globalni oteplovaní aneb letosni zima

85 nepřečtených
  • kesu

    ahoj,proti vsem tem kecum o globalnim oteplovani,ubyvani destnejch lesu a zmensovani se golvskyho proudu jsem se rano podival ven a malem me omyli.Chtel sem si dat pohodovou nedelni vyjizdku a misto toho vyhazuju snih.Prej je letos nejdelsi zima za predchozich 30 let.Taky uz mate zimy dost?jak budete chybejici kilometry dohanet?

    Anketa: letosni zima zkonci ..?

    23x
    32%
    9x
    13%
    0 0
    • pelt  

      No to mas tezky – pres zimu se kona slibovana nastupujici doba ledova, pres leto se bude realizovat globalni otepleni… takze v zime bude –40 a v lete +40…:(

      0 0
    • dieegoo  

      taky už toho sněhu mám plné zuby… začínám zastávat názor, že sníh má být na horách a tady u nás v nížinách by tak dlouho otravovat nemusel :/

      0 0
    • cabbage  

      me se to libi, asi poslu kolo do servisu na vymenu oleje ve vidli, tak mi aspon nebude vadit ze nebude na cem jezdit:)

      0 0
    • Martyss  

      Já si myslím,že by jednou za 30 let normální zima mohla být…:-)

      0 0
    • wroum  

      nasledkem globalniho oteplovani jsou vykyvy pocasi na obe strany, tedy nejen oteplovani.

      a takovahle zima se mi libi :-)

      0 0
    • bajkr  

      nevim ale myslim si že by ten prosinec nemusel trvat 3 měsíce :-/

      0 0
      • pitelboy  

        ja su spokojen.. po dlohe dobe konecne poradna zejma…se da spon jezdit na prkynkach..

        0 0
      • Lister  

        tak u nás právě startujem pátej prosinec, jste žabaři :o)

        0 0
    • cabbage  

      podle me jsou Vanoce, dokonce i vanocni kaktus si to mysli a zacal kvest(kvetl i na vanoce), tak se tu mejte a ja jdu nakpovat darky:-D

      0 0
    • Lister  

      Taky jsem toho měl plný zuby, ale včera jsem si skvěle zalyžoval, tak jsem zase změnil názor, díky tomu, že ostatní normální lidi ( až tedy na Poláky, ale to nesjou normální lidi :oD ) už mají zimy plné zuby, tak tam nidko nebyl, navíc nádherně upravený umrzlý svah, sluníčko…no prostě pohoda :o)

      0 0
      • goofy  

        Jo jo. taky sem si to v patek uzil. Zadni lidi, skoro prazdny svah. Pohoda. Uz se tesim na sobotu…

        0 0
        • Lister  

          Já na čtvrtek, jsem pozvaní na noční, takže až na to sluníčko bude zase pohoda :o)

          0 0
        • náčelník  

          Já si to taky v sobotu užil – plochá střecha 5×10 m, na ní sněhu po rozkrok, taky nikde žádný lidi, co by mi pomohli, jen já a lopata :)

          0 0
      • Meesha  

        ja byl taky lyzovat a nebejt skvelejch lyzickek tak to za moc nestalo. Rano luxusni lyzovacka, lidi zadny i slunicko, ale pred polednem se nahrnuli lidi a pak i boule a uz sem si to moc neuzival :-/

        0 0
    • Peslezedirou  

      Mě přijde tahle zima celkem normální, taková by snad měla být každý rok. To jenom my jsem si na ni odvykli............

      0 0
      • cabbage  

        konečně má někdo normální názor!

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Hele tenhle nazor ma i moje babicka… , taky tvrdi, ze za jejich casu byla daleko vetsi zima a ctyrikrat tolik snehu… ty meteorologove si ty tabulky s tema rekordama proste vymysleji.

