Hmotnost cyklistky a vliv na vykonnost

149 nepřečtených
  • Miranda

    Ahoj,takovy blby dotaz: zajimalo by me, jaka by mela byt optimalni hmotnost cyklistky na urcitou vysku, nejlepe vyjadreno asi pomoci BMI.

    0 0
    • Marika88  

      Pokud vim, tak pro zeny je optimalni BMI mezi 19 a 25, jak je to ale pro vrcholove sportovkyne nevim, to ti poradi jinsi borci tady ;-)

      0 0
    • Siddha  

      promin mi muj sovinistickej kec ale jde o to k cemu a ke komu optimalni a ze se to musi videt je jasny :) prece zalezi na tisici veci a je nutny to nejak srovnat. jako jinak v zasade kdyz mrkni sem na chlapy www.afpafitness.com/…lication.htm zensky by si „mely nechat“ o dost vic hmotnosti, podkozniho tuku podle me…

      0 0
      • PjSky  

        ale to jsou celkem chcipaci, ne? 183 na 77 je podle mne podvaha jak fix

        0 0
        • enjoy  

          to mas trosku zkresleny… pri tehle vysce a vaze vychazi BMI optimalne.to je cca 22. a k veci,moje pritelkyne(da se rict,vrcholova sportovkyne) ma taky tak cca prumer v tom optimalu. ale to je proste jasny uz od postavy,nemusi se resit nejaky BMI… ps:kolikrat maj holky postavy jako takovy maly vorvanove:-) a presto davaj lip jak vymakly holky.

          0 0
        • Komi  

          183/77 mám já a nemyslím si, že bych byl zrovna vychrtlej …

          0 0
        • Baracuda  

          Jak si na tom ty? Mam pri 186–188 v sezone okolo 77, mimo ni 80…BMI mi vychazi dobre a myslim, ze rozhodne chcipak nejsem – pres zimu okolo 90kg na bench, 140kg mrtvy tah…

          0 0
        • B0B0  

          Takze ked mam 190/78, tak som anorektik? :-)

          0 0
        • Tomcat_1  

          :-))))

          0 0
      • MartinXC  

        To jsou špekouni ;-)

        0 0
    • Baracuda  

      No, nemyslim, ze je zrovna idealni merit to pres BMI. Dobre je nechat si zmerit podkozni tuk apod… Koukam, ze jsi z Brna – nejlepsi mozna bude, kdyz si zajdes na Velodrom k doktorce Blahove na ergometrii, tam se toho o sobe dozvis asi nejvic

      0 0
    • lubos  

      BMI je celkovy tuk, ale podkozni je neco jinyho. BMI zeny muze byt kolem 20%, ale pokud hodne jezdi muze mit podkozni 5%, a vypadat bude jako hezka zenska s vypracovanymi svaly. Ne jako kost a kuze. Taky hodne zalezi na typu postavy. Je vic typu, a podle toho je i vaha. A najlepsi je to moc neresit a jezdit :)

      0 0
      • jobekr  

        Možná jsem trochu natvrdel, ale jak se počítá to BMI?

        a ten jak má 183cm a 77kg to se ti zdá podváha jo? Já mám 180cm a vážím 74kg což je skoro to samí a že bych měl podváhu se mi nezdá:D

        0 0
        • MlokCZ  

          BMI ani nepočítej, to je o ničem, protože nebere v úvahu typ postavy (ektomorf, mezomorf, …). A ta podváha se zdála, ta se nezdála PjSky.

          Je to prostě individuální. Já jsem typický ektomorf a mám na 182cm 70kg a měl bych mít ideálně ještě tak o 2kg méně.

          0 0
          • Marika88  

            Muzes mi pls osvetlit co znamena to ektomorf atd? Nebo napis nejaky odkaz.

            0 0
            • j-c  

              namatkou treba tady:

              www.sport-portal.cz/…sny-typ.html

              0 0
              • B0B0  

                To je nejaky divny test. Mam 190/78 a vyskocilo mi, ze som mezomorf, hoci podla inych tabuliek mam podvahu. Ale ked si zoberiem, ze je to stranka Fitness, tak je vacsia pravdepodobnost, ze to bude vyskakovat viacerym. :-)

                0 0
                • lubos  

                  Nie je zas vela ludi, ktori su presne vyhraneny typ. Vetsinou ide o kombinaciu.

