem tech 900Kkc podchyti v ucetnictvi (pokud neco takoveho musi delat) je jeho vec…ale sehnat faktury, nebo zaplatit propagacni cinnost (jak s epise vyse) neni problem…

                                fitnaaaa je rposte v tom, ze ty prachy pres sponzorovaneho properes a beze stopy se ti nejaka cast vrati(rozdil je dan za propirani)…

                                0 0
                                • JakeF  

                                  Z pohledu toho podnikatele to chápu…

                                  Problém vidím v účetnictví týmu… Vydáš doklad, že jsi přijal mega, takže ho máš mít na účtu nebo cash. Teď z něj 900 litrů vrátíš v igelitce a najednou ti na účtu chybí, takže k tomu musíš doložit výdaje. A ty získáš jak? Nějaká firma ti vydá falešný faktury, ze kterých pak bude muset danit zisk i když žádnej nerealizuje? Zaplatit propagační činnost je to samý, musíš jí nějak vykázat a někdo z ní zase bude muset zdanit zisk… Takže do toho zaplejtáš pořád víc a víc subjektů kvůli zisku, kterej je vzhledem k riziku celkem mizernej, jestli není lepší investovat do akcií nebo třeba hrát poker :D.

                                  0 0
                              • bathed  

                                Ty budeš asi fakt Blesk! :-) …

                                Co ti mám proboha vysvětlovat?! To že jsou tu stovky lidí, kteří jsou ochotní do toho jít a ty peníze si v té pračce vyprat? Nebo chceš vysvětlit, proč je tu hromada šílenců, kteří na sebe berou to největší riziko z celého řetězce a jsou ochotní ty peníze vyprat a „nějak“ to zdokladovat? Proč ti to mám já vysvětlovat?

                                A že bude dost „divný“ v rozpočtu běžnýho bike týmu vypraný jeden milion? No a? Co s tím já mám společného? Jediné co vnímám je to, že když si někdo ukousne větší sousto než na jaké stačí, má smůlu. Otázka zde položená zněla, jak sehnat peníze na sport a povzdech, že je to těžké. Já na to konto vysvětlil, že představa štědrého osvíceného mecenáše je naprosto zcestná. To jak funguje sponzoring v česku je jedna hnusná a smradlavá žumpa. Víc bych to nerozpatlával. Kdo chce rozumět, ten pochopí. Kdo si myslí že sežral všechnu moudrost a chytračí, ať klidně vypisuje smajlíky. Je mi to fakt šumák…

                                0 0
                                • JakeF  

                                  Mně prostě nesedí, že by na finančáku seděli debilové, kteří si nevšimnou, že je tam najednou o milion víc, kterej je vykázanej do pochybnejch výdajů. Finančák chtěl vysvětlení i na snížení vykázanejch tržeb o 50% proti minulýmu období, tak mi prostě nějak nesedí, že by jen tak přehlídli zvýšení rozpočtu běžnýho týmu o nějakejch 1000%…

                                  Jinak taky moc nechápu, proč k tomu používáš termín „vyprat peníze“, když to má firma jako normální příjem, tak to nepotřebuje prát a pokud to má načerno, tak zase sotva bude vyžadovat po týmu doklad o přijetí těch peněz a odepisovat si to z daní…

                                  A celkově mi to přijde jako zbytečný riziko pro malej zisk.

                                  0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    Zamen milion za sto tycek a uz je to lepsi ne?…musis si „vzit“ tolik, na kolik stacis…jestli jezdis rally, tak tak neni problem na servisnich pracech protoci nekolik mega za rok (odhad)…

                                    0 0
                                    • JakeF  

                                      100 litrů je pořád u běžnýho hobby týmu víc, než roční rozpočet… A danej podnikatel by kvůli zisku 9 tisíc musel riskovat pobyt za mřížema. Já ti nevim, ty bys to kvůli 9 tisícům udělal?

                                      0 0
                                      • Smazaný účet  

                                        pokud dokazes oddelit princip od konktetni situace, tak tak ucin…tak jak tak, jdu spat…hezkou zabavu:)

                                        0 0
                                        • JakeF  

                                          Princip je pořád stejnej, tým někde musí zfalšovat výdaje, který pak někdo musí zdanit jako zisk. A moc mě nenapadá, proč by třetí firma vydávala falešnou fakturu, aby pak danila zisk, kterej nerealizovala…

                                          0 0
                                    • pepek  

                                      Mě kdysi rozesmálo, když naši jeli v Rakousku rally a někteří tvrdili, že s tři roky starým autem už se nedá bodovat. A někteří „bohatí“ rakušáci tam jeli i s Lancia Delta Integrale. Asi to taky nechápou, podobně jako JakeF.

                                      0 0
                                      • Smazaný účet  

                                        no, ja mam taky svoje zkusenosti…teda z zadneho prani, ale z pohledu ze chci neco udelat pocvive (nakup) a pro nastavene pravidla se musim pohybovat na hrane, pokud chci ucinit nakup efektivni a chci si koupit co mam vybrane (a ne co mi nabidne nejaky cinann, ktery to podleze cenou…)…

                                        Pro JakeF: kdyz se trochu vyznas a mas zkusenosti, tak neni problem behem chvilky sehnat faktury na libovolnou castku…a ty firmy, ktere ti je daji, si s tim umi taky poradit po svem(nejsou ciste, taky ty prachy nejak properou)…

                                        0 0
                                  • bathed  

                                    Sorry, ale jsi naivní. Dneska psali o hospodaření s evropskými penězi na krajích. Šlo o Fond zaměstanosti… Bylo tam třeba 200 tyček z Jihlavy, které utratili za DVĚ TISKOVÉ KONFERENCE, kde seděl JEDEN JEDINÝ NOVINÁŘ! … Tolik k úředníkům, kontrole a dohledu…

                                    A proč píšu o vyprání peněz? Nechápu jak se můžeš takhle ptát… Máš velké ZISKY? Stát tě chce „ožebračit“? Jsi dokonce živnostník? – budeš jak ***** příští rok platit zálohy na sociálku a zdravotní v naprosto astronomických částkách??? Tak ti tvůj daňový poradce poradí nějakou investici… Tak třeba nové auto! Za mega! :-) .. no jo ale to budeš odepisovat jak ocas několik let. A navíc to auto ani nepotřebuješ…

                                    A co tak sponzoring??? Seženeš křena, ten si na rally auto pověsí tvoji „reklamu“ „Řezník Špejlík – jelítka a jitrničky jak od babičky!“… Zaplatíš za to mega, kluci tě budou brát na ty závody – to bude fajn!… A hlavně – většinu těch peněz ti vrátí! To stát nikdy neudělá, ale oni jo! Co je to jiného, než „vyprání“?

                                    Šmarjapanno! Co na tomhle je k nepochopení????

                                    0 0
                                    • JakeF  

                                      Stát ti vrátí 81%, sponzorovanej ti vrátí 90% v igelitce, no vejvar jak svině :D. A to ještě riskuješ, že se sponzorovanej někde zdekuje a už v životě neuvidíš ani procento a jdi ho udat, když jsi se sám pokoušel o podvod :).

                                      A i když těch 90/10 by se ještě dalo vysvětlit, že by k tomu obě strany měly alespoň nějakou motivaci, pořád mi nesedí ty tvoje tvrzení o 70/30 nebo nedejbože 50/50 jak jsi psal, tam je prostě ten „sponzor“ ve ztrátě a ještě riskuje pobyt ve vězení. Proč by proboha někdo riskoval pobyt ve vězení, aby moh tratit 11%?

                                      0 0
                                      • bathed  

                                        Tak víš co? – když jsi vlastně ze všech nejchytřejší: obejdi si tyhle „sponzory“ a vysvětli jim, že jsou blbí jak tágo! :-)

                                        Citát na závěr: „všichni jsou blázni, jen já jsem Letiště!“ Václav Havel

                                        0 0
                                      • Jenda  

                                        ty vole chapes jak je v nekterejch pripadech vyhodny mit cerny prachy ktery muzes pouzit na co chces? Potrebujes napr. pul mega na uplatek a tohle je velmi elegantni cesta jak je ziskat z legalne vydelanejch penez, preci nebudes na tohle pouzivat prachy ktery ti nekdo zdanil.

                                        0 0
                                        • JakeF  

                                          Děkuju, první konkrétní důvod, proč by k tomu měl danej podnikatel motivaci. Pak už bych to chápal…

                                          0 0
                                          • l.smetana  

                                            A ještě navíc to je tak,že si může určitou částku ze sponzoringu upsat z daní. To máš hned o pár kaček navíc do kapsy/pro firmu.

                                            0 0
                                      • Thidney  

                                        ty jsi čivava jak vyšitá :-)

                                        0 0
                                      • MN69  

                                        …haló, pro studentíky ekonomiky ještě jednou…19% DPPO a 15% podíl společníka. Sečti, ověř a pak znovu diskutuj, tedy, pokud se ti ještě bude chtít…

                                        0 0
                                        • JakeF  

                                          Hehe, nějak ti to nahoře bylo rozporováno, tak jsi to napsal ještě jednou sem?

                                          0 0
                                          • MN69  

                                            …byl jsem opraven, ne rozporován…a zde jsem to psal dříve…ano, je to mírně přes 31%…čili jsem tě uvedl v omyl o něco méně jak 3%-tní body. Svojí chyby jsem si vědom. A ty tu mateš v rozdílu 12%-tních bodů…

                                            0 0
                                  • Vilém  

                                    Jses fakt tak blbej?

                                    Co tu furt povidas o milionu? Proste castka musi byt primerena danemu tymu, kdyz uz je o tom rec. To mega bylo uzity jako priklad.

                                    0 0
                                    • JakeF  

                                      Přiměřená danýmu týmu znamená kolik procent jeho ročního rozpočtu? 50% třeba? Víc? Já trochu tuším, kolik tak týmy rozpočet maj a pak to pro běžnej cyklistickej hobby tým opravdu není moc zajímavej výdělek za tu hromadu starostí, co je okolo.

                                      0 0
                                      • Ruprt2  

                                        kolik tě stálo tvoje kolo?

                                        Kolik tvůj tým stálo ten tvůj servis, jak jsi pucoval minulý týden po závodě 20h všechny bajky.

                                        Kde máš účet za večeři co jste dali za tým po závodě?

                                        atd.

                                        To jsou částky, které nenapáruješ.

                                        0 0
                                        • JakeF  

                                          Ke kolu máš fakturu. K servisu máš fakturu anebo se za něj u sponzora neplatí. Účet za večeři můžeš zfalšovat, to beru, ale tam se zase bude těžko topit 900 litrů…

                                          Tak kolik je teda rozumná částka, co těma drobnejma únikama můžeš v rozpočtu týmu schovat? 50%, když budeš hodně drzej? Víc, míň?

                                          0 0
                                          • Jenda  

                                            ty ses fakt jantar, to je tak tezky pochopit ze ti team fiktivne proplati servis kol po zavode tak abys to jeste nemusel danit a pritom se takhle ulily nejaky prachy?

                                            Jazsne ze u kol je to napadnejsi ale u aut? Zrusis plechy a vyfakturujes fiktivni praci na opravu a tam fakt tezko rozeznas pokud to nejde pres pojistovnu jestli skoda na aute byla 20 tis nebo 200, kdyz je to rozjetej kolos tak fakt neni problem dat dohromady pomerne dost penez.

                                            Jen takova blbost – pojedes po sezone s kocenu se na tyden vyhrat k mori, fajn je to dovolena ale z vdecnosti das ucet za ni tymu kterej to vykaze jako ze ti zaplatil regeneracni pobyt u more. a nikdo nemuze rict ani prd.

                                            0 0
                                            • JakeF  

                                              Když to fiktivně proplatí, tak musí zfalšovat fakturu anebo to musí danej prodejce vykázat a zdanit jako zisk, což asi zase sotva bude dělat zadarmo. A zase jsme u toho, že ty věci, jako fakturu za pobyt u moře musíš zaplatit a ty peníze z něčeho vzít. To ale z těch chybějících 900 litrů přece nemůžeš, ty jsi odnes v igelitce…

                                              0 0
                                              • witmar  

                                                LOL hoši to nemá cenu :-)

                                                0 0
                                                • JakeF  

                                                  No, asi nemá… Přijde mi, že si většina z vás neuvědomuje, že chybějících 900 tisíc v účetnictví neschováš tím, že si za ně koupíš auto a to dáš do nákladů. Jednoduše protože těch 900 tisíc nemáš. Máš pak 2 možnosti, buď to zaplatíš ze svýho a napíšeš to do účetnictví jako zaplacený z účtu anebo zfalšuješ fakturu a vystavíš se riziku, že na to někdo přijde, že jsi to auto reálně nikdy nekoupil. Už chápeš?

                                                  0 0
                                              • mr.antik  

                                                tak zkus třeba cesťáčky, jela na soustředko týmová dodávka nebo každej ve svým? Ja se to pozná?

                                                0 0
                                          • Ruprt2  

                                            Jaké falšování.

                                            To kolo by sis koupil tak jako tak. Tak ho jenom dáš do účetnictví.

                                            1. těch věčeří máš X
                                            2. je vás na tu večeři víc
                                            3. stejně byste si ji dali, akorát ji dáte do účetnictví.

                                            Servis hodíš na dohodu na sebe.

                                            Buď ho dělat ani nebudeš a budeš jako student bílý kůň, nebo kola ošpricuješ a namažeš a do účta dáš 20 hodin.

                                            A to ti popisuju jenom takové šolíchání v malém amatérském týmu, což je to na co jsi se ptal. Bylo ti to vysvětleno, jak se to dělá ve velkém a to evidentně nedáváš.

                                            Bathed ti napsal, příklad na jedno mega v rally týmu. A ty nutně potřebuješ prožrat 900 tisíc.

                                            A to když máš za sebou např. obchod, tak si těma fakturama můžeš vytírat i zadek. Tak nehraj, že tomu pořád nerozumíš.

                                            0 0
                                            • JakeF  

                                              Nechápeš základní věc, o který tu mluvím…

                                              Ty těch 900 tisíc máš v účetnictví, ale nemáš fyzicky… Tudíž když zaplatíš večeři a tu fakturu dáš do účetnictví, tak to vůbec nic neřeší, protože jí nemůžeš zaplatit z týmovýho účtu, respektive můžeš, ale nijak to neřeší těch chybějících 900 litrů. Abys ty chybějící peníze smazal, tak buď tu fakturu musíš sám zaplatit a tedy do toho těch 900 litrů nalejt ze svýho anebo ty faktury falšovat. Už chápeš, o čem tu mluvím?

                                              0 0
                                              • witmar  

                                                Podle toho jak píšeš… tak by jsi chtěl z 1mega 100litru a jeste zaplatit faktury tak aby ty jsi mohl učto vykázat bez jakékoli své práce..

                                                Prostě dle mě nechápeš princip jak to někteří dělají..

                                                0 0
                                                • JakeF  

                                                  Chápu, ale pokud ho chápu dobře, tak to je sakra víc práce, než že z 1 mega odneseš 900 litrů v igelitce a zbylejch 100 litrů můžeš vesele utrácet bez dalších starostí, jak tu bathed prezentoval. A podle mě to je práce takový, že když bude člověk normálně makat, tak si ty peníze v pohodě vydělá a bez rizika pobytu za mřížema…

                                                  0 0
                                                  • Ralan  

                                                    Počkej…

                                                    „Nechápeš základní věc, o který tu mluvím…“

                                                    „Už chápeš, o čem tu mluvím?“

                                                    A tvoje reakce:

                                                    „Chápu, ale pokud ho chápu dobře…“

                                                    Nevím jestli to BF řadí nějak špatně, ale jak to vidím, tak reaguješ sám na sebe a sám sebe nechápeš, nebo chápeš? :D

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    BF to řadí špatně, klikni si na šipku vedle jména a uvidíš, že to je zařazený dobře, jen se to blbě zobrazuje… Já si fakt myslím, že to chápu, ale když to beru z pohledu účetnictví týmu-sponzorovanýho, tak prostě těch chybějících 900 litrů v účetnictví musíš nějak „schovat“. A pokud je budeš chtít schovat reálnejma fakturama, tak je budeš muset zaplatit ze svých „osobních“ peněz a do účetnictví je zanýst jako zaplacený z hotovosti týmu. Anebo budeš muset faktury falšovat. Jinej způsob, jak srovnat hodnotu aktiv a pasiv účetnictví týmu tam prostě nevidím a fakt si myslím, že ani není…

                                                    0 0
                                                  • bathed  

                                                    oops????

                                                    cože?

                                                    0 0
                                                • Smazaný účet  

                                                  on jen nechape kde se berou ty faktury kteryma dolozis ze jsi 900K utratil..

                                                  0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Přesně tak… Koukám budu muset zapracovat na stručnosti vyjadřování, když to šlo říct jednou větou :).

                                                    Buď těch 900k musíš utratit ze svýho nebo zfalšovat, je snad i jiná možnost?

                                                    0 0
                                                  • vsn  

                                                    být šéf finančnáku :)

                                                    0 0
                                                  • mr.nikdo  

                                                    No. Tak trener – majitel tymu – si nauctuje treba 30 tis za mesic.

                                                    Nakoupi matros treba primo od te firmy.

                                                    Pracovni cesty kvuli tymu – doda jen paragony.

                                                    Nejaka vecere s rodinou, kterou zaplati sam – ale ona to byla pracovni vecere, paragon se bude hodit.

                                                    Nakoupi kola pro rodinu – paragon.

                                                    Servis – misto 100 Kc/h da cenu 400 Kc/h.

                                                    Ani nevis a nastradas to rychle :-D. Nevim, co te tam na te skole uci anebo jak ty premyslis…

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Pokud se nepletu, ten trenér-majitel to ale pak bude muset vykázat jako příjem a pak tedy zdanit, tudíž ti při týhle praktice v poměru 90/10 vychází ztráta…

                                                    Servis zase to samý, oni to musí vykázat jako zisk, zdanit 19%, ale přitom ty máš zisk jen 10%.

