přechod (přejezd) pro cyklisty

35 nepřečtených
  • kurýr na bajku

    Na přechodu (přejezdu) pro cyklisty nemá cyklista (narozdíl od pěšáka na přechodu) přednost. Si dělaj řiť ? Na co pak ty přejezdy ?

    0 0
    • Pebe  

      tak jako doteď, na h…o :-))))

      0 0
      • kolombo  

        V Liberci je to jen na jednom místě a jsou tam semafory na tlačítko a sousedí s přechodem pro chodce. Jinak jsem toho názoru, že je lépe se zachovat jako chodec, tj. sesednout a nechat si dát přednost. Řekl bych, že bez semaforů to nějak nedává smysl :-(

        0 0
        • kurýr na bajku  

          Problém je v tom, že ne všude to sousedí s přechodem pro chodce, o semaforu ani nemluvě.

          0 0
    • jihra  

      Zajímavé ale je, že když chceš přejet přes cestu (křižovatku) a nepoužiješ přechod („přejezd“) pro cyklisty, tak ti policajti napaří pokutu, protože jsi povinen ten přechod pro cyklisty použít. A pokud pak cyklista nemá na přechodu přednost, tak je to bordel. Ale – je to v novém zákoně opravdu takhle?

      0 0
      • kurýr na bajku  

        Ve 2 ráno to řikali v besipu.

        0 0
      • Kubik  

        No na prechodu pro chodce nesmis na kole jet-kdyz ho potlacis (povedes) mas normalne prednost(aspon si to myslim)…

        0 0
        • kurýr na bajku  

          Kubiku, možná v Jindřicháči nemáte přechody pro cyklisty, ale už to normálně existuje i u nás (bez urážky). Někde sou i semafory, kde je panáček a vedle kolečko. Počkáš až se rozžhne zelené kolečko a frčíš. Proto sem předpokládal, že kde semafor není, tam máš přednost.

          0 0
          • Vrci  

            Musíš na něj pomalu, tohle neni totiž ani u nás v Budějcích.

            0 0
            • kurýr na bajku  

              Myslim, první to bylo v Pardubkách, ale jistej si nejsem.

              0 0
              • Vrci  

                a víš co je to flák cesty sem do jižních Čech (i když z Německa co by kamenem dohodil)

                0 0
                • kurýr na bajku  

                  Tak vida ;-)

                  0 0
                  • Vrci  

                    jenže tam nevedou silnice (z Čech vlastně taky ne), tak k nám pokrok nemůže – po železnici už nejezdí (to bylo v 19 století)

                    0 0
    • Smazaný účet  

      Je to tak, bylo to tak i dřív a je to na pikaču. Viz třeba ten mezi albertovem a nuslema. Mně se ale obvykle stane, že mě někdo z řidičů pustí, oni totiž asi nevědí, že maj přednost.

      0 0
    • Běžec  

      Přejezd pro cyklisty? To u nás jako existuje? :-) Kde je nějakej na Brněnsku?

      0 0
      • pepek  

        Já jsem si dosud myslel, že všude a taky podle toho jezdím, Dělám snad něco špatně?:-)

        0 0
        • Běžec  

          :-) Já myslel ten oficiální, kterej má tutok dopravní značku.

          0 0
          • Běžec  

            Tato značka

            0 0
            • pepek  

              Tak to jsem v životě neviděl, možná v Německu, ale tady ?

              0 0
            • Vašur  

              Ta značka je pro cyklisty, kteří mají přejezd použít nebo pro automobilisty, aby věděli, že tam je? :-)

              Ale vážně, důvod, proč cyklisti nemají na přejezdu pro cyklisty přednost je asi to, že kdyby cyklista jel po silnici a viděl tuhle značku a zahnul po přejezdu doleva tak má najednou přednost a to bude o život. Jak se na přejezdu pro cyklisty s předností chovat by pak znamenalo v zákoně dost důkladný popis. Tak se to spláchlo stručně.

              0 0
    • MlokCZ  

      V Plzni jich moc neni a tam kde o přejezdu pro cyklisty vim, tam je i semafor (i ten specialni jen pro cyklisty).

      0 0
    • coolboy  

      tak tam kde je semafor je to snad jasný,ne? a tam kde není – což je u nás v Přerově často, tak tam mají cyklisti smůlu. Je lepší porušit zákon a jet po hlavní po silnici nebo se nechat přejet na přejezdu/přechodu? Každopádně, když jsem byl na biku v Německu a potažmo i ve Švýcarsku, tak tam bylo pro řidiče samozřejmý, že mi dali přednost. Jiný kraj jiný mrav.

      0 0
      • pedrod  

        Tam (v D nebo CH) kdyz mu nahodou kouka kousek cumaku do cyklopruhu, tak je ochoten i zacouvat (stalo se mi nekolikrat).

        0 0
    • goofy  

      Ja bych to videl, ze to je i logicke… Si predstavte nejakeho typka, ktery se na kole pririti z boku a vjede do cesty. Chodec se prece jenom pohybuje pomaleji, a lze tam lip predvidat co udela…

      0 0
    • ivaneck  

      Tak pozor!!! Ptal jsem se dvou lineárně nezávislých dopravních policistů a bylo mi řečeno, že biker na přejezdu je ve stejném vztahu k autu jako chodec na přechodu. A zní to i docela logicky, tak nemystifikujme…

      0 0
    • kankrlicek  

      Cyklista na přejezdu pro cyklisty NEMÁ přednost :(, bohužel. Je pouze povinen ho použít a musí dát přednost všem, tzn. podívat se dopředu, dozadu, vlevo, vpravo, dozadu atd. Prostě štvaná zvěř. Zatím o tom našetěstí moc motoristů neví. Jízda po cyklostezce je výrazně nebezpečnější (hovořím z pozic Pardubáka), než jízda po silnici.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.