                  0 0
          • PjSky  

            takze v tom tapou vsichni, jak vidim. Ja mam 183/83 a spek byste nenasli. mezomorf / atleticky typ. ale at koukam jak koukam, na cyklistiku to asi nebude :( vsichni vrcholci jsou vazne vyhublici. ektomorfove :p

            Popravde receno, mezomorf muze mit 185/90 a porad bude bez tuku, staci kdyz je velmi aktivni [boxeri, kickbox nejtypictejsi priklad].

            jenze zde mluvime o tele rozvinnutem serii dynamickych cviceni na vsechny partie [a tim nemyslim kulturistiku ale celkou tu skolku pohybovek pro bojovky – nejlepsi jsou stale zabaci :D ]

            0 0
            • pepino  

              Ektomorf může mít taky 185/90 bez tuku, ale hůř se na to dostane.

              0 0
              • Pá-dlista1  

                To budu asi ja. Jeste asi 10cm a porad to nemuzu dotahnout.

                0 0
              • MlokCZ  

                To sice může, taky jsem měl jedno 2-leté období bez kola v posilovně. Dostal jsem se sice jen na 182/80 (ze 182/70), ale při hodně dřiny a dalších pár letech by to šlo ještě o něco výše. Ovšem to pak není na aerobní sporty i když to budou vše nabraný svaly a ne tuky. Už při těch 80 jsem nechápal, jak se zadýchám do blbých schodů. Pak mě to přešlo, vrátil se k aerobním sportům a 10kg za 3–4 měsíce opět fuč.

                0 0
        • rock  

          Hmotnost v kg dělená druhou mocninou výšky v metrech (ve Tvém případe tedy 74/(1.8*1.8). Měl by ses dostat do intervalu 20–25 pro normální postavu. Ale jak už psali ostatní, je to nicneříkající numero.

          0 0
        • Hanato  

          No taky nevim ja mam 192 a 78 kilo a teda jako podvaha to nevychazi ani u toho BMI… Preste jsem hubene, proc se taky tahat s nejakym tukem ze :-D

          0 0
      • Gorgov  

        hehe, zenska, ktera bude mit 5% podkozniho tuku nebude vypadat jeko zenska, to mam ja:)

        0 0
        • SELMIRA  

          nó, asi tomu nerozumim, ale podle mně 5% už je divný i na chlapovi Kulturisti z Dachau. Ble. a ženská s 5% ta snad musí bejt už mrtvá, ne?

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Ze by se nam tu rojily obezity? :-D

            0 0
            • SELMIRA  

              No, jak tomu mám rozumět???

              za mejma 9,8% (anebo letos možná ještě míň míň) si 100% stojim, hehe a na oslavu toho si dnes po o. koupim asi větrník! :o))

              0 0
              • Medunka  

                Ty vychrtlinko ;-) Kup si dva

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Uz jsou tady :)

                  0 0
                • SELMIRA  

                  zas tak zle na tom nejsem ale: „Bříško je sexy. Z mužů dělá buď nemotory, nebo hromotluky. Ale u žen je to velmi sexy.“ :o))

                  P.S.:dala jsem si ořechovou pochoutku a jahůdky

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    jj bříško. Neni nad to si samicku povalit kde se to hodi s jistotou, ze ti neutece, páč nedošahne rukama na zem :)

                    0 0
              • Luka  

                teda, ty chrte! Styd se… ja valcim s 15% … ale vsichni mi rikaj, ze to je normalni.. a ze baba pod 10% uz je bud nemocna, nebo chlap :) Habib ma 6,9%.. takze jako proutek :)

                0 0
                • SELMIRA  

                  nevěřim. Dyk ty seš taky proutek. Sim Tě! A mně by vůbec nevadilo mít sexy postavičku jako některé nejmenované. :o) Ale dyž mam asi tasemnici nebo co. :o)

                  0 0
                  • Luka  

                    tse, zlata tasemnice…

                    ne, fakt, mam 15 a neco.. sak mi to merili.. loni… letos jsem se k tomu jeste nedostala.

