• quiq

    Zdravim,

    mam dotaz na „obvyklou cenu“ nahradniho nytku k retezu. Vcera se mi pri zajizdeni noveho retezu podarilo jej roztrhnout a potreboval jsem ke spraveni nahradni nytek. V obchode (zatim nereknu jakem) za jeden! nytek chteli 50Kc. Jelikoz jsem byl v nouzi musel jsem to vzit, ale ta cena me sokovala. Je to vazne obvykla cena, nebo me natahli?

    Anketa: 50Kc/1nytek je cena

    1x
    7%
    0x
    0%
    1x
    7%
    0 0
    • Peslezedirou  

      Na devítkový řetěz asi tak do 25 Kč. Než nýtek, tak si raději koupím SRAM spojku, žádný nýtování a pak rozhejbávání. Zlatou asi taky kolem dvacky…:)

      0 0
    • Daf  

      Kolem 30kc se to normalne prodava.

      0 0
      • RUR  

        Cože??? A proč to někdo používá? Spojka SRAM je za 15–20,–.

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Nemam rad spojky… a nyty kupuju uz v retezu :)

          0 0
        • quiq  

          V obchode (a ne jednom) mi rekli ze na Shimano retez neni sramacka spojka vhodna (i kdyz vcera jsem na jednu starou, co vozim prave kvuli takovym situacim, nouzove jel) I v pripade sramackeho retezu si nejsem jist jestli je vice spojek na retezu to prave…

          0 0
          • Peslezedirou  

            Sice nedopuručujou, ale vozím to bez problému.

            0 0
          • RUR  

            Vozím zlatou na devítku a, stejně jako pes, žádný problém.

            0 0
          • Splinter  

            Momentálně mám na šimanu connex spojku a taky v pohodě…

            0 0
          • MARIN  

            Mel jsem Sram spojku na Shimano retezu a zadny problem ted ji mam na Campagnolo C9 a uz druhym rokem taky bez problemu

            0 0
    • RomanH  

      Cena je neskutecne premrstena. Taky mi moc neni jasny, proc jsi u pretrzeneho retezu potreboval ten nytek, vzdyt to jde snytovat i bez nej (akorat nesmis pri zkracovani retezu nyt vytlacit uplne ven).

      0 0
      • quiq  

        Nytek jsem potreboval protoze jsem zjistil, ze ten stavajici ma strzenou hranu.U tohoto retezu (nevim presne typ–shimano kolem 400Kc) se mi totiz uz u dvou nytku stalo, ze kdyz jsem ho vytahl (resp. povysunul), tak se hrana nytku strhla a retez jsem pak nasledne pretrhl…Toto se mi zatim uz zadneho retezu nestalo..asi u shimana zacali setrit..

        0 0
        • kafac  

          Mam tu samou zkusenost, po roznytovani se strhne u toho cepu hrana a pak to uz nedrzi. proto to roznytovavam u toho spojovaciho cepu (ten cernej) i kdyz se to nema delat, a je to v pohode. Vlastne ani nevim proc se rika ze se ten cep nytuje, kdyz se vlastne lisuje…

          0 0
        • noname0  

          se sh retezy je potiz, da se sice i snytovat bez toho dlouheho nytku, ale hrozi pak nebezpeci roztrzeni nebot nyni jsou hodne tvrde a nedaji se dobre roztemovat napr. nytovacem typu Rohloff, jako to jde u retezu jinych (sachs, KMC a pod.)Original dlouhe nyty na SH retezy jsou pomerne drahe, napr. pr, osmickovy retez okolo 35 kc, pro devitkovy 40,– a pro desitkovy pak 50,– Kc ( dporucene ceny paul lange- viz. jejich stranky), takze ta cena 50 Kc co jis zaplatil neni tak uplene out. Ovsem pokud jdi ten retez roztrh jiz vicekrat, tak ho honem vyhod a kup si novy, treba se spojkou

          0 0
          • RomanH  

            Tak koukam, ze mam asi stesti. Porad pouzivam HG73 (vyjimecne HG92), nytuji vetsinou bez zavadeciho trnu a retez mi drzi.

            0 0
    • arcco  

      V Bagbike mi dali dva gráááááááátis

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.