Bajkování aneb holky to chcou taky :-)

163 nepřečtených
  • Martinkaa

    Tento příběh je podle skutečné události. Všechny postavy jsou skutečné, všechny věci se opravdu staly, nic není nemožné…

    Příběh slouží především jako dobře míněná rada bajkerům z Olomouce a okolí a jako počtení na dlouhé jarní večery pro ty, kterým ještě neskončila okurková sezóna :-)

    Tak nám začalo jaro. Celou zimu jsem brázdila silnice na skládačovi a jen jsem tiše záviděla těm, co se v poprašku sněhu prohánějí na svých nablýskaných, po zimě vytuněných, strojích a předhání se kdo víc :-). Tak jsem si jednoho krásného dne řekla, že je na čase něco s tím udělat a jít provětrat bajka. Celou zimu pěkně odpočíval a čekal, až nastane jeho chvíle a znovu spatří svit slunce :-). Začalo to slibně: Olomouc 27.3.2006, 16:45 – přijíždím na skládačovi ze školy. Rychle oblíkám dres a cpu se pudinkem a piškotama, abych nabalila energii na cestu. Při tom všem sleduju mapu nalepenou na dveřích a plánuju dnešní švih. Tak, ještě tretry a návleky. Návleky? Vždyť je tam dneska teplo, řikám si, a neopren letí do kouta. Zamykám dveře a v duchu si říkám, jestli bych se pro ty návleky přece jen neměla vrátit, že se setmí a bude kosa… Pche, ale vždyť je teď světlo o hodinu déle… No nic, není času na zbyt. Zamykám dveře a valím pro bajka… :-) Venku naklapnu nohy do pedálů a s rozbušeným srdcem pádím někam směrem ke Kopečku. Svití sluníčko a je krásně teplo. Možná jsem si měla vzít něco lehčího na sebe a říkám si, že jsem udělala dobře s těma návlekama. Kdo by to byl po zimě řekl, ale docela dobře mi to po zimě jede, a tak přehodnocuju plány a vydávám se do jednoho z největších heblů z Dolan směrem na Jívovou. Do kopce mě sice předjížděli slimáci, ale u srdce mě hřálo vědomí, že jsem to celé vyjela na druhou placku :-). Ale co dál? Je škoda jet zase zpátky, když jsem nahoře a do Hraničných Petrovic už bych to asi nestihla. Najednou přichází osvícený nápad. Rochnu to dolů do údolí a pojedu podél kolejí přes Hlubočky kolem Moratky zpátky do Olomouce. To bych měla stihnout. Jívová asi 18:00 – jedu tedy dolů na druhou stranu kopce. Začíná přituhovat. Kaluže vody se mění v mokrou ledovou plochu. Vidím ale stopy od bajku, tak jedu dál. Když mohl on, já můžu taky :-). Jsem dole. Byl to parádní několikakilometrový sjezdík. Akorát ta cesta už jaksi není to co bývala…. Skoro bych řekla, že už spíš není než je. Ale docela se dá jet. Tak teda jedu. Přece se nebudu vracet. Nejsu blbá, ne?! :-). Najednou cesta končí, bajk i já zapadáme do mokré závěje. Ale co, chvilku budu tlačit po udusané cestičce a cesta se zase objeví. 19:00 – pořád tlačím, nesu, táhnu, propadám se po kolena do sněhu, střídavě se směju, střídavě brečím, střídavě popotahuju, kochám se, neztrácím naději… Začíná zapadat sluníčko. Měla bych si pohnout, ať nezatmím. Sice mám čelofku, ale aji tak… Už mám z toho věčného zakopávání domlácené nohy, tak beru bajka na ramena a snažím se běžet. Po pár krocích běhu padám k zemi i s bajkem a opět tlačím, táhnu, teď už se jen směju a říkám si, kdyby mě tak někdo viděl… Nevím proč, ale zase jsem si vzpomněla na ty návleky… :-) Nádraží Smilov – 19:40 sice nemám peníze, ale uvažuju o tom, že se svezu vlakem, protože do Olomouce je to ještě aspoň 20 km, po cestě ani vidu ani slechu a sluníčko už taky úplně zapadlo. Vlak ale žádný nejede… Několikrát pobíhám zmateně tam a zpátky a nevím, co dál. Jít či nejít po kolejích. Nebo se plácat závějema, ale s klidnou duší, že nevlezu do tunelu (a že jich na trase Olomouc – Moravský Beroun není málo)… Běžím po kolejích a slyším houkání. Skáču s bajkem na kraj a propadám se po pas do sněhu. Projíždějící vlak ještě několikrát zahoukal a pak zmizel v dálce. Asi se strojvůdce leknul mého reflexkou olepeného kola v závěji. Po několika minutách boje se závějí opět běžím po zavátých kolejích. Bleee. Fuuuuj. Málem jsem šlápla na chcíplou lišku. Ta to asi do příkopy nestihla :-P 20:30 – zjišťuju že se dá jet po kolejích. Tak teda jedu du du du…. A sakra! Nějaký zlý výrostek vyhodil z okna na koleje flašku od lahváče… Naštěstí pokračuju bez defektu… Začínám mít trošku hlad. Energie sbalená na cesty došla… Asi už mám i halucinace. Vidím v dálce světýlko. A nebo, že by… Hurááá, Hrubá Voda. Začátek civilizace a prohrnuté cesty. Sedám na bajka. Je mi jedno, že nemám blatníky a na cestě je spousta kaluží. Jedu časofku s polovybitou čelofkou směr Olomouc. Olomouc 21:30 – otevřu dveře privátu. Spolubidlo se na mě v pyžamu z postele culí: „Tak co, kdes byla?“ Vyslíkám mokré, zabahněné věci a chraplavým hlasem s tváří ošlehanou bahnem a větrem, odpovídám, že na kole :-)