                    an, sexy brisko by tu bylo… otazka je, co je sexy. me se to treba nelibi. jenze muj vytahanej zaludek nejak nechce ustoupit tomu memu vysnenemu rovnemu brichu :(

                    0 0
                    • SELMIRA  

                      á! Vypadáš dobře, tak kašli na to. Mně se to taky nelíbí, ale nebudu přece cvičit. :o)

                      0 0
                      • Luka  

                        mno.. to a i cvicim..obcas… jenze hlavne, by to chtelo tolik nezrat… a to proste nedokazu. Vidim stejcicek, peceny bramburky, tak se proste neovladnu… mno

                        0 0
                        • Elwing  

                          vy dva hubeňouři se tady předhánějte kdo víc jí :) to je teda konec

                          0 0
                        • SELMIRA  

                          e! Tak to teda nežrat je blbost. Ale cvičit neni blbost. Ale já to nedokážu. Dyk to bolí! Ble.

                          0 0
                • lubos  

                  15% podle ceho ? Myslis tu vahu co meri tuk ? Tak to ja mam 17%. A taky mam tedy toho tuku na sobe az-az. Asi bych s tim mel neco delat. Ale dle vysetreni v CASRI mam podkozni tuk asi 10%. Takze tak.

                  0 0
                  • Luka  

                    ja podle casri.. klesticky a tak…

                    0 0
                  • MlokCZ  

                    Jasně, že odborně změřeno kaliperem dle tloušťky podkožní řasy na několika místech. Ty elektronický měří naprost přesně s chybou maximálně ±30%.

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      Vzdyt uz lubos pise 70%, tak spis 300% bych veril.

                      0 0
                      • MlokCZ  

                        Teď jsme si nerozuměli. Ty myslíš % z %. Já myslel rozdíl o pevné číslo 30% – tam se musí vejít každý špatný výsledek, když to něměří třeba 15%, tak určitě realita bude v rozmezí –15% a6 45%. Takže těmi ±30% jsem myslel ještě větší nepřesnost než ty.

                        0 0
          • JIRA  

            Kolik může být nejmíň? :)

            0 0
        • Duty  

          Znala jsem jednu vyskarku s 2 % tuku a nepřipadala mi nijak divna. Já osobně při 165/48 jsem se nikdy nedostala pod 11 % i při vrcholovem sportu.

          0 0
          • MlokCZ  

            Stačí se kouknout na vrcholové kulturistky, který maj taky kolem těch 5%. A vždycky marně mezi nimi hledám aspoň jednu, co nevypadá jako ošklivej chlap. 2% tuku a normální vzhled, tak to už musela být super vyjímka.

            Podle mě je u ženských ideální tak kolem těch 15% (ale zase jako většina věcí je to hodně individuální).

            0 0
            • Duty  

              No, vidíš a mě trenér řekl při těch 11 %, že jsem špekoun.

              0 0
              • MlokCZ  

                No jasně, já to ale psal pro běžnou hoby sportovní postavu. Při vrcholovém sportu ti v některých sportech bude tréner řikat, že jsi špekoun i když budeš mít třeba 7%. Jenže už to nebude ani hezký ani zdravý, ale zase ti to třeba pomůže k vítězství.

                0 0
                • Duty  

                  Víš, já po mé vrcholové sportovní aktivitě razím heslo: „Sportem k trvalé invaliditě“. Samozřejmě tím nemyslím hoby sport.

                  0 0
                  • MlokCZ  

                    To je jasný, to heslo platí v téměř všech vrcholových sportech (snad kromě šachů, ale tam se zas někdo bude dohodavat jestli to je sport nebo ne).

                    0 0
                    • Duty  

                      :-)))

                      0 0
                    • vili  

                      neni, stejne jako auta, motorky, bodybuilding atd

                      0 0
                      • MlokCZ  

                        Tím jako myslíš, že bodybuilding na vrcholový úrovni nepatří do hesla „sportem k trvalé invaliditě“. Já si naopak myslim, že tam to platí obzvlášť (jeden ze sportů nejvíc prolezlých už dost nebezpečným dopingem, nejsem naivní, dopuje se téměř všude, ale v kulturistice mě překvapilo až na jak nízké soutěžní úrovni může dopovat tak velké % soutěžících).

