• PS

    Ahoj, potřeboval bych poradit s novou vidlici na XC. Teď mám RST Gila asi 80mm, rám Author Opus 19“, vážím asi 65. Vůbec nevím jaký typ a funkce, jestli pružina/olej, nebo vzduch/olej, stavitelný zdvih, jestli se fakt hodí uzamykání, jestli je bezpečnější olejová patrona nebo olejová lázeň proti vytečení… no prostě poraďte vše co víte. Taky jestli by například zdvih 100mm nějak špatně neovlivnil geometrii. Už jsem tady samozřejmě hledal, ale nevyznám se moc ve všech těch systémech a zkratkách, takže to moc nepomohlo. Cenově do 7500, ne bazar. Aby měla čepy na Včka. Díky!

    0 0
    • vili  

      recon www.koloshop.cz

      0 0
    • Phoebe  

      Recon kupkolo.cz/pro­duct_info.php?pro­ducts_id=1279 Tora kupkolo.cz/pro­duct_info.php?pro­ducts_id=1280

      Lepší by byl Recon, ale Tora není také špatná. Vzal bych zdvih 100mm, s geometrií kola to téměř nic neuděla. Větší zdvihy mají větší ság, takže rozdíl je minimální. Ty dva cm zdvihu se ti budou hodit.

      0 0
    • Martyss  

      Pokud vážíš 65 kg, tak běž rozhodně do pružiny. Měla by být citlivější. Sám vzduch mám (viz. profil) a příště bych asi zvolil pružinu…

      0 0
    • miťo  

      Hlasuju za Recona z kupkola a nebo jeste lepe za tohle (viz foto) od Milana 1. Je to vytunena XC-Pro, bomba, lítal jsem s tím na trati Sudet ve stredu a je to parada. Recon za lidovku.

      0 0
      • jaski  

        no tak to je peknej kolotoc. ty voe kolik ti za to zaplatil? te musel mucit aby si si tam dal ty nalepky ne?

        0 0
        • enjoy  

          ja bych si to na ni nalepil taky..uz jenom proto,aby to videli po praze vsichni mozny lidi z b-f a poradne je to stvalo:-))

          0 0
        • miťo  
          1. je to reflexní, což mám rád, podívej se na moje biky
          2. jsem naramne spokojen s vidlema upravenyma od nej, uz mam vytunene tri:
          • XC-Pro-E (pruzina/olej)
          • Axon E-RL
          • XC-Pro (oboje vzduch/olej)

          Doporucuju ti na tech vidlich svezt, pak neco rikej.

          0 0
          • jaski  

            hele ja neco rikam? o vidli sem nerek ani ň. nic o tom ze by nebyla dobra akorat se mi nelibi ty hnusny polepy na vidli ktera by bez nich vypadala docela pekne takze to prosimte neprekrucuj ;)

            0 0
            • enjoy  

              nikdo te nenuti tu vidlici vozit na tvym kole:-) nech si tam toho prasivyho blacka:-))

              0 0
              • jaski  

                porad premejslim co si na nej nalepit tak aspon mam inspiraci :)

                0 0
            • miťo  

              No vidis, mne se tam ty polepy zrovna libi :) Mam rad napisy, kupkolo mam na kole taky dobrovolne :)))

              0 0
              • jaski  

                no vidis a mne ne :) ja jenom ze si na me vyjel ze sem hanil suntour to bych si nikdy nedovolil

                0 0
                • miťo  

                  Suntour v prodejni fabrikovy podobe si nejaky to osklivy slovicko zaslouzi, ale tyhle upraveny kousky chodi uplne pohadkove dobre. Nápis mi v ageture Reklama HK vyrizli za cenu odrezku, mimochodem to je tam, kde fasuju odrezky reflexky, ktery si lepim na kolo. Mrkni na moje biky v profilu, jak to tam vsechno pekne sviti.

                  0 0
                  • jaski  

                    ja nrikam ze ne je to dobry kdyz pekne svitis ale proste se mi tam nelibi ta reklama. kdyby to byl napis suntour a typovy oznaceni tak se mi to libi vic ale kdyz se ti to libi tak to klidne voz mne to vadit nebude :)

                    0 0
          • enjoy  

            hele uplne mi prijde ze si se nejak vyhnul odpovedi:-),jak te prinutil to na ni mit:-)

            0 0
            • milan1  

              Sponzoruji ho servisem, chceš taky?

