• bikaf

    Jak při kupu kola vyloučit, že se jedná o čorku? Zvlášť u novýho, nebo téměř novýho kola nabízenýho za dobrý peníze s dodatkem např. nevhodný dárek, výhra v tombole atd… Nedávají v obchodech třeba čipy od krimistopu na dražší kola, nebo nějaká databáze výrobních čísel???

    díky

    0 0
    • Vrci  

      chtít originál doklady o koupi a ty ověřit u prodejce zda jsou pravé

      u skládaných kol aspoň k rámu vidli a zapleteným kolům (jediné díly, které někdy mají výrobní číslo)

      0 0
    • Tomcat  
      • doklady o koupi to má ikdyby to vyhrál v tombole
      • datábáze jsou i policejní (chybý centrální správa)
      • databáze jsou prodejců a výrobců

      Celkově chybí spolupráce mezi jednotlivejma subjektama. Takže samotná evidence v nějaké databázi nic neřeší.

      Čipy a samolepky a jiné identifikátory bych vynechal, protože ty mají velice omezenou použitelnost nebo trvalost.

      Takže celkově bez námahy a hledání člověk to množství moc neomezí a i tak to není na 100%

      U obyčejných značek Author, Merida atd… je to větší problém. U malosériovek je to lepší zvláš, pokud je na světě jen pár kusů.

      0 0
    • bikaf  

      a kde najdu výrobní čísla?

      0 0
    • bikaf  

      klidně obojí :o)

      0 0
    • jakub  

      me poznatky o možnosti jak vyloučit kradená kola.. jedná se pouze o to co jsem vypozoroval na netu neříkám, že je to návod:

      1. komponenty jsou bez dokladů a extrémně levné
      2. majitel je ochoten i přez to, že jsou nabízené komponenty levné dále smlouvat o ceně a jít dolů.
      3. majitel o komponentech moc neví, nerozumí tomu co nabízí, komponentů má většinou po bazarech spoustu až se zdá, že by musel mít bajkshop.
      4. udává nic neříkající e-mailové adresy (není podmínkou) ale většínou nejde do osobního prodeje, komponenty zasílá…

      právě mě nenapadá co bych dodal víc.. určitě příjdete na další věci..

      0 0
      • Radek Broz  

        AD 3: Tink!;-)

        0 0
      • jakub  

        jinak ještě doplním, já tedy komponenty přez bazar měním dost často, ale zásadně je kupuju od lidí, které znám z tohoto fora a většinou jsem s ními již nějaký obchod udělal. Dále nekupuju nic, o čem bych nevěděl resp. mne majitel nepřesvědčil, že nepochází ze spolehlivého zdroje…

        0 0
        • bikaf  

          Když to tak čtu, tak se na to asi vyseru… Prostě se to zjistit nedá a když chci mít čistý svědomí nemůžu mít co chci… KUA!!! ;o)

          0 0
          • Veeteck  

            Proc bys nemoh? At ti napise cislo ramu, kontaktuj vyrobce/dovozce, urcite ti poradi. Kdyz k tomu budes mit i doklady, no problem.

            0 0
    •  

      Ječňák je borec!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.