                                                    Ostatní jsou zanedbatelný částky, to ti nevím, jak z toho dáš 900 tisíc, aby to nebylo očividný, že tam cpeš každou osobní kravinu, co s týmem nemá nic společnýho. Navíc pořád to je tak, že český hobby týmy nemaj rozpočet s 30k/měs manažerem a až se nějakej takovej objeví, tak v tom bude čichat levárnu i ten, kdo tomu nerozumí.

                                                    0 0
                                                  • mr.nikdo  

                                                    Hm, tak jak vidis. Funguje to a nikdo levarnu necicha :-D.

                                                    Proc se nikde ucetne neukazali penize na uplatky rozhodcich v kauze Pelta?

                                                    A jestli je mega na male ceske tymy za jeden sponzoring moc, tak to je mozne. Ale u jinych sportu bych tomu veril ;-).

                                                    Vykazat jde vse – viz odpocet dane u aut, ktera jsou a nejsou pro podnikani ;-).

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    asi žiješ mimo realitu, když nevíš kde sehnat doklady. :-)

                                                    když bys fakt nic nesehnal od známejch, tak prostě hodíš inzerát na web, že dáš pár korun za účet za to či ono.

                                                    0 0
                                                  • jeniiiik  

                                                    Tak tak, kamarád si bral úvěr ze stavebního spoření, faktury na doložení stavebních prací a nákup materiálu mu nabídla přímo poradkyně st.spořitelny…

                                                    0 0
                                              • Jenda  

                                                boha jeho, poposedni si, jasne fiktivne si proplacis svoje soukromy naklady

                                                mimochodem kdyz se ti team rozhodne fiktivne proplatit diety 2 litry na zavod a da ti na ruku 500 budes picovat? Mozna jo ale pak v tymu pravdepodobne brzo skoncis. Celej figl je v postupnym rozpousteni velky castky na maly fiktivni ktery jsou nedohledatelny ci nedokazatelny.

                                                Navic je tu jeste moznost zpratelenyho ci vlastniho obchodu, treba u tech aut – domluvis se na benzince a proste seberes za mesic ucty za 30 tis a nikdo ti neprokaze ze jsi tolik v ramci treningu neprojel.

                                                0 0
                                              • witmar  

                                                Podle toho jak píšeš… tak by jsi chtěl z 1mega 100litru a jeste zaplatit faktury tak aby ty jsi mohl učto vykázat bez jakékoli své práce..

                                                Prostě dle mě nechápeš princip jak to někteří dělají..

                                                0 0
                                              • Ruprt2  

                                                Aha vlastně jo.

                                                Máš pravdu nechápal jsem to.

                                                Vlastně nikdo tady to nechápe, díky, že jsi to vysvětlil.

                                                0 0
                                              • MN69  

                                                ccesťáky…brachu, cesťáky…nocležné, stravenky, reklama, konzultační služby, doprava, kola, spotřebáky, oblečení…pojištění, pronájmy OA…možností mraky…večeře v tom ale nejsou

                                                0 0
                                              • MN69  

                                                ccesťáky…brachu, cesťáky…nocležné, stravenky, reklama, konzultační služby, doprava, kola, spotřebáky, oblečení…pojištění, pronájmy OA…možností mraky…večeře v tom ale nejsou

                                                0 0
                                                • JakeF  

                                                  Aha, koukám ty všechno píšeš dvakrát… No, to se stejně chudák zapotí v tom dát 900 tisíc a nevypadalo to nápadně mezi ostatníma hobby týmama s rozpočtem v řádu desítek tisíc…

                                                  0 0
                                                  • Jenda  

                                                    ty mas porad nejakou utkvelou predstavu ze pani na financaku ktera by te nahodou mohla kontrolovat ma predstavu jakej je rozpocet hoby teamu. Pravda nevim jak to na financacich presne chodi ale nepredpokladam ze by pod jeden spadalo nejak vic srovnatelnejch oddilu a tedy pani vi prd jestli je adekvatni nacestovat za rok za zavodama 10 kkm nebo 50 kkm, jestli spotrebujes 1 gumu za 200 kc nebo 15 gum za litr atd atd.

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Nemyslíš, že třeba vidí loňský účetnictví a když bude loňskej rozpočet třeba 40 tisíc a další rok 1040 tisíc, že jí to bude trochu divný? Zvlášť když se tam začnou objevovat podivný faktury za dovolený na Seychelách, diamanty na řidítka atp :). Navíc myslím, že tam maj nějaký skripty, který je na to upozoňujou? Já třeba vím o buzeraci kvůli vykázaným tržbám o 50% menším proti předchozímu období, tak mi přijde divný čekat, že by prošlo zvýšení v řádu stovek až tisíců procent bez povšimnutí.

                                                    0 0
                                                  • mr.nikdo  

                                                    Vis, kolik te prace maji?

                                                    Kamos z FU popisoval: Mam stul – treba 10 m2. Na nem si nemam kam polozit kavu, protoze vsude jsou tak 1–1,5 m vysoke hromady papiru…

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    No, na někoho si evidentně došlápnou, jak dokazuje ten můj příklad… A ten mám tak z první ruky, že už to blíž být nemůže, dokud sám nezačnu podnikat…

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    coz porad ale potvrzuje to vyse napsane, ne nesmis byt nenazrany…pokud to nekdo zacne delat moc okate(jak to popisujes o pos vyse), tak si koleduje…pokud nekdo zvedne rozpocet o 30%, tka je to imho cajk…

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Píšeš to samý, co já… V rozpočtu běžnýho týmu ale zvýšení 30% znamená výdělek při 90/10 třeba 2–3 tisíce na osobu… už chápeš, proč tu pořád tvrdím, že v praxi hobby týmů je to naprosto nesmyslný riziko pro mizerný výdělky a že v tom prostě 900 litrů nemáš šanci schovat?

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    no, ale tka to nemusi vydelat osoba, ale „hlava“ teamu, ktera to sikovne protoci:)…nejde o castku, jde o to, ze to jde…

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Znovu, já se nehádám o tom, že to jde, ale o tom, že to vzhledem k riziku nemá smysl… Podle tvýho poměru by se na tom vydělaly 2–3 tisíce za rok. Ty bys to kvůli tomu riskoval? To mám za 3 dny na brigádě, kterou jsem ani nebral kvůli penězům, ale abych dělal co mě baví :).

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    ber to z pohledu toho investora, mu se to vyplati mit nelegalni prachy v igelitce…

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    O tom se nehádám, to už jsem se tu dozvěděl, proč je to výhodný. Ale tady se to řešilo z pohledu shánění peněz na sponzoring…

                                                    0 0
                                                  • mr.nikdo  

                                                    Hm. Ja ti davam priklad z priznani, co jsem podaval ja sam anebo primo od kamose, co na FU dela :-D.

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Nj, holt na někoho si došlápnou, na někoho ne, netvrdím nic jinýho… Čím budeš nápadnější, tím si o to koleduješ víc… A když si došlápli na změnu tržeb o 50%, tak si prostě myslím, že to riziko je dost velký, když u týmu s běžným rozpočtem 30 tis/osoba najednou budeš mít o milion víc :). A pokud tam schováš rozumnou částku, dejme tomu těch 50%, tak jsi na zisku 1500Kč osoba/rok a to minimálně mně osobně přijde krajně nezajímavý, abych kvůli tomu porušoval zákon a nosil peníze v igelitkách.

                                                    0 0
                                  • mr.nikdo  

                                    Z praxe, co vim. Pokud ti vyjde, ze ti FU ma vracet penize – prijde kontrola. Dokud ty mas platit, je to v pohode.

                                    FU kontroluje to, jestli je na Danovem priznani datum, jestli je tam napsano Jednatel (kvuli tomu si te pozvou na opravu) apod.

                                    A nevymyslim si :-D

                                    0 0
                                • Smazaný účet  

                                  jinymi slovy „hosi, chcete sponzora?..OK, tohle mi properte pres tamty firmy a 70% chci zpet“…

                                  jinak diky za osvetu…treba o sponzorovani fotbalu jsem nemel valne mineni, ale nastinil jsi docela krasne ten mechanismus…

                                  0 0
                                  • McBlacky  

                                    Asi jak kde u toho fotbalu. Pracuji ve firmě, která dává v řádu milionů do fotbalu a rozhodně to není praní peněz.

                                    Zpátky dostáváš hlavně brand exposure -hlavní sponzor na dresu- a k tomu permice do VIP a pár dalších drobotin jako fotky s teamem atd.

                                    Co se týče hobby teamů v cyklistice. Tak Ski a Bike je můj team a peníze si rozhodně sháním jinde než popisovanou metodou 90/10 nebo cokoli. V částkách kde se pohybujeme a jako o.s. to je trochu víc komplikovaný s rozdělením činností pro účto a rozhodně bych tam nezametl ani 50 beze stopy, respektive přineslo by to další náklady bokem a riziko problémů při kontrole. Sponzoring klasicky jako reklamní činnost od různých firem + peníze z alokovaných zdrojů státu na sportovní činnost.

                                    osobně si myslím, že v hobby cyklistice v ČR jsou tak dva teamy (Dolák a Apline), kde se to dá nějak zašmelit, zbytek se pohybuje v číslech, kde to nemá smysl. Větší teamy co mají Elite jezdce tam netuším.

                                    0 0
                              • Ralan  

                                Každý tu řeší princip a ty to překroutíš na to, kde by to neznámý hobby tým vzal.

                                Pro příklad je snad jedno jakou částku napsal a ne se toho hned chytnout a hledat chybu tam kde není…

                                0 0
                                • JakeF  

                                  Ten tým ale taky musí výst účetnictví a nemůže mít jinou hodnotu aktiv a pasiv.

                                  0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    ze ty mas upatlane bryle?

                                    0 0
                                    • JakeF  

                                      Ne… Pořád mi nikdo nevysvětlil, jak ve svým účetnictví vysvětlí tým chybějící peníze…

                                      0 0
                                      • Smazaný účet  

                                        staci sehnat faktury na cokoli…

                                        0 0
                                        • vsn  

                                          a pokud se finančák rozhodne ty faktury párovat a zjistí že ta faktura vlastne neexistuje tak co?

                                          0 0
                                          • bathed  

                                            tak jsi v řiti! … Ale ten co ty peníze pustil, je v pohodě, toho se to netýká… V konečném součtu je na tom bitý ten, co ty peníze „opucoval“… Smolík. A ano, i to se stává.

                                            0 0
                                            • JakeF  

                                              Smolík. A ano, i to se stává.

                                              A jsme u toho, co celou dobu píšu…

                                              0 0
                                              • pepek  

                                                Když máš fakturu za tuning motoru někde v Anglii? Úředník tam pojede?

                                                0 0
                                                • JakeF  

                                                  Opravdu relevantní, když tu řeší cyklista situaci, jak sehnat sponzoring :). Dobře no, může zfalšovat fakturu za úpravu vidle a tlumiče v TF Tuned, teda nějaký 4 litry, co může v účetnictví schovat a teda může udělat zisk 400Kč. Stojí to za to?

                                                  0 0
                                                  • pepek  

                                                    Ale o cyklistice jsi začal ty, on popisoval motorismus.

                                                    0 0
                                                  • bathed  

                                                    … já popisoval naprosto běžné mechanismy a je naprosto jedno, v jakém prostředí fungují. Jde o princip…

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Vaříš z vody… Doporučil to cyklistovi na otázku, jak získat sponzora k ježdění na kole přímo s částkama 1mega a 100 tisíc. Motorismus začal řešit až na mojí otázku, jak by se taková částka mohla schovat v praxi český cyklistiky.

                                                    0 0
                                                  • vsn  

                                                    Vaříš z vody… Doporučil to cyklistovi na otázku, jak získat sponzora k ježdění na kole přímo s částkama 1mega a 100 tisíc. Motorismus začal řešit až na mojí otázku, jak by se taková částka mohla schovat v praxi český cyklistiky.

                                                    jednoho takovýho znám :) každý rok SW Bika, ob-rok SW silnici, každej víkend v zahraničí na závodech atd. :D ale nikdo ho nesponzoruje

                                                    0 0
                                                  • Ralan  

                                                    Mě by spíš zajímalo o co ti pořád jde. I když ti tady někdo řekne že to za to nestojí, stejně se najde někdo, komu to za to stojí a udělá to tak.

                                                    Bathed to tu popsal myslím docela dobře, že to musí pochopit každý, a jestli to někomu za to stojí či ne, jak vidíš tak sou i takoví…

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Protože mi přijde, že v praxi českejch hobby týmů na tom můžeš reálně skrýt výdaje tak maximálně na 10 tisíc zisku na osobu a to když bys byl sakra drzej a strávil nad tím tolik času a měl takový riziko a další výdaje, že to nakonec nebude zdaleka tak výhodný, jak tu bathed popisuje.

                                                    0 0
                                                  • raceman  

                                                    tak si spocti, kolik napriklad rocne investijes do kola, rekneme s nakupem noveho kola, sportovniho obleceni atd.. 80 tisic SOUKROMYCH TVYCH PENEZ, takovych lidi je v tymu 5…

                                                    5×80=400tis, tyhle ucty mas legalni nezfalsovane a das je do ucetnictvi tymu…

                                                    kamos sponzor ti da 400tis dar… ucetnictvi stale sedi?

                                                    ty tech 400 „oficialne“ proplatis zavodnikum za ty faktury…

                                                    ale ve skutecnosti vratis v igelitce 360 sponzorovi a tobe zustane 40 tisic na zaplaceni cehokoliv uznas za vhodne (startovne, benal apod) ve vysledku sis kolo a obleceni zaplatil stale sam ze svojeho, ale z tech sponzorskych 40 tisic zaplatis aspon startovne pro zavodniky…

                                                    uz to chapes? :)

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Takže to máme zisk 8 tisíc na osobu… Přesně proto tu celou dobu píšu, že pro podmínky českejch hobby týmů je to nesmyslný riziko vzhledem k velikosti zisků, právě jsi to sám potvrdil.

                                                    A to nepočítám, že budeš muset zaplatit účetní a budeš mít náklady kolem toho vykazování, shánění faktur atd a kdybys ten čas pracoval, tak jsi skoro nastejno a neriskuješ posezení za mřížema.

                                                    Jinak tenhle systém celou dobu chápu, jen do toho ty peníze stejně sám musíš nalejt, aby tam nechyběly, píšu to tu od začátku.

                                                    0 0
                                                  • raceman  

                                                    ucetni ti poskytne treba kamarad sponzor

                                                    faktruy sezenes tak, ze je proste budes rok shromazdovat, a pak na vyrocni schuzi predas, zatim prace nula nula nic :)

                                                    a pak tech 8 tis na osobu ti zaplati aspon to predrazeny startovny a benal… takze pokud beres, ze by sis to kolo a hadry koupil tak jako tak, tak si 8tis v plusu :D

                                                    nejsem si ale ted jisty tim, kdo je odpovedny v pripade, kdyz mas vsechny ucty legalni… jestli i tak zastupce tymu, nebo sponzor, co proste neprizna „prijem penez“

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Podle mě oba dva, ze sponzora nejspíš jak píšeš, tým má falšování účetnictví…

                                                    No, nula nula nic, nějakej čas to stojí… Druhá věc všechny faktury musí být cash, protože při platbě z účtu by bylo vidět, že to není týmovej. Takže zase další čas na výběry hotovosti. A že by ti kamarád udělal účetnictví zadarmo a ještě když by viděl, že v tom je nějaká levárna? No nevím, ty bys do toho rizika zadarmo šel? Když se nad tím takhle zamyslíš, tak mi přijde, že ekonomickej zisk proti normální práci tam nebude moc velkej vzhledem k riziku. Zvlášť když jsi tohhle schopnej zorganizovat, tak asi nebudeš úplně retard, abys dělal za minimální mzdu ve fabrice…

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    ty we zisk tam být musí, když to lidi dělají, ne? někomu se to určitě vyplatí.

                                                    0 0
                                                  • Ruprt2  

                                                    Právě že ne!

                                                    Oni nemají přehled jako JakeF. To je jenom BF teorie, JakeF tu píše, jaká je praxe.

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    JakeF by to rád měl vysvětlený, Ruprt2 si přišel zase bez argumentů a bez vysvětlení honit ego. Nutno podotknout, že ani poprvé a už vůbec ne naposledy :).

                                                    Zajímavý je, že zatím jedinej člověk, co tu má zkušenosti s provozem týmu tu napsal, že by ani těch 50 neschoval, zatímco všichni BF teoretici by tam v pohodě schovali mega :). BF klasika :D.

                                                    0 0
                                                  • Ruprt2  

                                                    A nepíšu snad totéž?

                                                    0 0
                                                  • raceman  

                                                    .

                                                    0 0
                                                  • raceman  

                                                    a ty si myslis, ze ti, co s tim maji zkusenosti z vlastnich tymu nebo hobby particek lidi se ti tu budou verejne priznavat? ale notaaaaak :D

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Tuhle pochybnost jsem psal už včera na začátku, to proti mně neotočíš :). Proto mi taky přijde většina příspěvků, jak to jde v pohodě, jako klasický BF teoretizování, kdo má rozum by tohle na net přece nepsal, i kdyby to dělal…

                                                    0 0
                                                  • raceman  

                                                    takze z toho usuzujes ze vsichni co tady k tomu neco napsali pouze teoretizujou a nikdy se s tim ve svem okoli nesetkali?

                                                    a ti co ano, tak drzi hubu a nepisou tady? :)

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Sám jsi to napsal a teď to rozporuješ? Nestřídáte se u toho počítače?

                                                    Co slyšel kde kdo od strejdy nebo od kámoše u piva beru pořád jako teoretizování, ano.

                                                    0 0
                                                  • raceman  

                                                    tak prece se ti tu nebudu priznavat, ze treba vim o frantovi flintovi z kosic, protoze mi sam rekl, jak to dela :D

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Jak ve školce :). Pak těžko soudit, kdo zná toho Frantu a opravdu to ví a kdo zná Pepu, kterej říkal, že slyšel Honzu, že Franta to tak určitě dělá :).

