Výpomoc: "zapujceni" sedla za SLR

39 nepřečtených
  • pos3k

    Zdar. mel bych prosbu predevsim na prazske osazenstvo. po dlouhych utrapach s kolenem (jsem linej to hledat) jsem konecne usedl na bike. stale to neni ideal a tak musim ladit posed. V rijnu jsem ziskal nove sedlo a poloha, kterou jsem nastavil neni bezbolesti na me kolena. A navic nemam najeto a najeto ani mit nebudu, takze si prdel jentak neosedim. letrosnich 110 km co uz jsem nakroutil bylo o „prdel“ a kolena jdou citit. Potrebuju se zbavit obou nevyhod, sedlo bych k tomu radeji jako prvni. Takze moje SLR ktere mam bych rad vymenil za neco „mekciho“. A kazdy vime jak je to s nalezenim toho praveho. Mam horke kandidaty, nektere i financne min narocne, nektere vice. A finance jsou pro me trosku problem (studujici, bez moznosti brigad). Kandidati:

    Fizik: brany modely 2006 (starsim a dostupnym se nebranim)

    Nisene HP Wing Flex: vzpery: Ti, 290 g, cca 2200,– www.fizik.it/catalog.aspx?… www.progresscycle.cz/firma.asp?…

    eventuelne: i Nisene HP Wing Flex: Mg, 295 g, cca 1900,– a „komfortni“ Nisene CP Wing Flex: Mg, 350 g, cca 1700,– obe viz progresscycle

    do uvahy beru i Gobi Wing Flex (Ti, 250 g, 3000,–)

    Specialized: zde me laka predevsim BG a volba velikosti dle prdelnich kosti :-), odrazuje cena

    jestli nepujde primy link tak vyberte USA-Equipment-saddles (lepsi popis nez na .cz ) www.specialized.com/…qSection.jsp?…

    Alias: BG, Ti vzpery, 130mm=265g, 143mm = 275g, 155mm=315g (+/- 5%), cca 3000,– (trosku schazi ochrana boku)

    Rival SL: BG, Ti vzpery, 130mm = 225g, 143mm = 235g (=/- 5%), cca 3100,– (rozdil ceny nechapu pac obe maji stat 100$)

    A ted prosba: kdyby se nekdo nasel kdo by byl ochoten nektere z nich pujcit na vyjizdku na par km (nabizim za to sve SLR viz foto) tak bych to uvital (odpovedi zde ci na majla). Kdyz nee tak holt budu muset strilet od boku :-( (ted si jdu prohlidnout ty Sp. do shopu)

    Diky

    0 0
    • mawerick  

      Máš odpověď v mailu;)

      0 0
    • JMT  

      doporucuju arione, mnohokrat pohodlnejsi nez gobi (pohodovz jezdeni na fullu) klido te necham projet, sundavat se mi nechce, musim pak zas hledat polohu…

      0 0
      • zirecek  

        Arione jezdíš na MTB? Není to silniční sedlo, jak je to v manuálu? :-)

        0 0
        • JMT  

          jezdim ho na mtb, ktery by se mohlo oznacovat i jako lehci enduro, manualy nectu

          0 0
          • JMT  

            p.s. jakej je rozdil mezi mtb a silnicnim sedlem ?

            0 0
        • MartinXC  

          Ono díky měkké špici podporuje docela univerzání posed. Umím si jej na MTB představit. Ale je slabé při udržení sucha – moc nesaje pot, zvlášť ve střední ozdobné části.

          0 0
      • pos3k  

        arione jsem osmatlal v shopu a je to stejna uzka placka jako SLR XP :-) takze to neni nic pro me

        0 0
    • kurýr na bajku  

      nisene 06 je fakt peklo, všichni co znám na něj nadávaj a ani pro mne to nebylo, ačkoliv vozim tvrdý sedla. BG je sice super, ale do komfortního sedla má daleko, takže opět nic pro tebe. Chtěj WTB.

      0 0
      • MlokCZ  

        Mam na novém kole ve verzi CP a to se zdá zatím super.

        0 0
      • pos3k  

        wtb jsem mel v planu ale co jsem koukal tak uz sedlo se svy nechci (rocket) a nejak nemuzu najit ceskej web kde by byl vetsi vyber wtb co koukam tak WTb Shadow V (ne gel verze) nemusi byt tak spatne (po zmereni prdelnich kosti mi bylo doporuceno sedlo 143 mm ) a tohle je klasika 130 mm. Naproti tomu Deva by byla gut, to bych rad minimalne dostal pod ruku. Rocket V na webu (www.wtb.com ) nevypada spatne (lepsi svy?, velikost + ) . Je silne podobne Specialized Rival MTB :-) Kdybys vedel kde maji wtb na krame v pze tak dej vedet.

        0 0
    • Vrci  

      Pokud se nepletu tak pells půjčuje v Praze sedla na týden. Tak to můžeš taky zkusit.

