POMOC raklamace tlumiče FOX dhx5.0

69 nepřečtených
  • Petr-plamen

    Ahoj všem bikerům.Mam problém se svým tlumičem fox DHX5.0.Včera jsem byl na kole a chtěl jsem si před jízdou upravit chod tlumiče vzduchem našrouboval jsem na tlumič pumpičku ale sotva jsem pootočil pár závitů tak na mě vyteklo skrze ventil velké množství oleje .Volal jsem do Cyklo švec (autorizovaný servis) a tam mi řekli,že bohužel ač mám tlumič 9 měsíců tak záruka na těsnění ,které nejspíš prasklo je pouze 3 měsíce a za opravu prý budou chtít min.1500kč myslím si že to tak není je zvláštní že bych si koupil nové těsnění a za 3 měsíce bych si mohl kupovat nové.Prosím poraďte mi co mám dělat nebo co si o tom myslíte.Děkuji Petr

    0 0
    • Pá-dlista1  

      Skoro bych rekl, ze by mela byt zaruka 2 roky na cely vyrobek.

      0 0
    • vojtechposmourny  

      Celkem zvláštní údaj o těch těsneních. To by znamenalo každé tři měsíce komplet repasovat tlumič, aby bylo všechno dle dovozce ok?

      0 0
      • Petr-plamen  

        no právě nevim si rady jak na něstojí si dost za svym ale jak tady bylo řečeno to by fakt znamenalo repasovat tlumič každý 3 měsíce

        0 0
    • wroum  

      pokud v zarucnim listu ) manualu neni zadna zminka o tom, ze je na tesneni zaruka 3 mesice, tak bych udelal vse proto, aby mi to opravili a to zdarma (idealne vcetne pripadne dopravy) a pokud se budou cukat, tak bych nelenil a jel jim ten tlumic narvat do prde… A pokud o tom zminka nekde je tak asi nic neudelas, ale tomu moc neverim.

      0 0
      • Petr-plamen  

        no takhle já osobně sem o tom taky nikdy nic neslyšel ani ti co v tom lítaj dýl než já o to víc sem z toho paf.Cyklo švec má na netu ke stažení manuál a záruční list jakoby taková knížečka ,která obsahuje ty základní kecy ,ale o tomhle se tam nic nepíše volal sem tam a on vytáhl něco jinýho než maj na netu a přečetl mi tam to že na tešnění je to jen na 3 měsíce uff to je peklo

        0 0
        • wroum  

          a tys ho kupoval zvlast nebo s kolem? este bych zkusil zavolat do RB a zeptat se Petra jestli nahodou o tom neco nevi.

          0 0
        • vojtechposmourny  

          No a na čem to máš nasazený? Jestli jsi to kupoval s kolem, tak bych nejdříve zkusil prodejce kola (rámu), ať se o to postará on (jestli teda nemá v návodu ke kolu zmínku o nutnosti měnit každé tři měsíce těsnění).

          0 0
    • Raydowe  

      no to ma podrz, prave som si nento tlmnic objednal. mal by mi dojst co nevidiet, zistim pri preberani ako to je stou zarukou a dam vediet..

      0 0
    • rich  

      neporadim, ale postazujem si. bike som dal do servisu na priebeznu kontrolu vidle a tlmica (cyklo svec). vidla FOX ocakavanych 2.000 a fachci Tlmic…chodil bez naznaku problemu a len s nechutou som ho daval na kontrolu. Ale vravim si, vsak treba, aby som nemusel v priebehu dalsich tyzdnov ak sa nieco vyvrbi cakat a platit viac – prevencia. Vidla prisla ok a tlmic – chybne nastaveny brain. Takze putoval nazad…odkaz zo svecu: „nemame suciastky treba min tyzden cakat“. Takze ak pride a funkcny bude to mesiac cakania. Zacinam premyslat nad pruzinou…

      0 0
      • Raydowe  

        povodne som aj ja chel pruzinu, ale dhxko coil je tazky jak vypasene prase… moj bike uz aj tak hodne vazi a pritom to neni zjazdak, tak som siahol po Air… ostava mi len verit ze ma tieto problemy nestretnu…

        0 0
        • vojtechposmourny  

          Mám ten dojem, zě on má pružiňáka.

          0 0
          • Raydowe  

            Ak hovorime o tlumici, ktory ma petr plamen, tak ten bude mat asi air, ked opisoval problem ktory nastal pri nasadovani pumpicky na upravu tlaku vzduchu..

            0 0
            • vojtechposmourny  

              Nemá, vyhrál jsem :-) Dole to píše.

              0 0
              • Raydowe  

                hehe, ok .. 1:0 pre teba.:-))

                to by ma potom zaujimalo, co na tom pruzinaku nastavoval so vzduchom. O tlmici viem hodne malo, celkom ma to zaujima

                0 0
                • hanz  

                  no tak to nebude asi na chvilku…nastavuješ tlak v expanzní komoře.....ovliv­nujěš tím progresivitu a aj pro pedal

                  0 0
                  • Raydowe  

                    dik aj za to, uz neco googlim ale moc toho neni, zatial som jazdil len lacny tlmic s jedny tazko otacavim kotucikom nastavenia tlmenia, ktory uz aj tak netlmi .:), tieto „technologie“ su u mna hodne new.

                    0 0
    • borda  

      nemají na to právo. v záručnm listě si mohou psát co chtějí. zákon hovoří jasně. pro spotřebitele 2 roky. tohle je věc, která mě opět utvrdilav tom, že v ČR fox nikdy!!!!!!!! (bohužel ho má přítelkyně na bajku, takže se modlím, aby vydržel). Já chtěl fox vidli a jsem šťastnej, že jsem si koupil rebu

      0 0
      • wroum  

        RS je totiz vyhra. treba ja cekam na futra do boxxera asi 8 mesicu :-/

        0 0
        • vojtechposmourny  

          Á, proto úvahy o nový vidli. Asi bys rád přes léto jezdil…

          0 0
          • wroum  

            ja mam nekolik funkcnich vidlic. momentalne jezdim marzochu AM 1 a boxxer porad este slouzi, futra sem objednaval preventivne, protoze sem tusil ze nebudou hned :-)

            0 0
            • lubos  

              Nemas na AM1 maly vakl na prave noze ?

              0 0
              • wroum  

                ne. ani na levy, ale ma zatim hovnajs najeto.

                0 0
              • vojtechposmourny  

                Kámoš má am2 a vakl má taky. Já mám z1 fr sl 04 a vakl se tvoří taky.

                0 0
                • lubos  

                  U nas dovozce vymezuje vuli pouzder nejakym specialnim lepidlem. Poradil mu to dovozce z Cech. Italove mu na ten vakl nebyli schopni nic rict, co s tim.

                  0 0
                  • vojtechposmourny  

                    Někde psali (snad velo loni v létě), že se na to ptali přímo technika z centrály marzocchi a ten jim poradil dát do nohy hustší olej (místo 7,5 snad 20).

                    0 0
                    • lubos  

                      Jo, o tom jsem slysel, ale to nepomuze. Nebo jenom zanedbatelne. Jsou prilis kratke (myslim) ty pouzdra. Ale ono ten vakl (stejne je zatim malinaktej) nejak nevadi.

                      0 0
        • borda  
          1. boxxer je trochu jiná kategorie než reba
          2. problémy nemám a neočekávám
          3. především: nemusím každou pí.ovinu během záruky posílat do autorizovnýho servisu kterej je JEDINEJ v ČR. Prostě politika uplně na hovno. Ale cyklo švec má asi solidní výdělky.
          0 0
          • wroum  

            1– to sice jo ale znacka a potazmo dovozce je stejnej 2– provozni vec – vybehany futra po nekolika letech skakani – normalni jev, futra a tesneni ti stejne driv nebo pozdejc odejdou i na Rebe 3– to je pravda a treba se mu to vymsti…

            0 0
        • dodydody  

          To jo porad nemas ? bleee : (

          0 0
      • lubos  

        Pokud nejde o vec spotrebniho charakteru. To bys pak treba mohl reklamovat toner do tiskarny , ze :) A tesneni jsou spotrebni material. Jenomze, 3 mesice, hmm …

        0 0
        • borda  

          myslím, že srovnání s tonerem je dost zcestné. pokud je špaté těsnění prostě ti ho MUSÍ vyměnit.

          0 0
          • lubos  

            Ok, tak jinak. Jestli koupis pneumatiky na auto se zarucni dobou 6mesicu, a sjedes je za 1 mesic, pujdes to reklamovat ?

            Ale je jasny, ze konstrucni vada je neco jinyho, takze tady urcite bych pozadoval reklamaci.

            0 0
            • pos3k  

              kdyz ti prdne pneumatika nesjeta tak reklamovat, ze by zivotnost tesneni byla jen tri mesice?

              0 0
      • Petr-plamen  

        mam pružiňáka nemáte náhodou někdo záručák od foxe co se tam píše jinak je to na kole kona nějak mi ho k tomu zapoměli dát což piovažuju za nepodtatné neb sem byl toho názoru že je záruka na dva roky a to na vše to je jak kdybych si koupil auto a na těsnění pod hlavou byl jen půl rok to by bylo divný ne???(názor Petra z RB)

        0 0
    • hanz  

      myslím si že todle je prasárna přímo od švece, co vím od slovenského dovozce tak právě fox je dle nich co se týče reklamaček naprosto super, nic neřeší, nemusí nic sáhodlouze vysvětlovat prostě reklamace napohodu(u vý­robce). Takže mi to přijde divný ale u švece bylo vždycky všechno divný už před 10-ti lety když to byl ještě švec a žák.

      0 0
    • blaska.vita  

      Hele tak pokud chces uplatnit reklamaci,tak to res primo pres konu.Kluci jsou sice pamalejsi ,ale uz takhle kdysi tlumak delali.Jinak pokud jsi nic nepodepsal pri prebirani kola(tlumice),kde se jasne rika o zkracene zaruce a ze svym podpisem tohle beres na vedomi,tak bych se snima vubec nebavil.Zakon rika jasne!Jedine s cim by mohl byt problem je zivotnost udavana vyrobcem.

      0 0
      • Petr-plamen  

        jako na tom tlumiči sem skoro nic nenajezdil.Volal sem zas do kony a řekli že se o to postaraj že jim ho tam mam vyhodit tak uvidíme no každopádně díky moc za názory

        0 0
        • PePu  

          Ještě k té zkrácené záruce na těsnění – možná se chce Švec řídit tímto …Parts, components and assemblies subject to normal wear and tear are not covered under this warranty, with the exception of seals, which are covered for 90 days from the date of purchase… (uvedeno na www.foxracingshox.com/…warranty.htm ). V každém případě pokud podobná klauzule není v českém záručním listě, je podle mě nutné se řídit obecně platnými (v ČR) zákony a předpisy (bylo již zmíněno).

          0 0
      • kafac  

        zaruka se nevztahuje na opotrebovani beznym provozem… sjety desticky, plaste, retezy, kazety a potazmo na tesneni… nevim jak Fox, ale manitu ma na svejch strankach aji v navodu napsano, ze pokud je videl pouzivana jinak nebo vice jak beznym zpusobem – tak zaruka neplati… vi nekdo co je bezny zpusob?

        0 0
    • Peslezedirou  

      Tak mi přišel konečně nový tlumič, ale bohužel jsem v rychlosti pročetl záručák a záruka na olejové těsnění je opravdu 3 měsíce :o/ Docela mě to zarazilo, je to opravdu na hlavu postavený. Nepřijde mi, že by mělo být až tak moc spotřební, že na něj dají záruku jen tři měsíce. Minumum by mělo být dva roky! Přeci ho nebudu měnit podobně jako řetěz…grrrr

      0 0
    •  

      Džez nade vše!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.