    Možná se to zdá neuvěřitelné. Je pravda, že nejsou žadné důkazy… Ale foto snad bude mluvit za vše :-) Drásal hadra :-)

    P.S. Na bajku se u nás do lesa opravdu ještě nedá… ;-)

    … ale jinak jsem úplně normální :-)

    0 0
    • Elwing  

      ty si číslo (o:

      0 0
    • Martyss  

      chcou??…snad chtějí, ne?:-)

      0 0
      • Martinkaa  

        Jak kde. U nas chcou :-)

        0 0
        • pos3k  

          u nas jak ktery :-)

          0 0
        • vojta  

          „Holomóc“ je na Hane, tak potom „chcó“, ne ?

          0 0
          • Martinkaa  

            Ja nejsem primo z Olomouce. Bydlim 40km vice na vychod, takze ani hanak, ani valach ani ostravak :-) (Nevim, jestli se to nepise s velkym, ale snad to nikomu neva ;-))

            0 0
            • zirecek  

              Už je tam upečená, uvařená, na nás vychodniary už kaká… . :o)

              0 0
        • Martyss  

          Jsi v České republice, tak mluv česky:-)

          0 0
          • pucháč  

            Jen ať mluví, jak mluví. Cožpak vám to nezní hezky: Rožžni…, jeden okurek, několik botů, šufan…

            0 0
            • cabbage  

              slovo rožni znam, neco jako opeč, orestuj a pod.. 20okurek taky neni divny.. zbytek je tezko identifikovatelny…

              0 0
              • Luke  

                nechcu do toho kecat, ale „rožni“ bych viděl spíš na význam „rozsviť“

                0 0
                • cabbage  

                  vim, jen sem to zapomel poradne prolozit smajlikama…;)

                  0 0
              • lucia  

                rožni a zhasni, to je přece jasná zpráva:-)

                0 0
              • pepino  

                20 okurek a 1 okurek je trochu mluvnicky tozdíl:-)

                0 0
            • Martyss  

              Nezní:-))

