• pegas

    Muzete mi prosim pomoc?..sice je to trosku of toppic,ale snad tu bude nekdo kdo poradi…kamarad jede do usa a mam vybrany sluchatka koos a nejakej mp3 prehravac, kteryby me tam koupil=tudiz de o osobni nakup s dovozem zpet(v historii sem nasel pouze internetove nakup a placeni pres kreditku)…vychazi to tam o tretinu respektive polovinu levnejs..jak je to s dovozem zpet?nejaky poplatky,clo.­.nevite jaky je dph v usa?..vyplati se to vubec?..kdyby to vyslo zkusil bych priste nejaky veci na bike nebo bryle (oakley)…

    0 0
    • JMT  

      kdyz to nikomu nereknes, tak zadny clo platit nemusis :-)

      0 0
    • Thidney  

      dá se předpokládat, že takový prkotiny jako mp3 přehrávač se sluchátky nikdo řešit nebude, pokud nebudou zapakovaný v originál krabici s účtem ze dne odletu na vrchu v tašce/kufru .-) Teoreticky by měl dovozce zaplatit clo pokud je na dané zboží uvaleno a dph, ale jak napsal jmt pokud to veze někdo s sebou a bude tvrdit to je jeho a má to dlouho tak nic neplatí. Ale pamatuju kamaráda vezoucího z turecka stroj na přípravu rizze /turecký čaj/ a 10 vodních dýmek. Páč je škrt a majitel čajovny .-) tvrdil, že ty dýmky jsou součástí stroje na přípravu čaje.-)by to nacpal vše do daní. Celník mu jen suše odvětil tak to sestavte a uvařte mi čaj.. čekali jsme na něj asi 8 hodin, ale pustili ho a uznali .-)))

      0 0
      • enjoy  

        tak to byli nejaky cajicci,ty celnici:-)). jinak pegasovi preju hodne stesti.. ja uz na takovyhle pokusy kaslu.

        0 0
        • Thidney  

          no spis ten cajar je fakt neuveritelnej a velmi presvedcivej chlapik .-)) kdysi po me pri uklidu chtel bych vyluxoval i ten okem neviditelnej prach, pac ten dela v cajovne nejvetsi neporadek .-)

          0 0
    • Thidney  

      jo hlavne si kup nejaky nejlevnejsi kossy jinak budes nasranej, ze ty mp3 se nedaj poslouchat .-))

      0 0
      • pegas  

        ted tomu nerozumim jak si to myslel:-))))

        0 0
        • TheIF  

          Pokud nemá sluch jak netopýr a mp3 má v releasech (VBR + 192kbps) tak nic nepozná

          0 0
    • Maara  

      Už se to tu řešilo víckrát. Já jsem si ze Států přivez kolo, notebook, a spoustu dalších nesmyslů, jako foťáky, discmany apod. Clo jsem neplatil. Nevím jak je to teď když dolar je za 22, ale myslim, že elektronika a kola tam vychází furt hodně levně

      0 0
      • pegas  

        koukal sem do historie..bylo tu resene jak nakup pres net,placeni tak i trosku dovoz..ale nic konkretniho..pokud vis o linku,kde se to resi tak mi ho prosim posli..dik..

        0 0
        • kubad  

          Od cca prosince loňského roku po tom dost celníci, nebo co to dnes je,jdou, takže spíš počítej s tím ,že zaplatíš clo a DPH. Ale není to 100% ale vím o dost případech.

          0 0
          • pegas  

            to je prave ten problem..nekdo rika clo + dph..nekdo ze v poho…a pak si vyber..

            0 0
            • kubad  

              Zprávně bys ho měl zaplatit. Tak s tím počítej a pokud to proveze bez bude to jen příjemné překvapení.

              0 0
              • pegas  

                a to clo je kolik nevis?

                0 0
              • Radek Broz  

                IMHO zrovna u playeru se sluchatkama by mi fakt nedokazali, ze jsem to koupil tam.

                0 0
                • enjoy  

                  to byses asi mohl dost divit:-) vzdyt americani jsou nadrazeny a nejuzasnejsi narod na svete!:-)).ps:ty jsou schopny si to i podle vyrobniho cisla zjistit.

                  0 0
          • TheIF  

            A jak prokážou, že jsem to tam koupil ?

            0 0
            • kubad  

              HA HA HA, myslíš že oni u nás něco musí prokazovat. katalogová cena z toho clo a DPH a mazej, pokud se ti to nelíbý tak ještě dostaneš pokutu,žes to neproclil.

              0 0
              • TheIF  

                Jakože budu mít na hlavě brejle v uších kossy a kapse mp3playera a celník na mě vybafne, že musím něco za to zaplatit ??? Blbost, to by platil skoro každej a ani by to nemusel mít z cizny.

                0 0
                • Vrci  

                  původ zboží prokazuje deklarant. Jde totiš o veřejné a ne o soukromé právo.

                  0 0
                  • TheIF  

                    To by mě zajímalo jak. Pokud zahodím doklady o koupí tak na mě nic nemaj

                    0 0
                    • Vrci  

                      Pokud celník vyjádří odůvodněnou doměnku, že si zboží zkoupil v USA, je důkazní břemeno na tobě. Ty musíš nějak dokázat (účet, doklad o dočasném vývozu, svědectví, výpis z platební karty), že si zboží koupil v EU. Jak jsem psal již jednou, nejde o soukromé právo. Státní orgán má silnější postavení.

                      Je to podobné jako u daní. FÚ nedokazuje tvou vinu, ale ty svou nevinu.

                      0 0
                      • pegas  

                        muzete mi nekdo rict kolik je cca clo treba u tohoto mp3 prehravace..?

                        0 0
                      • jakub  

                        v tom případě, nevidím nic jednoduššího než v případě, že bych sijel pro novýho bajka a věděl bych konkrétně jakýho, nechat si u známejch v bike shopu udelat uctenku o koupi bajku v cechach ai s ofoceným záručákem a normálne bych se s tím oháněl… to by snad už mělo projít ně??

                        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.