Poradte pri kostrukcii odpruzenych ramov

25 nepřečtených
  • mdk

    Ako zistim o aky typ odpruzenia sa jedna (mam namylsi tie cepy cico…nechcem sa zase doriadit pri kupe a kupil som jedno cep a naprosto hovadina..Posielam foto toho ramu co chcem

    0 0
    • Pavlos  

      prepakovany jednocep

      0 0
    • vlk  

      čtyřramenný se to označuje všude v cizině, tady na fóru tomu říkají přepákovaný jednočep.Jak se bude nebo nebude houpat při šlapání u tohoto záleží na té části dolního ramena u rámu-jak je dlouhé a v jakém úhlu.Toto kolo má ale dost malý zdvih.Pohlídl bych se po klasickém čtyřčepu nebo po vp.Či po mongoose somet-stavba vycházející ze čtyřčepu ale předělaná na VP.V pondělí budu mít taky vp-ale nevycházející z čtyřčepu ale přep. jednočepu tak sem zvědav jak bude chodit. Hodně štěstí.

      0 0
      • palkac  

        je to prepakovany jednocep se ctyrma ramenama… :-)

        0 0
      • Pá-dlista1  

        //V pondělí budu mít taky vp-ale nevycházející z čtyřčepu ale přep. jednočepu // tak to bych chtel videt. No kdyz se to tak veme, vp (a vubec vsechny fully) vychazi vlastne z pevneho ramu :)

        0 0
        • Manas  

          A nebo pokud k tomu pujdes od lesa tak vsechno vychazi z trubek :-)

          0 0
        • vlk  

          benobikes.de/pro­duktseiten/rah­men/rahmenfully­.htm ten stříbrný

          no popravdě se v tom až tak moc nevyznám.Bylo mi řečeno že vp-virtual point.Střed kyvky mění svoji polohu během chodu-to splňuje tento systém.Mongoose to nazývý hot-link nebo tak nějak.No čtyřčep by měl být když bude čep před zádnám nábojem a tento je až za.Takže jsem to takhle napsal.Sám jsem zvědav jak bude chodit.Prý by se měl pod šlapáním zamykat a přitom být citlivý na nerovnosti.Uvi­díme.Je to nákup přes internet a tak to mohu do 14 dní bez udání důvodu vrátit.Sem rozhodoval mezi tímto a rockmachine adrenaline 2000-tam mi bylo řečeno, že rád praská rám poblíž tlumiče, tak beru tohle.Nemám moc prachů a se svými problémovými zády na HT už jezdit nemohu.

          0 0
          • Pá-dlista1  

            A uz ti taky rekli jak dlouho vydrzi ty spodni loziska? ;)

            0 0
            • vlk  

              no myslím, že by měli vydržet dlouho-jsou to průmysla.

              0 0
              • Pá-dlista1  

                //kOmE (20.04.2006 11:12:49) 212.71.168.xxx 24×> Copak je to za fs systém ? (^ odpověď na 23× ^) loziska se mi v tom rozpadly na prach a za nový bych dal asi 3 litry ,a cepy byly taky nepouzitelny a sehnat nový neslo uz vubec. ale co se tyka funkce pruzeni ,tak to bylo celkem obstojny ,mozna kdybych mel 50 kilo ,tak by to vydrzelo o 500 km vic //

                0 0
              • kOmE  

                ja tam mel jehly ,ale to j e fuk, pri te velikosti to stejne hovno vydrzi ,nerozpadlo se to jenom me, tuhost te zadni stavby byla hodne mala

                0 0
                • vlk  

                  no uvidíme, doufám, že to tedy vrdží déle.Mám to na marathony.

                  0 0
            • vlk  

              a na rám je záruka 3 roky.

              0 0
          • vlk  

            PS: právě mi došel-To je nádhera-ty sváry, to je vařený snad ručně a mám u toho v ceně i hlavové složení cane-creak + rychloupínák a sid dual air tlumič, jejda, jak já se těším, až to dnes zkompletuji. :o)

            0 0
            • kovar  

              tak přeju, ať ti ten pantografíček dole vydrří co nejdýl.

              0 0
    • Manas  

      Ja mam vicemene to same (viz. profil). Se slusnym tlumicem to pekne jede. Ani to nehoupe (ProPedal).

      0 0
      • Manas  

        Ale jak tak koukam tak mluvim uplne od veci :-)

        0 0
        • mdk  

          cize chapem dobre …ze dokonala odpruzena kostra bi sa mala chovat tak ked si stupnem do pedalov a proste tlacim dole tak bi sa nic nemalo pohupovat

          0 0
          • Vilém  

            Ano,spravny HT by se takto mel chovat:)

            0 0
            • mdk  

              a povedzme teras pozeram na tlmice od manitou a docital som sa ze SPV nejak eliminuje to pohupovani..je to pravda chci nejake skusenosti

              0 0
              • Bully  

                U Manitou se ten system proti nezadoucimu pohybu pri slapani jmenuje SPV nebo jednodussi PlatformPlus, u Foxe ProPedal, u Magury AlbertPlus, RockShox ma MotionControl, X-Fusio-Shox PVA nebo RPV, German:A. RED-C atd. atd. Kazdopadne musis pocitat pri takovychhle systemech s trochu tvrdsim charakterem odpruzeni, nez u „otevrenych“ systemu, kazdopadne jejich pouziti jde regulovat az vypnout uplne.

                0 0
          • Manas  

            Tak to treba ta moje nedokaze. Mozna VPP ale to by ti spis rekl Hanz.

            0 0
    • lubos  

      Muzes mi pls. zmerit delku cep-cep u toho linku, kde se upevnuje tlumic a zaroven zadni stavba ? Jestli mi to bude pasovat na muj ram, by bylo fajn .. Dik.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.