• Vladimír

    prošel jsem historii, přesto se zeptám. Má do tohoto počasí smysl kupovat návleky na kolena Kalas Roubaix/Lycra ? Zepredu teplejsi material Roubaix, zespod tenká vrstva. Nebude v tom teď teplo?

    0 0
    • St1c  

      na kolena nie je nikdy tak teplo aby nemohlo byt este teplejsie:D

      0 0
    • kycis  

      No ja mam od Etape, jsou cele z teplejsiho materialu a kdyz mi v nich zacne byt horko tak je proste sundam:-) Ale to uz musi byt krasne teplicko, ze bych je stah a byla mi pak zase zima se mi nestava.

      0 0
    • ydaho  

      Já mám obyč Axon návleky, ale stačej. Výhoda je, že jsou tak dobře skladný, že je prostě sundáš :)

      0 0
    • BigDog  

      Mam presne tyhle navleky, a prave ze jsou do pocasi co je ted. Rano kdyz je kolem 5 stupnu, urcite se nezapotis; behem dne je vozim v batohu a vecer kdyz se zase ochladi prijdou k duhu.

      0 0
      • Lišák  

        Taky myslím, že je to ideální varianta-ve předu teplé, vzadu tenké. Nepotíš se pod koleny a kolenní klouby máš v teple.

        0 0
      • Smazaný účet  

        Pridam otazku. Kazdy biker ma tak trocha hranatejsie stehno. Vysledok je, ze mi navleky hore nedrzia sklzavaju ku kolenu a potom neprijemne rezu. Mam blbe stehno, navlek alebo je to bezny problem?

        0 0
        • Lišák  

          Každý návlek sjíždí… Možná je lepší, když místo gumiček na nohavicích kraťasů i na vršku návleků je silikonový (asi teda) proužek. Ten by to měl udržet líp, jak gumičky.

          0 0
          • pegal  

            .. tak si ty navleky natahnete pod kalhoty a sjizdet nebudou ..

            0 0
            • Lišák  

              Vždycky je dávám pod kalhoty. A vždycky sjíždí. Ale není to zase žádná velká trága.

              0 0
            • rock  

              Vždycky je dávám pod kalhoty. Akorát jsem netušil, že na to mají volný kraťasy nějaký vliv :-) …

              0 0
            • Smazaný účet  

              ja si je davam NAD kalhoty a nesjizdi to tolik. Sice to nevypada nejlip ale funguje to dobře

              0 0
        • rock  

          Vyzkoumal jsem, že návlek mi neklouže jen když se udržuji alespoň trochu zpocený (asi to pak líp přilne k noze). Když se flákám a uschnu, návlek sklouzne :-) …

          0 0
          • pepek  

            Na kole jsem ještě nebyl nezpocený a to i v zimě a návleky mě kloužou pořád :-)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Som poteseny, ze nie som sam. Doteraz som si trhal vlasy (zbytok), ze som si kupil blbe navleky. PS Ake su skusenosti s navlekmi na ruky? Tie som si ani nekupil.

              0 0
          • Paja  

            Mozna je to i spatnyma navlekama, treba Atex dela strasne kratky, ktery drzi (a jeste ne 100%) jen na zpocene noze, od lonska mam nejaky freerace, a ty drzi perfektne. Vedle gumicky resp. silikonu na nekterych drazsich je podle me mozna jeste dulezitejsi delka navleku od kolena nahoru. Co jsem videl navleky od Kalase i Pellsu, oboji vypadaji docela dobre (i delkou)

            0 0
            • Lišák  

              Kolena mám Kalaše a sjíždí. Je to teda už starší model.

              0 0
              • Paja  

                A jak jsou dlouhy od kolena nahoru? Ty moje temer do pulky stehna (ktery je v mym pripade docela dlouhy:o) tenky kalase ma kamos pokud si dobre pamatuju nebyly o moc kratsi.

                0 0
                • Luka  

                  Ja mam zase dost kratky nohavice u kalhot (nemoc damskych kalhot vseobecne)… a tak to resim takhle: viz foto. Proste je vytahnu a konci mi tesne pod koleny, ale ty jsou jeste v teple

                  0 0
                  • Paja  

                    Ja mam takhle (pod kolenama) navleky i trictvrtaky normalne.

                    0 0
                    • Lišák  

                      Mám je jako Luka na obrázku a nahoře tak do půl stehen.

                      0 0
                      • Paja  

                        A stejne sjizdi? kazdy navleky trochu sjizdi, ale ty co mam ted by sjely ze suche nohy az za dlouhou dobu a na zpocenych drzi vyborne. Atexy nez jsem dojel rano necelou pulhodinku do prace jsem musel jednou nebo dvakrat popotahovat, na vlhkych nohach drzely lip ale stejne zadna slava.

