• Lance

    Takze blizi se finalni faze, tudiz nybrz ponevadz protoze bych rad slysel Vas nazor stejne se nic nezmeni zrejme, jedine, ze by to nebylo tady je popis: www.zamo.cz/…_popisky.jpg a srovnejte s timhle
    Rám MATTS MFS SPORT PRO
    Vidlice ROCK SHOX, JUDY C 80MM
    Hlavové složení M OS TOWER
    Brzdové páky MAGURA, JULIE
    Brzda přední MAGURA, JULIE 180MM
    Brzda zadní MAGURA, JULIE 160MM
    Středové složení LP28
    Kliky s převodníky SHIMANO, M440 44/32/22
    Přehazovačka XT CONVENTIONAL
    Přesmykač DEORE
    Řazení DEORE RAPIDFIRE
    Kazeta CS-HG50–9
    Řídítka IKE, IKE LITE RISE
    Gripy/omotávka IKE, IKE LITE
    Představec IKE, IKE COMP
    Náboj přední SHIMANO, M475 DISC
    Náboj zadní SHIMANO, M475 DISC
    Ráfky ALEX, DISC PRO
    Dráty BLACK
    Plášť přední MAXXIS, IGNITOR 2.1
    Plášť zadní MAXXIS, DYNOMITE 2.1
    Pedály MTB ALLOY
    Sedlo IKE, IKE COMP
    Sedlovka IKE, IKE
    Počet rychlostí 27
    Velikosti 14,5/16/18/20/22/24
    Hmotnost 13,2 kg
    Nová cena 22 490 Kč
    Původní cena 27 490 Kč

    0 0
    • Lance  

      ***** Lanci tos asi nemel, to zas te poslou do a do :)

      0 0
      • Peslezedirou  

        Hele všechno ok, akorát bych se pokusil vyměnit vidlici. Ta je dost slabá, přitom to je jeden z těch důležitějších komponentů......

        0 0
        • Lance  

          pockej srovnavas dve kola, jedno je pod tim odkazem, ten lapierre je priorita

          0 0
          • Peslezedirou  

            Vzal bych Meridu s tím, že bych vyměnil vidlici. Ale na mě se moc neohlížej, vůbe nevím jak chodí třeba J3, stejný je to i s brzdama :(

            0 0
        • Lance  

          tu je obrazek: www.zamo.cz/…/big_270.jpg

          0 0
          • Lišák  

            Ani tato vidla nevypadá moc super. To LP se mi líbí víc, ale dal bych si tam normální šaltr. Ale dle vkusu každého súdruha!

            0 0
            • Lance  

              proc normalni?

              0 0
              • Lišák  

                Protože inversní se mi k RF+ nelíbí.

                0 0
                • Lance  

                  myslis, ze to blbe fachci?

                  0 0
                  • Lišák  

                    To asi ne, ale nechtělo by se mi na to zvykat. Nehledě k tomu, jak to bude řadit zasviněný od bahna na větší pastorky do kopce? Lidi, co to vozí si nestěžují, ale kdo ví? :-)

                    0 0
                  • Phoebe  

                    Lišák má pravdu, kámoš má na Deore RF inverzní LX přehazku, není to ideální řešení. Občas to skočí kam nemá a nečistoty, příp. bahno také udělá své. Jinak jsem pro Lampiere – vidlice bude o kousek lepší, Judyna už je za zenitem, kliky M440 je sice nezničitelná ocel (vlastní zkušenost, asi 9500km a bez závady), ale jsou takové měkčí, když zabereš, budou se trochu vlnit. Ty Deore jsou dle mě pevnější, ale životnost jsem nevyzkoušel jako u M440. Navíc Lampiere často nepotkáš – jó pěkná Francie…

                    0 0
                    • Lance  

                      no ale tam je LX rapidfire, z deore tam je jenom presmyk a co ty rafky?

                      0 0
                      • Lišák  

                        Právě, že je tam RF. Šaltr je invers, ten se většinou používá k DC. Ráfky neznám.

                        0 0
                      • Phoebe  

                        Promiň, já se překouk. Ale vyjde to na stejno. Pokud máš standartní řazení RF (Deore,LX,XT), tak inverzní pružina (LX05) není tzv. optimální. Vyměnil bych šaltr LX05 za klasický tah pružiny XT.

                        0 0
                        • Vilém  

                          Koukal jsem na neinverzni XT co se ted dela a zacinaji uz i to pekne kur..,jaksi z nej zmizela gumova krytka zabranujici dostavani se bordelu do bowdenu,coz je chyba.Vzdyt i LX toto mela.

                          0 0
                        • vlk  

                          no já nevím.Já používám alivka páčky 8sp(lepší na 8sp už neseženu) spolu s inverzní přehazkou XT a běhá to jako víno.V zimě mi trochu zamrzaly bowdeny a v bahně to bylo o trošičku horší-to je již vyřešeno za pomocí avid kladky.Takže teď fakt RF páčky + avid kladka + XT inverzní smyk a běhá to úžasně.

