Specializovany trening, vyjadrenie "odbornika"

2 nepřečtené
  • Bobko

    Narazil som na clanok www.bikemagazin.sk/…ownhill.html

    V skratke, pojednava o specialnom treningu pre zjazdarov.

    Ak sa tu nachadza nejaky odbornik na treningove procesy v posilovani, mohli by ste sa mi prosim vyjadrit ci metoda tam popisovana ma sancu byt ucinna alebo je to len zplod viacerych metod ktore ale spolu nema vyznam cvicit? Taktiez by ma zaujimal vas nazor na konetar, ktory popisuje dolezitost a zlozenie stravy, ktory sa tam nachadza.

    Dakujem. Prosim iba o rady tych co sa naozaj vyznaju.

    0 0
    • Daan  

      Odbornik na treninkove procesy sice nejsem, ale leta delam silovy sport kde se cvici dynamicka sila, coz DH je vice mene take. K treninkovemu planu nemam vyraznych vyhrad, jen strucne:

      • v prvni fazi cvicit kombinovane svaly aby nedochazelo k atrofii (necvicit izolovane svaly, napr. biceps na lavici)
      • pred druhou fazi si zmerit tzv. maximalky (staci bench, drep, army tlak ev. mrtvy tah)
      • osobne bych do fazi 3 a 4 doporucil v jednotlivych setech (staci i v poslednich trech opakovanich) zvysovat (hlavne ve fazi 4) vahy nejakym koeficientem maximalky, pro zacatecnika staci 1,05 – 1,1
      • k posledni fazi jenom bych rekl ze je nedostatecny pocet opakovanich, cvicit by se melo s 0,75 sve maximalky vyssi pocet opakovani. (klidne do paleni svalu)
      • na konci opet maximalku a opetovny vypocet koeficientu pro dalsi trenink v posilovne.

      Z vciku me chybi posilovani paterni oblasti (tzv. strom zivota) A k zivotosprave nejsem ta spravna osoba, jakozto hedonista si nedovedu predstavit rizky na vode se suchou ryzi, zalezi jakou mas vuli:-) Strava v komentari je pro kulturisy co „rysujou“ pekac buchet na brise, to spravnej DH jezdec nema:-) Iontak z plzne vubec neni po cviceni na skodu.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.