• Slunicko.Haky

    Ahoj Lidicky. Sem Hanka a pred chvilkou sem se tu zaregistrovala. Planuji si koupit sve prvni kolo a kamarad mi poradil, abych se podivala sem a procetla si tady diskuze, nez se na neco budu ptat. Uz sem tak ucinila a ted Vas poprosim o nejaky rady. Mam nasetreno 7 tis. Chtela bych se vejit maximalne do desitky. Budu jezdit jen rekreacne, vetsinou po vesnich, polnich silnicich a turistickych stezkach. Ale libi se mi kolo spise horske nez trekingove. Jeste dodam, ze merim 170 cm a vazim 63 kg. Kamarad mi rikal, ze jemu se libi kola spyder, ktere se nechaji i za podobnou cenu sestavit. Jo a taky sem pochopila, ze bych si ho mela nekde vyzkouset. Aby mi padla velikost. Poradte mi nekdo prosim na co si dat pozor pri vyberu meho prvniho kola. Abych neslapla hned napoprve vedle. Koukala sem, ze o tak „levnych“ kolech tu toho moc napsano neni. Diky za kazdou radu. Hanka

    0 0
    • Duby  

      Kazdopadne si ho nech sestavit!!!

      0 0
    • wroum  

      bohuzel ani u Spydera a ani kdekoliv jinde nema cenu stavet kolo za 10 tisic, protoze kolo za 10 bude vzdy lip osazeny kdyz ho koupis hotove. stavet si kolo ma cenu az tak od 25 tisic vys. takze bych vybiral z hotovych modelu a jeste lepe nejaky lonsky ci predlonsky model, kde bude za tyhle penize diky sleve vic muziky.

      0 0
      • Slunicko.Haky  

        Koukala sem na jejich stranky a nabyla dojmu, ze si vyberu ram a jednu z variant osazeni podle toho kolik mam penez a pak k tomu dokoupim pripadne odpruzenou vidlici. Takze to jakoby uplne postaveni neni.

        0 0
      • martt  

        S tymto sa da len suhlasit. Za 10 kupis bike co stal povodne 15, doporucenu cenu mal este o kusok vyssie. Neviem nakolko funkcne su tie lacne vidle (RST, Suntour, Zoom), pri Tvojej malej vahe by ako vidla mohol dobre fungovat Axel za maly priplatok.

        Napr toto by mohlo byt celkom funkcne www.quickshop.cz/…viewitem.php?…

        0 0
    • Honza z H  

      Taky záleží hodně, kolik km ročně najezdíš a v jakých podmínkách. Levnější komponenty nebývají tak dobře utěsněné a prach a bláto je rychle odrovnají. Jinak v té Tvé ceně se podívej na výprodeje (nejlépe v zimě). Koupíš o 2 litry levněji a můžeš si za ně koupit boty a nášlapy. Jestli nejsi leštič a údržbář, doporučuji vidlici pružinovou, nejlépe s manžetama na kluzácích. Velikost rámu asi M. Ráfky, pedály, kazetu a řetěz neřeš, ty stejně měníš. To ostatní se ti musí líbit. Nejdůležitější je to sladit barevně, pak se budeš na kolo těšit víc. Věř mi, že sebedokonalejší kolo Ti nenahradí chuť a čas a ty si musíš udělat sama.

      0 0
      • Slunicko.Haky  

        Vyprodeje sem uz asi prosvihla:-( Nevim kolik toho najezdim. Ja svoje kolo zatim nemam. Mam baracek v Jiznich cechach, takze budu jezit prevazne tam.

        0 0
    • Daf  

      Do desitky se tezko sezene kolo s opravdu uspokojivou funkcni vidlici a jeste navic pekne. Ale narazil jsem na tohle www.superior.cz/…an/bike.html?… vypada aspon pekne a melo by mit i damskou geometrii. Dej si poroz hlavne na spravnou velikost ramu. Vse ostatni se da lehce vymenit az prijdes na to co ti vyhovuje (predsatvec, riditka, sedatko atd.)