                          0 0
                    • vili  

                      nebude to lapierre? :-)

                      0 0
    • rock  

      Jestli to dobře chápu, tak ta první možnost je Lapierre Technic DSQ. Záleží na tom, jakou budeš mít cenu, těch katalogových 25 litrů není málo. Ale kdybych měl vybírat mezi těmito dvěmi, vzal bych Lapierre …

      0 0
      • Lance  

        jo chapes dobre, mel bych to mit o neco levnejsi jak ta merida

        0 0
    • Jenda  

      no po zkusenostech s Formulou B4 se vyhybam teto znacce jak cert krizi ale treba se uz vylepsili:-), vidle asi zadnej zazrak nebude ale jinak snad v pohode.

      0 0
    • Vymi  

      no ten presmysk bych vymenil o tridu vis… :-) LX… top swing… jinak se budes potykat s problemkem ze ti bude po roce rachtat… jinak spokojenost… ikdyz tu vidlu ze by vymenu za marfusku…

      0 0
      • Lance  

        vidlu chci nechat, nechci do toho moc vrazet, nyni jezdim na INDy C coz i tak bude rozdil nebo?, ten presmyk sem chtel taky nechat:( myslis, ze to nebude sto pro funkcni?

        0 0
        • rock  

          Můj Deore začíná dosluhovat po cca 8000 km, má docela vaklík, ale stále funguje. Dávám mu ještě tak 2kkm. Nicméně je to pětistovková investice, v ceně kola tomu nepřikládám význam …

          0 0
        • Vymi  

          nevim jestli Deore 05 bude good… asi po pul roce jezdeni jsem musel co mesic to esicko stahovat v klesti aby to nemelo vakl a nedelalo neplechu… je to jen 200 stovky rozdil… a aspon mas komplet tridu teda skoro… :-))

          0 0
      • Vilém  

        Spis downswing,topswing at je z kterekoli sady,tak chytne vakla driv.

        0 0
    • Peslezedirou  

      Mrkni ještě sem na slevy :) Třeba Author sector cr-mo 04?

      www.sirer.cz/?…

      0 0
      • Lance  

        no zrovna authora uz moc nechcu (jinak jsem zarytej authorista:)), a ta merida uz neni v me vel. a nechcu dualy

        0 0
    • vili  

      vzal bych lp jestli ho teda budes mit levneji nez meridu, za prve je neokoukany, za druhe ma nejspis lepsi brzdy.akorat bych fakt promyslel tu vidlu, nebo ju pak strelis a koupit neco bazarovyho

      0 0
      • BorisFR  

        Kolo každopádně LP. Já bych se těch brzd nebál. Sice jsem viděl názory jenom na ty vyšší modely, ale většinou naprostá spokojenost.

        0 0
    • Lister  

      Tak pochopit na co se vlastně ptáš tak celkem záhul na mozek, ale po přečtení ostatních příspěvků jsem to asi pochopil a v tom případě bych bral LP a v budoucnu vyměnil vidlu.

      0 0
      • Lance  

        diky vsem, az se divim, ze opravdu vsichni mluvi k veci a rozumne a jsou na me hodni, takze nejen Savah je hodna i vy vsichni tady:) az me to celkem desi.

        Jinak LP je favorit, porad cekam az prijdou, tak snad uz tento tyden, hned pak hodim foto teda mozna snad:)

        0 0
        • vili  

          taky ses zeptal celkem na normalni otazku (i kdyz sem to pochopil za napopate), tak nevim proc bys nemel dostat normalni odpoved.vim ze obcas tady nekdo keca kraviny, ale vetsinou opravdu plati: na blbou otazku, blba odpoved

          0 0
          • Lance  

            jo dik, mozna jsem to nahore opravdu neformuloval nejstastneji, ale hlavne, ze jste to pochopili

            0 0
        • Lister  

          No jo seš mazák, buzerujem jen zelenáče :o))))))))

          0 0
    • lucky  

      …až na tu vidlu to vypadá dobře, zkus vybrat např. manitou nebo „marzošku“ a neboj se jít i do vyššího zdviho(100optimal)

      0 0
      • Lance  

        doufam, ze mluvis o tom Lapierre, protoze tam ta vidla je 100 mm i kdyz ji zatim menit nebudu, spis jak uz rikali nekteri vyse, casem ji vymenit

        0 0
        • goofy  

          A ten cas je tak 2 – 3 hodiny… ;o)

          0 0
          • Lance  

            :), to ne, jak jsem psal momentalne mam porad to INDY C, takze rozdil nejaky snad bude nebo?:)

            0 0
    • Lance  

      A CO TY RAFKY?

      0 0
      • vili  

        no stoji asi 400, vazi (katalog) 480 g coz bych rek je dobry, ale pochybuju ze ti o nich nekdo neco vic rekne, myslim ze sou docela novy.btw mne se celkem libi :-)

        0 0
      • kolda  

        zdar. ja bych taky vymenil vidlu, da se obcas koupit dobra bazarovka. usetril bych na brzdach (me osobne bohate staci vcka), dale – podle me saltr staci bohate Deore. presmykac bych neresil ani tak radu, ale horni/dolni tah. ja mam horni LX a po cca 12 000 km terenem 100% stav. rafky neznam.

        to LP se mi vzhledove libi. Az ho budes mit,tak ho trosku potrapime po Opavskych kopeckach. ja budu mit bajk tento tyden.

        0 0
        • Lance  

          zdar, jo jo jak ho budu mit, tak se ozvu a vyrazime tady po okoli, nevim jestli to tu znas, ale jsou tu dobre tereny, takze muzem se povozit:)

          0 0
          • kolda  

            ok. jo, trosku to tady znam, jezdil jsem tu minule leto, znam silesii. ale local rider nejsem, takže se rád nechám provést

            0 0
        • vili  

          asi jsi spis myslel topswing/downs­wing.za prve tah lanka nema na zivotnost vliv si myslim a za druhe ma navarky spodem takze tezko muze vest lanko k presmyku vrchem

          0 0
        • Lance  

          tak lapierre uz nebude. Proste neni, takze jsem tam kde jsem byl a zustavam u stareho

          0 0
          • Peslezedirou  

            Tak to je smolík. Už bych nákup nového bajka nelámal přes koleno, jezdil to co je (pokud to tedy ještě jezdí) a lstivě si počíhal na podzimní slevy modelů 06.

            Ale vyčkávat se občas nevyplatí, líčil jsem na NRS a nakonec nebylo :o( Ted jsem zas rád, že tenkrát nebylo :o))

            Život je tak těžký…Teď musíš být silný......:o)

            0 0
      • Vilém  

        Tato Alexy jsou v poho,za ty penize s nima neni problem.V mem okoli je vozi na XC i 100kg borci a drzi.

        0 0
    • mechanik  

      Jestli to budeš mít za lepší cenu tak se vůbec nerozmýšlej a běž do LAPIERRKY (bráním i Meridy), ale přece jenom je tady dost běžná:-)) Pohon, náby, řazení nejsou špatné, maximálně bych vyměnil přesmyk za klasiku a rozdíl ceny DEORE-LX minimální tak že LX. Kotouče myslím že špatné nebudou FORMULA se snad ze starých chyb poučila :-) Vidla žádný zázrak, ale stačí a později ji můžeš vyměnit… a ráfků těch se vůbec neboj na strojích MACH se zkružují i MAVICY, akorát ráfky MACH jsou podstatně levnější:-) a původ je taky Francie. Váha na tuhle cenovou kategorii taky velmi dobrá:-)) a to ještě máš možnost hooodně jí snížit, ale jak si psal proč hned investovat už tak do slušného kola:-)))

      0 0
      • mechanik  

        Jo, jestli našetřím chtěl bych si k fullu LAPIERRE koupit ještě to samé co ty… Vždycky jsem si přál mít 2 kola stejné značky :-)))

        0 0
        • Lister  

          Ty seš nějakej rozežanej, můj sen byl vždycky mít aspoň jedno pořádné :o)))), ale víš jak je to se snama, jak si je splníš, tak už to není ono :o)

          0 0
          • mechanik  

            Tak to máš pravdu… rozežranej? dyť to jsou celkem „levná kola“ :-)))

            0 0
    • vlk  

      Já tedy nevím, ale mě se na tom nelíbí snad nic.Magury julie nejsou zrovna moc dobré brzdy, to i ty nejlevnější hydry shimana mi připadají lepší.Judy vidlice s 28 nohama také nic extra,Náboje 475-ať vi majitelé odpustí ale alespoň zadní bych dal jiný, Dnešní novatec či quanda jsou lepší.440 kliky taky nic moc.To už není takový rozdíl na hollowtech I deorky.Myslím, že letos už je dutá klika i alivko2006.

      0 0
      • kesu  

        no ted jsem jel na novejch juliich a brzdej nesrovnatelne lip nez deorka nebo lxka ktery mame doma..

        0 0
        • VencaV1  

          Presne tak docela jsem cumel, mi to prislo i lepsi nez treba Avid.

          0 0
    • VencaV1  

      Tak to si nedavno koupil kamarad a ta vidlice je priserna, pripadala mi jakoby zadrena, ale jak jsem psal v jinem vlakne tak mu prodavac rikal, ze se nejdriv musi zajet. :) Na druhou stranu me docela prijeme prekvapily brzdy.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.