                                                    0 0
                                                  • raceman  

                                                    nj, vetsina nemela problem to pochopit z toho co psal bathed… ty ale potrebujes nejlepe podepsane priznani managera tymu ;)

                                                    0 0
                                                  • Biker jak Pes  

                                                    Už ho nech, prosím tě. To je komediant. :D

                                                    0 0
                                              • vsn  

                                                = buď musíš dávat do účetnictví běžnou spotřebu od kamarádů – benzín, jídlo, nákup materiálu což jeden člověk nedá (pokud není za vodou ale tím pádem nepotřebuje sponzora) a po 100 lidech to chtít nemůžeš… prostě někdo těch 900 tisíc (příklad) musí utratit tak jako tak pokud si ve wordu nezfalšuje fakturu od Batheda za „poradenské služby“

                                                0 0
                                                • JakeF  

                                                  Přesně to ale celou dobu říkám… Buď musíš utratit fakt hodně a ty peníze do toho účetnictví nalejt anebo ty zisky z týhle praktiky nejsou moc zajímavý anebo musíš ty faktury falšovat, pak sice stoupá výnos, ale i to riziko už jde hodně nahoru.

                                                  0 0
                                          • Smazaný účet  

                                            tak nemusi to byt jenom tzemske faktury…„potrebuju fakturu na 200, nabizim 20…s 20ti si poradte sami“…180 se mi vrati cistych…u

                                            0 0
                                        • raceman  

                                          nebo proste zaplatis ze svych soukromych penez jen proto, abys to jako fakturu mohl vykazat v tymovem ucetnictvi a sponzor ti dal aspon tu desetinu slibenych penez, ktere pokryjou treba aspon to startovne a dopravu, co bys jinak platil taky ze svojeho… a zadne fiktivni ucty se nemusi vymyslet… to ale bohuzel jakef nechape :D

                                          0 0
                                          • JakeF  

                                            To píšu celou dobu, že to je jedna ze dvou možností, nalejt do toho ty peníze ze svýho… Co si budem povídat, ty máš roční výdaje 900 tisíc, který by šly dát do účetnictví týmu? Máš kolik? Dejme tomu těch 90, ať se to dobře počítá? Z toho máš zisk 10 tisíc, za to zaplatíš akorát tak tu účetní, jsi na nule a akorát máš adrenalin z toho, jestli ti na to přijdou nebo ne :D.

                                            0 0
                                            • McBlacky  

                                              když to uděláš takhle tak není na co přijít.

                                              Naleješ tam svoje prachy a kupuješ to od někoho zase jinýho. Zjednodušeně, koupíš kolo za 900tkč (SW Swarovski edition) jako fyzická co nevede účto, platíš ze svého BÚ, ale klidně i cash. Prachy zaplatíš obchodu, neřešíš. Kde jsi je vzal nikoho nezajímá.

                                              Fakturu máš psanou na sebe.

                                              Jako člen teamu si to necháš proplatit, fakturu dáš do účta. Tady je trochu problém, protože ty peníze musí být fyzicky na účtu teamu. Jenže on je tam nejdřív pošle ´sponzor´ mega. Takže ty si pošleš 900 na svůj účet, vybereš je cash a doneseš ´sponzorovi´.

                                              0 0
                                              • JakeF  

                                                Tak nějak ale pokud jsem v situaci, kdy můžu do cyklistiky nalejt 900 ze svýho, tak nepotřebuju riskovat posilovnu za mřížema kvůli 100 mínus náklady. V situaci normálního člověka teda spíš těch 90 vs 10 zisku mínus náklady.

                                                0 0
                                      • witmar  

                                        jako tým muzete přece vykázat jako výdaj: jakoukoli dovolenou (jako soustredeni) cestovne (treninky) vpodstate kdekoli, stravu atd… kazdy ma mraky kamaradu a když rozhodis site tak ruznych faktur a dokladu prece sezenes mraky… chce to jen chtit.. a nebyt lopata (vseho s mirou nemit proste velke oci)

                                        0 0
                                        • witmar  

                                          samozřejmě že tohle to správně není ale realita je taková, že se to tak dělá… kdo a jak to je každého věc.. me by se s tím účtem hrát nechtělo tak jezdím na starém biku a pro radost a mám klid :-)

                                          0 0
                                  • ELx  

                                    Startovné, cesťáky,kola,ma­teriál, dresy atd…

                                    To se nastřádá velice rychle.

                                    0 0
                                    • JakeF  

                                      Tyhle faktury chápu, ale tak ty většinou taky musíš nějak zaplatit, a v drobnejch únicích moc nechápu, jak by v tom malej tým schoval 900 tisíc.

                                      Pak by teda celej jím doporučovanej princip moh fungovat tak pro těch 100 tisíc max, tedy zisku 10 litrů a to za to riziko někomu stojí?

                                      0 0
                                      • Smazaný účet  

                                        zasponzorujes tohodle, tamhletoho..korunka ke korunce…

                                        0 0
                                      • bathed  

                                        Ale tak to zas pozor!!! – Já nikomu nic nedoporučuju!!! Popisuju reálný stav věcí… A protože se v tom dlouhodobě pohybuju, vím jak to funguje. To ale není totéž, jako že to schvaluju! Naopak je mi z toho tak akorát na blití!

                                        0 0
                                      • ELx  

                                        Tak si vezmi třeba 10 členný tým : každý cca 20 závodů po 500,– , každý si sežene fakturu na kolo za 50 –100 tisíc, cesťáků si můžeš napsat tři ******(samozřejmě s rozumem), nějaké dresy, oblečení , boty a rázem máš minimálně půl až třičtvrtě mega.

                                        0 0
                                        • JakeF  

                                          Počkej, jenže to tady bereš něco trochu jinýho… Tyhle věci opravdu chceš koupit a z něčeho se musí zaplatit… Takže do toho pak těch 900 litrů buď naleješ ze svýho a ty faktury budou normálně platný anebo se budou ty faktury lehce nafukovat proti realitě, do čehož už ale musíš zatáhnout třetí firmu a udělat obrat třeba 2,5 mega, což už je prostě nereálný.

                                          Z toho mi přijde, že v realitě českejch hobby týmů tam tímhle způsobem můžeš schovat dejme tomu těch 100 tisíc, abys schoval těch 90 v obratu půl mega, tedy zisk 10 a to za to riziko a starosti s nafukováním faktur někomu stojí? Navíc do toho zapojíš 10-člennej tým a riskuješ, že ti to někdo takhle prokecne na internetu a pak se bát, že si na vás někdo došlápne? No, mně to nepřijde tak zajímavý, jak se to snaží prezentovat…

                                          0 0
                                          • ELx  

                                            To je marný. Tobě ta realita fakt uniká…

                                            0 0
                                            • JakeF  

                                              Proto se ptám… Mě prostě nenapadá, jak to do účetnictví týmu schovat, aby to nebylo bijící do očí každýmu lajkovi, natož lidem na finančáku, co se s podobnýma pokusama setkávaj denně…

                                              0 0
                                              • jeniiiik  

                                                Myslím, že třeba doklady za kola nutně nemusí znamenat, že si ty kola platil ty. Prodejce prodá kolo, fakturu dostane zákazník, no a ,,kopii´´ faktury tvářící se jako originál dostaneš ty. Kolik lidí si dává kolo do firemních nákladů?

                                                0 0
                                                • JakeF  

                                                  Hele, to tu řešili ve vedlejším vlákně, že s tím snad byl problém, že kolo se neuznává jako odečitatelná položka z daní u většiny zaměstnání, kde na něm přímo nejezdíš jako třeba messík. Ale nevím, to jsem jen něco zahlíd a moc tomu nevěnoval pozornost…

                                                  Jinak s prodejcem tam už zase zatahuješ třetí osobu, která to riziko nejspíš zase nebude chtít podstupovat zadarmo. A navíc i u profi závodníků většinou kola zůstávaj v majetku týmu, takže by se ti v účetnictví přesunuly do aktiv a pak budeš ty virtuální kola nějak dokazovat a odepisovat?

                                                  0 0
                                                • McBlacky  

                                                  tohle je už trochu hrana, když nemáš k teamu i obchod

                                                  0 0
                      • newbie  

                        pleteš… oficiálně daníš 2× – daň z příjmu PO 19%, pak výplata zisku/dividendy společníkovi/ak­cionáři zdaněna 15%, zbude ti cca 69%

                        takže pro tvůj příklad je rozdíl 21% :-) a to už se (někomu) vyplatí

                        0 0
                    • raceman  

                      +1

                      krasne si to shrnul ;)

                      0 0
            • xshreck  

              To by musela firma sama chtít to takhle dělat, nejspíš mít znémého ne? a firma na tom ještě vydělá? Těch 900tis bych musel dávat ze svého? .)

              0 0
              • bathed  

                … ještě jednou si to pořádně přečti… A opravdu: vítej ve světě sportovního sponzorigu po česku! :-)

                0 0
            • Fuglsang  

              Náklady na reprezentaci (513) nikdy nejsou daňově uznatelné, dary (543) jsou uznatelné jen na dobročinné účely. Z darů si odepíšeš myslím max 15%. Kde je ten zázrak? Navíc se tady bavíme o člověku, kterej není žádnou účetní jednotkou. On si jako založí někdo a.s. nebo nadaci kvůli hobíkovskejm závodům? Četl jsem ty příspěvky od tebe všechny, ale stejně to nechápu. Účetnictví se dělá pouze na základě dokladu, ne na základě igelitek.

              0 0
              • JakeF  

                A oni dokonce nejsou daňově uznatelný? No, tak to mi tu teď zůstává fakt akorát ten důvod, co padnul až teď nakonec, že se z toho daj získat peníze na úplatky :).

                0 0
              • bathed  

                Já se omlouvám, ale za svoji kariéru jsem nikdy nepotkal nikoho kdo by někomu platil přes náklady na reprezentaci či dokone darem… Fakt ne… Pokaždé to byla reklama. A že to nechápeš – mea culpa! Asi píšu nesrozumitelně, ale i tak popisuju realitu. A ta je od samého začátku jenom a pouze 90/10 či velmi podobný poměr.

                0 0
                • JakeF  

                  Kdysi v devadesátkách jsme začínali fifty/fifty… Dneska je to 90/10 a když to uhádáš na 85/15, jsi king. I „kamarádi“ nechodí pod 70%, protože takhle to prostě je…

                  Vy se u toho počítače asi střídáte :)

                  0 0
                  • bathed  

                    Asi tě nechápu. Nezamotal ses do toho? :-) Rozveď trošku, co jsi tím myslel. Díky.

                    0 0
                    • JakeF  

                      Psal jsi, že u kamarádů jde 70%… Což prostě nechápu, když by to pro sponzora-podnikatele znamenalo 11% ztráty proti tomu, kdyby částku zdanil. Zatím jediný vysvětlení tu padlo, že by se to sponzorovi-podnikatelovi mohlo hodit jako peníze na úplatky, aby je nemusel falšovat v účetnictví.

                      0 0
                      • Jenda  

                        proboha chapes jak funguje spousta firem? – kdyz zamestnavas na cerno potrebujes prachy na vyplaty a ty je nejlepsi mit cerny no a tohle je jedna z moznosti jak je ziskat. Kdyz vezmes ze mas vyteznost i treba jen 70 % z dany castky ale pak za to zamestnas ukacka na stavbe za ktery nic neplatis tak pri odvodech na zamestnance i tobe musi dojit ze je to sakra dobrej kseft.

                        Ovsem rikam si ze pokud na financacich delaj lidi jako ty tak se nedivim ze to tu vypada tak jak vypada.

                        0 0
                        • JakeF  

                          Hele a já si zrovna říkal, že na tuhle praktiku by šel napsat celkem jednoduchej skript, kterej by v účetnictví upozorňoval na podezřelý případy :D. Ale počítám jsou dneska propracovanější praktiky, tohle mi přijde dost očividný, pokud v tom člověk bude točit částky, u kterejch by to začínalo mít smysl…

                          0 0
                          • Ralan  

                            Jednoduchý skript…Ale jednoduše a stručně vysvětlit co si nechápal to ne :D

                            0 0
                        • jeniiiik  

                          Druhý velmi dobrý důvod, černé prachy na výplaty. Sponzor bude v mínusu při 90/10 ale v plusu kvůli na černo pracujícím a navíc volné prachy v hotovosti nikde neuvedené třeba na ty úplatky… Jo jo, vítejte v ČR:-)

                          0 0
                          • JakeF  

                            Vím, čet jsem to už dole… Tohle jsou důvody, který už chápu, ale ty padly až teď. Jinak při 90/10 by měl být v plusu i sponzor.

                            Ale pořád to teda nijak nevysvětluje problém účetnictví sponzorovanýho-týmu.

                            0 0
                            • jeniiiik  

                              Jinak z praxe, mám cca 10 kamarádů a známých pracujících v restauracích a hospodách. Migrace personálu je v tomhle odvětví fakt velká, takže vystřídali x míst a poměr vyplácení minimum + zbytek na ruku vs. všechno přiznané je tak 8/2.

                              Někde se ty černé prachy brát musí…

                              0 0
                              • mr.nikdo  

                                Minimum + na ruku – socialni a zdravotni ;-).

                                Akorat si to pak muzou odnest pekne zenske, kdyz jdou na materskou…

                                A celkove v duchodu, pokud nejaky budou mit :-D

                                0 0
                                • jeniiiik  

                                  Tak tak, nemocenské taky skoro zadarmo. Dovolené se nechávají proplácet místo toho aby se vybíraly protože by se počítaly podle toho minima, vymění se dvě směny v krátkém týdnu a máš týden volno, když se mění práce tak dokud pracák platí nějakou podporu dělá se úplně na černo, brigádníci makají na černo snad všichni atd…

                                  0 0
                                  • mr.nikdo  

                                    U tech brigosu buh vi. Ja prestal makat na cerno v 17 a od te doby mam smlouvy :).

                                    Nicmene se nedivim tomu ojebu. A pak posilat stejne potvrzeni na OSSZ a pojistovny… OSSZ to ma aspon vyresene, ale pojistovny ne. Bych je mlatil do hlavy.

                                    Jako vyplnit formular v PDF, vytisknout, razitko, podpis, sken, poslat mailem – k cemu mi to kruci je? Usetreni papirovani jako prase… :D

                                    0 0
                      • bathed  

                        Jsi opravdu úporný jantar… Tvoje uplatnění po studiích vidím ve státní správě. Buď zapadneš a budeš stejně kostnatý jako všichni ostatní úředníci, což sebou přinese bezesporu skutečnost, že tenhle byznys pojede nerušeně dál a nebo tu úpornost použiješ na jeho potlačení. Jestli do toho vneseš stejnou nechápavost jakou tu předvádíš, zničíš ten systé jaksi mimoděk…

                        PS: Já už si všimnul, že máš fatální problémy s pochopením psaného textu. Těch 70% už jsem tu vysvětlil. Hledej.

                        0 0
                      • Thidney  

                        protoze zivot neni jen o cislech. Staci aby ho na bernaku fakt nasrali. Typickej priklad mensi firma, velkej odberatel nezaplati ne prelomu roku s tim, ze se meni vedeni a interne auditujou zakazky. Nejlip odvetvi, kde se do jara neskrtne o praci. Ma uzavreny posledni kvartal a musi odvest DPH z obratu dejme tomu na urovni 1/4 roku. To proste v rezervach nikdo nema. Tak jde na bernak s zadosti o odlozeni platby a oni s nim vyjebou, napalej mu penale a kdyz nezaplati (ksefty az duben penize za ne cerven) tak treba i obstaveni uctu, exekuce a podobny vtipy. To pak radsi da o deset procent vice kamosum na neco, co ho samotnyho bavi, objede par turnaju, nez aby dal halir statu. A ajko bonus ma navic cernej fond na prusery.

                        Podivej zivot neni podle prirucek, ucebnic a skoleni v korporacich. Vetsina lidi zije mezi vlky. Zadny pp prezentace, slidy a win win pro obe strany pred obedem :-)

                        0 0
              • pepek  

                To je reklama.

                0 0
      • JakeF  

        A není ono lepší hodit řeč s některým se závodníků na těch závodech, co jezdíš? Takhle na BF se ti tak možná ozvou z Inkosporu :).

        0 0
        • xshreck  

          Nechci aby se mi ozval někdo, ale třeba jestli někdo tady v okolí někoho nezná. Já zase nejsem taková vtěrka :-D

          0 0
          • sportski  

            zkus to v morkovicích (bike triatlon morkovice, maj na náměstí obchod teda jejich asi nejlepší závodník), kolega z práce za ně jezdí už dlouho nemám šajnu jestli berou, ale za pokus nic nedáš.

            0 0
      • W.Muchov  

        nejseš v tom sám taky čekám až ke mně příde manažer teamu Specialized :D nicméně taky se nechci nikam vtírat a navíc fakt nemám ty výsledky, ale stačilo by mi kdybych dostal dres a mohl si na přihlášku do kolonky tým něco napsat :D jinak hodně štěstí

        0 0
    • Specík  

      Závody nejezdím, ani jezdit nebudu – ale sponzora neodmítnu :)

      0 0
    • Fuglsang  

      Já bych to chtěl mít opačně. Být bohatej podnikatel či vlastník týmu, dát si někdy v létě lehátko k nějakýmu pořádnýmu kopci a sledovat ty cyklisty. A na nějakýho, kterej by se na ten kopec jen tak s lehkostí vyšvihnul, bych houknul „nechceš smlouvu?“ a pak sledovat ty pohledy, jestli jako fakt :)

      0 0
    • xshreck  

      se to tady zvrtlo v dohady a nehady ach jo :D

      0 0
      • Ralan  

        Děláš jakoby tomu bylo někdy jinak :D

        0 0
      • JakeF  

        Zeptej se na závodů lidí, co dojíždí kolem tebe, tady sotva najdeš lepší možnosti, když tu ani nemáš jméno, aby si lidi mohli dohledat výsledky…

        0 0
        • xshreck  

          Pravda, tak zveřejníme :D

          tu

          říkám, nejezdím nic moc :( chtělo by to zabrat. A normálně zajít za lidma a zeptat se, neberete do týmu, hoší? :D

          0 0
          • xshreck  

            mělo to být za jakeF :-/

            ralan: Máš pravdu :D:D

            0 0
          • JakeF  

            Tak normálně se člověk s lidma baví třeba v cíli s těma, co dojedou kolem tebe, ne? Tam máš i tak nějak největší pravděpodobnost, že budou odpovídající podmínky tvojí výkonnosti. A když se kromě obvyklýho pokecu komu se jak jelo zeptáš, jestli třeba neshání někoho do týmu nebo jestli o někom nevědí, tak se určitě něco dozvíš :).