      0 0
      • Slunicko.Haky  

        Diky za tip. To vypada hezky. Co sem se tady docetla, tak bych mela mit predevsim vuli, kdyz se obkrocmo postavim na ram. Ostatni se da prej doladit jak pises.

        0 0
        • Daf  

          Je to tak jak pises. Par centimetru rezervu to chce. Chce to ale vyzkouset Moc mrnavej ram naky neni to prave. Pokud mas dost dlouhy nohy myslim ze bys mohla mit ram 16"-17" Jinak bych byt tebou uprednostnoval damske provedemi tech kol. Ty mivaji sirsi damska sedla a take mekci pruziny ve vidlici a dokonce i upravenou geometrii ramu. U panskeho kola bys to pravdepodobne musela hned po koupi vymenit.

          0 0
          • Slunicko.Haky  

            Vzdycky sem si myslela, ze damske kolo = jen takova ta silenost, aby pres to prehodily nohu holky v sukni:-) A ono uz asi ne…

            0 0
            • wroum  

              damske kolo neni totez co damska geometrie :-) na prvni pohled to vypada stejne, ale lisi se drobnymi rozdily

              0 0
              • Slunicko.Haky  

                A vis jakejma? Nekdy mivame delsi nohy:-) To je jediny co me napada proc by se to melo lisit.

                0 0
                • wroum  

                  MTB Author Sport Lady – dámská sportovní horská kola

                  Společnými a určujícími rysy ASL konceptu v oblasti konstrukce horských kol jsou:

                  • geometrie rámu
                  • zkrácená stavba rámu,
                  • snížené uložení středového složení,
                  • specifické úhly rámových trubek, umožňující agresivní sportovní jízdu, při zvýšení ovladatelnosti celého kola
                  • odpružená vidlice – vybavená měkčími eleastomery a pružinami,

                    respektující nižší hmotnosti cyklistek

                  • sedlo – sportovní, s gelovou vystýlkou
                  • představec – kratší, s vyšším úhlem stoupání
                  • držátka –z tvrzené pěny, pro komfortnější úchop
                  • řídítka – kratší, pro užší ženská ramena

                  BASIC ASL, KINETIC ASL, TRACTION ASL a MODUS ASL představují širokou platformu dámských sportovních horských kol, která by měla uspokojit co nejširší spektrum cyklistek.

                  tak napriklad tohle tvrdi author.

                  0 0
                  • Jane  

                    No já nevím, u mě by asi dámská geometrie moc nepochodila. Na svoje kolo zalehnu a zkrátka jedu…:-)

                    0 0
                    • wroum  

                      myslim ze nejvetsi prinos bude mekka vidle, to ostatni nedokazu posoudit, nejsem zenska :-P

                      0 0
                      • martt  

                        zato ja viem posudit otazky typu „Urcite tam mam 15 atmosfer? Nejak moc to pruzi…“ od asi 50 kilovej dcery.

                        0 0
                      • Slunicko.Haky  

                        Co tak koukam po internetu, tak mam na kolo asi tolik penez, za co by si jina koupila jen vidlici:-(

                        0 0
                        • JJ  

                          A pocitas s tim, ze musis mit jeste prilbu, obleceni a podobny veci?

                          0 0
                  • Slunicko.Haky  

                    To zni hezky. Takovych veci sem necekala:-)

                    0 0
    • Páník  

      Jelikoz v tehle cenove kategorii neni kola s dobrou vidlici,zameril bych se asi na nejake lepsi osazeni (Acera,Alivio) a casem nasetril na nejakou lepsejsi vidli (treba eshop.bikezone­.cz/index.php?swit­ch=detail&id=3801&k­at=344&trideni=ID_KAT&po­chet=10 nebo www.koloshop.cz/index.php?…) a koupit lonsky model kola. nejaky prehled je tady: www.mtbs.cz/…_hledej.html?…

      0 0
      • Slunicko.Haky  

        Jojo, procitam ruzny prispevky. A dozvedela sem se, ze ram a vidlice je zaklad. Ze ostatni se da pak treba vymenit, kdyz to casem odejde.

