Casovka 7km do kopca - ako sa pripravit...

26 nepřečtených
  • St1c

    Viem ze o treningu s tepakom uz tu toho bolo moc ale aj prosim o pomoc.(historiu mam precitanu)

    Vedia mi tu prosim nejaky borci poradit nejaky systematicky trening ako by som sa mohol co najlepsie na tuto udalost pripravit. doteraz som jazdil rok s tepakom(predtym iba ako blazon a bez tepaku:D) ale jazdil som len na anaerobnom prahu(u mna dost vysoko – 182).cely moj trening doteraz vyzeral tak ze slapem iba do kopca – spominany kopec kde ma byt casovka jazdim kazdy druhy den(alebo ako je to mozne ale aspon 3× za tyzden) 2– 3× za sebou a snazim sa udrziavat na anaerobnom prahu.robim to tak dobre?(myslim ze nie:D) totiz podla toho co som cital materialy od pana Vojtechovskeho(tym­to mu vdzavam velky diiiiik:D) a aj podla toho co som si teraz robil nejaky treningovy kalendar na polarcyclingco­ach.com by som mal jazdit skor v nizsich tepovkach-v oblasti aerobneho prahu.Lenze ked xcem trenovat iba v kopcoch – lebo nikde inde ma to nebavi- tak je pre mna skoro nemozne udrzat sa na tepoch okolo 165. moooooc prosim o rady.dik moc sportu zdar.

    P.S.: odpovedajte iba ti co mate s treningom podla tepov skusenosti.Rady typu jazdi podla pocitu moc pocut nechcem:D

    0 0
    • St1c  

      jo a je to za 4 mesiace:D

      0 0
      • Splinter  

        Vysmátej člověk;)

        0 0
      • Daf  

        Trenuj jak se trenovat ma. Takze nesoustredit se jen na kopce. Jestli ted nemas moc najeto tak jezdi hlavne objemy, meziprahove intervaly. Hlavne je dulezite pred vlastni casovkou se poradne rozjet. Klidne 30km.

        0 0
        • St1c  

          no najeto mam ide mi uz len o samostatny trening:D

          0 0
          • Daf  

            Vytrvalost, ale stejne musis porad jezdit. Jestli ted hodlas 4 mesice jezdit jen kopce a intenzity tak se uplne odvaris a vykonnostne se nikam neposunes. Objemy jsou zaklad a pri treninku vytrvalosti se zvysuje vykon na obou prazich, kdezto u AnP treninku pouze na AnP prahu. A navic ten efekt je kratkodobej ;)

            0 0
            • St1c  

              takze vramci pripravy mam zaradit aj rovinky ktore budem slapat na nizsich urovniach? to by v podstate korespondovalo s tym co mi ukazuje na polarcyclingco­ach:D – len mi pridu tie treningy velmi malicko narocne.obavam sa toho ze takto premarnim cas a ziskam strasne malo.

              0 0
              • Daf  

                Pokud do te casovky nejedes zadne jine zavody. Snazil bych se trenovat postupne nejdriv vytrvalost po par tydnech bych zaradil i meziprahove intervaly. Ale s AnP intervalama to chce velice opatrne protoze kdyz to prezenes, muzes se rychle pretrenovat. Ty bych zacal jezdit az tak 3 tydny pred zavodem. Nema cenu se ted snazit honit formu, ten zavod je za strasne dlouho a urcite by sis ji neudrzel.

                0 0
                • St1c  

                  no ine zavody uz urcite nepojdem.teraz za posledne dva tyzdne som siel dva maratony, ten strazovsky v bahne zobral slusne vela sil:D

                  0 0
              • Venda  

                Když ti přijdou náročné, tak je jezdi třeba pět hodin. NA anp bych vůbec nejezdil, když je to tak daleko. Pouze objemy, objemy a objemy. Aspoň dva měsíce. Bez nich se dál nepohneš. A jestli chceš nějakej anp trenink, tak ten kopec, ale ne ostře, ale silově. Kadence tak 60 a můžeš jednou až dvakrák týdně. Ale hlaavní je najezdit spousty kilometrů!!!

                0 0
        • jecnak  

          Tak tak a jeste asi zhubnout – tey pokud to jde :-)

          0 0
          • St1c  

            no a „zhubnout“ nemozem ani napad:d meriam 180cm a vazim 60kg. To je jeden z dovodov preco sa bojim trenovat v nizkych intenzitach – aby som nahodou neschudol.mozno to pride smiesne ale je pre mna celkom dost velky problem nabrat nejake kilogramy (mam asi nejaky rychly metabolizmus…).

            0 0
      • martt  

        Asi myslis casovku Nestich-Javornik. Pri nej o nic nejde, je to zabava pre masy. Nakoniec aj tak pride YEZ alebo viac ako styridsatrocny Igor S. a vyhra ju :-)

        Moj nazor je, ze na takuto specificku zalezitost je uz dolezita aj stavba tela, hlavne nesmies byt tazky.

        A trenuj tak ako Ta to bavi, ved skutocne o nic nejde.

        0 0
    • djano  

      Teraz sa skor jazdi na uroven laktatu. Pokial myslis casovku z Jura a myslis na bednu, musis byt uz dost dobry, lebo uz tam jazdi dost chrtov.

      0 0
      • St1c  

        nene, toto je zatial dost neznama casovka.a o bednu mi ide:D

        0 0
        • martt  

          nerob tajnosti a povedz o co ide. V okoli BA sa este jazdia casovky v ramci trnavskej ligy, z Modry na Zochovu chatu.

          0 0
        • luke777  

          jo jde ti o bednu, takze na zacatku vypal, v pulce pridej, a nakonci zaspurtuj a je to tvoje,(pokud neumres)

          0 0
    • luke777  

      jaka priprava? jezdis na kole? neni problem vyjedes to tak o co jde?:)) pokud nechces stat na bedne:) jinak u lipnika nad becvou se jezdi slavkovske radary 6,8km dokopce na bajku za 25minut:)) priprava zadna, akorat dojezd na misto zavodu asi 15km na kole bezva rozjezd

      0 0
      • St1c  

        no toto je nieco podobne.cas podobny, rozjazd podobny:D je to kopec Polom pri Ziline.

        0 0
        • Ivo  

          Za aky cas to teraz zvladas? Minuly rok to vitaz dal pod 22 minut.

          0 0
    • prodi  

      Když jsme u těch časovek, nejel jste někdo MTB časovku do kopce v Řevnicích, co se jede v srpnu v rámci UAC? Jak to tam vypadá?

      0 0
    • radov2  

      Ak je to taká kratšia časovka poznám jedno super pravidlo čo mi dosť pomáha. To je pri rozjazďovaní. Tak hodinu pred štartom musíš zažiť krízu tj.: skoro čierno pred očami ak chápeš strhať sa a potom tých 10min voľno a začať sa normálne rozjazďovať na ľahšom prevode až k štartu.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.