                        0 0
                        • vili  

                          ne, pouze osobne nepovazuju kulturistiku za sport narozdil treba od silovyho trojboje. Jinak to, ze tam je vsude doping je snad jasny kazdymu :-)

                          0 0
                          • MlokCZ  

                            OK, to pak jo. Nebylo jasný, jak jsi to myslel.

                            0 0
                          • Komi  

                            Já myslím, že to sport je .. ona kulturistika není jen o předvádění se na „molu“ .. mají hodně tvrdý tréninky …

                            0 0
                        • Luka  

                          mnojo, tam plati heslo „kdo nezobe, zobe proti nam“… jojo… si pamatuju bejvalyho :) zobal jak o zivot…a lezlo mu to dost na mozek

                          0 0
          • JancA  

            tak to je dost zajímavý. Při vrcholovym sportu je 11% nemožných…Já mám 8,9%, žeru proti všem pravidlům zdravý výživy a hlavně si rozhodně nepřipadám jako hubeňour (špek tam prostě je:))). Mám najeto kolem 6tis.,ale.

            0 0
            • Duty  

              Dělala jsem závodně atletiku, dlouhé tratě a i s těmi 11% jsem měla docela slušnou výkonnost, oproti mým míň špekatým vrstevnicím z tréninkové skupiny. Myslím, že BMI je zavádějící, nezohledňuje ,jak je napsáno výše, typ postavy.

              0 0
              • JancA  

                jako jasný, BMI je kravina, to mě fascinuje v lékárnách nebo v jedný bance:), jaký tam na to maj přístroje:). Ale já nemluvim o BMI, ale o měření tuku pomocí kalipery, to jsou takový ty kleštičky a vychází se z měření myslim 12 bodů na těle… a pak Ti to program vypočítá, resp. zrpůměruje. To už je celkem validní.

                0 0
    • filipes  

      Nekde jsem cet ze armstrong je vyrazne nad udajnou optimalni vahou. Myslim ze u hobiku je to sumafuk, kdyz budes hodne jezdit a rozumne bastit, tak se telo samo nastavi na optimum.

      0 0
    • Jane  

      Podle mě BMI je dost nicneříkající údaj… Jsem asi typickej endomorf nebo co – od malička problémy s nadváhou – prostě blbý. Měřím asi 162 cm, v současné době vážím tak 71 kg, ale vypadám na 65 kilo. Takže nějaký BMI je mi vyloženě fuk, spíš by mě zajímalo procento tuku a tak. Hm, bylo by fajn mít něco, co by mi furt!!! měřilo příjem a výdej kalorií, aby člověk viděl, jak je na tom. Hm na kole je to taky o ničem, předjíždí mě jak moc hubení, tak i „tlustí“, navíc ke všemu na obyč. kolech a v bavlně. Takže asi dělám něco dost špatně a pomalu začínám uvažovat o jízdě na pulsmetr… Myslím, že pod 60 kilo se stěží kdy dostanu. Můj cíl je do září shodit na 65 kg a pak uvidím…

      0 0
      • Lance  

        Ja mam cil dostat se pod 80, ale nevim jak.:( – snad jen nezrat

        0 0
        • Stará Blažková  

          Ja mam uz leta cil dostat se pri svych 186cm vysky aspon na 65kg, a porad ne a ne ty 2kg pribrat.

          0 0
          • Lance  

            A co vitr?

            0 0
          • sis  

            co s tebou dela odpor vetru ve vetsi rychlosti?:-D

            0 0
          • blue.sun  

            Mno tak na 65 se snažím dostat při svých 174 cm už čtyři roky, ale pořád mi k tomu ty tři kilečka chybí. :((

            0 0
    • Miranda  

      Diky všem za reakce. Jde mi o to, že trenerka tvrdi, že nějake 2–3 kg dolu by mi prospela. Vazim 52 na 167. Tak nevim…

      0 0
      • enjoy  

        mas podvahu:-).18,6 vychazi to nestastny BMI. trener ti tohle rekne asi vzdycky:-)

        0 0
      • Marika88  

        To je nejake divne, asi bude pani trenerka trochu zakomplexovana.

