• Krutohlav

Ak je v príspevkoch nejaký odkaz (URL) tak mi to cez JavaScript otvorí nové okno. Nedalo by sa to vypnúť ? Myslím, že toto by sa malo nechať na uživatelovi kde si otvorí odkaz a nie mu cez JavaScript násilím vnucovať nové okno…

Na odkazy už automaticky vo Firefoxovi klikám cez CTRL+klik pre otovrenie v novej záložke…a tu na bike-forum mi to otvorí v záložke aj v novom okne a ešte k tomu s focusom…

U vkladaných obrázkoch v príspevkoch to až tak nevadí, ale aj tam by som to nechal nech si to otvorí uživateľ ako chce.

Škoda, že Firefox nevie vypnúť JavaScript iba pre konkrétnu doménu…

Anketa: Otvárať odkazy v novom okne?

Nie
    3x
    19%
    13x
    81%
    • blue  

mas asi neco spatne nastaveny, klikam koleckem a otvira se mi jen nova zalozka

• Krutohlav  

Test:

URL 1: www.bike-forum.cz
        URL 2: www.bike-forum.cz

• Krutohlav  

Asi máš niečo ty zle nastavené, Pri kliku na URL 1 to otvorí nové okno. Je tam na tom linku zavesený JavaScript: onclick=„window­.open(this.href); return false;“

• fousac  

normalne to otevre novej tab..

a i kdyby ne, neni problem pri kliku „cuknout“ mysi a otevrit si novej tab tak..

• blue  

ja nic spatne nastaveny nemam, zadny novy okno se mi neotevre… to ty pozivas spatnou metodu otvirani odkazu

• Krutohlav  

Na 100% máš vo Firefoxovi nastavené aby sa ti nové okná otvárali v novom tabe (Options/Tabs/Force links that open new windows..) – takže ma nepresviedčaj že nie…dôkaz je zdroják stránok..ten javascript na otvorenie nového okna tam objektívne je a jeho existenciu nemôžeš nijako vyvrátiť :)

Aj tak to je ale passé, pretože podľa hlasovania vidím, že jediný, ktorému to vadí som ja.

• blue  

ja te o nicem nepresvedcuju, ani nic nevyvracim, ale to mas jedno… treba to casem vyresis ;-)

• wroum  

to mi prijde logicky, ale co me neskutecne toci je to ze kdyz v delsim threadu na nekoho zareagujes, tak te to po pridani prispevku hodi az na prvni neprectenej a me by prislo logicky kdyby me to hodilo na ten co sem prave pridal a mohl mokracovat ve cteni a ne hledat kde sem skoncil a kam se to pridalo.

• Twisp  

naprosto souhlasim, stejne tak kdyz se vratim zpet na obsah tak bych rad pokracoval ve cteni „nazvu threadu“ tam kde sem skoncil, ale hodi me to uplne hore

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.