              0 0
              • Lance  

                to ja spis nesnasim ceskou koncovku -ej, bilej, cervenej, zvejkacka apod. to mi drti ouska

                0 0
                • Martyss  

                  Já myslel, že se říká bílý, červený, žvýkačka…:-)

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    a špýle. podle vzoru brýle. a Nejdek bude přejmenován na Nýdek. :o)

                    0 0
                    • Martyss  

                      Zase to nesmíš tak žrát…:-)))

                      0 0
                • Karaya  

                  A co teprvá „děravej vejfuk“, nezní to dobře? :-)

                  0 0
            • enjoy  

              tak az budes skoro kazdej poslouchat od ukacek „dva piva“,tak se z toho poseres! :-D ps:taky cesi ne?nebo aspon spidla to tak chtel,nevim jak ted.

              0 0
              • goofy  

                Dve piva zni tak hnusne. Jednine dva piva… ;o)

                0 0
            • Medunka  

              Je, sufanek… ;-) to jsem dlouho neslysela

              0 0
              • zirecek  

                No, jo, už je z tebe pražanda, :-(.

                0 0
                • Medunka  

                  To neni a nebude, to se nenecham,… Posledni dobou ve me neco tika, asi bude navrat na vesnici. jo a sufanek jsem pouzila v nedeli pri obede

                  0 0
                  • zirecek  

                    S tím návratem do klidnějších míst držím palce.

                    0 0
                  • -b-n-x-  

                    jestli v tobe neco tika, tak si nejsem jist jestli to je opravdu navrat na vesnici :-) muzou to byt i jine moznosti.

                    0 0
            • Smazaný účet  

              už sem si po pár letech soužití s valaškou zvyknul na šufánek, šáší, oharek, zemňáky, pochraňování etc., ale třeba slovo partija mi rve uši. to naštěstí neřiká…

              0 0
              • rarášek1  

                šáší, pinčí a čamprčí. :-))) dodnes nevím co je co.

                0 0
            • orca  

              Když už tak oharek :-)

              0 0
            • Vymi  

              nedej si prdel jasne… si myslis ze co…:-))))

              0 0
            • gobike  

              Schvalne kdo z Prazaku uhadne, co to znamena „šlupek“ :-D

              0 0
              • Medunka  

                vím, co znamena šlupka, šlupek ne

                0 0
                • JSt  

                  4. pad mnozneho cisla – slupek ;)

                  0 0
          • lubos  

            Jaka Ceska r. Tam je preci Morava, neee ? ;)

            0 0
    • petryk  

      Hezkýýý, něco podobného jsem čekal:) Tak teda v tom srpnu, jo?:)

      0 0
    • St1c  

      :D tak som bol dva krat v zime ale trpko som olutoval ze mam letne tretry nemam navleky:D potom som si pod tretie ponozky zacal pchat kancelarsky papier:D

      0 0
    • kámen úrazu1  

      :-)) Pěkný. Musela si být vymrzlá na kost.

      P.S: na bajku se dá do lesa i u vás, jseš přece důkaz. :-)

      Ono to šlo ještě minulej víkend i na severu Žďárských, jen střídavě tlačit a nés tkolo hodinu a čtvrt v lyžařský stopě zapadajíce po kolena nebude patřit mezi mou oblíbenou disciplínu. Hlavně, když jsem si v novým domově vyjela prvně a netušila jsem, jestli jdu správným směrem „domů“. Ona na mapě měla být někde v těch místech lesní panelka, doufala jsem, že to je ta běžkařská stopa. V pozdní odpoledne docela horor. :-)

      Tož si to živě představuju… po kolena ve sněhu, bez návleků, zima, tma…brrr. Ale ten dojezd, nadlábnutí, následný hluboký spánek a hlavně pocit, žes to zvládla, za to stál, ne? :-)

      0 0
    • Pekáček  

      Martinkaa se jen tak něčeho nezalekne ;o)

