• robby1

    čau, máte centrovací stolici? Chci si pořídit a váhám jakou. Jakou doporučujete, máte zkušenosti?

    0 0
    • vili  

      stolici mam dobrou, ale bohuzel ne centrovaci :-D sorry neslo odolat :-)

      0 0
    • vili  

      jinak abych teda jen nekecal…myslim si, ze pokud nejak ve vetsim neservisujes kola tak to nema smysl. Ja centruju svoje kolo tak jednou za rok a to za to radsi dam tech 40 kacek a druhej den si pro to du nez abych za tezky prachy kupoval stolicu. Navic ty levnejsi maji co sem koukal dost plastovych casti a rekl bych ze se to brzo vymacka (hlavne upinaci mechanismus) takze na todle bych si dal pozor

      0 0
    • Daf  

      Dokazu si celkem dobre vycentrovat kolo rovnou v ramu. Takze k cemu stolici. Navic si nacentrujes kolo presne na stred ramu. Kdyz jsem si to nechal nekde delat casto mi to nesedelo a stejne jsem to musel docentrovavat :)

      0 0
      • RomanH  

        NJN, ale v ramu se to dela blbe u kotoucovek. Jeste ze ma zena V.

        0 0
        • martt  

          Preco sa to robi blbo u kotucoviek? Neda sa tam to koleso strcit aj obratene alebo co? Nemame ziaden bike s kotucami, tak som skutocne zvedavy na odpoved.

          0 0
          • blue  

            asi proto, ze brzdovy spaliky blizko u rafku ti usnadni orientaci v tom, jak hodne rafek hazi…

            0 0
            • Daf  

              Ja si cmaram z boku na rafek fixem :)

              0 0
              • blue  

                jasne, nekdo pouziva treba kridu… jenze to je komplikace, porad pokladat, docentrovat, znova vyzkouset, nacmarat… kdyz mas po stranach pevny body (a u centrovaci vidlice navic vystredeny, na rozdil od fixy), je to jednodussi

                0 0
                • Daf  

                  To je jasny. Ale proste jde to i bez toho. Takhle jsem kola uz i zaplejtal :)

                  0 0
            •  

              A to je problém si vyrobit nějaký přípravek?

              0 0
          • RomanH  

            No u vecek predsi centruji tak, ze pritahnu spalky co nejtesneji k rafku a pomale otacim kolem. Kdyz to nekde boucha do spalku, tak to docentruji. A u kotouce to okem nepoznam (na druhou stranu mu zase nevadi nejake mensi rozhaseni)

            0 0
            • martt  

              aha, tak to je. Ja mam sice vecka ale tie na centrovanie nepouzivam lebo ked raf o ne skrtne sa posunu. Rovnako ich pozicia sa meni blbo. Ako to robite? Sroubujete sroub na riditkach?

              Ovela jednoduchsie a rychlejsie je prichytenie indikatora priamo na vidlu. Trva to tak sekundu, zmena jeho polohy tiez tak sekundu a oproti hrotu vidis ovela lepsie odchylky rafu ako oproti velkej tmavej ploche brzdoveho spalku. Nevraviac o nastavovani vysky rafku, ta sa snad proti gumickam ani neda nastavit.

              0 0
    • black.horse  

      a ještě připojím následující: vyhrabej někde starou obyč pevnou vidlici s navářkama na Véčka… a máš hotvo, upneš do svěráku a centruješ jak divej, levný, funknční a cool, ou yeah:-)

      0 0
      • djano  

        Nemala by byt velmi pevna, lebo tam nenarve zadne koleso :-)

        0 0
        • Pá-dlista1  

          se 150 × 12mm osou ;)

          0 0
          • djano  

            „…a centruješ jak divej, levný, funknční a cool, ou yeah:-) “

            0 0
        • black.horse  

          tak zajdeš do sklepa, vezmeš flexu a ze sousedova Canondalu (stejně se to na nic jinýho nehodí) uřízneš kuz zadní stavby a máš i verzi na zadek… si musíš umět poradit… ou yeah:-)

          0 0
          • McBlacky  

            pak přijde soused a flexou ti uřeže ruce…ou yeah :-)

            0 0
            • Luka  

              kdepak, oko za oko, zub za zub. takze ti ureze ti zadni stavbu

              0 0
              • McBlacky  

                takže zadní netřeba centrovat, kdyby to věděl na začátku moh ušetřit elektriku na tu flexu :)

                0 0
                • pucháč  

                  To v lepším případě, pokud odřeže zadní stavbu tvému biku a ne tobě…

                  0 0
      • djano  

        Je to sice dlho, ale napadlo ma to az dnes ked som si centroval koleso. Ak ma niekto zvysky materialu a vie si to zvarit – rano som odfotil nastroj co pouzivam – dal mi to dokopy kamaratkin brat. Aj ked moja predstava bola trocha ina, je to funkcne a som s tym spokojny.

