• a.bastl

    Nazdar, pořeboval bych poradit při výběru kola. Jsem 185 cm /100 kg. V obchodě mi doporučili Author Opus. Co vy na to? Děkuji.

    0 0
    • jecnak  

      Vzhledem k tomu v jake cenove relaci uvazujes, tak doporucuju procist www.bike-forum.cz/…0/forum.html#…

      0 0
    • enjoy  

      myslim,ze ho rozflakas. a zbytek,jak napsal jecnak.

      0 0
    • a.bastl  

      Právě, že mi doporučovali toho authora, že prý má nejlepší rám. Jinak mi ještě nabídli PELLS RAZER COMP D. tak co myslíte?

      0 0
      • enjoy  

        zeptal bych se jich jeste co tim nejlepsim ramem mysleli.. me by to zajimalo. v tehle cene vubec „kvalitu“ ramu neres.

        0 0
        • jecnak  

          Tak nejak. Mimochodem, ted jsem vybiral s kamosem kolo do dvaceti… No a nakonec kdyz jsme vyselektovali kola s kotoucema, dualama a uplne nesmysleny plecky, tak zbyl tenhle Superior www.cykloshop.cz/…2/karta.php3?… s tim, ze tech par tisic co mu zbude z 20k, tak k nim neco prihodi a da to do dresu, kalhot, rukavic, treter a pedalu.

          Pro Enjoye – helmu uz ma ;-)

          0 0
    • a.bastl  

      právě, že bych do toho kola chtěl vrazit tak 14 – 15 000 kc. Jeste jsem se tu docetl ze je dobra merida?

      0 0
    • enrico  

      Ja so sice Arthurák, ale kúp si taký bajk, na akom sa budeš subjektívne cítit najlepšie. Sere ma len to, že keď som bol kupovať bajk, a to nebol zrovna za 14litrov, tak mi dali na vyskúšanie previesť sa akurát po predajni 10×5 metrov a to bolo asi tak všetko. Po dvoch dňoch som zistil, keď ma začala ukrutne bolieť chrbtica, že mi je velký rám a že mám dlhý predstavec, a investícia do nového predstavca v tej cenovej kategórii mi po vybrakovanej peňaženke tiež neprišla vtedy zrovna vhod. V tejto cenovej hladine nie sú medzi roznými výrobcami nijak priepastné rozdiely, skor sa zameraj na geometriu rámu. Ja by som vsadil na kvalitnejšiu sadu a lacnejšiu vidlu lebo tú budeš musieť tak či tak po jednej či dvoch sezónach vymeniť za novú a kúpiť si kvalitnejšiu. Športu zdar.

      0 0
      • enjoy  

        ad vidlice.to ho ceka se vsim podle tvy poucky.a ten ram..,do dvou let praskne.pokud to bude author.ted uz jsem si celkem jistej.

        0 0
        • enrico  

          Zas je to len o tom ako to niekto zazvára. Keď je to zazvárané nahovno, tak je jedno či to je merida alebo arthur, praskne ti to tak či tak. Čo maš furt proti tomu arthuru, dolamal si sa na nejakom ich ráme alebo čo? A mimochodom, arthur ma ramy z Colombusových trubiek a nemislím si zrovna, že by to boli šmejdy(samozrejme u vyšších rád)

          0 0
          • enjoy  

            mam visiona!:-).a je myslim prasklej:-).mozna obcas dostal vic nez si zalouzil,ale horsky kolo by to melo vydrzet. nevim co povidas o svarech(mozna jenom neumim slovensky),ale ve svaru to rozhodne neni. ps:neznas me natolik abys mohl vubec tusit jestli authora obhajuju nebo naopak.kolikrat spis hajim.teda az na tvy obleceni:-D.ne,nezlob se:-)

            0 0
            • enrico  

              Ok. Ja mam tiež vision a moja polovička ma egoista :-) Je pravda, že ta vobec nepoznam, tieto stranky som navstivil po velmi dlhej dobe. Tiež som mal problem s ramom COLUMBUS Airplane dural na tom Egoistovi, stále od niekaľ výchádzalo nepríjemné praskanie a nikto nemohol odhaliť, odkiaľ to vychádza, mal som ho v troch servisoch a hovno z toho, skúšali sme všetko, počnúc hlavovým zložením, stredom končiac sedlovkou. Nič nepomohlo. Jeden mechanik mi hovoril, že to može byť naprd pozváraný rám, niekde na zvare mohla byť mikrotrhlinka, ktorá nedoliehala a pri námahe resp. bežnom úžívaní bajku to vydávalo tie príšerné zvuky. Nakoniec to asi po 500 km prestalo samo, fakt doteraz nikto nevie, čo to mohlo robiť. Normálne si mi s tými nekvalitnými authorackymi rámami nahnal strach, nechcem aby si moja drahá polovička alebo ja niekde rozbil-a držku keď mi to niekde v teréne rupne. A ozaj, keď ti to prasklo, čo to nejdeš vyreklamovať, davajú nám na tie rámy tuším predsa 5 rokov záruku?

              0 0
              • enjoy  

                no nevim..,kdyz jsem to zjistil,tak jsem se na to (chytre) hned vrhnul,obrousil barvu abych na videl lip a tak.proste ja no:-D.uvidim jestli to budu reklamovat.je to hroznyho blbnuti okolo toho:-(.taky uz to kolo neni rozhodne v puvodni vybave atd.ale to by nevadilo.

                0 0
                • enrico  

                  Bol som osobne pri reklamácii na Introverta, maník proste do shopu doniesol len presknutý rám bez akehokolvek vybavenia a oni mu to zobrali, za pokus to stoji a myslim si, ze im to moze byt aj tak sumafuk, oni to neplatia, len to poslú do wietnamu a tam im to vymenia (alebo zavaria :-)))))))))

                  0 0
                  • enjoy  

                    poslou to havlenovi a on si z toho nareze tycky do rajcat,asi takhle:-)

                    0 0
                    • enrico  

                      Také dvakrát zoslabované trubky v rajčinách, to by som bral. A mohli by byť aj karbonové :-)

                      0 0
    • a.bastl  

      Takže si myslíte, že ten rám není až tak obrý, aby mi to vydrželo alespoň 4 roky?

      0 0
      • enjoy  

        vydrzi cyklostezky.vic ne.pod tvoji vahou alespon.

        0 0
        • a.bastl  

          ja budu jezdit po cestě ale třeba i lesem a po polňačkách

          0 0
      • jecnak  

        Jezisimarja to je zas ta fobie. Kdyz na nem das za dva roky 40k km a budes hodne prasit, tak ti zrejme praskne. Kdyz se budes divat jak na nej seda prach, tak ho mas nadosmrti. Vsechno ma svoji zivotnost.

        0 0
        • a.bastl  

          no pocitejte tak 40–50 km tydne

          0 0
          • jecnak  

            Uaaaa, jdu dasi spat.

            0 0
          • Vojtas  

            no to mas pocitat ty, ty se ptas ne :)

            0 0
          • prodi  

            :-) nevím, v tak náročném provozu. Klidně si to kup a až ti třeba praskne, tak není tak drahej, abys nemoh mít další

            0 0
            • Vrci  

              Taky jsem si říkal, jestli by nebylo lepší přemýšlet o teniskách, ale pak jsem se podíval kolik mám letos a zavřel jsem radši ústa.

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.