      0 0
      • SELMIRA  

        Když vydejchá i Tebe…:o))) Ber si z ní příklad. :o)

        0 0
        • Pekáček  

          No jo, se snažím. Ale když je něko tak mrňavej, jde mu to z kopce líp :o))) Teda já to sjel taky, ale vzpomínka na ten pocit nahoře…

          0 0
          • SELMIRA  

            žádný výmluvy Neměls tolik vyrůstat. :o)

            0 0
          • SELMIRA  

            žádný výmluvy Neměls tolik vyrůstat. :o)

            0 0
            • zirecek  

              No, ja vyrostl ještě o nějaké centimetry více a ten sjezd jsem jel taky. No, ale mě přece nikdo nefotí a nemluví se o mě, :-)))).

              0 0
              • zirecek  

                Ale nestěžuju si, ba naopak, kolo pěkně ovladatelné. Když si vzpomenu, jak jsme to jeli prvně, Sham málem trefil strom… .

                0 0
              • Pekáček  

                Tož abys nebulel, taky jsem tě ten den fotil ;o)

                0 0
                • zirecek  

                  Bú, škyt, škyt, :-). Kurnik, ještě silniční Rubena vzadu, ortéza, starý rám. To je nostalgie, naliju si hned čtvrtku.

                  0 0
                • Dijck  

                  He he, ram tak 21–23 a vyzera to ako detsky bike:)

                  0 0
          • Martinkaa  

            Byl skvely, ne? ;-)

            0 0
          • Radek Broz  

            Zadny vymluvy, tohle je kravina:o)

            0 0
            • Martinkaa  

              Ja mu to taky furt rikam :-)

              0 0
              • zirecek  

                Kankrlík taky říká… :-).

                0 0
                • Pekáček  

                  Nene, Kankrlík říká že jsem línej, ale tady se mluví o tom jaký jsem nemehlo :o))

                  0 0
                  • zirecek  

                    Nejde o nemehlo. Jde o to jen povolit obavám, předtuchám. Každý je nějaký. Ty jsi praktik, většího jsem neviděl, teda kromě Míťa, nejste vy dva dvojčata? ;-) Jen mě to tak napadlo, asi blbost, no.

                    0 0
                    • Pekáček  

                      Tož díky za lichotky, celý se červenám O:o) Budu tedy na sobě pracovat ;o)

                      0 0
                      • zirecek  

                        To ne, :-). Mám taky věci na biku, které nepřekročím… .

                        0 0
    • OCG  

      Jejda, ty máš nohy jak chlap :) Ale to možná ty pohorky… A co je na těch nohách? Nechtěj, abych sem dal fotku jak jsem vypadal po tom, co mě na lyžích sejmula Polka na prkně. Modřina od zadku do půli lýtka…

      0 0
      • chobot  

        Polka na prkne?to me zajima…nebo vlastne ne,me ted zajima ta Šeherezáda Andrea… :o))

        0 0
        • goofy  

          Ja jsem sice na pul polak, a celkem i patriot, ale polakum bych lyzova zakazal… To co oni dovedou… A na svahu totalne nevypocitavi. Uz parkrat sem s nima mnel pekne problemy. Aspon sem si osvezil polske nadavky… :o)

          0 0
          • Raydowe  

            tu v robote mi poliaci pekne brnkaju na nervy, prijali sme skupinu poliakov pre polskych zakaznikov a co ty tu stvaraju. Idem na WC a chlapek sa pozera do chromovaneho snimaca nad pisoarom, ci sa dobre oholil alebo co, pri tom za sebou ma zrkadlo meter krat dva metre. Co ma ale zere, ze ti bez problemov vyberu spolocnu chladnicku, v ktorej si si nechal svoj obed, a mas po obede. Tomu sa vravi charakter

            0 0
            • pelt  

              Nech tam jednou nejaky lakavy obed lehce dochuceny nejakym silnym projimadlem a uvidis, ze priste uz to nezkusi;-).