        0 0
        • Stancek  

          Vypada to dobre, taky premyslim ze si neco takovyho postavim, doted centruju a nejkdy i zaplitam ve stare vidlici z ukrajiny s priloznikem a sroubkem na noze vidle. Jenom se tak blbe trefuje stred zadniho kola, mas to na tom pripravku nejak vyreseny?

          0 0
        • Gorgov  

          Ha stredovekej mucici nastroj na carodejnice? Moznost c?

          0 0
    • Komi  

      Připojím svůj dotaz jestli prominete … Jako nezkušený „cyklomechanik“ bych se vás zkušenějších chtěl zeptat, jak se vlastně takový kolo centruje. Pokud je někde na ráfku odchylka, jak se to vrátí?? Dík a sorry za blbou otázku …

      0 0
    • senožrout  

      Centruju zatím bez centrovací stolice. Tak na 0,5mm v obou směrech. tak mi nikdy žádný servis nevycentroval. A že by se mi vžplet „rozjížděl“ se mi nestává. Za tím jedu v rámu „na špalky“. Časem se k „centrovačce“ snad taky dopracuju…

      0 0
      • Vrci  

        Mě jo. Měnili ráfek na zapleteném kole (22 drátů radiálně) a to se nehne ani o vlas.

        0 0
    • Kubik  

      www.bike-forum.cz/…ostatni.html?… Domaci vyroba, funguje spolehlive…

      0 0
      • Tea_pack1  

        Tohle vlákno otevírám už poněkolikátý (letadlo a klasy obilí..)… co to sakra je? A pokaždý na to někdo hodí do zcela nesouvisejícího tématu…

        0 0
    • nox159  

      cau jen to vytahnu s rychlym dotazem…

      mate nekdo zkusenost z touhle

      stoji to za neco nebo je to mekke a nepouzitelne… mam obycejnesi od taxu a ta nestoji za nic… tak jestli to nebude prechod z blata do louze…

      0 0
    • StuntJ  

      Joo co bych za stolici dal, už na ni čekám týden …

      0 0
    • santal  

      Ahojte;mám tu jednu centrovaciu stolicu robenú cca pred pol rokom zo vším všude,budíky MITUTOYO orig.Japonské,je na predaj resp.by som ju vymenil za nové XT kľuky 2012 čierne,alebo za veľmi zachovalé XTR,tiež najlepšie 2012.Koleso je možné vycentrovať na desatinu mm. Je k tomu potrebné centrovacie pravítko,kôli vystredeniu.Ak by mal niekto záujem prosím. …

      0 0
    • nox159  

      Zdravim ozivim to tady :)

      Shanim slusnou centrovaci vidlici, chci moznost centrovani i s plastem ( i 29" s plastem ) dale pak upnuti kola s pevnyma osama 9,15,20 a zadni kolo s pevnou osou ( nejspis teda vidlici ktera bude kompatibilni treba s timhle adapterem nebo aby to mely nejak vyresene.

      Chtel bych neco co už vydrzí a nebude limitem ( mela by neco vydrzet a byt tuha )

      nepotrebuju tam odchylkometry a nic na rovnani kotouce

      pocitam ze to nebude uplne levne ale zase jsem do toho chtel dat tak do 5000 i s tim adapterem (± par korun ), nechci platit za znacku ale nechci ani smejd…

      park tool TS-2–2 skoro bych rekl ze to maji predrazene ale zase mam od nich klice a parada spokojenost

      superb TB-PF35 cena prijatelna jak to bude s tim adapterem nevim

      Unior PROFI cena prijatelna jak to bude s tim adapterem nevim

      obecne vypadaji ty vidlice stejne, jsou stejne i v realu a kompatibilita mezi nima je nebo ne? nemate to nekdo vyzkousene, vidlici potrebuju primarne na pouziti pro kola s pevnyma osama…

      pokud by jste meli typ na jinou lepsi/vyhodnejsi nebo osobni zkusenosti tak sem s tim

      diky vsem :)

      0 0
      • Luk02  

        V servisu máme tu UNIOR, je docela schopná za ty prachy…(jemný chod apod.) Docela dobrou, ale nemyslím si že lepší dělá KOVYS.