            0 0
            • xshreck  

              Jo, to je dobrej nápad :) ukecanej jsem dost xD akorát si při závodě nikdo nechce vykládat :(((( :D

              0 0
              • JakeF  

                V cíli po závodě jsem myslel :D. Já nevím, jak u vás, ale tady kolem Prahy se potkáváme na závodech dost často stejný lidi a člověk se s nima po čase už prostě zná a už třeba i ví, jak to v kterým týmu chodí s podmínkama…

                0 0
                • xshreck  

                  Já je třeba poznávám, oni nemusej mě .-)))

                  jasný že po závodě, dělal jsem si srandu. Jenže teď mám závody 200km od baráku nejblíž, taky sranda. Zkusím ale i tam, orlík, malevil, vrchlabí … třeba se někdo najde

                  0 0
                  • JakeF  

                    Musíš jim udělat občas nějakou prasárnu v závodech, negativní reklama taky reklama, do dalšího závodu zapomenou, žes je nasral, ale pamatovat si tě budou :). Jo, jen to nezkoušej na tom Malevilu na lidi v modrobílejch dresech, ty je lepší nenaštvat :D.

                    0 0
                    • xshreck  

                      klacky do špic, připínáčky po trati? :D

                      kdo je v modrobílejch? :D

                      0 0
                      • vsn  

                        no hele to tě mohlo napadnout si kliknout na „JakeF“ :D

                        0 0
                        • xshreck  

                          čekal jsem dresy nějakých kolegů se zajímavým názorem z Německa xD

                          0 0
                      • JakeF  

                        Jsem myslel jako předjíždět v singltrekách, zavřít v zatáčkách a tak :). Ale hlavně jsem to myslel jako vtip :D.

                        V modrobílým jsme my a pak vlastně ještě nějaký trapáci ze Spořky.

                        0 0
                        • vsn  

                          při XC to jinak nejde ale tam se jedou lokty :) ale fakt že já jsem moc měkkej maximálně to pustím rychleji ze sjezdu kde zabrzdím pozdeji a tím pádem se dostanu před.

                          jedeš do Prahy?

                          0 0
                          • JakeF  

                            Jedu, ale dost jsem to podělal o víkendu v Prachaticích, kde byla kosa a já se moc neoblík a ještě promrznul před startem, tak jsem teď celkem v háji a bolí mě v krku, tak doufám, že se dám nějak dohromady do neděle…

                            0 0
                            • celevra  

                              hmm, mě bolí v krku už měsíc.. ani ATB nepomohla.. už sem z toho neštastnej.. hlavně každej doktor ti napíše hned ATB, když neví co ti je, jen si ulehčuje práci..

                              0 0
                        • xshreck  

                          No nazdar xD

                          dlouhou jedeš? :)

                          0 0
                          • JakeF  

                            Tak na dlouhý můžeš rasit všechny, jedem 65ku, tam se jede týmová soutěž a já jak jezdím XCčka, tak bych stejně do dlouhý takhle uprostřed sezóny nešel…

                            0 0
                      • Thidney  

                        se podivej na JakeF profilovou fotku :-)

                        0 0
                    • Thidney  

                      tak vy si ten Malevil zvládnete dokurvit sami :-D

                      0 0
                      • McBlacky  

                        :) :)

                        můžeš nám to přijet ukázat, tati.

                        osobně myslím, že týden po Loudání to bude interesantní a doufám, že Jake zalítne kudlu, abych mohl v klídku couvat a kochat se krajinou.

                        0 0
                    • Biker jak Pes  

                      To mu teda radíš dobré věci. Lidi, kteří mi tohle udělají na závodě mám sto chutí poslat do škarpy a ne se s nimi ještě kamarádit, natož brát do týmu.

                      0 0
    • Azmir  

      tak jo, udělal sem si popcorn, to vypadá zajímavě.

      0 0
      • Smazaný účet  

        se do diskuse s jakef tentokrát nezapojíš? :-))

        0 0
        • Azmir  

          Vzdal jsem to, on je jako Chuck Norris: Nikdo ho nedokáže porazit, jenom Bruce Lee dokáže remizovat :o)

          0 0
          • JakeF  

            Úplně vidím jak ti v mysli vřou ty argumenty, kterýma bys moje úvahy o účetnictví úplně rozcupoval :D. Zatím se tu akorát potvrdilo, že s tím účetnictvím jsem měl pravdu, jen mi pár lidí objasnilo, že faktury teda sehnat není problém a že by k tomu podnikatelé i měli důvod. Pořád ale zůstává střet s realitou, že v rozpočtu běžnýho hobby týmu prostě velkou položku neschováš a tudíž celá jeho rada je od počátku nepoužitelná v případě, ve kterým to poradil.

            0 0
            • Ruprt2  

              My o voze, ty o koze.

              0 0
              • JakeF  

                Samozřejmě, jako vždycky… Ale původně to poradil xshreckovi na otázku, jak získat sponzoring. Kdybych se nezeptal, jak by to plánoval schovat, tak chudák teď obíhá firmy s nabídkou, že když mu daj mega na tým, že jim vrátí 900 litrů v igelitce a kdyby se mu to nedejbože povedlo, tak za 2 dny bychom tu měli vlákno co má dělat, že ho už 5 účetních poslalo do háje, že s tím nechtěj mít nic společnýho a šestej si naúčtoval 80 tisíc, takže už teď je skoro na nule a jestli bychom mu neposlali nějaký faktury od dílů na kola, ať to srovná aspoň na nulu :D.

                0 0
                • Ruprt2  

                  A zase :-)

                  0 0
                  • JakeF  

                    V pohodě, takže se shodujeme, že jako rada xshreckovi to byl naprostej nesmysl a nikdy by se mu to nepovedlo schovat, jak jsem od začátku psal. Že se to povede ve velkým týmu, kde k tomu jsou přiřaditelný výdaje a odpovídajícím způsobem vysoký rozpočet, tak chápu, že to půjde…

                    0 0
                    • bathed  

                      Ty jsi ale vážně umíněné děcko… Je ti 22. Mně dvojnásobek. Neudělal jsem lautr nic jiného než že popsal reálný stav věci, ve které se pohybuju od doby, kdy tys ještě dělal do plen. To že ty tomu reálnému stavu věci nerozumíš, laurt nic nemění. Za těch víc jak 20 roků jsem samozřejmě viděl spoustu chytrolínů co na tomhle shořeli, ale ti popravdě moc mlaskali a nebo se přidusili velkým soustem. Ten popsaný stav věcí je takový, že přesně takhle jak popisuju, to více či méně dělají VŠICHNI…

                      Takže absolutně žádná rada xshreckovi. Byla to jenom a pouze ironie a reakce na naprosto naivní představu, že seženeš peníze aniž cokoliv nabídneš. Nabídnout můžeš svůj megatalent, obrovskou píli, ale to popravdě málokdy pomůže. Jediné co když už teda „dobrodince“ zajímá, jsou jenom a pouze výsledky a zviditelnění! … Nikoho nezajímá jezdec regionálních závodů, co navíc oblizuje desítku (to nikomu nic nepodsouvám). A to připomínám i v tom případě, že by v něm dřímal nadpozemský talent. Čili musíš nabídnout něco jiného a to „něco jiného“ jsem tu myslím popsal dopodrobna. Je už na zvážení každého subjektu (jednotlivce nebo týmu), jestli mu balancování na hraně žiletky stojí za to.

                      A ještě dodatek: nevěř tomu, že se tohle dá provozovat jenom ve velkém týmu. Já byl na sklonku aktivní kariéry solitér, náklady na sezónu bez motorky byly v rozmezí 350–400t. Ano, krvácela rodina, ale stejně tak jsem dostal peníze od kamarádů za protislužbu.

                      Představa že všichni kolem jsou blbí a dělají naprosto nesmyslné věci, přičemž ty jediný víš jak to je a máš zcela správná řešení, je – řekněme to opravdu diplomaticky – naprosto tristní.

                      Tímto za sebe tuto dišputaci končím.

                      0 0
                      • JakeF  

                        Počkej, takže to není tak jednoduchý, že přijdeš do firmy, odejdeš s milionem ze kterýho přineseš zpátky 900 tisíc v igelitce a máš 100 tisíc na provoz týmu, jak jsi psal?

                        Pak se ale v zásadě shodujem, že to teda funkční princip je, ale při relativně vysokým riziku, pokud z toho budeš chtít vytáhnout smysluplný částky. Tím pádem moc nechápu, proč se hádáme.

                        A celá tahle diskuze je pak jen teoretizování lidí, co by v pohodě schovali milion do týmu s rozpočtem 50 tisíc…

                        0 0
                        • Ralan  

                          Řekni mi proč se furt držíš toho milionu. Když sis nedal říct, tak ti tady lidi napsali X věcí jak to utratit a že by se to třeba i naskládalo.

                          Ale bylo to uvedeno jako příklad a ty se toho furt budeš držet a znovu to tu omílat jak by někdo kdyby…

                          0 0
                          • JakeF  

                            Protože vím, jaký maj běžný hobby týmy rozpočet… A když to uděláš v rozumný míře, co schováš, tak na tomhle postupu vyděláš 10 tisíc na osobu max… A to máš za měsíc na brigádě za minimální mzdu.

                            0 0
                            • Ralan  

                              No jo, jenže to tady čtu už asi podesáté ;)

                              0 0
                              • JakeF  

                                A jak vidíš, pořád to tady hromada lidí není schopná pochopit a akorát teoretizujou o hobby týmech s milionovými rozpočty a jak se v tom schovaj desetitisíce za dovolenou :).

                                0 0
                          • Ruprt2  

                            Představ si tu melu, kdyby v tom úplně prvním příspěveku, kde ta částka byla zmíněna, se psalo o milionech dvou.

                            0 0
                            • JakeF  

                              Věřím, že by se na BF našlo mnoho teoretiků, co by v tom s prstem v nose schovalo klidně i 3, nějakým autem přece na závody jezdit musí, ne? :D

                              0 0
                              • Ralan  

                                Tohle je nekonečná diskuse :D

                                0 0
                              • Ruprt2  

                                Pomalu si začínám myslet, že to snad neděláš schválně a jsi fakt tak … natvrdlý.

                                0 0
                                • JakeF  

                                  Asi jo… Fakt věřím, že když bych tu s těma 3 milionama chvíli provokoval, tak se za chvíli najde někdo, kdo bude tvrdit, že by je do toho účetnictví týmu schoval :D.

                                  0 0
                                  • Ruprt2  

                                    A zase píšeš něco úplně jiného než na co reaguješ :-)

                                    0 0
                                    • JakeF  

                                      Kdybych chtěl psát to samý, tak přece nemusím vůbec reagovat :).

                                      0 0
                                      • Ruprt2  

                                        Za to už by se nemusel stydět ani Maajkee, když chytne slinu :-)

                                        0 0
                                        • JakeF  

                                          Všimnul jsem ti, že ti chybí, tak jsi začal rejpat do mě :). Problém je, že já z tebe mám akorát srandu, jak se všude přilepíš akorát rejpat a argumenty nemáš…

                                          0 0
                      • karliner  

                        To by mohla být hezká tečka za celou bouří ve sklenici vody. Nevěřím ale, že si JakeF nechá ujít příležitost ještě jednou tě fláknout klávesnicí :-)

                        0 0
    • Zerocool  

      zřejmě dobrý matroš!

      0 0
    • karliner  

      Přečetl jsem skoro 200 příspěvků a jediný, co jsem se dozvěděl je, že JakeF přes řadu vysvětlení a příkladů z praxe nechápe nebo odmítá pochopit princip drtivé většiny sportovního sponzoringu :-))).

      0 0
      • Smazaný účet  

        On je totiz studovanej a bude z nej inzenyr!

        0 0
        • raceman  

          :D

          0 0
        • Elwing  

          Tj, pokud inženýr nerozumí kupčení s fakturama a podvodům na DPH, tak si inženýringem moc nevydělá :))

          0 0
          • Smazaný účet  

            hlavne aby nezpominal na okurku:)

            0 0
          • witmar  

            třeba pujde makat na berňák :-) bude odhalovat nečestné sponzoringy :-)

            0 0
            • JakeF  

              Pořád mi přijde, že pokud se to fakt dělá takhle jednoduše, tak to odhalit není problém, pokud by se někomu na finančáku jen trochu chtělo… Vždycky jsem myslel, že daňový úniky jsou trochu složitější proces. No asi na jak jaký úrovni a kdo to fakt umí, tak svoje techniky neprozrazuje na netu :).

              0 0
              • bathed  

                těsně vedle Sokolíku! :-)))

                0 0
                • JakeF  

                  A to víš, že na to lepší praktiky nejsou? Třeba jsem čet, jak teď kličkuje Apple, aby se daním vyhnul, maj to legální a lítaj v tom sakra větší peníze… Ale to holt asi člověk musí být větší pán, než aby v pracovní době vysedával na netu a doháněl si ego na cyklistickým fóru urážkama mladších :).

                  0 0
                  • Vilém  

                    Ten kdo si tu honi ego, a to nejenom v teto diskusi, rozhodne neni bathed.

                    0 0
                    • JakeF  

                      Jsem rád, že vím, že nadávání ostatním, urážky jejich rodičů a shazování jich na základě věku, je i tvůj běžnej standard :).

                      0 0
                    • nizir  

                      +1

                      0 0
        • mr.nikdo  

          Vzdyt on neni zatim ani Bachalar :-D

          0 0
          • JakeF  

            Taky jsi jednou nebyl ;)

            0 0
            • mr.nikdo  

              Nebyl. Otazka je, jestli budu ten Inzenyr.

              Rozhodne jsem jako student Bc. vedel, ze do uctovani a dani se plest nebudu, protoze smelit jde vse. Takze bys mel drzet hubu a krok, protoze mas nekolikrat potvrzene, ze to tak proste je.

              0 0
              • JakeF  

                Nj, tobě stačí vědět, že to tak funguje. Mě zajímalo jak to funguje a celkem jsem se to z tý diskuze dozvěděl. Navíc jak jsem říkal, že tam je problém s tím, jak to vyrovnat v účetnictví týmu, tak tam evidentně fakt je a řeší se přesně tak, jak jsem si myslel a říkal :). A v cyklistický praxi je to problém otočit v rozumný částce, jak jsem nakonec taky říkal…

                Že se tu pak budou do krve hádat BF všemocný, to už je normální… V tomhle vlákně to je nenápadný zametení 900 tisíc do rozpočtu v řádu desetitisíců, jinde to bylo vybržďování lidí, co jedou přes 130, protože by jim to u soudu (možná) prošlo, jiný zase jezdí brutální terény a potřebujou 44/11, aby si v nich ještě mohli přišlápnout… Jsem zvyklej, že takový lidi potkávám akorát na netu a ti, co opravdu takový věci zvládaj, tak si nechodí honit ego na net… Už to je taková BF klasika, tak to beru s nadsázkou :).

                0 0
                • mr.nikdo  

                  V tom prvnim kecas. Protoze vsem tady vyvracis, ze to nefunguje.

                  Myslis, ze ti nekdo verejne rekne, jak se to uctuje? Mimochodem uz nam na Bc., nebo na Mgr.? rikali, ze nektere ucty se daji pouzit na vsimne a pomocne (preklad tech slov snad zvladnes).

                  Ja se hadat nebudu. V 2. odstavci ses ted pekne popsal.

                  0 0
                  • JakeF  

                    Není pravda… Já nepíšu, že to nefunguje, diskuze byla hlavně o tom, jakým způsobem to pak půjde zamýst v účetnictví, aby to nebylo očividný a tam mi fakt mnoho praktik zmiňovanejch tady přijde značně přitaženejch za vlasy. Nakonec se došlo k tomu, že ty praktiky projdou, pokud to nebudeš dělat moc okatě a teda k tomu, že to bude fungovat v pro běžnej hobby tým v dost nezajímavejch částkách a výdělkách řádu tisícikorun. Nebo ty bys taky nenápadně v hospodaření týmu, dejme tomu 100 tisíc ročně, schoval dalších 900 tisíc, abys těch 100 touhle praktikou pokryl?

                    A abych byl upřímnej, pořád věřím tomu, že budou existovat i promyšlenější techniky jak ty peníze z firmy dostat ven, jen lidi, co je zvládaj, jsou schopnější a maj víc rozumu, než aby o tom psali na net, kde nic není anonymní :). Tohle mi přijde v účetnictví celkem jednoduše odhalitelný, pokud bude někdo jen trochu chtít a nebudou se v tom točit částky v řádu jednotek procent nákladů.

                    0 0
                    • ELx  

                      Hele nechci ti kazit iluze, ale tady popisovaný stav " daňové optimalizace se běžně děje i mezi firmami, které potřebují snížit daňový základ na straně jedné a firmami, co mají problém s nadměrným odpočtem DPH na straně druhé.

                      0 0
                    • bathed  

                      … a teď mi pověz, jak jinak se na tebe dá reagovat než tím, že tě pošlu do ******… Zkrátka jinak nelze…

                      Předně lžeš jak Zeman, když teď tvrdíš, jak chápeš, že to MŮŽE fungovat a že to funguje… Když se vrátím na začátek, tak jsi tu pištěl jak to podsvinče, že je to blbost a že to TAKHLE nemůže být. … Najednou je to jinak a nepotřebovals na ten veletoč ani 48 hodin… Ale to je jaksi k tvému osobnostnímu typu – když tě tak čtu, zcela syptomatické…

                      Naprostý nonsens je to co se tu vtipně snažíš fóru vsugerovat o mém „mdlém“ rozumu. Víš synku, já už o tomhle můžu psát s čistým svědomím – jsem z toho dávno venku! To že tobě „přijde“ tohle či támhleto takové nebo onaké, má váhu borové šišky. A to že nechápeš či nechceš chápat, to je holt tvůj boj. Mně je to jedno. Každý rozumný co se tím hnojem tady prokousal asi ví kde ta pravda je a tvoje přiblblé mávání pěstičkama na tom nezmění lautr nic. Ostatně – ať si každý o rozumu nás dvou – to když jsme tady byli ve při, udělá obrázek sám.