              0 0
      • OCG  

        Tak tady to je… Nezděste se! Takhle člověk dopadá, když preventivně žere Anopyrin a pak ho na ledové plotně sestřelí Polka na prkně. V nemocnici tomu nechtěli věřit, byl jsem za pouťovou atrakci. Tohle je prý normalně k vidění na pitevních stolech :o)

        0 0
        • Pekáček  

          Ježišmarjá!

          0 0
        • Páník  

          tomu se rika „nekomu zmalovat pr*del,ze si nesedne“:)

          0 0
          • OCG  

            a nejlepsi bylo, ze jak sem se hejbal, tak se ta podlitina prelivala dolu a doprava atd. :o)

            0 0
        • pos3k  

          oouha, svestka hadr

          0 0
        • lubos  

          takhle vypada pokrocila tromboza

          0 0
        • Martinkaa  

          Omlouvam se za svou trapnou fotku :-)) Na co beres Anopyrin? To berou duchodci kardiaci na redeni krve a ne mladi bikeri :-O.

          0 0
          • OCG  

            Na ředění krve. Prevence proti zánětům žil :o)

            0 0
            • Luka  

              jo, zanet zil je fakt svine… nepodcenovat!

              0 0
            • scret  

              Jinak co na to tvuj zaludek??:))Pockej za nejakou dobu…Takovy vredy nejsou nicmoc,ale zas to ma dneska skoro kazdej:)))

              0 0
        • lidumil  

          Ty máš nějaký riziko žilní trombosy, že bereš Anopyrin? Zase se vystavuješ riziku vředu žaludku (i když menšímu než u Acylpyrinu).

          0 0
          • OCG  

            jo jo, krecovy zily. Zatim to neni tak drsny, aby sly ven, ale uz asi zatlacim na doktory. Chci mit krasne nozicky :o)

            0 0
          • scret  

            Anopyrin a Acylpirin je to stejny ne??Akorat od jiny firmy…Bo se pletu???

            0 0
            • martt  

              chemicky je to to iste, anopyrin by sa mal pomalsie rozpustat a menej poskodzovat zaludok.

              0 0
        • gobike  

          mrtvola na bajku:))

          0 0
        • Blade  

          Dóst dobrý :) A to sem si chtel postezovat na svuj modracek na koleni co mi udelal muj ergobar :)

          0 0
        • scret  

          a proc preventivne zeres Anopyrin???Teda jestli se muzu zeptat???

          0 0
          • martt  

            prevencia pred infarktom? Napr. ja mam take mensie tablety anopyrinu predpisane od srdciara.

            0 0
    • kafac  

      Nějak podobně jsme dopadli asi před měsícem, po krásným dlouhým sjezdu v lese,po přemrzlým sněhu sme vyjeli z lesa rovnou do půl metrové závěje, cesta byla celá zavátá, tak sme taky museli tlačit,viz foto

      0 0
      • Martinkaa  

        Takove svihy jsou nejlepsi :-) Ale musim rict, ze takovou beznadej jsem snad jeste nezazila. Sama po tme v lese,vsude pul metru mokreho snehu. Na jedné straně skály, na druhé straně rozbouřená řeka a jednokolejka se spoustou tunelu, zadny signal na mobilu, pred sebou asi 20km a clovek vubec nevi, kdy to skonci :-) Ale priste uz budu vedet :-)

        0 0
        • Dijck  

          Krasa!:) Taketo zazitky si pamatam najviac..len ti tam chybala nejaka partia:)

          0 0
          • Martinkaa  

            Partia bola chora :-) Ale este, ze se mnou nikdo nebyl, protoze by uz se mnou nekamaradil :-)))

            0 0
            • zirecek  

              To musel být pocit v takových podmínkách… . člověk furt posunuje hranice, kde to skončí? :-)

              0 0
              • TinkTink  

                V rakvi panacku, v rakvi :o)…

                Ale je fakt, ze brutalni zazitky jsou super – to se pak popisuje nekomu a oni nestaci zirat…parada :-D

                0 0
                • Martinkaa  

                  A jeste lepsi je, kdyz to clovek neplanuje :-) No a Zirecku, ty mi neco vykladej… :-)))

                  0 0
                  • zirecek  

                    Co mám vykládat, řekni, he, :-)?