                        0 0
                        • Lišák  

                          Však já si nestěžuju, mohlo by to byt i horší. Jenom to konstatuju.

                          0 0
                  • rock  

                    Jo jo, vozím je stejně. Ani k tomu nemusím mít dámské kalhoty :-) …

                    0 0
                  • zirecek  

                    Drtič, :-)). Vözím to podobně, na mě sehnat něco dlouhého… . Takže koupím normál a mám z toho 3/4.

                    0 0
                    • Vevoda  

                      Si kup 3/4 a budeš mít pěkný krataše,docela i dlouhý :-))

                      0 0
              • Paja  

                Ted jsem koukal na ty kombinovany kalase a minimalne podle obrazku vypadaji (i oproti jejich celoroubaix) dlouhy dost, takze mozny tip na priste.

                0 0
              • Stancek  

                Mam od kalase funglovky a sjizdi taky… :-(

                0 0
            • Lišák  

              Kolena mám Kalaše a sjíždí. Je to teda už starší model.

              0 0
            • rock  

              Mám Kalas. Nahoře nějakej silikon. Sjíždí.

              0 0
        • blue  

          ja mam zatepleny navleky Vella asi za 300, dlouhy na celou nohu, takze je vytahnu az nad nejsirsi cast stehna k trislum a vubec nesjizdej… pak mam jen na kole nejaky starsi od g-sportu a ty jsou v tomhle trochu horsi, nicmene gumicky u vnitrniho dilu kratasu je podrzej bez problemu… navleky na ruce mi taky drzej dobre i bez poceni

          0 0
    • rasto  

      mam obycejne kalase. trosku silnejsi nez slabsi, ale ne zimni. plne mi vyhovuji – staci mi.

      0 0
    • Vladimír  

      tak jsem dnes navleky koupil a hned v nich vyrazil a je to parada, kolinka jsou krasne v teplicku. Navleky nesjizdi, ale mozna je to tim, ze mam nejmensi velikost a tak jsou na noze tak akorat. Jenom jsem je mel dost doluhe pod kolena, na zadni strane je vetrani, to by melo byt ve zlabku pod kolenem, ale to bych mel vytazene nahore hodne vysoko, skoro az do rozkroku, tak nevim jak se to ma vozit

      0 0
    • poiko  

      využiju totohle threadu: někde ve Velu jsem četl o návlecích na kolena, které mají vepředu materiál Roubaix, vzadu elasthan a zazadu přesně v ohybu prodyšnou sítku. nevíte někdo, kdo to vyrábí? nemohu si vzpomenout, nebo to najít. dík

      0 0
    • o.1  

      Ja mam tenke Nyna, iba na kolenach zpredu maju membranu, myslim ze tento typ je idealny tak od(12)15°C vyssie. Zateplene tak od 12°C dolu, ale to uz je lepsie si dat dlhe gate. Inac na nohe drzia dobre(za rok som si ich napraval tak 3 krat). Spolu s rukavnikmi najvyuzivanejsie kusy oblecenia.

      0 0
    • pasek  

      ja mam ty slaby vod kalase(ty co chces ty tak sou asi silnejsi) a rek bych ze na tohle obdobi sou zbytecny ja je vozim az na vodzim dyz je pod tech 15 stupnu

      0 0
      • MlokCZ  

        Tak jak pro koho, záleží jak si otužilej a jak máš rád svoje kolena. Pod 15st. už nejezdím v návlekách na kolena, ale rovnou v dlouhých, kolem 15ti pak v tříčtvrtečních (když nemá být moc pod patnáct). Ty silnější od Kalase jsem vytáhnul dokonce na chvíli i dneska (a to teplota slezla jen těsně pod 20, tak k 18ti).

        0 0
    • ondra_s1  

      Pod 15–20°C (pocitove) pouzivam PELL'S, anatomicke, skladne, udrzba zadna – pcshop.pells.cz/shop/de­fault.asp?cls=sto­item&stiid=8108 Jestli padaji? Pri jizde na kole ne, jinak ano, chtel jsem je vyuzit v zime na sva citliva kolena ;-) pri lyzovani, ale bohuzel sjizdi. Rozhodne bez nich si chladna ran v lete, jaro a podzim uz nedovedu predstavit.

      0 0
      • Lenka.05  

        Jo, ty Pells mám taky. Spokojenost, využívám je dost, v batohu je vozím pořád, jeden nikdy neví, kdy se ochladí:)

        0 0
        • Maroška  

          Taky hlas pro Pells, mám na kolena i na ruce a ačkoliv jak tu bylo hezky řečeno taky bojuju s tukovejma zásobama, tak se ani nehnou… dobře hnou, ale výjímečně, to už opravdu musím přelézat klády nebo praktikovat jinou akrobacii s kolem na zádech…

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.