                      Za sebe můžu jenom zodpovědně říct, že takových idiotů jako ty, naseru i při špatné chuti do hodiny kýbl.

                      0 0
                      • JakeF  

                        Hele, byla celkem jedna zajímavá věc, co jsem si všimnul, když jsem to čet znova… Způsob, jak vyřešit ten problém v účetnictví, mi tu vysvětlili ostatní, tys k tomu akorát křičel „prostě to funguje“. A doteď neděláš nic jinýho, jenom se snažíš urážet…

                        0 0
                        • bathed  

                          :-D

                          1. Tebe urazit nelze :-)
                          2. //JakeF || || 27.05.2013 18:19:17 || || 90.181.158.xxx

                          A tým ve svým účetnictví těch chybějících 900 tisíc vysvětlí jak?

                          bathed || 27.05.2013 18:23:43 || || 89.235.12.xxx

                          Ty právě nechybí! Ty právě musíš mít podložené těma dokladama…

                          Ale jestli to nechápeš, tak nebuď smutný: jednoduše vítej ve světě sportovního sponzoringu po česku! :-)//

                          Tohle je moje první reakce na tebe… Ale jo, klidně si tanči dál ve svých hovnech… Obrázek – a to už jsem tu psal, ať si udělá každý sám.

                          0 0
                          • JakeF  

                            To je přesně to, co píšu… Celou dobu píšeš „ty nechybí“, ale oni chybí. A že bys vysvětlil, že buď je musíš zaplatit ze svýho nebo zfalšovat (což jsem mimochodem psal i sám, ostatní mi to pak jen potvrdili), na to už bylo potřeba jiných…

                            0 0
                            • bathed  

                              Já ty používané způsoby od začátku popisoval. To že nejsi schopen porozumět psanému textu, za to já vážně nemůžu…

                              0 0
                              • JakeF  

                                Říká ten, kdo za 3 dny nebyl schopnej pochopit rozdíl mezi výnosem pro podnikatele a zdaněním, byť jsem to tu psal třikrát…

                                0 0
                                • mr.nikdo  

                                  Rikal jsem si, ze tady na tebe uz nebudu reagovat, ale ono to nejde.

                                  Jak jsi popsal hadajici se a prekrucijici informace osoby nahore, tak opravdu potvrzujes, ze takovy ses.

                                  Vysoka skola neni o tom, aby ses naucil, ale aby ses naucil ucit a zamestnavatel mohl tak zaplatit mene za intezivnejsi kurzy, na ktere te posla. A taky, ze se nesesypes pod stresem. Tak sem netahej moc moudra, ktera stejne nefunguji.

                                  Uplne stejne, jako bys tahal mikro a makro. Vsechno jsou to teoreticke modely, ktere v realu NEFUNGUJI. Staci ti to takhle? Uz ti to dojde?

                                  0 0
                                  • JakeF  

                                    Tvoje názory beru a souhlasím s tím, ale k tomuhle jsou irelevantní…

                                    Napíšu to stručně… Napsal jsem, že pro podnikatele má tahle praktika výnos proti zdanění 9%, protože získá 10%, zatímco zdaněním by ztratil 19%. Že mi tu teď bathed připisuje, že jsem tvrdil něco o zdanění 9%, to se na mě nezlob, ale to se bránit budu, nemůžu za to, že to nebyl schopnej pochopit.

                                    0 0
                                    • Jenda  

                                      tak a ted si spocitej ze z tech cernejch penez ktery takhle ziska zamestna nekoho na cerno. A kolik % tim padem usetri?

                                      Uz konecne pochop ze hlavni motivace pro donatora neni usetrit par procent % ale mit volny cerny penize ktery mu muzou generovat dalsi byt treba nezakonej zisk.

                                      0 0
                                      • JakeF  

                                        Pochopil jsem už jak to tu někdo napsal poprvý, to s tímhle nemá nic společnýho…

                                        0 0
                                        • mr.nikdo  

                                          Prihlas se po zkousce z ucta u garanta/zkou­sejiciho. Zeptej se ho, kde se ve firme a jak berou cerne penize.

                                          Bud se ti vysmeje anebo ti to rekne. Pak nam tady muzes rict, pres jake ucty to tece.

                                          Zkus se poptat ucetnich, co uctuji, co vsechno za prasarny jde zlegalizovat. Ale to ti nereknou, protoze je to ilegalni.

                                          Uz?

                                          0 0
                                          • vsn  

                                            hej vy oba, kdyby jste se tady už 3 dny nehádali,dalších 100 lidí by to tu nečetlo 3 hodiny denně a místo toho se snažili něco vydělat tak zakladatel by měl zajištěnej sponzoring na 10 let dopředu a legálně :D

                                            0 0
                                            • mr.nikdo  

                                              Covece, ja tady mam tak max 15 prispevku :-D…

                                              Navic PC poustim jen 2 x denne asi na 15 minut – prokrastinace od uceni na statnice :-D.

                                              Ale mas recht ;-)

                                              0 0
                                              • raceman  

                                                tak jestli prokrastinujes na pc 30 min denne, tak to smekam a jdu tise soupat nohama do rohu :D:D:D

                                                nastesti ode dneska uz zas muzu prokrastinovat dle libosti :D:D:D

                                                0 0
                                          • JakeF  

                                            Mluvíš o úplně něčem jiným, než já…

                                            0 0
                                • bathed  

                                  To se v těch sračkách co tu sypeš naprosto ztrácí :-)…

                                  Hele, tímhle fakt končím. Překrucuj si svoji natvrdlost a tupost jak jenom chceš. Opakovaně píšu, že ten kdo to tady čte asi pochopí nejen to co jsem zamýšlel tím o jsem napsal, ale taky to, jaký jsi blb. Nejsem zdaleka sám co ti to říká, což také o lecčem vypovídá… Dál je to tvůj boj. Je mi jedno co tu meleš za nesmysly.

                                  0 0
      • JakeF  

        Už jsem pochopil, pořád nechápu, jak schováš mega do rozpočtu běžnýho hobby týmu s rozpočtem v řádu desítek tisíc :).

        0 0
        • AussigBiker  

          Ruzne: http://hradec.idnes.cz/…-zpravy.aspx?…

          A pri nasich zakonech… prachy jsou vyprany a karavana jede dal.

          0 0
          • JakeF  

            Chápu, takže xschreck si musí nejdřív vybudovat profesionální cyklistickej tým a pak v tom těch pár mega schová a když bude mít kliku, tak mu to u soudu projde… Když si odečte náklady za právníky a okolo tak bude zhruba na tom samým, co by si vydělal, kdyby normálně pracoval, možná o trochu víc :). No už mi to přijde super výhodný, hned do toho jdu :D.

            0 0
            • Ruprt2  

              Ne stačí, když tobě strčí do špic pořádný klacek. Stanete se nejlepší kámoši a bude jezdit za ten nejvíc nejlepší tým.

              Mno a jak ho tak znám, tak mám pocit, že si budete i rozumět.

              0 0
              • JakeF  

                Lidem z toho počasí už fakt hrabe nebo proč tu už nikdo nebere věci s humorem?

                0 0
            • xshreck  

              Popravdě si říkám, že raději budu radši dřít jak ocas v kamenictví, po brigádě budu jezdit a budu na tom furt stejně, ne li líp :-)))

              Ale ne, řeknu v práci, voe sponzor reklama dres a hned se to posype!

              0 0
          • newbie  

            ufff… prachy nejsou vypraný. prachy má Matouš v příjmech a účetnictví. a s Jakeovým příspěvkem ani s „našima zákonama“ to navíc nemá nic společného.

            0 0
        • karliner  

          To ti ale taky vysvětlili.

          0 0
          • JakeF  

            Zajímavý je, že to vysvětlili všichni teoretici a jedinej, kdo tu provozuje tým tu napsal, že by v tom neschoval ani 50… Anketa, komu asi tak věřím? :D

            0 0
            • karliner  

              OK.

              0 0
            • Zerocool  

              a to říká co?? maximalne neschopnost (nebo proste nechce) toho, kdo ten tym vede, prosim nehazet vsechny manažery tymů do jednoho pytle, nezobecnuj na zaklade jednoho tvrzeni!

              0 0
              • JakeF  

                Co na to říct… Asi tak jen že jsem rád, že vím, co se tady za lidi sdružuje a že jsem rád, že jsem v týmu, kde to v pohodě jde i bez toho :).

                0 0
            • raceman  

              a ty si myslis, ze ti, co s tim maji zkusenosti z vlastnich tymu nebo hobby particek lidi se ti tu budou verejne priznavat? ale notaaaaak :D

              0 0
              • JakeF  

                Stačilo to napsat nahoře jednou, odpověděl jsem ti tam.

                0 0
                • raceman  

                  jojo, ja to psal najednou a vyse to klasicky pri vlozeni rozhazelo posloupnost.. tak sem to soupnul i sem :)

                  0 0
            • McBlacky  

              u nás to je trochu daný tím, že díky struktuře příjmů dokládáme roční zůčtování v jiném členění než pro FÚ na MÚ a tam by to protáčení faktur nemuselo mít kladný vliv na další financování.

              0 0
              • JakeF  

                Oukej, tak až budem plánovat přejít na jedinej správnej systém financování podle BF, tak mi dej vědět včas předem, podle všeho, co se tu o tom řeklo, by mi těch pár litrů nestálo za riziko bejt s tím spojenej.

                0 0
                • bathed  

                  Tak napřímo – jinak fakt nemůžu: neurážím ženy a děti, ale ty jsi fakt KOSOČTVEREC!

                  0 0
                  • JakeF  

                    Moc nevím, proč na tohle vůbec reaguješ, natož ještě urážkou… To jsem ******, protože mi vyhovuje být v týmu, co se nefinancuje protizákonně?

                    0 0
                    • bathed  

                      //Oukej, tak až budem plánovat přejít na jedinej správnej systém financování podle BF, tak mi dej vědět včas //

                      co to proboha meleš?! Jaký jediný správný systém??? Kdo tady tvrdí, že je to správný systém? … Svojí nebetyčnou natvrdlostí kombinovanou s „všeználkovstvím“ urážíš spolehlivě sám sebe. Mně k tomu vážně nepotřebuješ.

                      0 0
                      • JakeF  

                        Nechtěl jsem tě konkrétně jmenovat, že to je „tvůj“ systém, aby ses neurazil…

                        0 0
                        • bathed  

                          Ale ty jsi vážně ******! :-)))) Můj systém? :-)))) Och-maj…! :-)))))) Asi bych chtěl poznat tvé rodiče. To musí být čísla! :-)

                          0 0
                          • JakeF  

                            :D tak ty jsi dobrej, urážky na mě nefungujou, tak přejdeme na urážky na rodiče? :D Co na to říct, tímhle pokusem o urážku jsi prohrál i kdyby moji rodiče dělali ve fabrice u pásu…

                            0 0
                            • Ruprt2  

                              Nejde o to, kde dělají teď, ale kde udělali chybu s tebou ;-)

                              0 0
                            • bathed  

                              Co má s tímhle společného pás a fabrika? Sám na sobě vidíš asi nejlépe, že jakékoliv dosažené či alespoň probíhající vzdělání ti rozhodně autoritu nezjedná… A tvé rodiče rozhodně neurážím – je to jenom další z tvých složitých konstrukcí (apropo, tohle bývá spíš ženská vlastnost, tohle „dedukování“). Když jsem řekl, že tví rodiče musí být „čísla“ – tj. veselé kopy, protože zplodit něco takového, to dokáží opravdu pouze lidé s velkým smyslem pro humor. Za mně? – palec NAHORU! :-)

                              0 0
                    • witmar  

                      ne proto určitě ne… myslím si že když někteří lidé některé věci nechápou (spíše mi přijde že nechtějí pochopit) tak je to lepší a alespoň je jim na světě líp.. jsem přesvědčen že naprosto legálně lze prokázat i těch 900tis. jen to chce přemýšlet…

                      bedlivě budu sledovat tohle téma… je to zajímavé počtění

                      0 0
                      • JakeF  

                        Nechci tu rozjíždět další flame. Legálně to asi nebude, když budeš falšovat účetnictví, ale o to nejde, když jak všichni říkáte, to finančák nekontroluje. Myslíš teda tím, že těch 900 tisíc tam nasypeš z vlastních výdajů, co jsou alespoň okrajově spojený s kolem? To už je celkem dost peněz, aby to v kolu člověk za rok otočil…

                        0 0
                        • bathed  

                          Nechci tu rozjíždět další flame

                          tak tohle je ale opravdu krystalicky čisté chucpe :-))))))

                          0 0
                        • witmar  

                          já už se raději nevyjadřuji, to nemá konce…

                          0 0
                • karliner  

                  Mno, myslím, že svému současnému týmu děláš docela solidní PR :-)))

                  0 0
        • tom xtr  

          Jako někdo kdo podepisuje FA jak na straně klubu, tak na straně sponzorující firmy si dovedu těžko představit popsaný „sponzoring = pračka peněz“ jako nějaký hlavní zdroj příjmů klubu s rozpočtem představitelným u hobby cyklo klubu.

          Určitě se to tak dělá a dělat dá (já to tak teda nedělám), ale záleží hodně na míře, tzn. poměru k ostatním příjmům. A sorry, ale většina argumentů tady, jak je to jednoduchý schovat vypraný mega v UC klubu je hodně naivních.

          0 0
          • bathed  

            Tak předně, když si dáš tu práci a prokošeš se tím, tak pochopíš že:

            • mega bylo mojí osobou použité pouze pro snadné počty a propředstavu
            • celý systém jsem popsal proto, že vím jak těžké je sehnat coby párstovek na cokoliv legálně
            • ta míra co popisuješ je naprosto elementární a zásadní předpokladtoho, aby to subjekt nesemlelo: parta pěti jedinců sdružená v týmu aobrážející regionální maratony je asi těžko schopna zdůvodnit milionprotečený účetnictvím…
            0 0
            • JakeF  

              Tak proč mi tu několik lidí vysvětluje opak? A když jsem napsal, že v běžným hobby týmu tam neskreješ víc, než pár desítek tisíc, tedy zisk v řádu tisícikorun, tak jsem se dozvěděl, jak tomu nerozumím a později, že jsem ****** a debil :D.

              0 0
            • tom xtr  

              Ale jo, s tímto souhlas.

              0 0
              • bathed  

                i když – když tak nad tím přemýšlím…

                • Kolo na sezónu za 120t.
                • startovné, cestovné na sezónu 20t.
                • ubytování na delších štacích dalších 20t.
                • zimní „soustředění“ – 20t.
                • letní soustředění a účast na zahraničním závodu 20t.
                • servisy 20t.
                • lístek do posilky a částky za masáže – 5t
                • hadry a dresy s logem SPONZORA – 5t

                takže kolik to je?

                230?…

                co na tom, že:

                • jedu na loňském kole, ale kámoš, který si to stejně nemá jak odepsatmi pustil fakturu
                • startovné sice pravda platím, ale s tím cestovným – no víte jak toje – svezu se s kámošema a nějak se vždycky poskládáme… Doklady nanaftu mi dává taťka – jezdí každý den autem do rachoty a já taky něcos rodinkou pojezdím! :-)
                • ubytování – to je celkem legrajda! – chrápeme v autě a nebo vespacáku u auta. Ale víte jak to je – rodinný prodloužený víkend nahotelu – ty prachy jsem fakt utratil, ale holt to nebylo na závodech, no…A taky kámoši mi sem tam helfnou. Je sice pak trošku ******* napasovat tonějak na ty závody co jsem odjel, ale tohle nikdo moc nekontroluje…
                • zimní „soustředění“ – jako normální normální lyžovačkav livignu, ale žena by se se mnou rozvedla kdybychom nejeli…
                • letní soustředění – roba pičovala že nikam nejezdíme… normálnígrilovačka v chorvatsku kvůli ženě a po cestě zpátky nějaký srandazávod v rakousku… :-)
                • servisy – to mi dost pomohlo! – kámoš má cykloshop a i když lidinormálně ty doklady většinou nechtějí, tak vykazovat něco musí! Takco? – dává ty papírky pak mně… :-)
                • lístek do posilky a částky za masáže – na ty masáže chodí sezádama žena a žádná posilka! – chodí do fitka na pilates, ale já sedomluvil aby tam napsali tohle…
                • hadry a dresy s logem SPONZORA – tak nějak si tu dvacku co mi za tohlekápla zasloužit musím, no ne? :-))))

                Jinak kamarádi – vyšlo nám to super! Na konci sezóny to byla nula k nule, všichni jsme se snažili a ten melounek jsme poskládali! :-))))

                Asi nějak tak…

                0 0
                • tom xtr  

                  Pořád na to musíš sehnat doklady, který reálně někdo zaplatil, nechce je po klubu proplatit a dá ti je k dispozici do UC. Jediný, kterýmu v tomto věřím jsem já sám, jelikož čím víc lidí do toho zapojíš = riziko. Své náklady na sport si dokážu pokrýt jednodušším a zcela legálním způsobem.

                  0 0
                  • bathed  

                    Tady je máš do jednoho jediného vyjmenované. A dá se v tom utopit spousta dalších věcí: vdává se ti kámoška? – platí dvacku za fotografa?? No ježiš! ty přece potřebuješ jak prase drbání pro sponzora fotodokumentaci!!!! Že tě na trati fotí mladá kompaktem? :-))) No a? :-) … A takhle se dá pokračovat … Připomínám že na pět lidí a vypraný milion, jsem potřeboval doklady na dvě kila. Už jsem přes a s rezervou…

                    0 0
                    • JakeF  

                      Zisk 20 tisíc na osobu za hromadu shánění a navíc budeš tým se zdaleka nejvyšším rozpočtem v ČR, když se nebudou počítat velký profi týmy, takže to už dost možná někomu začne bejt nápadný… A to těch 20 tisíc ještě musíš snížit o náklady za účetní a kdybys čas shánění faktur a šmelení věnoval práci, tak si ty peníze nakonec dost možná vyděláš stejně… No jak píšu celou dobu, vejvar jak svině…

                      0 0
                      • bathed  

                        šmelení a shánění? – umíš číst a nebo jenom slabikuješ???