                    Lépe shořet než vyhasnout. Dopředu, zpátky ni krok, :-).

                    0 0
                    • Martinkaa  

                      Muzeme se vsadit kdo z nas dvou drive tragicky zahyne :-)))

                      0 0
                      • TinkTink  

                        To chce soudce…ujmu se toho :o)

                        0 0
                        • Martinkaa  

                          Jestli chces, muzes se vsadit s nama :-))

                          0 0
                          • TinkTink  

                            Ne ne…nektery veci vyhravam nerad a v sezone k tomu budu mit z Vas nejbliz :o)

                            0 0
                            • zirecek  

                              To nemůžeš vědět, :-)). Stačí jedna nevhodná Tatra na cestě (nemyslím mléko) a celý pohár DH je vůči tomu bezpečnější.

                              0 0
                      • zirecek  

                        No, to asi prohraju, teda vyhraju, jak se to veme, :-). Zahynu dříve, ale ne kvůli kolu.

                        0 0
      • davevi  

        ahoj, je to mimo diskuzi. Není ta fotka z cesty směr Ochoz po modré z Bukovinky?

        0 0
    • SELMIRA  

      Hezký! Seš hustá Amazonka. :o)))

      0 0
    • Peslezedirou  

      Paráda a hlavně ti tenhle zážitek nikdo nevezme......

      0 0
      • blue  

        ale pro jistotu by si na nej mela dat logo :-)

        0 0
        • Peslezedirou  

          Rejpale :o)))))

          0 0
        • pos3k  

          staci na sruhou stranu? vedle souhlasu s uverejnenim na webu :-)

          0 0
    • tulda  

      ta moravština je hroznej jazyk :-)

      0 0
    • kolda  

      dobry zazitek:) ja jsem se v tomto useku vytrapil myslim predloni, kdyz jsem cestu Hruba Voda – Jivova (lesni asfaltka) skoro celou tlacil v mokrym snehu. dole bylo jaro, takze pochopitelne bez navleku:) padlo dost sprostych slov:))

      0 0
      • Martinkaa  

        Jo ta je taky dobra :-)) Ale udolim nejezdit! Snad jen na raftu nebo na bezkach nebo sneznicich :-))

        0 0
        • Gatier  

          blazon, nechces sa radsej pridat na skialp?

          0 0
          • kolda  

            na skialpech jsem byl ted N.Tatrach, naivne jsem pocital s jarnim pocasim. pekny humus. nektery vikend v kvetnu se chystam bud do V. Tater nebo Rohacu.

            na kole ted jezdim jen po asfaltu, do lesa by me nikdo nedostal. az oschne:)

            0 0
            • Gatier  

              tak tak.. ale v maji na lyze este? no ja sa chystam na velku noc do Stubai ale mozno skoncim tiez v Tatrach :-)

              0 0
              • kolda  

                jo, loni aji předloni jsem byl v roháčích v druhé půlce května. žleby byly vysněžené. a nepadají laviny.

                0 0
                • -b-n-x-  

                  s tema lavinama v kvetnu bych si nebyl tak jisty

                  0 0
                  • kolda  

                    je fakt, ze letos budou padat mozna jeste v cervnu:)

                    0 0
                  • zirecek  

                    To nelze takhle zobecnit. Jeden den je takhle, další den takhle… .

                    0 0
          • Martinkaa  

            To by se mi taky libilo :-). Ale musela bych premluvit partiju :-))

            0 0
            • Gatier  

              partia uz je prehovorena, staci dat vediet :-)

              0 0
              • Martinkaa  

                Chut by byla, ale ty prkynka nejsou :-) Jedine, ze bych smidlala na bezkach s vrstvou vosku silnejsi nez vrstva lyzi. A nebo zprovoznim stare jasanky :-)

                0 0
                • zirecek  

                  Půjčovna… . Tak co jedem? Nebo snb, :-)).

