• divinol

    ahoj,hledal jsem ale nenalezl…tak se chci zeptat jaká je podle Vás optimální délka brzd.hadice na př.a zad.brzdu.Na HT 20",vidle zdvih 90–120mm.

    0 0
    • wroum  

      idealne tak akorat :-)

      0 0
    • djano  

      Tak to som aj ja zvedavy na odpovede…

      0 0
    • enjoy  

      vezmes obe brzdy tak jak jsou,nezkraceny a namontujes.jezdis… a kdyz mas pocit ze s tim nemuzes zit,tak zkratis.

      0 0
      • divinol  

        no jo,jenže jsem se setkal s délkou 90cm (předek)což je akorát při vedení zadem,přes podkovu (u manitou) ale i 76cm,což je tak tak při tažení předem rovnou dolu.Tak nevim jestli se to nebude šponovat při zdvihu.a zadek se dělá kolik?.....Zase jsem viděl 130cm a i 137 cm.....co je asi přibliženě standart?

        0 0
        • CZiko  

          žádný standart není… ony ty hadice jsou stejně zkracovatelné…

          0 0
        • wroum  

          vetsina vedeni se dela delsi nez je treba. holt se lip zkracuje nez prodluzuje. nandej (nech nandat) brzdy a sam uvidis jestli to potrebuje zkratit a zkrat to (v tvem pripade asi spis nech to zkratit). ale myslim ze by to napadlo i vola :-)

          0 0
          • divinol  

            je logické,že kdyby to bylo dlouhé tak,to nechám zkátit,troufám si odhadnout,že to poznám…to by asi napadlo i vola jak Ty správně říkáš…jen jsem se pozastavil nad tím,že třeba u Shimana jsem měl hadici 90cm a teď mám u Hayes 76cm (napojené) a protože to není ještě namontované tak jsem chtěl získat nějaký poznatek jakou s tím má kdo zkušenost a případně nechat napojit rovnou delší hadici…

            0 0
            • Pá-dlista1  

              76 se pouziva u Hayesu diky tvaru trmenu a systemu uchyceni na vidlici a predpokladu, ze vedes hadicku vnitrkem z vnejsi strany spodni nohy teleskopicke vidlice (u USD to neplati) a mezi podkovou a korunkou z leva podel hlavove trubky zhruba do jedne tretiny vysky a prichytis ji v nejuzsim bode hlavove trubky primerene silnou stahovaci paskou odpovidajici barvy. Potom pokracujes mezi vedenim razeni prehazovacky a presmykace v uhlu 35° k brzdove pace. za predpokladu predstavce 90mm a natoceni rovnych riditek k sobe a pouziti rohu to vyjde. Jinak se zkrati hadice na miru.

              0 0
          • divinol  

            to je právě ono, „většina vedení“…existují asi vyjímky…

            0 0
            • wroum  

              tak jinak, montoval sem nekolik paru brzd ruznych vyrobcu a jeste se mi nestalo ze by vedeni bylo kratky, spis naopak. a to sem daval i na kola, kde zdvih, potazmo vyska vidlice je vyrazne vetsi nez bude te tve. centimetry po me nechtej. este ti muzu poradit abys vzal treba starej bovden nebo treba hadicku od vzduchovani z akvarka a vyzkousej jakou dylku asi tak budes potrebovat, ale jak uz sem psal, tohle by te melo napadnout driv, nez se zeptas a nechas ze sebe udelat vola.

              0 0
              • divinol  

                ptal jsem se proto,že mám možnost koupit napojené brzdy,vepředu 76cm,když jsem to měřil (jak Ty říkáš předem) tak mě to vychází jen tak tak…proto jsme chtěl vědět kdo s tím má nějakou zkušenost…a kvůli tomu si nemyslím,že bych dělal ze sebe vola ne?… :-) ale i tak je to pro mne přínos…

                0 0
                • wroum  

                  tak jestli ti jde az takhle o centimetry, tak tim spis ti nikdo nemuze poradit a stejne to budes muset zmerit nebo skusit sam, protoze na to bude mit vliv delka predstavce, sirka riditek, vyska vidlice.

                  0 0
                  • divinol  

                    no právě.....ale i přesto.....dík za diskusi… :-)) dnes jdu na to a uvidíme…

                    0 0
        • enjoy  

          na visionu 19" mam 90mm a 130mm.vepredu je to lehce delsi nez by muselo byt a vzadu je to akorat.sneslo by to i tech 137 jak rikas.

          0 0
    • ota  

      to bude flame..

      0 0
    • CZiko  

      přiměřeně…

      0 0
      • divinol  

        tak jen tak,…přední pasuje akorát,zadní jsem ještě nezkoušel,nemám nábu.....

        0 0
    • davidak  

      Ahoj, mám doma kotouče, ale jsou už zkrácený, tak jsem se chtěl zeptat, kolik po mě budou cca v servisu chtít za prodloužení(takže samozřejmě i naplnění, odvzfušnění atd), obou dvou. Tu zadní hadici by se asi dalo použít dopředu. Vůbec nemám představu, kolik to bude stát.. Dík.

      0 0
      • Lister  

        buď rád že máš servsi, kde ti to vůbec udělají a moc to neřeš…u nás ti hydry ani nezkrátí natož aby byly schopní vedení vyměnit za delší :o)

        Taky bude záležet na materiálu, ale podle mě slušný servis by si za práci neměl vzít víc naž cca 2–3stovky – ale je to odhad, ceny se hodně liší.

        0 0
        • davidak  

          oukej :) zanesu to tam a uvidim. já se jen bál, aby to nebylo dražší, než celý brzdy ;)

          0 0
          • Lister  

            tohle byl odhad práce…kolik bude stát materiál ti neřeknu – bude záležet co tam budou mít :)

            0 0
    • SELMIRA  

      abys nedopadl jako já nechávala jsem si přendat brzdy z Morati na Stumpjumpera a v servisu to zřejmě jen přehodili, nedali delší hadici a my to ještě vylepšili, když jsme dali novou vidli, s ještě větším zdvihem… a paxem jela v neděli lesíkem a ve sjezdu se mi odvalil šutřík pod přednim kolem, následkem čehož byl pád a přetočení řidítek a to ukázalo, že hadice byla krátká, jelikož se vyrvala

      0 0
    • MiroHo  

      Ahoj,

      jaké jsou asi délky hadic na 29"HT vel L(konkrétně RB CRR 290)?

      Moc díky

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.