• Smazaný účet

    vim ze tu par lidi 29" ma. zkouseli jste na ni sehnat nosic? pripadne pokud se povedlo, tak ktery je kompatibilni. me se zatim po tydenim obihani nepostestilo, maximalne na sedlovku – vzdy jsou kratke „nohy“.

    p.s. mam superiora 929, lonsky model

    0 0
    • kurýr na bajku  

      Já mám za to, že se budeš muset spokojit s tim na sedlovku.

      0 0
    • Crempa  

      Mam 839 lonsky model a vyuzil jsem kontstrukce ramu u zadni stavby k pripevneni malejch redukci z duralovy kulatiny ktery maj v sobe diru a muze se k nim tak prisroubovat obycejnej nosic. Mam to hotovy, ale jeste jsem to v praxi nezkousel, takze az to zajedu tak muzu hodit nejaky foto…

      0 0
    • Twister  

      Já myslim, že by na to měl pasovat skoro každej nosič, ne? Vždyť krosový kolo je skoro to samý.? Mám Sport Arsenal a na kros s tlustejma pláštěma v pohodě. Dělaj taky nějaký adaptéry, tak možná tudy cesta povede.

      0 0
      • Smazaný účet  

        teoreticky mozna, praxe je bohuzel jina. obcas se mi to snazili v nejake prodejne tvrdit, tak jsem je prinutil to zkusit a vzdycky sklapli. proste tech par centaku fakt hraje roli. na adaptery sport arsenal jsem se koukal, resi pouze problem zavazeni kotoucovek, nebo kdyz nemas chyty, ale jsou smerovane dozadu, takze v te vysce nepomuzou.

        jedinou nadeji vidim v tom, ze nejaka firma je vyrabi o kus vyssi. kdyz se nic nenajde tak zkusim, za kolik by mi ho vyrobili na miru.

        0 0
    • Smazaný účet  

      takze po dvou mesicich zkusenosti muzu rict toto:

      1. nejjednodussi varianta je koupit plaste „schwalbe black jack“, jezdi imho lip nez nano raptory, jen mene pohlcuji narazy. S black jacky se uz nosic da vrazit do normalnich der.
      2. pokud chcete mermomoci 29'', pak se da nasroubovat dole nosic bud pomoci home-made redukci, nebo u nekterych modelu (muj pripad 929) do prurezu v konci vidlice. odjezdil jsem takhle cca 600km a v pohode

      howgh

      0 0
    • multib  

      Dá se také použít objímky, pak je nepodstatný rozměr kol.
      Také se dělají stavitelné nosiče, třeba i to zkusit. Mám takový, MTB29 ne..

      0 0
    • merlot  

      Taky mám MTB 29 NISHIKI a u nosiče Sport Arsenal mi chybí 3 cm (mám vzadu Motoraptor). U Sport Arsenalu se tvářili, že by byli schopni nosič vyrobit. Jen jsem se ještě nedokopal k tomu, abych jim poslal náčrtek. Jde vlastně jen o prodloužení „nohou“, nejlépe asi i s tou šikmou výztuhou.

      0 0
    • Hnoj  

      Když jsem dělal v bikeshopu, dával jsem nosič od arsenalu na nějakej 29" SUP a šlo to s jistými obtížěmi, ale šlo… Chce to mírně improvizoavt a pude to.

      0 0
      • merlot  

        Já chci nosič používat při cestování na těžko v cizině, tak proto se improvizacím vyhýbám.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.