                  0 0
                  • Gatier  

                    no jo, baby :-)

                    0 0
                    • Martinkaa  

                      Ja vam ukazu :-P Jedem! :-)

                      0 0
                      • zirecek  

                        Příští víkend, Ramzová, jestli budou ještě premávat. A když, aspoň bude klid, :-).

                        0 0
            • Gatier  

              partija :-)

              0 0
      • PooLee  

        Tohle se mi stalo letos:)

        0 0
    • Volf  

      Fakt dobrý. Já jen, že po pudinku bych měl asi trochu jiný starostia byl bych asi docela dobrej sprinter :-)

      0 0
    • grafik  

      loni jsem se v okoli jivove taky zadrel, vzpominam ze byla dlouha zima jako letos … :)

      0 0
    • Medunka  

      to teda muj obdiv, Hrubou vodu znam a co mi vykladal kamarad jak tam bylo v sobotu a rici mu, ze tam nekdo trajdal na biku, tak asi dostane infarkt ;-)

      0 0
    • lubos  

      Hmmm .. vidim, ze vsichni s typem „Propad-la jsem kolu“ maji stejnou diagnozu. Jo! Smekam pred Tebou a preji tenhle rok hodne moc km v hezkem, teplem a vuni nasaklym lese.

      0 0
    • marapara  

      :) pobavilo, i když je mi jasné, jak ti bylo. Párkrát se mi přihodilo něco podobného v Chřibech. U nás krásně a jaro, tož jsem vyrazil do lesa, jedu lesní silnicí a najednou tam bylo 10–15 cm sněhu a ledu. To bylo balancování … :) Ale tvému skoku do metrové závěje před vlakem se to fakt nevyrovná :D … Holt jsem ještě hadrář :D

      Z toho celkově jednoznačně vyplívá, do lesa najezdit. Je tam sněhu víc jak dost, i když to tak z venku nevypadá :)

      0 0
    • vlk  

      Jo,jo těch tunelů je tam fakt dost-Já nimi taky nerad jezdím.V tom údolí jsem měl letos problémy i s běžkama-teda po levé straně-ve voj.pr., takže jakmile začalo rozmrzat tak je to pro kolo nesjízdý.

      0 0
      • Pekáček  

        Já bych do těch tumelů nevlezl.

        0 0
        • lubos  

          Proc ne ? Tunely jsou supr. Clovek muze potkat treba vetrelce :)

          0 0
          • zirecek  

            Jo, vetřelce, 60 tunovou lokochu v protisměru.

            0 0
            • Martinkaa  

              Vyklenek to jisti. Ale nevim, jestli bych se tam stihla poskladat i s bajkem… Bez bajka uz jsme to kdysi zkouseli, bylo to zajimave. Navic jsme ve vyklenku nasli krumpac a lopatu. Bud byla zeleznicaru, nebo nekoho, kdo tam nekde zakopal mrtvolu :-)

              0 0
              • zirecek  

                To bylo moje, kopu tam štolu, poklad. Nikomu ani muk.

                0 0
        • vlk  

          jo ten na fotce je jeden z mála na které mě Darjan občas přemluví.Ale je to dost o nervy.No ono je tam místa dost-tedy snad-kdybych se přitisk ke stěně, ale asi bych se z toho vlaku v tunelu zbláznil.Zrovna z tohoto mostu je zhora supr pohled na řeku.Po tom mostě jezdím často, jezdíme takový sjezdík z Jivové a ten končí dole v tý řece-takže když je moc vody je lepší se vyškrábat na ten most a přejet to po něm.