                        0 0
                      • bathed  

                        A ještě dotaz – sto litrů pro pět lidí za nic! ti přijde málo??? Synku, chtěl bych mít tvé kapesné…

                        0 0
                        • JakeF  

                          Narozdíl od tebe chápu, že to není za nic… Zaprvý tam jsou náklady okolo na shánění, který nemusí bejt přímý, ale člověk si cení i volnýho času, byť ty to možná nedokážeš vyčíslit. Ale především, platíš za to rizikem, pokud se na to někdy přijde a já pak budu mít někde záznam v rejstříku, tak mě to taky v budoucnu může stát slušnější pracovní místo a budu přicházet o podobnou částku každej měsíc na rozdílu platu…

                          0 0
                          • bathed  

                            náklady okolo na shánění? :-)))))) jako „tati, nemáš nějaké lístky od pumpy?“ :-)))) Tomuhle přesně se říká tanec ve vlastních hovnech synku. I když teď couvneš, ten smrad už máš na podrážkách…

                            0 0
                            • JakeF  

                              Hele, nemusíš vést náhodou třeba nějakou knihu jízd, abys moh dávat náklady za cestu do účetnictví? Jinak že se takovýhle věci kolem firem dělaj, vím dost dobře, ale zase, je to v rozumnejch mezích a ne nafukovat tím rozpočet týmu o stovky procent. A ten čas ti to prostě každopádně zabere, že ty neumíš počítat s nákladama obětovaný příležitosti je tvůj problém, ne moje tancování v hovnech :).

                              0 0
                              • newbie  

                                zmiňovat se o nákladech obětované příležitosti je od někoho, kdo denně napíše mraky postů na B-F… :-) mírně řečeno rozporuplné

                                0 0
                                • JakeF  

                                  Proč myslíš? Asi pro mě má zábava na BF největší mezní užitek, co si budem povídat, sranda je tady slušná :).

                                  0 0
                              • bathed  

                                No klidně študentíkovio poradím:

                                Takže modelový případ – jsem sportovec a mám tu živnost na Profesionální sportovní činnost… Jezdím autem, které mám k podnikání (klidně ke sportu). Ano, musím vést knihu jízd…

                                Jezdím soukromým rodinným autem. Do nákladů si dávám cesťák: sazba na kilometr podle ministerstva financí a spotřebu na kilometr podle technického průkazu, přičmž samozřejmě dokládám účty od tankování… Takže tedy mluvíme klidně o 10 kačkách na kiláček… Pojedu třeba z Ostravy na Šumavu a zpátky: kolik to je? 400? A ještě zpátky… 800? … Kolik ti vyšlo sokolíku?… No a jak to teda dokladovat? Mám pár lístků od nafty od tatíka? – jo… Tak si vypíšu cesťáček. Že jsem tam nebyl tím soukromým autem, ale jel s kámošem? Kdo to zjistí? A hlavně Jak? …

                                Kousek níž jsi mi napsal, že nevím jak to chodí… Od Ztělesněné naivity to beru.

                                0 0
                                • JakeF  

                                  Aha, takže teď už si na to musí zařídit živnost jako profesionál… To bude určitě velmi platný pro hobby jezdce, kteří jezdí klidně na závodech úplně poslední, jak jsi tu sám psal :).

                                  0 0
                                  • bathed  

                                    No, já mám pořád platný ŽL. 15–20let? No a? Nechápu co sleduješ, kam míříš a o čem mluvíš… A poslední místo? Opět – no a? Je snad Živnostenský odbor na obecním úřadě tím který má posuzovat jaký jsi sportovec? :-)))) Nebo je snad SPORT mezi vázanýma činnostma? Že jako pokud nemáš dva bodíky ze svěťáku, jsi mula a nemáš nárok??? Pane bože… :-)

                                    0 0
                                    • JakeF  

                                      No, začínáš mi připadat jako fakt dobrej týpek, co mi ještě bude vykládat, jak bych se já měl zamyslet nad tím, jak to udělat, aby se takový věci neděly a přitom k nim sám navádí lidi na netu… Evidentně jsi velmi schopnej, umíš v tom chodit a teď zbytek života nemusíš vůbec makat, když můžeš trávit celý dny na bike-fóru, pak chápu, že z tvýho pohledu se to vyplatí…

                                      0 0
                                      • Ralan  

                                        Číst se mi to znovu fakt nechce, ale pokud si to pamatuju dobře, tak nikoho k ničemu nenaváděl, jen konstatoval jak to prostě chodí. Mimochodem to i psal.

                                        „Takže absolutně žádná rada xshreckovi. Byla to jenom a pouze ironie a reakce na naprosto naivní představu, že seženeš peníze aniž cokoliv nabídneš…“

                                        0 0
                                    • Ruprt2  

                                      Tys tu vážně k něčemu naváděl?

                                      Jestli je to pravda, tak to stojím za JakeFem. Styď se!

                                      0 0
                                      • JakeF  

                                        No já myslím že není až tak problém sehnat sponzora! Naopak!!! … A nejde ani tak o výsledky. Schopnost něco dokázat je až ta poslední věc, kterou by tobě někdo chtěl. Myslím jako v daném sportu něco dokázat…

                                        Musíš mít jinou přednost. Popíšu ti to fakt zjednodušeně. Zaříkadlem je číslice 90. Někdy se za tu číslici dává ještě tohle znaménko – %. Už rozumíš?

                                        Pak v dalším příspěvku konkrétní návod…

                                        vybereš 1.000.000,– od sponzora jako sponzoring

                                        vykážeš pro sponzora 1.000.000,– v daňovém dokladu

                                        on si to dá do nákladů a sníží si daňový základ

                                        Vezmeš kalkulačku

                                        spočítáš, že 90% z milionu je 900.000,–

                                        vezmeš 900.000,–

                                        strčíš je do igelitky

                                        vezmeš igelitku a dáš ji sponzorovi

                                        100.000,– máš na sportování…

                                        Už?

                                        No, ale tak můžete to teď zkusit zahrát na to, že to nebylo jako rada jemu, ale že to byla jenom ironie a že jen ukazoval, jak to chodí :).

                                        0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          ja netvrdim ze jsem buhvi jak bystry, natoz po pulnoci, ale i myslim ze i tupejsimu stvoreni nez ja by mohlo dojit, ze to neni navod, ale „jak to rposte nekdy chodi“…

                                          0 0
                                          • JakeF  

                                            Jak to prostě někdy chodí anebo jak by to někdo podle jeho návodu podle něho klidně moh udělat… Jen už nezmínil ty problémy v účetnictví, dokud jsem se nezeptal…

                                            Ale tohle už můžem slovíčkařit zase do zítra… Oukej, uznávám, nestál u něj s pistolí a neříkal mu udělej to, takže ho nenutil a byl to jen příklad.

                                            0 0
                                            • Ruprt2  

                                              Tohle na remízu není. Zkus to jinak.

                                              0 0
                                              • JakeF  

                                                Už sis vyhnal ego z rejpala na rejpala-samozvanýho rozhodčího, jo? Asi další level :).

                                                0 0
                                        • Ralan  

                                          Dole si psal jak dokáže někdo klesnout. Ale jestli si tu poslední větu myslel opravdu vážně, to si musel taky docela klesnout. Z toho je přece k vyčtení přesně to co píše lukas.

                                          0 0
                    • tom xtr  

                      OK, já neříkám, že nejde sehnat doklady a znákladovat ten deficit. Jen to není bez rizika a já bych do toho nešel.

                      0 0
                      • bathed  

                        Tohle vlákno NENÍ o nabídce sponzorinku 90/10! – tohle vlákno tu už dva dny zuří diskusí o tom, že TAKHLE to funguje. Popravdě – ještě před půlhodinou jsem ani na chvilku neuvažoval o tom, že by v tomhle mohl jet nějaký pětičlenný kamarádšoft, co obráží regionální závody! A ejhle – stačí si sednout a naprosto jednoduše si to sepsat! … Najednou ti to vychází!

                        Snažně tě prosím – nepřidávej se na stranu těch, co nepochopili! :-)

                        0 0
                        • JakeF  

                          Zajímavý je, že to nechápou hlavně ti, co se pohybujou v praxi českejch hobby týmů :D.

                          0 0
                          • bathed  

                            Ano. Jsi výrazný vzorek.

                            0 0
                            • JakeF  

                              tom xtr i Blacky ti napsali, že schovat v tom částky velikosti, co tu popisuješ, je nereálný… Jen ty si pořád meleš svou, jak bys do týmu napsal i fotografa ze svatby a dovolenou.

                              0 0
                              • Ruprt2  

                                Copak by o svém týmu mohli říct něco jiného? :-)

                                0 0
                                • JakeF  

                                  Nemyslíš, že do toho přecijen vidím trochu víc, než ty? :)

                                  0 0
                                  • Ruprt2  

                                    Tak samozřejmě, že ty vidíš líp úplně do všeho.

                                    Nebo máš pocit, že v něčem nejsi naprosto nedostižný?

                                    0 0
                                    • JakeF  

                                      :D Děláš ze sebe akorát blbce, sám víš, proč do toho vidím víc, než ty…

                                      0 0
                                      • Ruprt2  

                                        Na této diskuzi je docela vidět, že ses dozvěděl o tom jak funguje tvůj tým zhruba před hodinou z toho co napsal Blacky.

                                        Ale chápu, že na fóru je někdy těžké postřehnout ironii, zejm s tvým problémem s chápáním a nutkavou potřebou být v opozici.

                                        PS: Máš pravdu, že ze sebe dělám blbce, ale mě to nevadí. Místo toho chytrého už je zabrané.

                                        0 0
                                        • JakeF  

                                          Znova jsi úplně mimo o tom, co vím a nevím… Ale teoretizuj dál, bavíš mě jak si myslíš, že o mně něco víš :).

                                          0 0
                              • bathed  

                                Tak řekl bych, že TomXTR nakonec uznal, že to je velmi reálné, pouze s tím, že on by do toho nešel. Chvályhodné. Blacky je na tom trošku jinak, protože z toho co jsem pochopil asi jsou příjemcem dotace od státu, tudíž by podobná praxe vyplavala na povrch… Co tam máš dál?

                                0 0
                                • JakeF  

                                  Takže sám vidíš, že na podobný peníze se v pohodě dostaneš i pomocí dotací od státu a takový praktiky nemaj smysl :).

                                  0 0
                                  • bathed  

                                    :D

                                    Tak ale toto mně rozsekalo!!!!!

                                    0 0
                                    • JakeF  

                                      Nj, asi víš líp, než já, jaký podmínky Blacky ve svým týmu nabízí. Pouč mě, prosím :).

                                      0 0
                                      • bathed  

                                        Ne. Mně spíš pobavilo to „v pohodě“… Víš, já toho už pořádal hodně. Závody MTB (celý lokální seriálek pro děti), pak bych vzpomněl několik zájezdů za hranice s hokejem (syn hraje…) a zkrátka a dobře – a tady dám ruku do ohně – na rozdíl od tebe vím dobře a na vlastí kůži, co práce a úsilí dá sehnat byť korunku od obce, od kraje… Víš pendrek a jenom tady onanuješ. Myslím že je to pro tyhle stránky bohužel jaksi syptomatické :-(

                                        0 0
                                        • JakeF  

                                          Nj, vím pendrek… Tak mi něco pověz o tom, jak to v tom jeho týmu chodí, jaký jsou tam podmínky a jak je pro ně těžký to udělat, aby měli kupovaný věco levnější o 10%. Fakt mě to zajímá…

                                          0 0
                                          • Smazaný účet  

                                            O kolik dotaci jsi uz zadal?:)

                                            0 0
                                            • JakeF  

                                              Sám o žádnou, ale o to nejde. Vím kolik z nich bylo, psát to sem nebudu.

                                              0 0
                                              • Smazaný účet  

                                                tak asi vis, ze to neni zadna sranda…a taky asi vis, ze kdyz uz mas dotaci/vice dotaci, tak skoro dycky musis mit „tajny“ fond, ktery pouzijes jaku financni buffer protze za kazde penize si nemuzes koupit vsechno: treeeba turisticke oddily dostavaji dotaci na stany, batohy a tak a urcite za to nemuzou koupit lana…a ze kdyz nekam prijdes a reknes chces koupit deset batoru v cene cca 15KKc ale potrebujes fakturu na 12 a za „ty prachy navic“ si vemes tamhle 80m lana tak jak to dopadne?:)

                                                0 0
                                                • JakeF  

                                                  Nevím o tom, že by ty dotace byly účelový a pokud jsou, tak nevím o tom, že by byl problém s nedosažením daný částky na danej účel. Turistický oddíly to maj možná jinak, ale v situaci, co tu řešíme, tvůj příklad neodpovídá realitě.

                                                  0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Muj priklad je realy az dost…kdyz dostanete dotaci na hadry, tak z nemuzete akutne koupit sadu kol pro nekoho, kdo nazratej vletel do rpikopu a nemohl by tak startovat v zavode co je za par dni…

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Tvůj příklad je z pohledu hobby týmu naprosto mimo realitu. Nový záplety dostávaj od týmu tak eliťáci a u těch ty kola nejsou jejich majetek, ale majetek týmu, na kterým oni jen jezdí. U hobby jezdců to je tak, že maj na ně slevu z MOC a koupě nových kol se týmovýho rozpočtu nijak nedotýká.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    tak sme se bavili o ucelovych dotacich obecne a ze nejaka situace muze nastat…nove zaplety byl opet jenom rpiklad pro dokresleni situace..

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Jenže ty dotace od státu to zdaleka nepokrývaj komplet, takže to fakt není problém. Záplety byl špatnej příklad, takový situace nenastávaj. Pokud nejsi profi jezdec, kterej materiál fasuje, tak od týmu kola nedostaneš, maximálně ti je někdo ze sponzorů půjčí, ale to se zase neplatí.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    ok, udelal jsem chybu, spletl jsem se, jdu se ritualne vykastrovat, snist sve kloule, spachat seppuku abych je znova nasel a snedl a nakonec se necham srazit riksou…bude to stacit jako omluva?

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    To byl celkem nervózní pokus udělat ze svý chyby legraci… Ale tak aspoň jsi jí byl schopnej uznat, to se tu nevidí často.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    nadech..vydech…seru na to…

                                                    a jinak ta chyba byla v tom, ze jsem predpokladal ze budes schopen pochopit nastineni situace…ale ty ses opet jenom nedokazal oprostit od reality a vzit situaci za modelovou…jako s tim mega…fuuuuurt stejna pisnicka…

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    No jako sorry, ale v tomhle prostě kecáš kraviny. Já v tom týmu jsem a vím, jak to tam chodí. A můžeš tu stokrát tvrdit, že to chodí jinak a vymýšlet příklady, který jsou nereálný…

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    vem si takovou zemskou pritazlovost…kdyz poletim do vesmiru a budu na obezne draze kolem Zeme, tak na mne zemska pritazlovost nebude pusobit…jenomze to neni pravda…ani nahodou…protze je to nerealna situace(ze bych letel do vesmiru) a tak jakekoli zavery ohledne zemske pritazlivosti jsou spatne…

                                                    0 0
                                                  • Ralan  

                                                    Amen.

                                                    Myslím že na dnešní večer tu bude zas o zábavu postaráno a budete řešit proč to tak je, nebo není :D

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    no..ja vstavam s sedm…a mam skoro pul ctvrte..takze uz pujdu spat:)

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Tak pak nechápu, proč děláš závěry ohledně hobby týmů, když o jejich fungování evidentně nic nevíš a hodláš o tom poučovat mě pak ještě dělat uraženýho, když svojí chybu musíš uznat.

                                                    Já tě taky nepoučuju o fyzice a pak nepíšu uražený komenty o uřezávání koulí, když mi dojde, že o tom prostě víš víc, když se v tom denně pohybuješ.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    tu

                                                    a nejednalo se o urazeny koment, to ani nahodou…ja jsem napred zaupel, prastil do stolu, pozvedl ruce ke stolu a pak jsem se smal a psal pobaveny koment…

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Úplně stejně jak s tím principem 90/10… Když se potvrdí, že jsem měl pravdu a pro prostředí českejch hobby týmů, který tu celou dobu řešíme, to neplatí, tak to najedou všichni řešili jako obecný principy a vlastně to s cyklistikou a penězma na sponzoring nemělo nic společnýho :). BF klasika.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    to byl taky priklad…hodne ucastniku doslo, ze se rozdeluje v nejakem pomeru a ze nejake prachy „padnou“ na rezii…akorat ty ses (se) porad drzel zaslepene presneho cisla a hadal se ze to neni mozne…

                                                    A pokud ti nebyl uvodni prispevek na tema „takhle to ve sponzorinku proste chodi“ jasny, tak jsi mel dost casu to rpiznat…napsane to bylo dost obecne..

                                                    koncim, ale neber to jako moralni vyhru, za blba te mam i nadale a zadny z tvych argumentu to nezmeni…

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Oba víme, že je mi jasný, že to jde udělat i s jinejma částkama, než rovnej milion. Ale opakuju asi po padesátý, že pro realitu českejch hobby týmů tam neschováš žádnou rozumnou částku. Koneckonců i pro ten tvůj odhad utajitelnejch procent rozpočtu to vyšlo na 2–3 tisíce na osobu (a to jsem spíš přidával).

                                                    Proti čemu jsem se tu vyhrazoval, stejně jako další 2 lidi, co do financování týmů vidí, byly teorie, jak do účetnictví hobby týmu jsi schopnej schovat mega, protože tam dáš faktury za dovolenou, focení svatby a nákup kol… To jsou prostě blbosti odtržený od reality, který můžou fungovat třeba jak psal v motorismu, kde je ale roční rozpočet v řádu milionů…

                                                    0 0
                                                  • raceman  

                                                    uaaaaaaaaaaa :D:D:D:D skvele :D

                                                    0 0
                                                • Smazaný účet  

                                                  když potřebuješ fakturu na něco jinýho, tak jí taky dostaneš. já měl mp3 přehrávač s fakturou toneru do tiskárny, dali bez mrknutí oka. hlavně když prej cena ± sedí.

                                                  0 0
                        • tom xtr  
                          1. ANO, mnáš pravdu – funguje to tak. Že by to byla

                          nejčastější forma sponzoringu pochybuju, ale statistiku nemám, takže se o to ani neperu.

                          1. Uvedl jsem jen nějaké důvody „proč ne“, pokud bych to podepisoval

                          já, nic víc.

                          0 0
                  • JakeF  

                    Přesně tak… To kolo za 120 prostě nejdřív musíš koupit a ty prachy na něj mít anebo ten doklad zfalšovat.

                    0 0
                    • bathed  

                      Tak já třeba například mám kamaráda, co si vzal teď Spešla za nějakých 120 tyček. Jezdí si jenom tak, nezávodí, nepodniká, nemá ani živnosťák, je to zaměstnanec… K čemu je mu ta faktura? :-)

                      0 0
                      • JakeF  

                        Vidíš, já mám letos Spešla přes 100, k tomu silnici za 50 a tvoje teorie mi pořád přijdou jako zbytečný riziko pro pár korun a i když sám jsem student/brigádník, tak kdyby za mnou někdo přišel, že chce od kol faktury, tak se mu vysměju, že s tímhle nechci mít nic společnýho…

                        0 0
                        • Ruprt2  

                          Je to prostě marný :-)

                          0 0
                          • JakeF  

                            Asi jsem narozdíl od vás moc slušnej… Dobře že jste mi to ujasnili, že jsem proto ****** respektive debil :D. Asi se nikdy nebudu mít dobře a na sport nebudu mít peníze :(.

                            0 0
                        • bathed  

                          To je ty přiblblo tvůj osobní postoj! Ten ti absolutně nikdo nebere! My tu ale už druhý den vedeme úpornou diskusi o tom, že TOHLE je naprosto běžný model fungování sponzorinku ve sportu! jestli s tebou nebo bez tebe, je naprosto irelevantní!

                          To ty tady neustále opakuješ jaká je to blbost, přičemž nejen já ti tu opakovaně vypisuju, že to blbost není. Je to fakt! – takhle přesně to funguje napříč celou republikou a napříč všemožnými sporty!

                          0 0
                          • JakeF  

                            Moment, já nic takovýho nerozporuju… Jen celou dobu tvrdím, že do rozpočtu českýho hobby týmu prostě neschováš takovou částku, aby to bylo zajímavý. Že by tam někdo schoval i dovolenou s rodinou, je prostě akorát klasický BF teoretizování odtržený od reality.

                            0 0
                            • bathed  

                              Naprosto do podrobna jsem ti popsal, jak v pouhých pěti lidech utopíš mega. Vývar stovka je ti vážně málo? – už jsem se tě ptal…

                              Vyser se na to, jestli to tobě připadá riskantní nebo ne. Vyser se na to, jestli je to etické… Bavme se o tom, že to je holá realita a spousta lidí kolem tebe takhle funguje, aniž ty máš o tom tušení.

                              A než si tady opakovaně porovnávat pindíka a místo chytání za slovo, spíš přemýšlej, co a jak změnit a udělat, aby se podnikatelům vyplácelo sponzorovat sport (nejen ten vrcholový) a hklavně aby sport – a to klidně od té nejnižší úrovně nefungoval jako pračka na špinavé prachy…

                              Howg

                              0 0
                              • JakeF  

                                Moje sportovní činnost nic takovýho nepodporuje. Naopak tvoje evidentně jo, tak nechápu, proč bych se nad tím měl zamýšlet já, zvlášť když jak jsem se ohradil, tak jsem byl označen za píču a ****** :D. Mám se teda zamyslet, jak to změnit a jít tě třeba udat? Jestli to dokonce není moje zákonná povinnost :D.

                                Vývar 100 tisíc prostě v realitě českýho hobby týmu neuděláš… A když to rozpočítáš, je to 20 tisíc na osobu mínus náklady, to už bys demagogicky moh tvrdit, že uděláš 50 člennej tým a vyděláš na tom milion. Za nic, představ si to…

                                0 0
                                • Ruprt2  

                                  0kč < 100 000kč

                                  0 0
                                  • JakeF  

                                    :) no… a takhle to přesně nefunguje, ta nula tam prostě nebude nikdy, pokud někdo nepřijde a nedá ti těch 100 litrů jako dar

                                    0 0
                                    • Ruprt2  

                                      takže nula je víc jak 100?

                                      Co tě to v té škole učí?

                                      0 0
                                      • JakeF  

                                        Nerozumíš tomu, tak se do tý diskuze nepouštěj… A pokud vážně chceš, tak si projdi věci jako ekonomický zisk, riziko, náklady obětovaný příležitosti, poptávku po volném času atd… Počítám i ty po lehkým prolezení těchhle věci pochopíš, že to nula nebude, pokud ty peníze nedostaneš bez práce, bez závazků a bez rizika.

                                        0 0
                                        • Ruprt2  

                                          Mám pocit, že toho o Ekonomii vím o něco víc než jsou tvoje dva neukončené semestry :-)

                                          0 0
                                          • JakeF  

                                            Kdybys věděl, tak se neptáš takhle blbě s nulou anebo víš, že akorát hraješ s číslama a odtrháváš to od reality. Což by snad nakonec bylo ještě horší.

                                            Jinak mě zase bavíš, jak ti ty odhady dneska nevychází :D.

                                            0 0
                                • bathed  

                                  … argumentace chabá a jak tak koukám už i chybějící…

                                  0 0
                                • Ralan  

                                  Ty vole, včera si se tu furt oháněl 1 melounem, dneska pro změnu píčou a debilem :D

                                  Co přijde dál? :D

                                  0 0
                                  • Ruprt2  

                                    Prohlásí, že to je teorie a jeho poznatky z praxe, kterou zná nejlíp je někde úplně jinde a právě se nám směje. No a pak si najde jiné vlákno, kde to zopakuje, jenom na jiné téma.

                                    0 0
                                  • JakeF  

                                    Protože 1 mega je v český praxi nereálnej a dodneška mi tu vysvětlujou, jak oni by to tam schovali… Klasická BF teorie :).

                                    0 0
                                    • newbie  

                                      o kousek výš máš příklad, jak reálně v český praxi prošlo 31 mega za rok a půl… posvěceno soudem. nemusíš nic „schovávat“

                                      0 0
                                      • JakeF  

                                        Bill Gates zase dokázal vybudovat Microsoft, neznamená to, že to dokáže každej Pepa teoretik z bike-fóra :). Navíc ty peníze pro něj samotnýho snad nebyly tolik, ne? A zase, začneme odečítat náklady na právníky, kolik by si takhle schopnej člověk byl schopnej vydělat za strávenej čas legálně a pak se dá mluvit o nějaký reálným hodnocení a můžem začít zvažovat, jestli to stojí za riziko.

                                        0 0
                                        • newbie  

                                          Bill Gates je irelevantní

                                          kolik ty prachy byly pro něj, je irelevantní

                                          náklady na právníky jsou irelevantní

                                          riziko je irelevantní

                                          napsal jsi, že 1 mega je v český praxi nereálnej. máš tu důkaz, že 31 mega je v český praxi reálnejch a nepostižitelnejch.

                                          howgh.

                                          0 0
                                          • JakeF  

                                            U profi silničního týmu, kterej bylo sakra drahý vybudovat a provozovat, celou dobu tu píšeme o hobby týmech. Nebo si snad xshreck nejdřív musí vybudovat velkej profi tým a pak v tom ty miliony teprve schová? No to nevím, jestli se mu to vyplatí, vybudovat takovej tým není úplně zadarmo :D.

                                            0 0
                                            • newbie  

                                              taky to u toho profi týmu není 1M, ale 31M… říká ti něco analogie?

                                              0 0
                                              • JakeF  

                                                Taky vidím, že to evidentně bylo moc, když se na to přišlo… A asi měl dost štěstí, že mu nic nedokázali a že si nahrabal tolik, že z toho zaplatil právníky… Když otočíš v malým týmu mega a přijde se na to, tak si na právníka půjdeš půjčit od providentu…

                                                0 0
                        • Ralan  

                          Ale jak vidíš tak někdo to riziko je schopný podstoupit. Podle toho jak to bathed píše takových nebylo málo.

                          Vem si že máš známou třeba na benzínce. Kolik lidí si vezme doklad, desetina? To je další možnost jak doklady získat.

                          Párkrát si vezme doklad z nějaké větší částky a za ten rok z toho něco je.

                          0 0
                          • JakeF  

                            Jasný, doklady seženeš, ale kolik toho můžeš nacpat do účetnictví týmu s běžným rozpočtem v řádu desítek tisíc? No, stovky tisíc to nebudou :). Bathed to popisoval v praxi motoristickejch týmů, kde chápu, že náklady budou třeba desetinásobný a vyšší, tam už se dá mluvit o nějakejch částkách. V realitě českejch týmů se bavíme o tisícikorunách.

                            0 0
                            • bathed  

                              Já ti to klidně zoapkuju znova. Specíálně pro tebe:

                              když tak nad tím přemýšlím…

                              Kolo na sezónu za 120t.

                              startovné, cestovné na sezónu 20t.

                              ubytování na delších štacích dalších 20t.

                              zimní „soustředění“ – 20t.

                              letní soustředění a účast na zahraničním závodu 20t.

                              servisy 20t.

                              lístek do posilky a částky za masáže – 5t

                              hadry a dresy s logem SPONZORA – 5t

                              takže kolik to je?

                              230?…

                              co na tom, že:

                              jedu na loňském kole, ale kámoš, který si to stejně nemá jak odepsat

                              mi pustil fakturu

                              startovné sice pravda platím, ale s tím cestovným – no víte jak to

                              je – svezu se s kámošema a nějak se vždycky poskládáme… Doklady na

                              naftu mi dává taťka – jezdí každý den autem do rachoty a já taky něco

                              s rodinkou pojezdím! :-)

                              ubytování – to je celkem legrajda! – chrápeme v autě a nebo ve

                              spacáku u auta. Ale víte jak to je – rodinný prodloužený víkend na

                              hotelu – ty prachy jsem fakt utratil, ale holt to nebylo na závodech, no…

                              A taky kámoši mi sem tam helfnou. Je sice pak trošku ******* napasovat to

                              nějak na ty závody co jsem odjel, ale tohle nikdo moc nekontroluje…

                              zimní „soustředění“ – jako normální normální lyžovačka

                              v livignu, ale žena by se se mnou rozvedla kdybychom nejeli…

                              letní soustředění – roba pičovala že nikam nejezdíme… normální

                              grilovačka v chorvatsku kvůli ženě a po cestě zpátky nějaký sranda

                              závod v rakousku… :-)

                              servisy – to mi dost pomohlo! – kámoš má cykloshop a i když lidi

                              normálně ty doklady většinou nechtějí, tak vykazovat něco musí! Tak

                              co? – dává ty papírky pak mně… :-)

                              lístek do posilky a částky za masáže – na ty masáže chodí se

                              zádama žena a žádná posilka! – chodí do fitka na pilates, ale já se

                              domluvil aby tam napsali tohle…

                              hadry a dresy s logem SPONZORA – tak nějak si tu dvacku co mi za tohle

                              kápla zasloužit musím, no ne? :-))))

                              Jinak kamarádi – vyšlo nám to super! Na konci sezóny to byla nula k nule, všichni jsme se snažili a ten melounek jsme poskládali! :-))))

                              **Pět lidí se stejným postupem dohromady vypucuje 1.120.000 za jediný rok… Bavili jsme se o milionu… Stačí ti k tomu jediné – zřídit si žinosťák na Profesionální sportovní činnost. Dostaneš ji bez remcání a hned. Stojí to pár šupů… Pak najednou zjistíš, že si do těch nákladů můžeš dávat i hromadu dalších věcí, které nás tu doteď ani nenapadly… **

                              0 0
                              • Ruprt2  

                                Uvědomuješ si, že i kdyby to pochopil, tak teď už to v žádném případě neuzná?

                                0 0
                              • JakeF  

                                Teoretizovat můžeš jak chceš, prakticky tím meziročně nafoukneš rozpočet týmu o nějakých 1000% a to si určitě nikdo nezačne prověřovat :D.

                                A jen tak mimochodem, myslíš, že si v ČR někdo kvůli 10% slevě na kolo (kterou ti dost obchodů dá za úsměv) bude platit kolo, který nebude jeho majetek, ale majetek týmu? To jsi fakt naivní :D. Jakože dám za kolo místo 100 litrů 90 a to kolo bude patřit týmu, takže když se rozhodnu odejít pryč, budu bez kola a bez prachů? :D Fakt nemáš tušení, jak to chodí…

                                0 0
                                • bathed  

                                  :-)))))

                                  Nemám čoveče…

                                  Akorát – i když v terénu a v jedné stopě, tak ne na kole, mám za 30 roků obraženou většinu evropy… Ale Vůbec netuším jak to chodí. Potřeboval jsem potkat dvaadvacetileté ucho, které mi to vysvětlí a konečně budu v obraze. Jsem ti vděčný, že neumřu hloupý…

                                  Dotaz pro okolí: moc sem nechodím… Není to prosím tak, že jsem se chytil na nějaký fejk? Není to nějaká legrace? – tenhle člověk přece nemůže existovat v reálném světě… že vy to tady na mně jenom tak zkoušíte, co? :-)

                                  0 0
                                  • JakeF  

                                    Že to máš objetý nevylučuju… Bohužel evidentně nevíš, jak to chodí v týmech a že 10% slevu ti jsou schopný dát obchody i jako běžnýmu zákazníkovi a nemusíš kvůli tomu šmelit s fakturama a nosit peníze v igelitkách :). Stejně tak nevíš, jak to chodí při přecházení mezi týmama. Zase kvůli 10% slevy riskovat, že kvůli rozhádání s managementem už neuvidíš ani prachy ani kolo? Všichni jezdí na vlastních kolech a kdo jezdí na týmových, tak za ně neplatí, tak to prostě v praxi chodí.

                                    0 0
                                  • Vilém  

                                    Jeho nick je presmycka:)

                                    0 0
                            • Jenda  

                              hele pojedes na zavody nekam 200 km jedna cesta, naklady na palivo cca 3 kc/km, amortizace kolem 5 kc/km, to mas za cestu tam a zpet 3200 kc, z tymu pojedete 4, kazdej ofiko svym autem, a hele v klidu muzes vykazat cestovny pres 12 tis. Co na tom ze v realu jedete jednim a z tymu vam proplatej akorat benzin takze vam daj 1500 na ruku. Vy jste spokojeny protoze amortizaci clovek u vlastniho auta tak nejak neuvazuje a ucetne jses pres 10 litru v plusu. Kolikery mas zavody do roka? Si to spocitej. I kdyz se to bude zdat financaku sebedivnejsi tak je vsechno vlastne city jak cerstvej snih a financak se maximalne muze podivit nad nehospodarnosti ale tim to konci.

                              U vaseho klubu jak jsem pochopil jde cast penez od mesta takze tam tohle nikdo delat nebude – ve chvili kdy by na meste videli ze takhle „plejtvas“ tak te pristi rok poslou do ****** a to se nevyplati. Pokud ale nemas zadny prispevky z verejnejch zdroju tak je kazdymu jedno jak hospodaris pokud jses to schopnej vsechno legalne prouctovat. To ze to smrdi ten urednik samozrejme v nejkriklavejsich pripadech vidi na prvni pohled ale dokazat ti muze neco tezko dokud to nekdo nepraskne a nedoda i potrebny dukazy.

                              Ale celkem obdivuju a vlastne ti i zavidim tvoje presvedceni ze se to co je zde popisovane moc v cechach nedeje. Akorat stret s realitou pak muze byt kruty.

                              0 0
                              • JakeF  

                                Zase, já neříkám, že to udělat nejde a že se to neděje… Ale jak sám píšeš, přišli by o peníze od města a pak se to nevyplatí. Tudíž do toho účetnictví asi fakt nejde reálně schovat tolik, aby to dalo rozumný částky a už vůbec ne statisíce až miliony, jak by zvládli BF teoretici.

                                0 0
                                • Jenda  

                                  vis, mozna je to pro tebe prekvapeni ale neni mnoho teamu ktery maj nejaky dotace ze statnich penez, naopak spousta oddilu za posledni roky nevidela ani od obce ani od dnes jiz byvaleho CSTV ani korunu. Takze ti se na to muzou klidne vy… a snazej se jak muzou.

                                  A jde jen o to do jakyho rizika a za jakou cenu jsou ochotni jit.

                                  0 0
                                  • JakeF  

                                    OK, beru.

                                    A teď teda tvůj názor, kolik myslíš, že je reálný schovat peněz do účetnictví malýho hobby týmu, aby byla ještě rozumná míra rizika? Přepočti to ideálně na jednoho člena.

                                    Já sám fakt nevím, proto mě to zajímá, kolik se tam reálně nechá schovat, když nebudem brát extrémní teorie, že by členové platili kola, který budou v majetku týmu, do čehož by nikdo pro 10% nešel.

                                    0 0
                                    • Jenda  

                                      hele tohle nejde generalizovat – pokud jede o bikovej team kterej je v podstate sdruzeni lidi ktery se az tak moc neznaj tak tam nikdo nepujde do nejakyho velkyho rizika a muzes imho kupcit max s cestakama a uctama za vybaveni ktery si clenove kupujou tak jako tak ze svyho, tim ze ti daj uctenky a ty jim proplatis cestaky a startovny muzou byt obe strany spokojeny, realne rekneme 50–100 tis na hlavy by imho slo prohnat s tim ze realny vyplaceny naklady tem lidem budou kolem tech uvazovanejch 10%. Jinak s tim ze to vybaveni je pak majetkem teamu je sice fakt ale to myslim ze opravdu nikdo neresi, a sleva 10% s kterou tu operujes ze ji dostanes skoro vsude je dodatecna, tedy ano dostanes slevu nekde 10% ale o tuhle tim neprijdes.

                                      Opacnej extrem jsou rodiny teamy treba v motoristickej soutezich, tam je duvera mezi clenama teamu uplne nekde jinde – preci jenom je to rodina, navic do auta jdou fiktivne bez moznosti cokoli dokazat nasypat obrovsky prachy takze tam se tohle da provozovat na uplne jiny urovni.