        0 0
      • dav33  

        JJ prospělo , budeš tahat o dvě tři kila míň :-) . blbé je , že to trenérka říká ze "zvyku " všem , co ji příjdou pod ruku :-( .

        0 0
      • Daf  

        Neni vzdycky lepsi mit co nejnizsi vahu. Hubnuti pomoci nejakych diet je nebezpecne, protoze muze clovek ztratit silu. Kdyz se to ale povede budes mit slusnej vykon W/kg ale pokud bude slabej absolutni vykon, tak te stejne budou casto porazet lidi s nizsim pomerem W/kg ale tezsi s vyssim absolutnim vykonem. Je to znat hlavne na rovinkach a pri jizde proti vetru :( Pokud bych mohl pribrat a nabrat na sile snazil bych se o to, ale ted mam treba 5.1% podkozniho tuku, 64kg a to jde tezko…

        0 0
      • martt  

        Dolezitejsia je skola ako trening. Aj tak skoro nik z vas nebude profesionalny sportovec a nakoniec sa bude zivit niecim inym (normalnym). Moja dcera je presne v Tvojom veku a tiez dost sportuje. Je sice pekne, ze sa nominovala na majstrovstva sveta, ktore ma mimochodom stoja celkom dost penez, ale ak by si opravila trojky na vysvedceni, bolo by to lepsie.

        Takze to neries, ak mas pocit, ze mas moc tuku, schudni, ak si spokojna, nechaj to tak. A nezabudaj na rizika sportu. Moja manzelka na gymnaziu tiez tvrdo sportovala a uz pred maturitou si tak poskodila kolena, ze je vlastne z tych par rokov intenzivneho sportovania dozivotne postihnuta (na biku jazdit smie ale lyzovat uz nie).

        Dobre sa to kaze cudziemu dietatu, ked na vlastne to nefunguje, ze?

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Mi pripomnelo to „Nedvěde, Nedvěde. Matiku se uč. To čutání tě neuživí.“ :-D

          Ja si zase myslim, ze je dulezitejsi delat co koho bavi. (Snad i kdyby to mel bejt fotbal.)

          0 0
        • Gorgov  

          Taky si myslim, ze je urcite lepsi sportovat, nez sprtat a opravovat trojky. trojka je spatna?

          0 0
          • MlokCZ  

            Ne, trojka je dobře, takže dobrá.

            0 0
          • martt  

            trojka je dost spatna

            Sport nevylucuje dobre vysledky v skole. Moje tri deti sportuju vsetky denne. Jedno ma same jednotky, druhe jednotky aj dvojky, tretie aj trojky. Tie trojky by mohli kludne zmiznut, imho. Len by to chcelo sa obcas aj ucit.

            0 0
            • Gorgov  

              kdyz myslis… Nemuze mit treba jedno dikte vetsi nadani na sport a druhy na skolu? Ja sem ted dodelal stredni, jdu na vejsku, ucil sem se dohromady 5 hodin pred maturitou, trojky tam byly, A CO? vubec mi tam nevadej, kdybych byl mival jednicky, sem na tom ted stejne, vlastne hur, musel bych skole obetovat vic casu. Tak asi tak

              0 0
            • filipes  

              skolu je treba optimalizovat. Nadrtit se a pak se frejerit jednickama umi (skoro) kazdej, spravny pristup je naucit se presna tak aby to dalo „za lidovku“ ;-) Stejne znalosti a schopnost myslet se znamkami ve skole skoro vubec nekoreluji…

              0 0
      • yoggi  

        ja si myslim ze je ta vaha uplne v pohode a uz by nebolo dobre ist dole. na to aby clovek podal vykon tak potrebuje aj nejake to svalstvo a nie len kosti a kozu :)))

        0 0
      • Elwing  

        to snad není možný, já od včera přemýšlím jak zhubnout a ty sem dáš thread o optimální hmotnosti. mě teď vidět trenérka tak mi dá pěkně do těla. v atletice to bylo vždycky čím hubenější tím líp se běhalo…

        0 0
        • filipes  

          to je kravina, maximalne na dlouhy trate. Cim kratsi trat, tim je potreba vic svalu nehlede na spotrebu.

