• P.L.

    Poprvé se chystám na Šela maraton na krátkou trať a zajímalo by mne její srovnání co se týče náročnosti s krátší tratí Merida bike maratonu nebo s Karpatským maratonem za předpokladu srovnatelného počasí.

    0 0
    • Darkson  

      Šelu jsem sice nejel, ale troufám si tvrdit, že do kategorie FR/DH náročností nespadá :-)

      0 0
    • Martinkaa  

      Porovnavat nemuzu… Ale jestli jedes kratkou, tak te cekaji jen 4 vetsi kopce. Jedna se vetsinou o lesni sotolinove cesty a polnacky + par technickych useku. Urcite budes spokojeny :-)

      0 0
      • P.L.  

        Tak to je fajn, mám totiz tento rok najeto jen pár set km

        0 0
        • Stax  

          ak mas „jen par set km“ tak to das aj dlhu ;)

          0 0
        • Vymi  

          taky letos mam ne moc najeto ale jedu dlouhou… :-) nebat se a vydrzet!!!!!

          0 0
    • Medunka  

      Se potkame na kratky Jinak myslim, ze nejvetsi peklo bude cesta z Pekla.. jak do kopce, tak z kopce

      0 0
      • luke777  

        chudaka ho nedes:)) ne je to pohoda jak vyslapes na uhrinov mas ctvrtku za sebou na slavkove mas 75 procent za sebou a poslednich par km je hebl na helfstyn, jinak fajn zavod, kratkou nejedu desi me nazev junior:)))

        0 0
        • Medunka  

          no jo, vyjezd po asfaltce na Slavkov je pohoda, ale ten sjezd k ty asvaltce, co si z lonska vybavuji ty lidi jak tam sedeli pac je to nejlepsi usek… Tesim se, az nektereho sestrelim ;-)

          0 0
          • luke777  

            smankote ty ses nebezpecna:)) jeste ze rodice zustanou doma:)) jinak tam pravidelne sedi

            0 0
            • Medunka  

              ja ne, ale nekteri „prihlizejici“ jo, kdyz se pripletou v singliku do cesty, hlavne ti co postavaj vlevo ;-( Ale kdyby tam nahodou planovali cestu, tak mi dej vedet, dam si pozor ;-)

              0 0
      • luke777  

        nezapomen ze na kratke budes mit za sebou v pekle asi 30km coz je tak na rozjeti:)) na dlouhe budu mit za sebou asi 65km takze me potlacis dokopce:)

        0 0
    • miche  

      Narocnost je stredni, horsi je to, ze letos se jede v jedne vlne, 800 lidi zaraz ..... mno ucpany to bylo i kdyz byly 2 vlyn po 400 lidech ......

      0 0
      • luke777  

        podivej tak strasne to snad nebude v odrach startovalo asi 1300 lidi a vsichni sme se tam nejak na tu polnacku vlezli, horsi to bude vyjezd do hlinska ale pak se to trosku rozskube a vyjezd na kopec za pavlovicema do rozskube uplne, samozrejme pocitam s chrty stoupnou si dozadu a pak jedou hlava nehlava,dalsi ucppavka a peso pochod bude za lomem, rada nakonec vystartuj za svoradou predjed ho a nebude problem ze spunty,u helfstyna se nekde schovej vydychej:)) a muzes pokracovat

        0 0
        • miche  

          jasny, dobra rada, po vysledku minulej rok (jel sem poprve) me daj urco divokou kartu do prvni lajny :-))))))))))))))))

          0 0
          • Vladim73  

            JJ, pokud ji dávají i jezdcům ze zadních pozic,tak ji budu mít taky :-)

            0 0
    • Pinocio  

      A kdybych to srovnával s Beskyd tour?

      0 0
      • Martinkaa  

        Kratkou nebo dlouhou? Dlouha byla narocnejsi na Beskydu. Beskydy jsou Beskydy :-))

        0 0
        • pop  

          Záleží jak to pojede. Když od počátku naplno,tak je to pěknej humus :). Ale když na pohodu,tak může být i Beskyd brnkačka. Jinak nába je O.K.,akorát nemůžu nikde sehnat černý dráty. Snad je dovezou do pátku.

          0 0
    • Slaany  

      Trochu oživím. Chci se zeptat jak jet dlouhou Šelu? Myslím tím tempo. Jak klasickou padesátku, nebo spíš volně jako Drásala?

      Podle časů ve výsledcích, mi prijde, že ti lidi jezdí „plnej knedlík“. Na Drásalovi by člověku došlo. Je v tom Šela jiná?

      0 0
      • Smazaný účet  

        hlavně jestli se nezměnila trať od doby co jsem to kdysi jel (asi před deseti lety), tak to musíš po startu narvat co to jde, páč pak jsou úzké pasáže a když zaváháš, půjdeš tam ve frontě po svých…

        0 0
        • orm  

          To se bohuzel nezmenilo. Nekdo sleze ze sjezdu a vsichni stojej. Zlepsi se to az prujezdem hradu. Proc to tak je netusim :-).

          0 0
      • JFtryall  

        Prvni dve hodiny az po tu dalnici se jede vicemene xc srotovne. :-) pak se to trosku uklidni a nastoupi moral a vykonnost do tech tahlejsich kopcu. Vyjezd na Helfstyn byva vicemene uz jen hrebik do rakve. Neni to jednoducha trat a vzdycky se jede rychle.

        0 0
        • Slaany  

          Trať znám. Padesátku jsem jel loni. To „XC“ se mi líbí. Pravda je, že tam je málo místa. Druhá půle je méně technická, ale kopce tam právě jsou taky. Šlo mi o rozložení sil. Vidím to tak nějak jak píšete. Začátek svižně na Helf, ať nejsem moc vzadu, bo technický pasáže a sjezdy vážně nerad čekám. A tu druhou půli od dálnice uvidím co ve mě je za morál :)

          0 0
          • JFtryall  

            Od dalnice si drzet vrchol vytrvalosti a chytit dobrou skupinu. Kdyz na to budou nohy, tak nastoupit na asfaltu pred Lipnikem a drzet to pokud mozno az do cile. :-)

            0 0
      • Tomahomo  

        A aby se ti líp spalo, tak tě uklidním, prášit se zítra určitě nebude ;o)

        0 0
        • Slaany  

          Dík, to by mi mělo sedět. Pokud teda nebudu stát tu frontu v těch sjezdech blátem.

          0 0
    • Tina  

      Tak ako si si užil preteky? :)

      0 0
      • tom xtr  

        Neprovokuj :)

        0 0
      • Singlespeed  

        Ve tvém věku opravdu vynikající výkon, Tino.

        0 0
        • Tina  

          Ďakujem :) Som rada, že je tých tohtoročných najazdených 4tis km v tomto hroznom počasí vidieť aj na výsledkoch.

          0 0
      • orm  

        No tvl. Opravdu pekny vykon. Myslim, ze koncim s kolem, jak se stydim za svuj vykon :-).

        0 0
      • Slaany  

        Super. První půlka paráda. Pak mi nalili místo vody ionťák do bidonu. Tak trochu trápení až na 66.km. Tam sem to vyměnil zas za vodu. Pořádně se nadlábl a chytil druhý dech. Což ovšem vydrželo tak do půli stoupání po asfaltu. Tuším 72.km a začalo mi docházet. Sice jsem jakš takš držel tempo kolem jedoucích, ale parťák by jel rychleji(jeli jsme kategorii dvojic). No vyškrábal sem se. Sjezd potom už vpoho, no a kupodivu jsem vyjel i do cíle na hrad. Každopádně sem měl dost a chtělo to malinko lehčí tempo v první půlce. Nebo lepší trénink v předešlých 14ti dnech. To jsem bohužel zrovna dost šidil. Závod ale paráda. Mohlo být víc bláta :)

        0 0
        • snas89  

          Proc to vadil iontak?:)

          0 0
          • milan.v  

            Já už také ionťák nemohu ani cítit … Stačilo mi dobrých patnáct let ho pravidelně konzumovat při sportu a dneska se mi z něj dělá zle …

            0 0
          • Slaany  

            Tak dle mně by se měl dost zapíjet. Dehydruje. Každopádně jsem zvyklej na vodu a když ti to někdo nabourá, tak to psychice nepřidá. V době kdy se začala hlásit únava, tak to zrovna nepřišlo vhod. Navíc jsem sáhl do kapsy a endurance tuba ztracená. Ve flašce ionťák, nohy přestávaly jet, prostě ideální pocity 40km před koncem. :) Každopádně můj výkon neskončil na tom ionťáku, nemíním se vymlouvat.

            0 0
            • snas89  

              Aha:) to jsem nevedel. Ja ho piju jen behem zavodu jinak ne. A spis mi prislo ze mi pomaha. Ale je fakt ze k tomu kelimku s iontakem jsem vzdy jeste vypil vodu.

              0 0
              • Slaany  

                No jinak mi ionťák nevadí. To si ho dám taky v kelímku a zapiju vodou. Ale nemít čím zapít, znamená taky mít stále slepenou hubu.

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.