        0 0
        • nox159  

          jestli muzu otazku vleze se tam 29" kolo i s plastem? a jeste teda jak resite pevne osy pres jaky adapter ? dik

          0 0
          • Luk02  

            Ta 29 se tam myslím bezproblémů vleze, ale raději to vyzkouším. Akorát já jsem na jiný pobočce…tak mi to chvylku bude trvat…

            0 0
            • nox159  

              diky, moc by mi to pomohlo nekde jsem videl, ze se to tam nevleze… tak bych to chtel mit radeji overene…

              a jeste muj dotaz k tem pevnym osam? ;-)

              0 0
              • MirosPikos  

                To už by nemusel být problém to upravit, aby se tam 29" vešlo, ne? Trochu prodloužit (nastavit) tu držící vidlici nebo jak to nazvat.

                0 0
                • nox159  

                  no ono jde vsechno upravit ale mi se nic upravovat nechce.. chci si koupit hotovy funkcni vyrobek :)

                  doma bych to nebastlil, musel bych to nekde dat muselo by to byt presne…

                  kdyby se mi to chtelo vyrabet a myslel bych si ze to vyjde vyhodneji/lip tak bych to delal cele…

                  0 0
                  • MirosPikos  

                    Vycházím z toho, že jsou rozměrově všechny stejné. Pokud nebude umět 29" s pláštěm ani jedna z nich a koupíš tu UNIOR, tak za pár korun si to prodloužíš. Stačí sehnat někoho se svářečkou na hliník, není to nic komplikovaného ani nákladného (řádově stokoruny). Měl bys pak plně funkční stolici s minimem dodatečných nákladů.

                    Ale docela tě chápu, že chceš koupit hotovou věc. Já mám doma něco na úrovni té UNIOR a taky jí budu muset trochu poladit, ideálně nasadit úchylkoměry.

                    0 0
                    • nox159  

                      uchylkomery zatim neresim a resit zatim nepotrebuju… vidim i okem :)

                      jinak ja nevychazim z toho ze jsou vsechny stejne, ta z parktoolu by mela 29 s plastem umet… ( jeji starsi verze neumely – pry)…

                      0 0
              • Luk02  

                Adeptéry používám od Kovysu, někam jsem to psal ale nějak se to ztratilo…

                0 0
      • Tomas94  

        Zdravím, koupil jsis tedy nějakou ? mám podobné požadavky a nyní chci nějakou vybrat.

        0 0
        • nox159  

          jsem se na to nakonec vykaslal… a dal to mastim na te obyc za 1200,– :D

          0 0
          • Tomas94  

            objevil jsem an bazaru tuhle zatím to dělam na homemade a chtěl bych aspoň trochu polepšit :D jako nějaký profi kousek bych viděl tuhle . Nebo asi jedině vyrobit nějakou pořádnou doma.

            0 0
            • nox159  

              ja bych nejspis tedka bral nejakou u ktere ty ramena pujdou soubezne s tim bazmekem podle ktereho se centruje abych nemusel pouzivat centrovaci pravitko dost to zdrzuje vytahovat kolo premerit a zase ho tam cpat zpatky a tak treba 3× u jednoho vypletu…

              0 0
              • Tomas94  

                můžeš nějakou konrétní doporučit ? nějak nevím jak to přesně myslíš souběžně

                0 0
      • capo  

        Dá se u tý SuperB vidlice sledovat i výška ráfku? Zároveň se stranovostí?

        0 0
      • jecnak  

        Mate nekdo dalsi tipy na centrovaci stolici? Pripadne dalsi zkusenosti s temito?

        0 0
        • KOLOMECH  

          Unior je zcela dostačující, adaptéry na té nové verzi fungují a jde i 29er centrovat s pláštěm.

          0 0
    • capo  

      Zas to trochu oživím, našel jsem teď tuhle

      http://www.sportymix.cz/…-plus-profi/

      Docela dobrá cena se mi zdá. Jak je to s použitím kol s pevnou osou – na to musím dokoupit asi adaptéry, co? Určitě bych chtěl doplnit o úchylkoměr a to i na kotouč, jenže to už pak stojí jako komplet strašnej ranec, tak jsem si spíš říkal že koupím nějaký chytrý magnetický ramínko a použiju to. Co říkáte?

      Nebo v téhle ceně radši Kovys ?

      Si říkám v čem pak vlastně bude lepší než levnější Kovys :)

      0 0
      • jecnak  

        Drazsi Kovys a to co jsi linkoval je zhruba totez. Pevne osy resim tak, ze to upnu pres pevnou osu a drzi v pohode. Uchylkomer jsem neresil, myslim na domaci centrovani zbytecne. Co ale budes urcite potrebovat je centrovaci pravitko – lera.

        0 0
        • capo  

          Ten úchylkoměr chci hlavně kvůli rovnání kotoučů.

          Co ty jsi nakonec pořídil?

