Tlumič pro Psalezedirou.....anketa!

31 nepřečtených
  • Peslezedirou

    Ahoj, budu vás chvilku zdržovat. Bohužel jsem asi na tlumiče prokletý a zrovna jsem zjistil, že mi tlumič začíná rosit kolem pístnice :o( Tlumič je Fox Float R bez propedalu, už nějaký pátek ježděný, tak uvažuju o nějakém novém. Tlumič je na bike SC Superlight (jednočep) se zdvihem na zadní stavbě 100 mm, klasické XC, tlumič délka oko-oko 200 mm, což výběr trochu stěžuje :o( Pokud kromě hlasování v anketě přihodíte nějaké postřehy a zkušenosti nebo nevíte o nějaké možnosti jak sehnat tlumič o nějaký ten peníz levněji tak budu rád. Předem všem děkuji.....

    0 0
    • Peslezedirou  

      P.S. O HT neuvažuju :o)

      0 0
    • VencaV1  

      A nechces manitou radium rl? :)

      0 0
    • Raydowe  

      podla ankety to vyzera, ze ostanes pri vzduchu .:-) aj ked ja by som bral pruzinu radsej.

      0 0
    • fousac  

      pruzinak.. sice ti to naroste o pul kila, ale budes mit po starostech.. X-Fusion Glyde RPV teba.. stoji 4kkc a ma cosi jako propedal, takze to ani nehoupe..

      0 0
      • Peslezedirou  

        Ty jsi to nakonec vyřešil Vanillou na Merinovi, tedy podle té zabahněné fotky na B-F. Nechci do toho vrážet moc peněz, škoda, že ten X-fusion nedělají v rozeči 200mm :o( Asi nakonec vyberu mezi swingerm coil nebo air. Co jsem jezdil čyřku tak nebyla špatná, ale musela jít z domu. V pondělí zajedu do 03Probike, okouknout situaci co mi můžou sehnat. To zas budou mít radost, jsem jejich oblíbený zákazník, když mě vidí jak se blížím tak zatahují žaluzije a zamykají dveře a dělají, že mají zavřeno :o)))))) Poslední dobou co koupím tak se pose*e :o( Grrrrrr…

        0 0
        • fousac  

          Vanillu sem puvodne chtel, ale uz nesel sehnat.. teda jo, ale za 7,5 u sevce, stary zasoby uz byly pryc.. takze nakonec mam prave ten x-fusion rpv…

          0 0
      • lubos  

        ale mozny problem s olejem zustava :)

        0 0
    • BB  

      ahoj, po vyřešení problémů s těsněním v mrazech samá chvála na RP3. Na tom Superlightu by slušela, ale když do toho nechceš moc vrážet, tak to asi nebude tvá volba. Ale jen ti chci říct, že jsem tomu přišel na chuť.

      0 0
    • Peslezedirou  

      I když anketa dopadla jasně pro Swingera Air 3 tak jsem přesto vybral Fox Float R. Snad bude všechno ok a nebudu muset nějaký pátek řešit problémy s tlumičem. Foxe jsem objednal v 03ProBike a jsem celkem rád, protože jsem dostal originál vložky do rámu od SC a nějakou slevu. Včera jsem tlumič stihnul akorát namontovat, tak snad dnes konečně vyjedu. Tlumič by měl mít nastavený ProPedal na střední hodnotu, na začátku zdvihu je cítít malá hranka podobně jako když jsem měl nastaveného Swingera s minimálním tlakem v SPV komoře. Pak hodím nějakou recenzi. RP3 je o hodně fajnovější tlumič díky možnosti změny síly ProPedalu. Rozdíl mezi nejslabší hodnotou a nejsilněší je celkem znát, tedy alespoň na kole, na kterém jsem tlumič zkoušel (Blur XC). Bohužel nebylo dost peněz tak jsem zvolil pouze R, tak snad i přes to budu spokojený tož tak…

      0 0
    • Peslezedirou  

      Tak už to zase vytahuju :o)

      Po nějaké době a marném zvykání si na ProPedal jsem poslal starý tlumič na kompletní repasi k Lišákům do Písku. Nějak jsem si na něj nezvyknul, PP je opravdu účinný a při jízdě zadní stavba prakticky nepropružuje. Bohužel tím utrpěla i citlivost na malé nerovnosti, kdybych chrtil tak bych to přivítal.

      Původní tlumič jsem, dával do Bike Live na výměnu oleje. O tomto servisu jsem slyšel samou chválu a tak jsem ani na okamžik neváhal. Bohužel jsem zjistil, že tlumiče od Foxe dělají metodou pokus omyl a tan můj se jim zrovna dvakrát nepovedl. Při pokojové teplotě bylo vše ok. Pokud ale klesla pod + pět stupňů, tlumič natolik zlenivěl, že byl nefunkční. V terénu zrovna lock nemusím. Pokud máte Foxe a chcete si ho nechat vyservisovat tak i přes docela velkou cenu doporučuje ofiko servis v Písku. To je jen malé doporučení.....

      0 0
    • Peslezedirou  

      Tlumič DT Swiss HVR 200

      Ahoj, nemáte někdo praktické zkušenosti s tímhle tlumičem? Jak funguje švýcarský verze pro pedalu? Ne že bych chtěl zase zkoušet již šestý tlumič v pořadí, ale znáte to, takové to domácí pružení :)

      0 0
      • Thidney  

        uz jsi skousel RS :-) ? ten dt jsem mel pujcenej na víkend a nejaky velky rozdil oproti RS 3.3 co mam jsem neregistroval, ale ma to jeden trojhacek – nemam jednocep, nemam moc cit pro najiti rozdilu v chovani zadni stavby s podobnyma tlumicema, moc jsem toho za ten vikend nenajel

        0 0
        • Peslezedirou  

          RS nechci, pač se mi zdají dost progresivní.

          BTW jednoramený závěs máš stejně jako já, akorát víc přepákovaný :)

          0 0
      • filipes  

        hele, jestli se oprava v BikeLive nepovedla, tak se s Danem skus domluvit at to opravi – kdyz se mi sral Fox Float R, tak to sice opravoval na trikrat, ale druhy dva pokusy zadaco a od ty doby 4 roky funguje jak hodinky…

        0 0
    • Radek Broz  

      Jdu hlasovat a koukám, že už nemůžu.. a hlasoval jsem pro RS, což je nesmysl;-) Jsem musel bejt mimo:o)

      0 0
    •  

      Zdravíme pozemšťany!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.