              0 0
              • ota  

                už říkal ,že by to vozil :-)

                0 0
              • enjoy  

                tak to bylo asi jediny co me napadlo:-) noo,ona ta vanilla zatim chodi docela slusne:-),ale jestli nesezenu tvrdsi pruzinu… ne fakt by me zajimalo jestli by se valilka prinutila chodit jeste lip..

                0 0
                • milan1  

                  Ta by měla být na vrcholu, má na to dost předpokladů, kdybys jí chtěl někdy porovnat, tak mě osobně by to zajímalo a ty si můžeš nadiktovat co bys chtěl vyzkoušet, zmínil ses už o Duru. Rád ti něco připravím.

                  0 0
                  • PePu  

                    Skromný dotaz – F100 jsi náhodou nezkoušel? Dle mého gusta si nechává příliš mm ke konci zdvihu pro strýčka příhodu (necelé 2 cm). Přitom většinu zdvihu jde „celkem“ lineárně („měřeno“ pouze pocitově). Ale na poslední 2cm velmi přitvrdne (prakticky jsem z ní ještě nedostal více než 8cm). Osobně v současnosti netuším, co poladit (zatím je v záruce, tudíž jsem ji neotvíral, Fox je na manuály velmi skoupý nebo neumím hledat).

                    0 0
                    • milan1  

                      Na svých stránkách mám návod a pomůcky k tomu, jak si změřit graf charakteristiky pružiny, ten je vypovídající ale odkaz na něj ti tady nedám, bývá to vhodná záminka mě napadat. Pokud nenajdeš sám napiš mail. Ten graf a jeho používání je velmi dobrá pomůcka a pžestože tady ví každý všechno, najdeš jenom málo lidí, kteří alespoň to málo o tom četli.Natož aby ocenili skutečné možnosti při vlastním zkoušení. Pokud máš opravdu zájem vyzkoušej sám, detaily můžem probrat opět mailem.

                      0 0
                      • Pekáček  

                        Charakteristiku Recona jsem si změřil na třech různých tlacích a vřele doporučuju všem! Časem to zpracuju na počítači a hodím na web. A změřím pro porovnání necitlivou Marzošku.

                        0 0
                    • filipes  

                      Bud za to rad, ne? Alespon pri drsnejsim zachazeni ji nez.s dorazama. Zkus si nejaky dropicek a malo to utlum rukama, a vyzkousej kolik z ni „prakticky“ dostanes.

                      0 0
                      • PePu  

                        F100 není vidlice na dropování a při mých jízdách k němu málokdy dojde (už párkrát jsem ji zkoušel v podobných situacích, ale nidky nešla více než oněch 8 cm). Proto bych rád, kdyby „běžně“ chodila alespoň 9 cm a poslední cm zůstal pro opravdu velkou ránu.

                        0 0
                        • filipes  

                          Dropickem jsem nemyslel dropovani, ale seskok pul metru az metr. BTW, zkousel jsi to vsechno vyfouknout a ztlacit na max zdvih? Da to tech 10?

                          0 0
                    • enjoy  

                      mel jsem uplne to samy dlouho dobu na vanille(100mm).az ted,co sla podruhy na vymenu oleje,chodi cely zdvih.spis ale je to horsi,protoze ji dost casto cvaknu:-/. zpusobovalo to prilis moc oleje.tipnul bych si to i u ty tvy.

                      0 0
                      • filipes  

                        u vzduchu to myslim dobre otestuje prave tim uplnym stlacenim vidle pri vyfouknuti vsech komor… tim si taky otestuje, jestli si tam nechal trosicku oleje na olejovy doraz aby to nechodilo kov na kov…

                        0 0
                        • enjoy  

                          to jsem ale dostal zase info,ze ta vidle vic oleje dlouho nevydrzi a vychcije ven.. je to ale trosku divny,pac me tam teda vydrzel fakt dlouho:-)

                          0 0
                • jaski  

                  zacina se to tu nejak rozjizdet a mam takovy blby tuseni jak to asi zase skonci

                  0 0
            • miťo  

              viz 07.07.2006 21:23:59

              0 0
      • pop  

        Nevypadá špatně. Na kolik přišla? Recon mi teda nevyhovoval,ale kamarád je z něj na větvi :)

        0 0
        • Q_cze  

          Řešil jsem podobný problem. Jakou osmdesátku na XC.Nakonec vyhrála Marzocchi Maraton Race.Je treba zpocatku si pohrat se vzduchem (čtyřmi komorami),ale ted uz bych jinou nechtel. Jezdil jsem jen Sida a Scareba,tak porovnávám jen s těmito .

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.