        0 0
        • Woody  

          Ahoj HAKY. Mrkni se na tohle www.bradsky.cz/index.php?… za ty prachy je to velice slusne osazeny.

          0 0
          • náčelník  

            Velikost 18,5" – to jí bude velký.

            0 0
            • Woody  

              Mno moje zena jezdi na 18,5ce a meri 172 cm. Myslim ze by to bylo ok.To osazeni a cena je jednoznacne nejlepsi co jsem obevil.

              0 0
              • náčelník  

                18,5" bych viděl tak na 180cm. Ale já preferuji nižší rámy :)

                0 0
                • Slunicko.Haky  

                  Asi bych mela obehnout par kramu, abych dostala predstavu jakou velikost priblizne potrebuji…

                  0 0
              • martt  

                toto je fotka mojej dcery z pred troch rokov, vtedy merala snad 160 cm a ten bike bol 19 palcovy. Tvrdila, ze sa jej na nom jazdi dobre. Dnes ma bike o nieco lahsi a zase je 19 palcovy. Sedemnastka sa jej zdala mala. Jazdila na oboch. Meria menej ako 170 cm. Zda sa vam, ze by mala mat mensi?

                0 0
                • wroum  

                  to je divny. neprijde mi to opticky jako 19, spis ta 17…

                  ja mam 172cm a kolo 17" na 19 mam problem a bojim se o koule. pritelka ma 160 cm a 15", otec ma 183cm a 19", mama ma 165 cm a 16,5" a vsem jsou ty kola naprosto akorat, takze nevim kde je chyba, ale prijde mi ze to je nejaky divny. bud je dcera vyssi nez tvrdis, nebo cinan nalepil blbou nalepku s oznacenim velikosti :-)

                  0 0
                  • pepino  

                    Nějak tak,kámoš má toho Mongoose Amasu 19",měří 183cm,já mam 177cm a přijde mi to na mě velký jak kráva.

                    0 0
                • Daf  

                  Rek bych OK. Ale tech 19" bude delka sedlove trubky jak to tak byva. A v tomto pripade je horni ramova tak o 2 palce pod okrajem sedlove ;) Neni 19" jako 19" musi se to vyzkouset.

                  0 0
          • McBlacky  

            tohle je za desítku fakt super… i docela dobrý ráfky, narozdíl od DM18 co všude rvou nebo ještě horších.

            já bych neváhal a vzal tohle kdyby seděla velikost…

            0 0
          • JJ  

            Kdybys mela o tohle zajem, zkus se domluvit mailem zdenek@bradsky.cz. Tyhle kola se prestavujou z klasickych Convexu a nebyl by asi problem prestavet to na deore i z neceho jineho, treba z damskeho Amuleta.

            0 0
        • cabbage  

          rám a vidlice jsou sice základ, ale v ceně do 10kKč(za kolo ne vidli) bych vidlici příliš neřěšil, přední kolo udrží a víc práce bych od ní nečekal. za nejstěžejnější komponent bych považoval asi řazení.

          0 0
        • Stancek  

          A co takhle koupit neco mirne jetyho?

          0 0
    • Jane  

      Tak s kolem do desítky je to těžký. V týto cenový relaci se rozhodně stavět nevyplatí, takže bych ho brala přímo od výrobce. No já jsem začínala na Meridě Kalahari 570 SX – obyč. Cr-Mo rám, vidle Top Gun (hroznej shit), Acera… Těžký to bylo jako prase a ty komponenty odcházely na můj vkus hodně rychle. Když jsem to jednou přinesla do servisu, tak se málem zděsili a řekli, že takové kolo není na takové ježdění (a to jsem jezdila tak asi 3000 km za rok). Pak kolo ukradli, takže jsem opět pořídila Meridu Kalahari – jen novější model.. No nejlepší by bylo sehnat nějaký bike ve výprodeji, řazení by mělo být od sady Altus výše (Acera, Alivio). No a já tedy než levnou vidli, tak preferuji pevnou. Měla jsem tu čest jezdit s obyč. pevnou vidlí a oproti tomu Top Gunu to nebyl velký rozdíl – ba to bylo lepší. Jo uznávám, RST, Suntour možná dělá lepší vidle, ale já bych to brala prostě s pevnou… Brzdy samozřejmě véčka, kotouče fakt nemaj cenu. Jo a taky by to chtělo třeba zvolit nějaký lehčí pláště, protože tam dávaj docela dost těžký gumy a vůbec to potom nejede… Takže tak. Přeji dobrej výbrej a hlavně dej pozor na správnou vel. rámu… Já měřím tak 162 cm nebo kolik a ta Merida Kalahari měla 17.5 – to bylo zbytečně „velký“, teď bych brala max. 16 palců – ještě záleží na délce toho kola (pro mě 16 palců a HTE 570 mm)…