          0 0
          • Martinkaa  

            Nejaky domorodec mi rikal, ze tam po stranach prave moc mista neni. Ze pry je lepsi, kdyz to nejde jinak, lehnout si mezi koleje hlavou proti vlaku. Rikal, ze uz to tak parkrat udelal. Ja bych se asi potento… :-P Ale vetsinou tam vlaky raci preventivne hodne houkaji a jezdi pomalu, protoze tam lidi chodi po kolejich bezne, takze se da zavcasu nekam uskocit.

            0 0
            • Pavlos  

              treba primo na lokomotivu ze:D

              0 0
            • zirecek  

              Znáš předpis Op16 vidím…na zem, hlavou proti vlaku. Ale vysvětluj to bajku, hele, mé milé kolečko, jsme v krizové situaci, víš, teď si lehneš na bok, hlavovkou proti vlaku… :-).

              0 0
              • Martinkaa  

                A kolecko se nastve, zvedne se, hodi treti placku a uz ho nikdy neuvidis :-))

                0 0
                • zirecek  

                  S takovým majitelem přece nebudu, ať si do tunelů lozí sám… .

                  0 0
            • JSt  

              problem nastane, kdyz ma lokomotiva ve predu radlicu…

              0 0
            • Pekáček  

              Názorný příklad toho, jaký nás učí v televizi blbosti :o)))

              0 0
              • zirecek  

                Ještě dobrá blbost. Uděláme soutěž, :-). I když na Krnov nejezdí Bardotky. Lépe na trať na Jeseník, spojíme to s bikem a soutěží, kdo trefí mašinu a nedostane okolkem přes ucho, :o).

                0 0
              • Raydowe  

                no ja nevim, ked som raz nastupoval na vlak, a prave som rozmyslal, ci by som sa tam v pripade nouze vlezl pod vlak, tak som si vsimol medzi kolesami taku vysunutu tyc takmer po celej sirke vlaku, ktora by ma urcite sundala, nakolko bola hodne nizko. Ak to niekto robil, tak mal zatracene stastie.

                0 0
            • Gatier  

              heh, to by bolo nieco pre teba! Vyskusaj a daj vediet :-)

              0 0
            • vlk  

              kristovanoho, lehnout na koleje hlavou proti vlaku, tak na to bych fakt neměl, sem myslel že bych se tam s vlakem na šíři vlezl, no raději je už budu jen obcházet, pod lokomotivu bych neleh ani za milion.

              0 0
              • vlk  

                PS: Jo my Olomoučáci to máme těžký, bojujeme o údolí s hromadami sněhu, o silnice se záplavami, o místo v lese s vojáky a o tunely s lokomotivami. To se pak nedivím, že v lese málokdy někoho na kole potkám :o)

                0 0
                • Martinkaa  

                  Taky si rikam, kde vsichni jezdi :-) Vzdycky potkam akorat myslivce, babku s dvoukolakem a dedu s kosikem plnym hribu :-))

                  0 0
    • Darkson  

      super článek. tomu se říká trénovat morál, v sezoně si na to vzpomeneš :-)

      0 0
      • lubos  

        jj .. pri najezdu do druhyho kola na Trophy treba :)

        0 0
      • zirecek  

        To by mohla brát jako urážku. Má morálku silnější než většina chlapů, což je ještě skoro normální. Ale furt se směje, to už padají, umirájí i silnější chlapi, :-).

        0 0
        • Gatier  

          :-)

          0 0
        • Darkson  

          to víš, mám trauma z toho, že mě porazila na závodech..a určitě se u toho ještě smála! :-)

          0 0
    • Beeda  

      akorat, co je te fotce divnyho?B

      0 0
      • Pekáček  

        Modřiny vylezly až po třech dnech :o)

        0 0
    • ZuzicK  

      Něco mi to připomíná :)))

      0 0
    • mosquito  

      holka, fakt supr story … tak sem se dlouho nezasmal :)))

      0 0
      • Blade  

        No spis nez zasmat se tesim na letosni zimu az si neco podobnyho sam vyzkousim :)

        0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce