• Kol.ista

    V historii jsem hledal, ale o moc moudrejsi z toho nejsem, takze se prosim ptam. Mate nekdo predelany u vidle manitou splice mazani na olej jak je to treba u blacka atd.? Chtel bych tak taky upravit svoji vidlu, ale chtel bych nejdriv zjistit jake to prinasi vyhody a co je potreba podstoupit pri uprave. Dekuju za vsechny rady a nazory

    0 0
    • Pi†el  

      mam takle predelanyho Stance od Vinetů Potreboval sem k tomu akorat trochu oleje. Vidli sem rozdelal, vycistil, nalil stejne mnozstvi oleje jako vyrobce doporucuje lit do BLACKa ( asi 16ml kazda noha, ale ted si nejsem vubec jistej) a zase poskladal… Zatim bez problemu a vidle chodi mnohem lip…

      0 0
    • revish  

      nevim jak na Splice, ale na Axela jsem koupil stiraky pro Skareb, Pak jen rozborka, poradne vycisteni, vymena stiraku, naliti doporuceneho mnozstvi doporuceneho oleje a dat zas dokupy. myslim, ze na splice by mely pasovat stiraky pro Black, maj taky prumer 30mm, k nim bys mel v sade dostat i molitanove mazaci krouzky, ty das pod stiraky dovnitr vidle. pred tim je napust olejem at pekne mazou. zdar

      0 0
      • Kol.ista  

        No ja se ptal na Splice protoze ta se spis predelava, ale mam taky Axela. Uz sem ho mel rozdelanyho, ale jak se menej stiraky? Dikes

        0 0
      • Lišák  

        Prosím tě, kde se dají koupit, A co stojí? Díky L.

        0 0
        • jaski  

          taky shanim stiraky na skareba kdyby nekdo mel stary tak sem s nima :-)

          0 0
          • Kol.ista  

            Vy tady shanite stiraky, ale co treba zkusit kontaktovat dodavatele Manitou? Ja uz sem jim psal. Ted cekam na odpoved. Akorat bych celkem uvital jak presne to predelat. :-)

            0 0
            • Kol.ista  

              Ach to zarazovani prispevku. To melo byt root.

              0 0
              • jaski  

                co je tezkyho na na sundani a nandani stiraku?jinak me to napadlo ale zase fakt se mi nevyplati davat kilo za postovny tak sem myslel jestli tady nekdo neco nema.

                0 0
                • Kol.ista  

                  No tak ja sem z Axela sundal ty gumy (gufera se tomu myslim nadava) a pak sou pod tim takovy tenky gumky, ktery sou tam jakoby prilepeny nebo neco. Tak to nechci rvat abych to neposral. Proto se radsi zeptam ne?

                  0 0
                  • Lišák  

                    Nemůžeš to vyfotit?

                    0 0
                  • revish  

                    ty gumy jsou jen prachovky samotna gufera jsou pod tim. musis rozebrat vidlu sundat z gufer ty pruzinky a opatrne vypacit sroubovakem omotanym hadrem.jdou ztezka ale podari se. nove stiraky jsou tenci to proto, aby pod ne vlezly ty mazaci krouzky. pri nasazovani nesmis gufera natlacit az nadoraz, musis nechat tak 2–3mmskviru mezi spodnima nohama a guferama., jestli budes chtit nafotim ti to, a zitra ti to poslu na mail, kdyz ho napises.

                    0 0
                    • Lišák  

                      Jestli sis všimnul, tak Kol.ista má v profilu vidlici BEZ prachovek, pouze se stíracími kroužky (gufery). Proto jsem chtěl, aby to nafotil. Jinak co jsem rozebíral Axela, tak tam vždycky prachovky byly.

                      0 0
                      • revish  

                        aha…,tak to potom nevim, muj axel uz prachovky taky nema, ale to proto, ze mam ty skarebovy stiraky. jinak muj axel je rocnik 2005, po predelani chodi skvele a plynule.

                        0 0
                        • jaski  

                          kde si je sehnal?pres net?postou?nemas jeste jedny :-) btw kolik te staly?

                          0 0
                      • gobike  

                        No on je tam taky mel, ale oddelal to, aby ta vidla vypadala cool:)

                        0 0
                    • Kol.ista  

                      Tak to please nafot a posli a ja se po vikendu do toho pustim. Prachovky sem sundal, ale doma je mam :-) Tak dik

                      0 0
                      • Lišák  

                        Proto mě není jasný, co myslíš tím: " sundal ty gumy (gufera se tomu myslim nadava) a pak sou pod tim takovy tenky gumky". Sundal jsi ty prachovky (už někdy dříve a teď teprve rozděláváš vidlu), nebo máš pod stíracími kroužky ještě nějaké těsnění?

                        0 0
                        • Kol.ista  

                          No su blb. Sundal sem prachovky a ted tam sou teda ty gufera co sou vlastne hned pod tim. Ty sem nesundaval. Takze ted je musim sundat a vymenit je za gufera za skareba pod ne dat mazaci krouzky ze? Ty mazaci krouzky sou z nejaky peny ne? A co utesnit vidlu nejak zespoda? Nemusim? Dik

                          0 0
                          • goofy  

                            Staci instalaterska teflonova paska

                            0 0
                            • Kol.ista  

                              A jak ji tam mam dat aby dobre tesnila?

                              0 0
                              • goofy  

                                No nekdo psal, ze mu to netece i bez te pasky, ale ja bych ji streba dal castecne na zavit, a zasrouboval. By mne tak napadlo…

                                0 0
                                • jaski  

                                  kdyz sem nemel co delat a predelaval sem starou aerosu tak to bez tesneni teklo.tak sem vyrazil z plochy buzirky O krouzky a netekla.

                                  0 0
                              • Lišák  

                                Na Blackovi sem nohu s tlumením nechal tak (je tam „O“ kroužek a u nohy s pružinou jsem dal pod šroub gumový těsnění s vnitřním průměrem, jako má šroub. Na Suntorce jsem omotal oba šrouby teflonkou a taky to neteklo.

                                0 0
                                • Kol.ista  

                                  No jo, pruzinu bych vedel. Tam dam tru tesnici gumku, ale od patrony je tam imbus, takze to fakt nevim jak. Neni to kllasika sroub. Vseci co maj tu vidlu vedi jak to myslim

                                  0 0
                                  • jaski  

                                    no pokud vim tak muj skareb tam na zavitu u toho co si vyfotil tesneni nema.je to tam jenom proste nasroubovany a netece to.

                                    0 0
                                    • Lišák  

                                      Myslím, že můj Black právě na tomto šroubu těsnění („O“ kroužek) má. Je tam levý závit, tak bacha (pokud to nevíš). Tuto nohu jsem nijak neřešil, prostě nalil olej, zašrouboval a neteklo.

                                      0 0
                                      • jaski  

                                        me to nerikej ja ji mel rozebranou-skareba.mozna ze je tesneni na ty plosce co doseda zespoda na dno nohy.nejak sem to taky neresil kdyz skareb netece.

                                        0 0
                                  • Kol.ista  

                                    Jinak takhle mam ted tesneni. Sundal sem jen ty prachovky

                                    0 0
                                    • Lišák  

                                      To by měly být právě ty stírací kroužky. pod nimi už u vazelínové vidle nic není. Aspoň u Axela Elite ´04 tam nic není.

                                      0 0
                                      • goofy  

                                        U Axelu jsou opravdu stiraci krouzky takove? Nemel jsem to rozebrane, ale predpokladal jsem, ze tam este pod tim neco bude. Dyt i RST pod tim este mnelo jeden stiraci…

                                        0 0
                                        • Lišák  

                                          Měl sem rozdělanou i RST 381 R a tam byly opět jenom tyto horní stíráky a pak už jenom futra. Mám ji vykuchanou v zaměstnání, v pátek se na to ještě mrknu. Pokud by to bylo jinak, tak to napíšu. Na co by tam byly ještě nějaké kroužky/manžety? U vazelínové vidle? Teď přesně nevím, musel bych to rozdělat, ale myslím, že ty stíráky na Blackovi jsou dvoubřitový-dolní stírá vazelínu, aby nelezla ven a horní stírá prach, aby nelezl dovnitř.

                                          0 0
                                          • goofy  

                                            No tak pokud jsou dvoubritove, tak to potom muze byt, Mne jenom zarazilo, ze by to bylo jenom takove jak to vypada… Proto sem myslel, ze pod tim bude druhy, ktery bude mit opacny brit. Tak je to tusim v RST Omega, pokud jsi este dobre spominam…

                                            0 0
                                • revish  

                                  ja tam strcil podlozku ze spalku na brzdu a pod ni o krouzek a netece.

                                  0 0
                        • goofy  

                          To co tam je, jsou porad prachovky. Pod nima jsou stiraci krouzky, kterym se tady hodne casto rika gufera, a ty se musi vymenit. Pokud jsem to pochopil dobre…

                          0 0
            • gobike  

              Kup si novy Velo, tam je navod jak rozebrat Manitou vidle vcetne tech gufer…

              0 0
    • Kol.ista  

      Dneska sem byl v servise objednat to tesneni na scareba a bylo mi receno, ze se muze lisit vnejsim prumerem a ze je v te vidli stejne zalisovany, takze se to blbe bude vytahovat a nemusi to tam pak drzet. Co je na tom pravdy. Ze prej to tesneni ze scareba na axel nemusi vubec pasovat.To me zarazilo. Stoji to prej kolem 500

      0 0
      • Lišák  

        Nejlepší by bylo, kdyby ti revish napsal, kde ty stíráky sehnal a vzít je tam taky. To by mělo klapnout.

        Samo, že stíráky tam jsou nalisovaný, protože kdyby tam byly jenom položený, tak by asi ve vnějších nohách nedržely. Na Blackovi jsem je měl venku a zase z5 a nedoznaly újmu. V nejhorším to odmastíš a přilepíš vteřinovým lepidlem. Ale myslím, že to nebude potřeba.

        0 0
      • revish  

        stiraky stopro pasovat budou, taky jsem riskoval a stoji to za to, stiraky si obednej u Progresscycle, ja si je tam obednaval, stoji neco pres 600kacek, 650 tusim. se stiraky dostanes i tz mazaci krouzky.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.