Motex vs. CrossRide vs. CrossLand

60 nepřečtených
  • peky

    Čau mám na Vás prosbu. Z hystorie sem se dozvěděl, že většina z vás si na začátku února objednala zapletený kola od Mavicu. Jak ste na tom ted? Spokojenost nespokojenost. Mohl bych od Vás dostat nějké aktuální info o tom co je na nich dobrý špatný atd. + ten kdo může tak třeba porovnání s Motexama (pokud se to vůbec porovnávat dá :) ) Díky moc za každou info.

    Anketa: Která kola by jste vybrali?

    4x
    21%
    9x
    47%
    6x
    32%
    0 0
    • Lister  

      možná bych do výběru ještě zařadil tohle: bikestar.cz/po­pis.php?id=1360­&sid=119916

      jde o to jestli ti jde hlavně o funkčnost nebo spíš designový efekt.

      0 0
    • palkac  

      tady je kruta cena… www.trinnity.cz/DetailPage.asp?…

      0 0
    • ydaho  

      mám Crossmax SL a max spokojenost. Jezdim je rok a jenom lehce jsem 2 x docentrovával…

      0 0
      • peky  

        Hmmmm.....bych musel říct tomu kámošovi co tiskne ty falešný dvoutisícovky co ted letí v novinách. Sory ale asi si dost nepochopil co ted momentálně řeším. Chtěl bych kola na které mám a chci si je pořídit. Rozdíl který v tom zajisté vidíš i ty a to mích max 6.500 na kola a tvoje doporučení za dvacku se opravdu trochu liší. Ale zase na druhou stranu ti věřím, asi skutečně budou dobrý :oD. Díky

        0 0
        • ydaho  

          ber to tak, že doporučuju značku obecně a ne přímo konkrétní typ :))

          www.kastar.cz/index.php?…

          jestli neřešíš váhu, vem CrossLandy, váhu sice průměr, ale jsou to držáky…

          0 0
        • Orbis  

          ber mavicy;-) mam starší crossridy maj něco kolem 15 000 a centrovat jsem je ještě nemusel, a to je nešetřim:-) teď půjdu do SL, tak sem na ně zvědavej:-)

          0 0
          • ydaho  

            SL jsou famozní, nemužu si je vynachválit…máš se na co těšit:)

            0 0
      • Pinocio  

        Taky nad něma uvažuju, ale zajímalo by mě, jestli se ta keramika probrzdí nebo zůstavá pořád stejná?

        0 0
        • ydaho  

          z mojí zkušenosti se spíš obrzdí (zezačátku mí to pískalo), ale pak už bez problémů..... samozřejmě používat pouze špalky pro keramický ráfky… mám s nima najeto asi 6 000 km a ráfky jsou naprosto v pořádku… nejezdim je ale v bahně

          0 0
          • MARIN  

            „samozřejmě používat pouze špalky pro keramický ráfky…“

            – na to jsi prisel jak?

            0 0
            • Orbis  

              je to lepší minimálně, než vyhladíš keramiku, a i pak se mi s nimi brzdí líp:-)

              0 0
            • ydaho  

              na to nemusíš přicházet, to je fakt…

              0 0
              • MARIN  

                Ale nepravdivy fakt Mel orig Shimano XTR na ceramiku, mam BBB na ceramiku a zaroven trojbarevne BBB a zadny vyrazny rozdil v tom neni snad jen ze za mokra ty trojbarevny asi brzdi trochu lip.

                Ty trojbarevny BBB mi novy zadni keramicky rafek vyhladili cca pred rokem a pul a porad jeste brzdi a do vymeny maji daleko.

                0 0
        • Orbis  

          hele mam sice jen ceramický crossridy, ale jezdim s nima pořád a jsou ok, zažili už hooodně moc bahna a jsou v pohodě:)

          0 0
          • gobike  

            Jako taky mi tahle otazka prijde vtipna, ale lepsi se radeji zeptat, ne?

            0 0
            • Orbis  

              jasně:-) a ještě bych řekl, že keramika vydrží víc, než hliník:-)

              0 0
          • ydaho  

            víš jak? SL jsou SL :))

            0 0
    • poiko  

      Mam dotaz ohledně těch zapletených kol. Není mi jasné, jestli ty ceny, co jsou na netu, jsou za pár kol, nebo jen za jedno.

      0 0
      • ydaho  

        vzhledem k tomu, že tam máš údaje o počtu drátů přední\zadní a údaje o váze přední\zadní, tak to tipuju na cenu za pár :)

        0 0
      • St1c  

        mas to za par…:D

        0 0
    • Tomcat  

      No myslím, že to srovnávat je nesmysl. Každej vejplet je pro něco jinýho a pro někoho jinýho.

      Na svý Xc mám objednaný Mavic Crossland UST, protože jsou univerzální. Je to UTS a jde tam duše. Jsou na disk, ale mají bok i pro véčka. Mavic bych srovnával s WTB ,Ritchey, Bontrager, Rigida, ale MOTEX ne.

      U Motexu se jedná o sestavu z Vuelta ráfek , noname dráty a nějaká Joytech , Point konusová nába. Motex by se měl bejt srovnávanej např se starým Remerxem. Vueltou , Pointem.

      0 0
      • ydaho  

        je tam pro UST i duši stejná páska, nebo se musí vyměnit ??

        0 0
        • Tomcat  

          Ne, musí se vyměnit součástí pásky je i ventylek. Spíš jde o to jak dobře tam pak jde dát obyčejná páska a sedí byč pneu. Mám bezdušovou Rigidu a tam sem musel místo pásky použít kobercovku. Plus je teda, že s kobercovkou se neposouvá duše.

          0 0
          • TheIF  

            K čemu páska ? Ja to jezdil bez ní (s duší) a nebyl žádnej problém

            0 0
            • Tomcat  

              Brání protočení duše a prodření duše.

              0 0
              • TheIF  

                Hm já bez pasku najezdil tak 10K Km a tohle se mi nestalo, takže zase tak důležité to nebude.

                0 0
                • Tomcat  

                  Jak pro koho, pokud dobržduješ fakt nakrev předním (spíš jedeš po předním ). Možná tě čeká utržení ventylku. Tomu se dá předejít foukáním pneu na doraz (ale pak to nedrží v terenu), nebo neklouzavou páskou.

                  0 0
                  • TheIF  

                    Aha tak to bude tím, takhle jsem nejezdil a foukal min na 4 at

                    0 0
        • VencaV1  

          Pro UST i dusi je stejna paska a pokud pouzivas dusi tak akorat vysroubujes ventilek. V navodu je napsano ze ta paska tam musi v kazdym pripade byt.

          0 0
    • Jogador  

      Já mám na crosridech tak tisíc kilometrů, a zatim nemaj sebemenší vakl, nehází, a zatim drží, a to snima sjíždím schody, a tak, neskáču, ale jemně se knim taky nechovám…

      0 0
      • navikin  

        Jakou mají ráfky Crossridů vnější šířku – rozměr mezi brzdnýma plochama na obou stranách? Díky.

        0 0
        • Jogador  

          Jelikož zítra jedu posázaví, tak jsem kolo už předal tomu, kdo mi ho tam poveza, ale zítra večer, až bude kolečko zase u páníčka, tak to změřim…

          0 0
        • Tomcat_1  

          24,5mm

          0 0
      • peky  

        Když já sem prásátko a občas si i skočím sice ne moc ale…Už sem odrasoval pár ráfků tak jako že sem chtěl v rychlosti přeskočit a ono to nevyšlo a zadním kolem sem vzal hranu prorazil duši a do ráfku vytvořil takovou malou „malinkatou“ díru (což asi taky bylo tím, že sem neměl pořádně nafouknuto)… Když nad tím tak přemýšlím tak k tomu zacházení co jezdím tak možná si obtočit lešenářský trubky aby to vydrželo :))).

        0 0
    • TinkTink  

      Tak to je poprvy, co se mi stalo, ze jsem hlasoval ve chvili, kdyz jsem se chtel podivat na to, jak kdo hlasoval. ACh jo :o)

      0 0
      • peky  

        Takže s těma motexama si tě asi spárovávat nemáme že? A zrovna tvůj názor by mě zajímal. Mohl by si ho pustit bokem na druhý pokus? Díky O.

        0 0
        • TinkTink  

          Muj nazor? Klasicky vypleteny kola :)

          Kdyz bych mel vybrat z techto nabizenych variant, tak si vyberu jenom stezi…vsechny kola co jsou tu napsany na vyber stoji imho za … nic…moc…

          Motexy jsou tezky, k servisovatelnosti Mavicu mam svy vyhrady…

          0 0
          • peky  

            Na jakou nábu bych ho měl naplést? Já sem se zamiloval do DT Swiss :(.

            0 0
          • ydaho  

            nehaň nam mavicy laskavě jo !! :)

            0 0
          • j-c  

            Je fajn, ze k motexum mas vyhradu, jen ze jsou tezky :)))

            0 0
          • VencaV1  

            To by me zajimalo jaky vyhrady mas konkretne k servisovatelnosti Crosslandu?

            0 0
            • TinkTink  

              To zas neni tak tezky – celkove jakykoli zapleteny kola Mavic maj spatnou dostupnost servisniho centra…posilat nekam kola…to fakt neni pro me…Motexy si clovek udela aj doma, ale udelas Mavicy?

              0 0
              • VencaV1  

                Zatim jsem jenom ze zvedavosti rozebiral orech a bylo stejny jako u jinejch naboju. S centrovanim nebo vymenou dratu, by taky problem byt nemel, jsou tam normalni kulaty. Nejak me nenapada co by neslo udelat doma.

                0 0
    • Maara  

      Nevíte někdo jakej je rozdíl mezi Crossridama a Crosslandama? Váhově je to skoro stejný, počet drátů taky …

      0 0
    • VencaV1  

      Ja mam crosslandy asi 1000km a zatim bez problemu. Rozhodne je vyhoda ze se daj pouzit s bezdusovkama, uz bych nechtel jinak. :) Vyhnul bych se ovcem plastum s tvrdou dratenou patkou jako jsou treba Hutchinson Bulldog 2.3 medium rebound, ty se mi vubec nepodarilo sundat z rafku a i v servise s nima pekne bojovali. Ted mam Kendy nevegal s kevlarovou patkou a jdou sundat lehce jako normalni.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse