• vojtechposmourny

    Ahoj, mám dotaz, na který jsem v historii nenašel odpověď (teda jestli jsem správně hledal). Jaký máte konec kroku u brzd avid juicy 7. Zřetelně tvrdý (jasné dpsednutí destiček na kotouč a konec), nebo takový „pružný“ (asi jako když u véček přužilo lanko)? Předem díky za postřehy.

    0 0
    • vojtechposmourny  

      pružný = houbovitý

      0 0
    • lubos  

      Leva tvrdy, prava malinko pruzny. Ale pozor, kdyz desticky dosednou, tak samozrejme to neni tak tuhy, ze by uz neslo dal pakou nic udelat. Ale celkove se mi zda, ze malinko houbovitejsi nez treba Hayes HFX9. Hmm, asi to bude individualni to vnimani mekkosti.

      0 0
      • vojtechposmourny  

        Mi právě přijde, že oproti starejm promaxům je ten konec o dost houbovitější. Jinak přední tvrdší než zadní (čím to?), a při prvním nebo dlouhém zabrždění se vrací o poznání pomaleji než zadní. Jinak je to model 2005, ale na tom asi nezáleží.

        0 0
        • lubos  

          Asi zadni mozna je zavzdusnena .. nekdy to mozna spravim. Taky mam asi 2005 model.

          0 0
          • vojtechposmourny  

            Mám to odvzdušněný dokonce origo sadou (otázka je, jestli dobře), protože jsem zkracoval hadice. Jinak, na čem je máš? Na Giantu?

            0 0
            • lubos  

              ano na giantu. Taky jsem (pravou) skracoval, ale nemusel jsem odvzsnovat, nic se nezmenilo :)

              0 0
        • fousek  

          N o jestly to neni tim ze k zadni brzde je delsi hadicka, tudiz vetsi roztaznost hadicky?

          0 0
    • black.horse  

      tak akorát:-)

      0 0
      • lubos  

        spravna poznamka … protoze na zabrzdeni (co jsem zatim jenom byl brzdy zajet) staci zamacknout brzdu bez toho aby bylo neco citit.

        0 0
        • black.horse  

          přesně tak, když je držím silou tak je to houbovitý, ale už dávno předtím mám zadní kolo zablokovaný, takže je to trošku cejtit akorát u přední, ale minimálně, rozhodně si nestěžuju…

          0 0
          • vojtechposmourny  

            Včera večer jsem je namontoval, ještě jsem na nich nejel. Jen mě to trochu překvapilo. Jinak se mi na nich hrozně líbí, jak si sednou s páčkama sram (není divu – stejnej koncern).

            0 0
            • lubos  

              Presne! Taky jsem temer padnul na zadek, kdyz jsem to zjistil.

              0 0
          • croscountry  

            Však to je to, čo vo Vele tak vychvaľujú – perfektné dávkovanie. Proste Avid

            0 0
      • vojtechposmourny  

        Vyčerpávající odpověď :-)

        0 0
    • lith  

      konec je do měkka,tak by to mělo být. Jinak mezi přední a zadní by neměl být rozdíl. A páčky od SRAMu k tomu pasují fakt dobře.

      0 0
      • enjoy  

        nemel by ale vzdycky bude.nebo snad ne?

        0 0
        • McBlacky  

          ještě jsem nezkoušel bike kde by zadní nebyla mírně houbovitější…

          0 0
        • RUR  

          Když jste u toho, nezkoušel jste to někdo řešit hadicemi pro vyšší tlaky? Myslím si, že je to hadicí, protože kapalina by měla být nestlačitelná. Napadlo mě použít pevnější průmyslové hadice pro vysoké tlaky, ale nechce se mi zas všechno rozdělávat, když to funguje. Pokud už to někdo zkoušel, podělte se prosím o zkušenosti.

          0 0
          • dodydody  

            no sem mne za to same ze je to tou hadicku na te delce

            0 0
          • lith  

            no já opravdu necítím žádnej rozdíl mezi zadní a přední. Teoreticky by opravdu mohla být zadní houbovitější. Hadička je delší a a na té délce může docházet víc k tomu, že se trošičku rozpíná hadice.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.