          0 0
          • Elwing  

            Nojo brala sem v potaz věk slečny. Jasně že vrcholové sportovkyně pak vypadají úplně jinak než když se víc závodně věnuješ sportu do těch dvaceti let. Já běhala sprinty a holky co mi natrhly dycky prdel na stovce (třeba Jana Polívková) byly dvakrát tak hubenější než já.

            0 0
            • Baracuda  

              Byvala pritelkyne taky beha 100/200 a porad nadava na to jak je tlusta, ze potrebuje zhubnout, ze ma optimani vahu 49kg… Byvala fakt dobra – mozna ji znas – Zuzka Kosova

              0 0
            • filipes  

              jasny, je treba rozlisit svaly a tuk. Moc tuku je proste zbytecna zatez, moc svalu je neunosna zatez pro vytrvalost ale potreba pro kratke. Nekdy od 17 jsem proste silnejsim klukum prestaval na kratkych stihat a musel se presunout na vytrvalejsi…

              0 0
              • Biker jak Pes  

                No tak já teda nevím kam se mám zařadit. Postavou jsem spíš samý sval a šlacha, na 177 cm mám 65 kg. Ve škole utíkám všem jak krátkých, tak na dlouhých tratích, ale na kole je to horší. Tam mi všichni ujíždí na krátkých tratích a ve spurtech, takže na kritériích nemám šanci, zato na dlouhých tratích, zase boduju já, hlavně v dloooouhých kopcích, ty se mi líbí… :)) Jinak jsem ještě dělal atletiku – sprinty…

                0 0
      • hadí oči  

        Jen pro zajímavost: Týka se to sice trochu jiné aktivity,ale na tomto linku, je přepočet dosažených času při běhu podle hmotnosti: www.runningforfitness.org/…hteffect.php

        0 0
    • luke777  

      tak sem koukal na ten clanek tak asi ektomorf:)) 178cm 65kg konecne sem pres zimu nabral 4kg a zatim se me to drzi.podle bmi sem na dolni hranici mam hodnotu 20,5:))) kdyz sem mel 61 kg tak me hazelo ze mam podvahu:)

      0 0
      • dydy  

        Tak to jsme na tom úplně stejně, jenže já měl v 17ti 173cm a 45–50 kg (takže Dachau), běhal jsem do vrchu a od tý doby jsem se na dlouhých tratích výkonostně posunul minimálně. Ale na stovce si mě dávaly i holky a třeba v cílovy rovince jsem nebyl schopny finišovat. Takže teďka si připadám jako rambo a na kole se mi to taky líp táhne, i když na rovinatý časovky bych bral ještě 5 kilo svalů navíc, ale nejde to. Jo a taky tak často nebliju z vyčerpání:-)

        0 0
    • McBlacky  

      vliv to má, ale záleží taky jakou výkonnost myslíš. Protože maximální výkon a dlouhodobý výkon v nižší a vyšší záteži jsou něco úplně jinýho. Třeba Bajkr mi nařeže na max jak na rovince tak do kopce a je o 20kilo těžší než já. Zase co se týče dlouhodobého závodního výkonu jsem na tom líp já, ale pokud by se jelo na vzdálennost systémem kdo dřív chcípne při menší záteži tak by si mě taky vychutnal

      0 0
      • lubos  

        15.7 :o))

        0 0
        • McBlacky  

          to o BMI nebude to fakt ne. to bude spíš o psychické odolnosti. v souvislosti s tím se mi líbi jeden citát: „Sportovec musí umět nenávidět sebe víc než své soupeře.“

          0 0
          • lubos  

            Ja vim :o) Cele druhe kolo si budes muset opakovat. Kopce .. to je jenom otazka psychiky :o)) Jinak to fakt funguje.

            0 0
          • Luka  

            s tim souhlasim. i lemra jako ja, kdyz se nekdy postavi na hlavu a just neco udela sobe na vztek, tak se nestacim sama divit. Na druhou stranu, moc jsem si zvykla vzdavat a nebojovat… a ted me to stoji moc sil se prekousnout a vydrzet :)

            0 0
            • lubos  

              pozor na prokousnuti jazyka :)

              0 0
            • SELMIRA  

              vy nejste asi normální!!! nenávidim násilí hlavně na sobě na tom kole přeci jezdim pro radost a proto mě na biku NIKDY nesmí nic bolet!