                                      0 0
                                      • JakeF  

                                        O slevu tím nepřijde, ale zase už pak nemůže bez falšování dát do nákladů plnou cenu. Hlavně ale do toho sotva někdo půjde, že by zaplatil kolo, co nebude jeho. Jinak teda když 10% ze svýho, tak jsme na výdělku týhle praktiky 4,5 – 9 tisíc ročně, co píšeš. Jestli to za to někomu stojí nebo ne, to už je na nich.

                                        Motorismus nijak nevylučuju, to jsem psal, že chápu, že se tam schová víc, ty náklady tam taky budou běžně o dva řády jinde…

                                        0 0
                                        • Jenda  

                                          hele jestli neduverujes teamu v tom ze ti necha kolo ktery sis koupil ale zauctovalo se u teamu tak pak je jasny ze i duvera v tebe nebude nejak velka a pak asi tohle nikdo delat nebude.

                                          Jaka je plna cena kola nikoho nezajima, dulezity je na kolik dostanes doklad.

                                          U tech rodinejch teamu to funguje mimo jine proto ze takhle si zlevnis i nektery ostatni zivotni naklady ktery s tvym sportovanim nemaj nic spolecnyho – co a jak tu mas hojne popsano.

                                          0 0
                      • tom xtr  

                        Jo toto funguje dobře do tý doby, než se kamarád ba tebe třeba nasere a pošle udání. Toto je reálný příklad z praxe (naštěstí ne mojí).

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          no to se stat muze, kamosovi z toho mussi neco pustit aby byl klid…

                          0 0
                          • JakeF  

                            Mimochodem další věc, co píšu od začátku, že když do toho zatáhneš třetí osobu, máš buď riziko nebo náklady navíc, často obojí… A to výhodnost takový praktiky zase moc nezvyšuje.

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Tak to je jasny uz od zacatku…cim vice lidi o tom vi, tim vetsi problem…a opet to byl priklad…stejne tak muzes vykazat fakturu na sto tycek za kolo, ktere si koupil tata/mama/segra/bracha…p­roste jak zvazis rizika a rozhodnes se, tka neses nasledky…neni to o tom co je bezpecne a co neni (bezpecne neni nic), ale o tom, jak to porste jde snadno provest…

                              0 0
    • Jamin  

      tak už jste se dohodli kdo mě bude sponzorovat?

      0 0
    • Thidney  

      tak dneska by měl končit soud s Andrlem a Matoušem kvůli financování PSK Whirpool.

      Pokud se dobře pamatuju tak si Matouš bral provizi 70%, u soudu vzal vše na sebe – Andrle prý nic nevěděl a klub ani jeho managment se necítí býti poškozeni. Tak si to JakeF přeber. Přivedu vám 14× 2 mega z nějaký loterie – ta má tím vyřešený odvod na bohulibou činnost – a 70% mi vrátíte a pak navíc 5 mega za odstoupení od smlouvy. A všichni byli spokojeni, drží omertu a soud je na ně krátkej.

      0 0
      • JakeF  

        Kdosi nahoře psal, že to je úplně jiná praktika, tak nevím… Holt jak jsem to nebyl já, tak si nikdo nedovolil urážet a argumenty taky nikdo neměl…

        0 0
        • newbie  

          jen jsem psal, že to ještě není vypraný (nebo teda přesněji z toho článku se neví, jestli je a jak)

          nejbrutálnější varianta – sponzor pošle jedničku, osponzorovaný si nechá sto, devět set jde zprostředkovateli sponzoringu Kolomanovi a pak v igelitce zpátky sponzorovi… a Koloman dostane třeba dvacku, ať se jede ožrat do Moldavska

          0 0
          • bathed  

            Tak já nevím co je to za člověka, ale jako „zprostředkovatel“ má dozajista takovou činnost, kde se ty peníze topí relativně snadno. Konzultační činnost, marketing, … A vzhledem k tomu, že to je právně nepostižitelné, tak to má i pokryté.

            0 0
            • Thidney  

              „vlivný lobbista“ :-D

              0 0
              • bathed  

                Ano, opřesně tohle je ten typ lidí, co dávají napříč všemi sporty dohromydy všechny pro „džejka“ pitomce: na jedné straně podnikatele s hromadou prachů, co ale neumí spočítat výhody českého daňového systému a srovnat si je s nesmyslným systémem „igelitek“ a na druhé straně sportovce vděčné za každý pětník, co jsou ochotní zabalancovat na žiletce a do toho rizika jít… Napadá mně hned dalších asi pět povedených partiček (sro), které provádějí tuhle nesmyslnou činnost navzdory tomu, že přece každý INTELIGENTNÍ člověk „džejkova“ formátu vidí, že se to vůbec, ale vůbec nikomu ale vůbec nevyplatí!

                0 0
              • bathed  

                Ano, opřesně tohle je ten typ lidí, co dávají napříč všemi sporty dohromydy všechny pro „džejka“ pitomce: na jedné straně podnikatele s hromadou prachů, co ale neumí spočítat výhody českého daňového systému a srovnat si je s nesmyslným systémem „igelitek“ a na druhé straně sportovce vděčné za každý pětník, co jsou ochotní zabalancovat na žiletce a do toho rizika jít… Napadá mně hned dalších asi pět povedených partiček (sro), které provádějí tuhle nesmyslnou činnost navzdory tomu, že přece každý INTELIGENTNÍ člověk „džejkova“ formátu vidí, že se to vůbec, ale vůbec nikomu ale vůbec nevyplatí!

                0 0
                • JakeF  

                  Já neřek, že se to nevyplatí finančně… Chápu, že to realizovat s nějakým ziskem jde, ale vzhledem k riziku mi tam už přijde velká otázka, jestli na tom budeš mít ekonomickej zisk. Pro někoho evidentně jo, z mýho pohledu mi to nepřijdou tak zajímavý peníze, abych kvůli tomu riskoval pobyt za mřížema, když si legální prací nevydělám o tolik míň.

                  0 0
                  • bathed  

                    … ještě včera jsi do krve tvrdil, že se to finančně NEVYPLATÍ! a operovals číslicí 9% jakožto daňovou sazbou…

                    Svatý Bože…

                    0 0
                    • JakeF  

                      :D tak teď jsi to zabil… Operoval jsem s 9% rozdílem (mimochodem plusovým, takže jaký nevyplatí?), ale jak je vidět, chápání složitějších formulací je tvoje slabší stránka.

                      0 0
                      • bathed  

                        Ty magore! :-)))

                        Tvrdil si, že systém 90/10 nemá smysl, když náš Stát přece daní jenom 9%!!! A že teda kde je ta výhoda, dostat v igelitce 90 titrů ze stovky, když ti stát blahosklonně nechá 91litrů na účtu, když to přiznáš! … Obrázek kdo co zabil, nechť si udělá každý sám…

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          tak me napada nejsi nahodou Honza? protoze moc lidi tak trpelivych se tady neobjevuje…

                          0 0
                          • JakeF  

                            Není, Honza byl troll, ale inteligentní…

                            0 0
                          • bathed  

                            Martin…

                            Ale asi budu takový ten DonQuijote… Boj s lidskou blbostí a natvrdlostí je totéž jako boj s větrnými mlýny :-)

                            0 0
                            • JakeF  

                              DonQuijote byl tak trochu retard, hezký přirovnání…

                              0 0
                        • JakeF  

                          Nikde jsem netvrdil, že stát daní 9%, ale že pro podnikatele je v tom principu 9% výnos proti zdanění. Pokud tohle nejsi schopnej pochopit, tak už chápu, proč akorát urážíš…

                          Mimochodem, když už jsme u toho dalšího zdanění 15%, tak to je taky dobrá schizofrenie místních expertů… Na jednu stranu jako argument proti mně se to hodí (a uznávám znovu, že s tím jsem udělal chybu), ale na druhou stranu umí do nákladů nacpat každej nesmysl, tak by se přeci těm 15% uměli v pohodě vyhnout :D.

                          0 0
            • newbie  

              to byl jen příklad… ale je to vlastně jedno, ať to zprostředkovatel topí v čemkoliv, stejně jen posunuje účetní problémek dál… a ve finále ty účetní prachy musí skončit u někoho a) komu jen zmenší ztrátu b) kdo bude následně poslán někam na východ… :-) a druhá varianta je obvykle levnější

              0 0
          • tom xtr  

            Takhle to podle všeho vypadá. Ale tohle už se majiteli příliš nevyplatí (+ náklady sprotředkovatele), může se to vyplatit tak top manažerovi, který to celý rozhodl a podepsal.

            0 0
        • Thidney  

          Tak jde jen o to jak to Matouš protáhnul svým účetnictvím. Každopádně tým dostal ofiko 30% – 5 mega odstupnýho a nikdo se nedivil.

          0 0
          • JakeF  

            Jak tu píšu celou dobu, nakolik to je zajímavý proti legálnímu výdělku? Pokud je schopnej v tom otočit takovejch peněz a nenechat se zavřit, tak to asi bude celkem dobrej manažer a legálně by taky nemakal za minimální mzdu u pásu…

            0 0
            • bathed  

              :-)))) Legálnímu výdělku? – máte bordel a nebo opiové doupě?

              0 0
              • JakeF  

                Za kolik myslíš, že dělaj top manažeři? V Sazce odstupný 70 milionů, v ČD 10. Tyhle lidi v tom umí chodit a maj schopnosti a věřím tomu, že i kdyby dělal někde legálně, tak by si přišel na slušný peníze…

                Navíc ty jeho příjmy taky nemůžeš brát úplně jako plný, bůhví, kolik teď musel zaplatit právníkům a na úplatkách, aby si nešel sednout. Jestli nakonec není rád, že mu zbylo aspoň něco… Ale to už jsou zbytečný spekulace.

                0 0
          • karliner  

            Nikdo se nedivil nejpíš proto, že to byl policejní sportovní klub.

            0 0
      • bathed  

        Zbaven obvinění. Už je to na serverech.

        0 0
        • Thidney  

          tak tam nebylo moc o čem, to by musel někdo z nich promluvit, k čemuž nemaj očividně jedinej důvod

          0 0
    • mikryn  

      Bathed: obdivuji tvoji trpělivost

      JakeF: klepni se kladivem ať se ti rozsvítí

      0 0
      • bathed  

        Končím, jedu do sklípku :-))))

        Je ale fakt, že mně dneska opravdu pobavil. Je pořád takový a nebo jenom někdy? :-)

        0 0
        • JakeF  

          Jenom když se mu nechce učit na zkoušku a bolí ho v krku, takže nemůže na kolo… Jinak ještě zkus odpovědět na tu otázku ohledně podmínek v týmu, to by mě zajímalo, jak to tak ty týmy maj :).

          0 0
        • Ruprt2  

          Zrovna nedávno nás učil řídit a dávat přednost. To byla taky legrace. Líbilo by se ti to.

          0 0
          • JakeF  

            Hehe, to byla ale krásná diskuze, ze který jsi tak pěkně vycouval, když jsem ti to odcitoval ze zákonů :). Divím se, že máš vůbec odvahu to ještě tahat ven…

            0 0
            • Ruprt2  

              Aha, tak toho bylo asi víc. Nic takového jsem nemyslel.

              To bylo jak jsme se bavili o předpisech a právní praxi při nedání přednosti v jízdě. Ty ses s náma jeden den hádal, že to si nemyslíš, a tvé dlouholeté zkušenosti za volantem jsou jiné. A druhý den jsi tvrdil to co my, ale s tím, že jsi to říkal od začátku a my opak.

              0 0
              • JakeF  

                Já tvrdil pořád to samý, jen tobě to došlo až druhej den… Ale to byla typická BF teoretická diskuze, pochybuju, že ty a další skutečně vjíždíte do levýho pruhu do cesty autům, který jedou přes 130km/h, protože by vám to u soudu podle vás prošlo :). Klidně tu diskuzi najdi, znovu vytáhni a ukaž ty příspěvky, kde tvrdím něco jinýho…

                Jinak mě ale teda vůbec zaráží, jak hluboko dokážeš spadnout, že už vytahuješ i takhle starý diskuze :).

                0 0
                • Soreno  

                  :-))))

                  Nechápu že tě tady nazvali píčou, to opravdu nejsi. Ona totiž ****** je užitečná.

                  Ale jinak jsem se zase pobavil.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    tyvole:D

                    0 0
                  • JakeF  

                    Ty teda tu diskuzi zase obohatil věcnými argumenty :). Fakt mě baví internetový anonymové, co si přijdou do diskuze honit ego tím, že si kopnou do strany, o který si myslej, že prohrává…

                    0 0
                  • nizir  

                    jo :)

                    0 0
                    • JakeF  

                      Druhej internetovej anonym, co sem přišel za stejným účelem :). Ale když vám to dělá dobře…

                      0 0
                      • nizir  

                        :) Nepotřebuju si honit ego, už vůbec ne na tobě. Po tom, co jsem přelouskal tohle vlákno, jsi u mě b.b. Poslední slovo je tvé.

                        0 0
    • raceman  

      bezesporu dalsi kandidat na epic vlakno b-f :D

      0 0
      • Frostty  

        +1 tak nějak :D

        0 0
        • karliner  

          A přitom chudák JakeF je v tom naprosto nevinně. Jen se musel bránit nejdříve nepravdám, potom lžím a nakonec i útokům ostatních nechápavců.

          0 0
          • JakeF  

            Hele, já si to teď schválně čet úplně zpátky od začátku a pořád si nemyslím, že bych psal něco špatně… Od začátku píšu, že je problém v účetnictví týmu, kde těch 90% prostě musíš pokrýt falešnýma výdajema, ze začátku ze mě všichni akorát dělali ******, pak se se mnou shodli, že buď ty faktury musíš zfalšovat anebo do toho naleješ peníze ze svýho…

            Pak se to dostalo do tý fáze, že si musíš nabrat, kolik zvládneš a to jsem psal už taky včera na začátku , že se s tím při rozpočtu běžnýho týmu nedaj udělat zajímavý sumy… Dneska se to taky dostalo k číslům, že schováš dejme tomu 30–50% ročního rozpočtu, běžnej hobby tým má roční rozpočet na osobu, když to přeženu, tak 30 tisíc, teda v tom můžeš schovat 50% krát 10% zisk = 1500 na osobu/rok. Jak celou dobu píšu, naprosto nezajímavý částky vzhledem k riziku.

            Uznávám, že jsem udělal chybu v odhadu zdanění, kromě tý 19% je tam fakt dalších 15%, takže je to pro podnikatele výhodnější i u těch 70/30 (byť tam už zanedbatelně).

            Stejně tak jsem díky komentářům pochopil, proč to je výhodný pro podnikatele, mít ty peníze „načerno“ na použití na úplatky a zaměstnávání bez smlouvy…

            A pak tu je poslední skupina, co tu pořád teoretizuje, jak by do rozpočtu běžnýho týmu nacpala náklady za 900 tisíc a zaplatila si kolo, který by bylo ve vlastnictví týmu, u který mě prostě nikdo nepřesvědčí, že nejsou odtržený od reality a to tu klidně můžem teoretizovat ještě zítra a to neberu.

            0 0
    • pablosV  

      Takhle funguje sponzoring

      http://zpravy.idnes.cz/…-/krimi.aspx?…

      0 0
      • JakeF  

        Jestli to vlákno čtou všichni tak pozorně jak ty, tak se nedivím těm zmatkům :).

        0 0
        • pablosV  

          Včera jsem to četl celé, dneska už jsem na to neměl chuť. Ale při přečtení toho článku na idnesu jsem si na tohle vzpomněl.

          0 0
    • xshreck  

      Teď jsem dojel z kola. 144 nových příspěvků a pořád o tom samém. Dík kuci :-D

      0 0
      • Tomahomo  

        Fakt o hovně? :o)))

        Btw. proč jezdíš potmě?

        0 0
        • xshreck  

          Jo, omílají tu furt jendo hovno, ale aspoň maj kuci o čem diskutovat :D

          večer je všude prázdno a klid. Vyjel jsem po šesté :) abych pravdu řekl, po tmě mi přijde že je člověk rychlejší – vnímá jen co je před ním, nevnímá nějak okolí. Si to zkus :) (ale sám jsem nejel, klobáska i pivko byly :D )

          0 0
          • Tomahomo  

            Tak já mám potmě naježděno docela dost, ale většinou za kamarádkama(klidně 50km), běžné vyjížďky dělám ve dne :o)

            0 0
    • Azmir  

      500

      0 0
    • Frostty  

      Tak co kuva, mám si založit ten profi team? Podaří se mi tam proprat nějaky prachy? Jak to je teda :D?.

      0 0
      • pustipav  

        Založ, fiktivně prodáš hadraplán v igelitce, padesát ti zbyde a ještě na tom vyděláš.

        0 0
      • JakeF  

        Běž do toho :). 100 tisíc bez práce, nebudeš muset zakládat o.s., shánět falešný faktury, nebudeš muset najímat účetní a už vůbec to nebude nikomu podezřelý, že sis založil sám pro sebe na hobby ježdění tým s rozpočtem průměrnýho profesionálního týmu :).

        0 0
      • raceman  

        jj zaloz, B-F profi team ;)

        a budes mit faktrur na 2 mil rocne :D

        0 0
        • Jamin  

          Hehe, už úplně vidim B-F profi tým na vyjížďce :-D. Po prvních kilometech hádka jako prase, za chvíli první zranění(pumpičkou přes záda), pak se část osazenstva urazí a pojede jinam, další část odpadne u hospody a do cíle dojedou tak 2, kteří si budou říkat co to zase bylo za nápad.

          0 0
          • JakeF  

            Jak jako pojede jinam? Kola jsou ve vlastnictví týmu, se šéfem se pohádat můžeš, ale jinam půjdeš pěšky. Že sis to kolo zaplatil nikoho nezajímá :).

            0 0
          • Tomahomo  

            Osobně si myslím, že by vůbec nevyjeli, protože hned na začátku by se pohádali jestli mají správná kola, oblečení a brýle, a jestli pojedou tím správným terénem.

            0 0
          • Frostty  

            Lol, kdo říká že by někdo jezdil, trenoval či co. Properem love a srat na kolo :D.

            0 0
    • KubaBajk  

      Až teď jsem to otevřel a hned vidím, že tohle bude kvalitka :)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.