      0 0
      • Slunicko.Haky  

        Diky Jani za prispevek. Vis, ja vic jak desitku ted asi mit nebudu. Tak me jeste napada, jestli bych nemela koupit neco s pevnou vidli a pak casem koupit nejaky pruzeni. Ale to asi nepujde. Co koukam po internetovejch kramech, takovy kola se nenabizej.

        0 0
        • Jane  

          Jo to je normální – dneska všude cpou odpružení. To by sis musela domluvit. Já když jsem kupovala novej rám Merida Magnesium Elite, tak taky nebyly penízky na novou vidlu. Přinesu kolo do servisu na výměnu rámu s tím, že tam zůstane ten Top Gun. Se na to dívali tak všeljak a říkali, že by to chtělo nějakou lepší vidli. Ale já fakt neměla na nic dalšího peníze a navíc jsem chtěla Sida. Pak o den později mi volali domů, jestli by tam mohli dát nějakou pevnou, že ten Top Gun je odepsanej. Vzhledem k tomu, že za pevnou vidli chtěli jen 200 Kč, tak nebylo co řešit… Takže tak to jsem k ní přišla.

          0 0
        • kycis  

          Moje pritelkzne ma kolo za 8.5 t, ma tam vidlu od RST a je s ni hroyne spokojena. Nejezdi totiz moc rychle ve sjezdecha a ta vidla jak je mekoucka tak ji na polnackach vychyta uplne vsechny diry.Ja s ni sjedu obrubnik a je na dorazech. Mozna je to tim ze mam o 25 kilo vic:-) Takze na pohodovy vikendovy jezdeni urcite staci, ale kdybys chtela zacit jezdit trosku vic sportovne,bude treba ji vymenit.

          0 0
          • McBlacky  

            přesně, kdo nekudlí sjezdy snese citlivou elastomerku úplně v klidu…

            0 0
    • Mamut  

      Tvoj kamarad je pekny sibal.

      1.) hladat tu v historii a nevediet presne co, nie je prave jednoduche 2.) nejak castu sa tu biky za 10000 nerozoberaju 3.) Akykolvek skladany bike v tejto cene je cenovy nezmysel

      Bud teda toho spydera a vyuzit na nom, ze sa da aj s pevnou vidlicou. Alebo pockat este 2–3 mesiace, ked zacnu vypredaje a dovtedy trebars este dosetrit 1–2000. A za 11–12000 po zlave sa daju uz kupit slusne biky.

      0 0
      • Slunicko.Haky  

        To vis, kdyz mi neumel poradit sam, tak me alespon odkazal na Vas co o tom neco vite:-) A koukam, ze asi opravdu vite:-) Tak se na me nezlobte, sem se nechtela nechat nachytat v krame od nejakyho prodavace...... Myslis, ze ten Spyder s pevnou je dobrej napad? Stejnak bych si ho ale chtela predem vyzkouset.