              0 0
              • Luka  

                to bych nevyjela z baraku :)

                0 0
                • SELMIRA  

                  tak to bych raději nevyjela :o) ale jestli trochu nekecáš, ty kecko už víme, že maraton přežiješ, takže už seš naše závodnice

                  0 0
              • Manas  

                sci-fi :-) Me boli vzdycky neco a kdyz neboli tak si neco vetsinou udelam :-)

                0 0
                • SELMIRA  

                  jo, tak to já jezdim tak, aby mě ani nemohlo začít něco bolet Ale taky si občas něco udělám. No a to pak nemam radost. Ale už to nejde vrátit. A příště jedu zas. :o))

                  0 0
                  • Manas  

                    Hm, nevim kam zaradit moji jizdu. Proste nejak sebou vzdy seknes :-) Nejlepsi je sebou seknout a pak pul sezony sekat dobrotu. Protoze nemuzes nic delat :-)

                    0 0
                    • SELMIRA  

                      já sebou nesekám, ono to se mnou dycky sekne ale už dlooouho ne (Zbraslavská osma, to už je dávno, ne? :o) už mam myslim z předchozích let vybráno tož snad to tak půjde dál

                      0 0
                    • Johy  

                      A že si sebou tenkrát seknul pěkně, ještě že sem to neviděla (ta fotka stačila)…páč mi jen stačilo, jak si dojel do cíle rozklepanej jak ratlík a nechtěl k dotooorovi:)

                      0 0
                      • Manas  

                        Ja sem se ho bal, vypadal jako veterinar. Ale to ze sem nemoh ani zvednout ruku mi trochu vadilo :-)

                        0 0
                        • Johy  

                          Ja vím taky sem se o tebe tehdy moc bala, ale pití na hulváta tě celkem zpravilo…i když byl si k pousmání když jsem tě musela držet za poutko u kalhot když ses snažil dělat koláčky pod autem:))))

                          0 0
      • luke777  

        jojo to me pripomina meho tatku, rika ja se svoji vahou muzu jet na mesic a zpet bez jidla:)) no kdyz si nadopuju jednoduchyma cukrama:)) a v kopci pojedu jak o dusi myslim ze ti ujedu ale na rovince a ve sjezdu je to jasny, vetsi vaha velkej sklo se rovna velka pri tazlivost.:)) po rovine zase muzu vyprasovat rychleji ale ne dlouho to je fakt:) proto trenuju kopce kopce:)

        0 0
    • black.horse  

      ser na BMI… podle tabulek budu mít BMI určitě 156 a nebo víc a na kole jezdím protože mě to baví:-)

      0 0
    • Venda  

      Mám 175 cm a v sezoně 66 kg a je tak akorát. Níž bych se i dostal, ale jestli ti už není zbytečný a spíš kontraproduktivní.

      0 0
      • Gorgov  

        neni, jdi tak na 60–62:)

        0 0
        • Beeda  

          delat v tomto pripade 176/66 experimenty s vahou behem zavodni sezony je blbost.. a risct „sofistikovane“ jdi na xx taky… B.

          0 0
          • sadre  

            Ja mam 194 a vazim 75.Naprosto mi to vyhovuje.Podkozni tuk mam cca 6,8% a myslim si,ze hubeny nejsem:)

            0 0
            • Smepet  

              No to nevim, ja mam 186,5 cm, 74 kg a 6% tuku. Vsichni mi rikaji ze vypadam jak z koncetraku. Kvuli kolu nejsem schopen pribrat.

              0 0
          • Gorgov  

            Ale kdyz je takhle tlustej, mel by s tim co nejrychleji neco delat:)

            0 0
    • orca  

      Zkus si udělat statistiku mezi profi jezdi a hned uvidíš jak by asi měl bejt poměr výšky a váhy . A přesto jsou mezi nima vyjímky . takže nic není absolutní . A jinak dle mého je rozumnější schodit jedno kilo vlastní váhy než jedno kilo na biku :-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.