• zouf

    Máte někdo zkušenosti s těmito sedly, zejména na silničních kolech? Díky

    0 0
    • Trojci  

      No, já mám Alias 143 na mtb.. :) snad to nevadí.

      • dokonalá ergonomie (to myslím vážně :)
      • váha
      • vzhled
      • oproti SLK je robusnější
      • na tvrdé XC trošku křehké (na silnici OK)
      • nemá rádo bahno
      • drahé
      • trochu mě zklamalo dílenské zpracování
      • dostupnost

      Avatar bych nekupoval. Vypadá hezky jenom na obrázku. Takhle ho vidím já:

      • váha (dost radikálně)
      • gelová výstelka nijak extra netlumí
      • vzhled (vypadá jako hruška)
      • nemá Ti ližiny
      • vzhledem ke kvalitě zpracování i dost vysoká cena

      Alias je podle mě ve všem lepší. Vyplatí se připlatit si.. Alternativa je podle mě jedině SLK, nebo něco od WTB.

      0 0
    • zouf  

      Nikdo další s tím nemá zkušenosti?

      0 0
    • Gorgov  

      Já mam zkušenost, měl sem alias. Super pohodlny ve smyslu: Sedneš na to a tlaší to na zadku, je to docela tvrdý, ale česem se to, jako u vetsiny sedel, nazhorsuje ale spis zlepsuje. Prodal sem ho protoze bylo tezky a osklivy. Funkcne super. Ted mam SLR carbonino a taky super.

      0 0
      • Trojci  

        hmm, ale člověk musí mít moooc úzkou prdelku :))

        Alias je nepřekonatelnej v tom, že si vybereš sedlo na míru!

        0 0
    • treatt  

      No jasne ze mam zkusenost. Vyhlizel jsem dlouho sedlitko Spesl, puvodne jsem sel pro Avatar, ale kdyz jsem byl v 69ce v den 30% slev a mel v ruce i Alias, nebylo co resit. Alias je vyrazne poddajnejsi, lehci, titanovy lyziny. Takze pro me se urcite vyplati si priplatit. Co se tyka hodnoceni, musim predem rict, ze nejsem nijak spojen s firmou Specialized ;o) Jedine, co muzu rict, je DOKONALE! Mluvim o funkcnosti, vahu u tohle komponentu moc neresim, vzhled vubec (a navic mne se libi). Neni to mechovy polstar, ale…jak to rict. Pusobi spis tuhy, ale tvrdy neni ani nahodou. Tim, jak je rozpuleny, nadherne pracuje a bere hodne vibraci. Ti liziny – neni co dodat. A hlavne je dokonale ergonomicky strizeny, naprosto presne sedi na sedaci kosti a mam pocit, jako bych se jinde vubec neopiral. Neprijemny tlak na rozkrok neznam. Ja v tom mam jasno, neznam lepsi sedlo, co se tyka komfortu a „zdravi“ posedu… Co se tyka nevyhod, tak jsem ted mel prvni jarni crash, letecky den pres riditka, sedlo slo nekam na jehlici a snad koreny a hned je rozdrapnuta kuze :o( takze idealni je asi na silnici, ja ho mam totiz na svem biku… Ja tedy muzu jen a jen doporucit…

      0 0
      • Trojci  

        100 % souhlasím

        0 0
      • pos3k  

        hm toho crashe se bojim, proto jsem koukal spis na Rivala, na fotkach vypada jako sesle siroka, ave skutecnosti je hezci :-) hraje pro nej ochrana boku a „vaha“

        viz www.bike-forum.cz/…8/forum.html#…

        0 0
        • Trojci  

          hmm..

          vzhledem k ceně bych bral stejně toho Aliase.. Ale máš pravdu v tom, že to není sedlo pro „letce“.

          Už jsem to psal – Aliasu vadí bahno – trhají se pak švy – na to prosím pozor!

          0 0
          • zouf  

            Já ho chci na silničku, tam snad tolik bláta nebude, ikdyž s tím deštěm co je venku, nevím nevím.

            0 0
          • zouf  

            Díky za reakce, sedlo ve velkoskladu už letos nebude, tak si pořídím Arione a zadek si bude muset zvyknout…

            0 0
            • Trojci  

              Ha hahahahahahaha­hahahahahaha

              aspiruješ na nejlepší vtip roku !!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!

              Rád bych slyšel tvýho „parťáka“ jak ti po dvaceti kilometrech v sedle sprostě nadává :o))

              0 0
              • zouf  

                Tak jsem dal třicet a parťák žije. Byl jsem rozhodnut pro Alias, ale nebylo k sehnání.

                0 0
                • Rybnik  

                  Co takhle na Bagbike? www.bagbike.cz/?…

                  0 0
                  • pos3k  

                    tak jestli je nemaj skladem (pisou ale 7 dni) tak nevim nevim, uz kdyz jsem byl na cumendu v 69 (of. prodejce) tak nebylo nerikam ze neni mozne ho nekde jeste sehnat :-)

                    0 0
                • jirka23.1  

                  jak se dá vybrat ta velikost??? prý se to vybírá podle nějaký otlakový podložky na kterou si sedneš. a podle toho vybereš to sedlo. mají ji někde??? nebo to musíš střelit od oka

                  0 0
                  • pos3k  

                    vypada to jako silikonova podlozka u klavesnice, je to gelova podlozka na tvrdym papiru, obdelnik cca 40×20 cm, das na pevne misto – zidli, sednes a cekas, kosti se otlaci do gelu, ktery ma chvilku pamet, zmeri se, podlozka se otoci a je tam tabulka velikosti (aspon takhle jsem to absolvoval ja), zdarma na pozadani

                    podlozku by mely mit vsude kde prodavaji specialized (ja byl v pze v 69)

                    0 0
    • TC  

      Nevíte, zda se Alias 2008 (černo-stříbrný proužky) liší nějak od Alias 2009 (celočerný) nebo je rozdíl pouze jenom v designu? Objednal jsem si 2009 a přišlo mi 2008. Vzhledem se mi to moc nelíbí, ale jestli je jinak stejný, řešit to nebudu.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.