        0 0
        • Mamut  

          Vykat mi nemusis. No, pouzitelne to rozhodne je a dovoli ti to odlozit nakup vidlice na pozdejsie a medzitym uz jazdit. Ak budes jazdit po ofic. cyklostezkach a polnych cestach, tak pevna nijak nevadi. Navyse bude bike o 1–1.5kg lahsi. Podla mna je lepsia odpruzena vidlica za nejaky peniaz, nez dve odpruzene vidlice, kazda za polovicu. Proste radsej vrazit prachy do prasata nez do lacnej pseudovidlice. A o rok kupit vidlu. Alebo kupit jazdenu vidlicu. Na jar som priatelke kupil Judy SL'01. Krasny kus s krasnym hodom, bez vaklu za 2500Kc. 1600g. Asi by sa dala zohnat aj lacnejsie. Moj tip: ram Avion, zoslabovany, sada D. Moj prvy horsky bol podobny (1997) a niektore casti z neho ziju a funguju dodnes (stal 17600Sk).

          0 0
        • Mamut  

          V obchodoch, ktore prepredavaju Spyder, by urcite mal ist vyskusat ram s rovnakou geometriou. Predpokladam, ze geom. bude rovnaka na roznych ramoch.

          0 0
      • Slunicko.Haky  

        Diky Lance. Jdu si to procist.

        0 0
      • MartinX  

        Něco málo přidat a může být i se slušnější vidlicí pro holku! :) Za 12ku mají na bikestoru MONGOOSEe AMASu COMP 2005 velikost 18 na deorku s Manitou Axel Elite 100 mm a mechanickýma kotoučema Avid BB5! Ovšem nepočítám s dámskou geometrií… :(((

        0 0
        • pepino  

          To mě taky napadlo,jestli by jí ale nevadila váha.No von Tesco bajk za 10 bude asi vážit stejně:-)Ale vyzkoušet,tak kámoš má asi 20",ne 19",jak jsem psal.

          0 0
    • kesu  

      dneska jsem si prohlížel meridu matts Miami a prišlo mi to jako dobrej kauf,tušim že byla za 13tis..podíval bych se po ní bejt tebou.Hlavně přeju hodně štastnejch kilometrů.

      0 0
    • dada  

      za 10 jedine vyprodej. jenom ted nemuzu rychle zadnej najit-ted je na to blba doba. ale kdyz vydrzis do podzima tak se to zase spusti a to se pak nakupuje. ale jestli chces jezdit uz v lete tak ten superior bude v poho…

      0 0
      • cabbage  

        to vypadá rozumě.

        0 0
      • McBlacky  

        fuj tajbl… náby a ráfky to bude teda plíva… to ten autor basic ASL je proti tomuhle ferrari…

        0 0
        • Mamut  

          Zadny naboj Joytech za cca 500Sk prezil pod bratom bez akejkolvek udrzby asi 13000km, to je viac nez dokaze Deore.

          0 0
      • VA3  

        14.2kg 19" bez pedálů … nebrat :-P

        0 0
    • MatyxCZ  

      Jen dvě rady od (zatím) méně zaujatého a nedávno znovu-začínajícího:

      • Dobrá vidlice je super věc, ale jde to i bez ní. Nejen já, ale i spousta mých známých najezdila stovky a tisíce km na obyčejné RST a v poměru k ceně na ní nedala dopustit. Raději zpočátku investuj spíše do osazení a především rámu, vidle může přijít později, pokud to vůbec bude třeba.
      • Zvažovala jsi kolo z druhé ruky ? Já teď třeba prodávám crosse (nemám ho kde uskladnit a kupuji MTB), před rokem koupen nový za cca. 22000 a prodejní cena je přibližně 10000 po 800km a to budu rád. Takovýchto prodejů je spousta a pokud máš nějakého zkušeného kamaráda, tak ho vem s sebou kvůli odborné konzultaci a neboj se shlédnout nějaká mírně jetá kola. Už jsem viděl i kola nejetá, prodávaná za 60% původní ceny se značkou „nevhodný dárek“.

      … a nebo nejlépe, prostě se neboj a vem si nějakou rozumnou půjčku, pokud si to můžeš dovolit. Co budeš investovat nad těch 10000 výš (do jisté hranice, samozřejmě), se ti stokrát vrátí, za předpokladu že budeš opravdu jezdit.

      0 0
    • dada  

      konecne sem nasel neco zajimavyho-ale je to v LBC: www.kerda.cz/…_gt_2005.htm avalanche 2.0 za 8990 to de ne?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.