      0 0
    • filipes  

      Zkus Flite. Ne nadarmo se dela beze zmen uz snad 15 let – a doufam ze jeste bude. No problem s vyzkusenim, kolo bude urcite jeste mesic v zahalet :-(

      Po 100 kilacich ale poznas kulovy. Novy sedlo i prdel se musi osedet, kolena si musi zvyknout tocit. Me to trva tak 500.

      A jestli je to s kolenama blby, tak vymen kostitras za neco normalniho a zer nejaky bobule na vyzivu.

      0 0
      • McBlacky  

        jj mám flite ti a co jsem ho nadadil poprvé tak jsem dal 100km 50% terén na HT a no problem. Lepší než nisene ti, sdg satelite crmo, ritchey vector pro crmo, velo ? crmo, schwinn sport crmo, ike crmo, jiný jsem delší dobu nejezdil nebo nestojej za řeč

        0 0
      • pos3k  

        no koleno story je trosku dlouhatanska historie :-) (viz muj prisevek na www.bike-forum.cz/…1/forum.html#… )

        podle ortopeda i revmatologa jsou kolena OK, (dle vyjadreni ortopeda: z ortopedickeho hlediska neni co nabizet a patrim na revmatologii), koleno ale jeste boli (po kole se pridalo i prave, tzn to dlouhodobejsi), takze zeru furt kortikoidy (uz snad jen 14 dni, snizuju davky uz pres 2 mesice, nabral jsem pres 8 kg) a nove i mnamku Sulfasalazin K. Nikdo nevi co a proc, stale me boli kolenni upony (i bez jizdy na kole) takze se to ted „leci“ jako revmaticka artritida (predtim reaktivni) = prasky a rehabilitace (v ramci toho i jizda na bike :-) (proto ladim posed). A kloubni vyzivu mam ted uz tretim mesicem (v minulosti jsem mel taky pravidelne kury).

        0 0
      • pos3k  

        dam kdyztak vedet :-) cas bude asi v pulce pristiho tydne

        0 0
    • pos3k  

      co jsem byl v 69, sedlo by melo byt sirsi nez 130 mm podle jejich meritek 143 mm :-) tak jsem osmatlal Avatar (trosku nekvalitni zpracovani u svu u diry), oba Rivaly (Cr-Mo a Ti) zde se lisi dost cenou, obycejny Rival stoji pod 1600,– (290g) a Rival SL stoji 3000,– (235g) rozdil jen v nosnikach (LIZINY :-). Dale tam mely letosni fiziky (Gobi, Nisene HP Wing Flex Black) a Gobi asi skrtam z vyberu. Bohuzel nemeli ALIAS :-( zajimalo by me prave zpracovani tech spoju v porovnani s Avatarem

      celkove jsem byl mile prekvapen Rivalem, nenvypada spatne, nejezdi ho nekdo ?

      0 0
      • kurýr na bajku  

        U Specialized doplňků je stále problém se zpracováním. Moje sedlo Specialized se rozpadlo za měsíc.

        0 0
        • termit  

          moje sedlo specialized drzi 4. rokem…asi si mel smulu…nebo ja stesti :)

          0 0
    • pos3k  

      vsem se zatim omlouvam, ale !hejbnul! jsem si s kolenem (jsem si noromalne odpoledne sedal na zidli) a natahl jsem si vaz (kerej nevim ale picha to pekelne), takze ortezuju, mazu, dopuju a jeste rehabilituju (bublinky a ultrazvuk)

      0 0
    • mastihuba  

      Smůla že nejsi z Brna. Bych vyzkoušel vyměnit Specialized poněvač sem byl zvyklej na málo polstrovaný sedlo a tady je toho komfortu až moc.

      0 0
      • pos3k  

        :-(

        ty jo koleno me stve, uz nevim co lecit driv, vazy blby :-( kdyby to bylo po fotbalu, po brusleni, po behani ale pri blbym podvecernim sedani na zidli :-( doufam ze se to da dokupy ta muzu aspon aspon stelovat posed …

        0 0
        • pos3k  

          a navic jsem zjistil ze uz je mi orteza pres stehna mala a zeleza me neprijemne tlaci (hlavne pod kolenem na „lytku“) Ortezu vetsi tu asi nekdo v pze nema na vic ze? Mam ted vel L (39–40 cm)

          0 0
          • mawerick  

            Musíš mít se železama?

            0 0
            • pos3k  

              na pajdani mi rekli ze musim (bohuzel musim jet i k nasim dom, takze dost pajdani na metro, z metra na bus, prezit cestu, a odpajdat z busu dom, v pondeli cesta zpet) kdby aspon bylo pekne pocasi, bych vzal kratasy a po ceste v buse ji povolil, pod riflema ji nepovolim, teda jo ale k utahnuti bych musel delat v buse striptyz

              0 0
              • mawerick  

                Hmmm… Tak to ti nepomůžu… já mám sice doma jednu co se mi tam přes léto válí (vozím jí jen na snowboard) ale ta je bez želez…

                0 0
    • Jogador  

      Já můžu pučit na ozkoušení Pells RSL, mě vyhovuje, nisene byl na můj vkus moc měkkej…

      0 0
      • pos3k  

        znamenam si :-) do tri tydnu by mely byt snad vazy ok

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.