• Crempa

    Zdar, mam problem s kazetou Sram PG950. Zjistil jsem ze mam povolene jednotlive pastorky (lze s nimi lehce pootacet do obou stran). Kazetu beru jako celek (kdyz se ojede berou novou a o vnitrek jsem se nikdy moc nezajimal :-) ) takze netusim zda se neco servalo, povolilo nebo co je spatne. Zabirat s tim normalne jde (ujel jsem na tom celkem dost a vsimnul si toho az doma). Takze lze to nejak utahnout nebo je to na novou kazetu?

    0 0
    • MARIN  

      Hybez jednotlivym pastorkem nebo celou kazetou? Cela kazeta se trochu hybe – je to vuli v orechu.

      0 0
    • fíha  

      Mal by tam byt ten cca 1mm imbus, mne to pomohlo, dotahuje sa pekne blbo, ked nemam origos srovbovacik.

      0 0
    • McBlacky  

      to je trochu blbost ne, vždyt pastorky sedí na drážkách ořechu… jinak hodně obskurní závada, zkusil bych na krev dotáhnout pojistnou matici kazety, pokud to nepomůže má v tom prsty UFO…

      0 0
      • McBlacky  

        hlavně proto že dost lidí vozí kazetu rozdělanou na pastorky (sestavovaná custom/nebo kvůli čištění) a nikomu to takhle neprasí.

        0 0
        • náčelník  

          Mně se to takhle prasí, ale to je tím, že vozím starou 8-kazetu bez jednoho pastorku na 7-náboji. Je to na pracovním kole, takže to neřeším.

          0 0
      • Crempa  

        No prave, ja taky myslel ze tam jsou drazky, takze se to nemuze oddelene ani hnout, ale proste je to fakt (natocim video pokud chces :)) )

        0 0
    • lubos  

      No hadam s tim nejde tocit na orechu :) Kdyz jo, tak je neco spatne. Jinak dotahnout imbusem. Jak pisou ostatni.

      0 0
      • martt  

        ten imbus musi byt davno ucviknuty ked sa da hybat pastorkami navzajom proti sebe.

        0 0
    • Vrci  

      Tohle neni normální. Připomíná mi to jako by Crempa byl v jedné místnosti u zavřené krabice a ptal se ostatních v druhé místnosti co to v té krabici píská.

      Otevři tu krabici a koukni se do ní (sundej tu kazetu, prohlédni kazetu zevnitř a prohlédni stav ořechu)

      0 0
      • jaski  

        lol tak to me pobavilo.to patri do nejlepsi hlasky b-f :-D

        0 0
      • Crempa  

        Jasne ze na to mrknu, ale zjistil jsem to az dnes vecer a uz jsem se v tom nemohl vrtat. Bylo me jasny ze bych na to musel porad myslet tak sem se radsi zeptal, treba jestli to neni naka klasicka zavada nooo :-)

        0 0
    • Crempa  

      mno pro uplnost jsem to tedy natocil… bike.crempa.net/MOV000­.avi

      0 0
      • chupas  

        tak to jsem jeste nevidel. to je mazec. vypada to rozbite. ale ja ti neporadim :) ti pucim moji starou :))

        0 0
      • Lister  

        tak fakt mazec, ještě že mám kazetu hezky snýtovanou napevno :o)

        0 0
      • Vrci  

        Tak místo aby crempa došel do jiné místnosti a vzal nůžky a tu krabici otevřel, tak vzal diktafon a nahrál nám jak to divně píská a přišel nám to pustit. Už všichni víme jak to píská, tušíme, že je to štěně, ale nikdo ho ještě neviděl.

        Jak dlouho trvá nahrát sundat kazetu – dvě minuty? Jak dlouho trvá natočit tu blbost, převést ji do avi a umístit ji na web?

        Ještě štěstí, že nemáš opravdu štěně. Protože by nejen už prochcalo krabici a sousedům strop, ale asi by už mělo i hlad a chcípalo žízní.

        0 0
        • Crempa  

          Aaa pan vtipalek se ozval… S radosti ti odpovim, vzit mobil a natocit to i se zverejnenim trvalo asi 10m. Stahovak, naradi atd. budu dnes shanet cely dopoledne. Kazdej nebydli v rodinem domku co ma dilnu pod loznici ;-)

          0 0
          • Vrci  

            Mě to prostě přijde jako neefektivní využití času a prostředků. Podobně jako mi přijde efektivnější instalovat lihový teploměr pomocí hřebíku na okno než instalovat černou krabici k počítači, i když tam nejde o tvé rozhodnutí, ale o školní projekt.

            0 0
            • chupas  

              znas to, to sou ty divny IT silenci, nez aby neco udelal radsi sestavi pocitac na testovani :))

              0 0
      • fousek  

        Bych hlasoval pro nominaci na Oskara, hlavni role 1. a 2. pastorek, vedlejsi role palec a ukazovacek crempy, rezie crempa:-)

        0 0
        • Crempa  

          na oskara to nebude, opravdovou hvezdou je 4. patorek a ten se na plac nedostal :))

          0 0
      • lubos  

        dotahnout pastorky, dotahnout kazetu.

        0 0
    • Paja  

      A nehybou se ti pouze 2 nejmensi pastorky vuci snytovanymu zbytku? Pak by stacilo celou kazetu jenom dotahnout.

      0 0
    • Daf  

      Tenhle problem jsem jednou resil i kdyz ne u sveho kola. Tenkrat to bylo tim ze byla za kazetou moc uzka podlozka (u nekterejch nab byva na orechu nasunuta podlozka), takze i kdyz byla matice kazety hodne dotazena, kazeta byla furt volna. Podle me i kdyz budes mit kazetu sestavenou z jednotlivych pastorku a radne dotazenou nemelo by se dat s pastorkem hnout.

      0 0
    • kafac  

      Bohuzel to video si v praci nemuzu stahnout, ale podle toho jak to tady licis, bych rekl ze mas akorat povolenou kazetu. Dorvi poradne tu centralni matku (musi v tom tak jakoby krupat – je to naradlovany) a je po problemu…

      0 0
    • jihra  

      Příčiny: 1/ Málo dotažená centrální matice kazety – pořádně dotáhnout. 2/ Otlačené drážky na kazetě (pravděpodobně způsobeno nedotažením centrální matice).

      Dotáhni tedy centrální matici a jezdi, dál to neřeš.

      0 0
      • Crempa  

        jasne, mrknu na to, diky vsem za rady

        0 0
      • ehvie  

        Dnes som menil kazetu na Shimano 10sp, matica isla povolit pomerne lahko, ked som ju vybral tak som na orechu zbadal „ozizlane“ drazky v mieste kde boli stredne dva pastorky. Ako to tu citam, tak pricina tohoto javu je asi v tom, ze ta matica nebola poriadne utiahnuta. Tak som s pilnikom tie otrepy zahladil a nasadil novu kazetu. Teraz znie zasadna otazka, ci to nejako vadi, ze ten orech je trosku ozizlany alebo nie, za predpokladu ze poistna matica bude dotiahnuta vzdy poriadne.

        0 0
        • Vrci  

          Nevadí to ničemu. Až se ti začne ozívat praskáni „od klik“, tak si na to vzpomeň, sundej kazetu, očisti ořech, případně ho trochu mázni. Já kvuli tomu několikrát kliky sundaval, mazal sedlovku, představec a kdovíco ještě.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.