          Jak myslíš to „upnu přes pevnou osu“? Jako že do náboje vložíš standardní rychloupínák a tím to stáhneš? Nebo nechápu do čeho bys jinak tu pevnou osu zašrouboval?

          A pravítko je určitě dobrý když zaplétám nové kolo. Budu ho potřebovat i na srovnání již vypleteného?

          0 0
          • jecnak  

            Mam Unior, coz je ca totez jak Kovys. S pevnou osou pracuju tak, ze ji vytahnu z vidlice s kolem, vlozim do naboje a to cele vlozim do vyrezu v centrovaci stolici. Pokud se ti to z nejakeho duvodu nezda, nech si vysoustruzit vlozky do naby treba ze silonu.

            0 0
            • kubad  

              +1

              0 0
            • capo  

              Aha, chápu, ono je to vlastně sevřené těmi nohami té centrovací stolice, takže to že je tam ta osa jen tak nalehko prostrčená vůbec nevadí…

              0 0
            • Evilcleaner  

              vždyt od unioru se dají za pár korun koupit adaptéry (12,15,20) – nemám teda unior stolici ale tyto adaptéry od nich mám :-)

              0 0
              • jecnak  

                Tak me to nepali, kolo tak v pohode vypletu i vycentruju a na osobou symetrii stejne musis pouzit pravitko. Abych v tom svem bordelu hledal jeste dalsi adaptery…

                0 0
              • Andrzej  

                adaptery netreba, staci nabojem prostrcit treba sroubovak…

                0 0
        • kyl  

          Já mám centrovací stolici dělanou a úchylkoměr jsem tam dal,je to snadnější když vidím o kolik to v daném místě letí.Centrovací pravítko nepoužívám,na stolici mám dva čepy co ukazují na střed ráfku,pro přední nebo zadní kolo.

          0 0
          • Dejv94  

            Já nevím, ale uchylkoměr mi příjde dost k ničemu. Na nových kolech ještě budiž, ale centrovat jetá kola s uchylkoměrem?

            Místo uchylkoměru je užitečnější nástroj tenzometr, ten mi řekne víc než uchylkoměr a jestli mi bude trefený kolo házet o pul milimetru mě netankuje když budou dráty ok, naopak mít dokonale vycentrovaný ráfek a nerovnoměrně dotáhlej výplet je mnohem horší věc.

            0 0
            • jecnak  

              Tenzometr bych povazoval za zakladni nastroj k centrovani. Rozhodne dulezitejsi nez ten budik.

              0 0
    • MAXXX  

      Zdravím.

      Chci si si pořídit centrovací stolici tak do 2000kč. Nějaké jsem si vyhlídl na kup-kolo, ( https://www.kupkolo.cz/…-lix_z93346/ nebo https://www.kupkolo.cz/…pf25_z97358/ ) Ale vůbec netuším jak je to řešené na pevné osy. V popisku tam o tom není nic napsané. Jestli se na tyhle modely dělá taky nějaký adaptér. Popřípadě jestli máte na nějaký jiný tip.

      Předem díky za odpovědi.

      0 0
      • jan.pernik  

        Žádné obavy, psa se točí vždy. Pevný je pastorek.

        0 0
      • Patar  

        Záleží na,tom , jakou šířku náboje a průměr hřídele vidlice má. Pokud při převrácených patkách dosáhneš světlosti 148mm , což mají nejširší cyklo-náboje , tak není problém . Pro elektrokola je to málo. . I tak zřejmě budeš potřebovat distance, Pro jakékoliv šířky a ž do 250 mm používám vidlici s hroty kterou používám rovněž pro motocyklová kola.

        0 0
      • Cavendish  

        Mám tu SeperB, Je to jen na principu otáčení těch oranžových plastových držáku. Otočíš, utáhneš a nasadíš kolo. Easy.

        0 0
    • MAXXX  

      Možná jsem napsal dotaz blbě. Mám tyhle zaplétané kola: MAVIC Crossride 29 (15×110mm Boost / 12×148mm Boost)

      0 0
    • MAXXX  

      je tam jen prohazování těch plastových uchytů… to je takové nějaké štelování do šířky.

      0 0
    • Radus  

      Taky používám hroty .

      0 0
      • MirosPikos  

        Dobrá práce! „palec“

        0 0
      • jan.pernik  

        hm. na pevných osách není zápich.

        0 0
        • Radus  

          Použitelné od klasika rychloupínáku až po pevnou osu 20 mm . Na fotu pevná osa 142mm na 12mm .

          0 0
          • allrose  

            mě se ty koncovky „trochu hýbou“,třeba při protahování osy,tak tímto upnutím bych tomu moc nevěřil,ale v praxi to může být ok

            ale nápad je to dobrý

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.