          0 0
      • lubos  

        Ani ne, ja si normalni zimy pamatuju, a vzdycky kolem 5 marce, nebo tak nejak se vsechno zacalo uz topit, a teploty byli nad 5 stupnu, od pulky marce i pres 10. Co se tyce mnozstvi snehu tak ano, vcelku ok, ale teploty ne .. ty jsou ted hodne od veci.

        0 0
      • Radek Broz  

        Bydlis bekde v nizine, co?;-) Lidi z hor uz jsou desne nasrany:o)

        0 0
        • cabbage  

          myslim ze v Alpach(nejblizsi hory) moc nasrany nebudou… zato v tech kopcovinach co tvorej nasi prirozenou hranici se muzou po**at kvuli jednomu metru;o)

          0 0
          • Radek Broz  

            cely 2m;-) Je fakt, ze ty, co jsou primo na kopeckach, asi moc nenadavaji – 99% z nich nejakym zpusbem na zimni smezone vydelava. Autobus z KV do Nejdku je ale plnej desne nasranejch lidi.

            0 0
    • noname0  

      paradoxne je stavajici zima ( a asi i dalsi) dusledek globalniho oteplovani. V dusledku oteplovani totiz dochazi k tani ledovcu u severnim polu, obrovsek mnozstvi takto rozpustene sladke vody meni hustotu vody v Atlantiku. prave rozdily hustot vody jsou hnacim motorem golfskho proudu ( a nejen jeho).Narusenim teto rovnovahy obrovskym mnozstvim sladke vody dochazi ke zmene proudeni golfskeho proudu, ktery se odklani ze stavajic trasy.to se projevi v nasi zepepisne sirce v jako doba ledova. Ostatne historicky podobna situace nastal nekyd okolo r. 10 tis. pr. n letopoctem,.kdy doslo k odtani ledovce v Kanade o vytvoreni obrovskeho jezera na uzemi severni ameriky. Po proterzeni tohoto jezera do oceanu, doslo take ke zmene proudeni Golfskeho prudu a k tzv. male dobe ledove. Pozustatkem te doby jsou Velka americka jezara jak jiste vime. Perspektiva je takova, ze u nas bude podstatne vhladneji, ale Na saharu by melo zasahnout vlhke podnebi, takze Afrika na tom paradoxne muze vydelat.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        A nemohlo by to vyrovnat vetsi mnozstvi soli z prosolenych silnic?

        0 0
        • noname0  

          a zase ten Padlista ! prosim vecnou pripominku!

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Clovek se tady snazi najit reseni a hned se na nej tihle elitarsti namachrovanci utrhujou… pche.

            0 0
            • noname0  

              diky za uznani, ovsem nedelam si zadne ambice patrit do vaseho klub elity BF. K tomu nemam dostatecnou slovni zasobu, vtip,sarm a hlavne cas.Mozna odborne bych snad mohl obcas neco pridat, ale o to tu stejne nikoho nezajima, ze Padlisto ?

              0 0
              • fousek  

                Si na Padlistu moc nevotvirej hubu jinak te Astar Seran nevezme na lod:-)

                0 0
              • Peslezedirou  

                Hele nenavážej se nám do Pá-dlisty! :)))

                0 0
              • Lister  

                Já se tedy můžu dobrovolně přihlásit, že doufám že tě to tady moc dlouho bavit nebude........

                0 0
                • noname0  

                  tak jo končim co mam dělat, když už me tady ani Lister nechce. A to jsme chtel pomoc siroke bikerske verejnosti v osvete a tak

                  0 0
                  • Lister  

                    se nediv, já jsem děsně jěšitněj a zahořklej člověk a když mě někdo označí jednou za komunistu, tak to má u mě zpočítaný ( a teď se dělám prdel jen trochu)

                    0 0
                    • noname0  

                      rekl jsem ti ze jsi socan to neni uplne komunista i kdyz ted se ten rozdil nejak stira, mam pocit. Ale stejne zjistuji ze ten padlista ma na BF nejake vysadni postaveni , nebo ne?Pusobi neco jako guru techto stranek i kdyz po odborne strance je na tom hódne spatne, tak ocenuji jeho pohotove reakce ala kabaret. Jinak si to neber nijak osobne, treba jsi liberal a ani o tom nevis

                      0 0
                      • fousek  

                        Nechci se nikoho zastavas, ale jaky si to udelas takovy to mas:-)

                        0 0
                      • Peslezedirou  

                        Zato ty od své registrace tady pořád rozdáváš ty svoje modrá moudra, trocha sebekritiky by neuškodilo. Zatím mám z tebe pocit, že jsi sežral všechno vědění světa. Pokud by jsi byl dříve na bikeforum bez pomlčky tak by jsi věděl, že Pá-dlista patří k foru bez i s pomlčkou, stejně jako někteří další človíčci.

                        0 0
                        • fousac  

                          ty jo.. stary forum.. to uz je let.. uz tenkrat sem se rozhodnul seznamit se s Katzenou.. sem chtel vedet, jestli je i v realu tak silena, jak se na prvni pohled zda.. (je jeste silenejsi:)… to uz je davno… ;)

                          kazdopadne zdravim vsechny bikepozitvni damy a predevsim ty me zname co se mnou jeste mluvi.. ;)))

                          btw: oficilane navrhuji Pa-dlistu jakozto kandidata na blahoreceni naslednou kanonizaci..

                          0 0
                          • fousac  

                            ooooops…

                            ......blahoreceni a naslednou.....

                            0 0
                          • noname0  

                            ted jiz vim, jak vznikaji proroci a jeho ucednici zatim jsem to znal jen z literatury a filmu ( napr.Life of Brian). A pak ze na BF nekvete sektarstvi a elitarstvi.

                            0 0
      • kesu  

        nestras,to neni biku prející prognoza…teda krom veder který to má přinášet v létě:)

        0 0
      • Jirik123  

        letosni zima neni dusledek zadneho globalniho oteplovani, takove zimy byly jsou a budou, to jen lidi maji kratkou pamet. napriklad zima v roce 1970, nebo valecne zimy 41 a 42, nebo extreme mraziva zima 1929…

        zmena proudeni golfskeho proudu je dosud jen teorie a jeste nebylo verohodne prokazano jeho zpomalovani.

        0 0
    • lubos  

      no, kamarat ma zajimave vysvetleni .. proste raz za 10 let pravidelne je takova delsi zima. 10 let zpatky takova zima byla, a dalsich 10let take (ale jenom matne si pamatuju). Mozna uplne presne 10 let nesedi , nevim, ale cyklus snad … co myslite ?

      0 0
      • termit  

        ale jo…tvuj kamarat ma prima vysvetleni…dle nekterych vedcu se stridaji teplejsi a chladnejsi dekady…ted bude deset let halt v zime zima a snih…

        ale o tom zdejsi diskuse evidentne neni :-p

        0 0
        • lubos  

          Dalsich 9 let tehle zimy ? Ja bych to bejt tebou, nahlas nerikal :o))

          0 0
          • prodi  

            Tak slepíme 3 ráfky k sobě a uděláme si snowbiky (jak Kopka) :)

            0 0
            • lubos  

              Hmm, no mne osobne zas tak moc snih nevadi, spis led na silnici. Ale nesnasim zimu , grrrrr !!!!!!!

              0 0
            • Lišák  

              K těm třem ráfkům: Vysvětlí mě někdo, jak se tam dává duše? Jsou ty ráfky uvnitř nějak upravený, nebo jenom svařený k sobě?

              0 0
      • náčelník  

        Někde psali, že jsme v polovině 40ti leté sluneční periody, takže příštích 20 let bude zima, nebo tak nějak.

        0 0
    • KacaK  

      Holt doba ledová je doba ledová :-))

      0 0
    • senožrout  

      No, s globálním oteplováním může tahle zima snadno souviset. Oslabením golfskýho proudu se omezí příliv teplýho vzduchu od Atlantiku. Tudíž tu bude větší a delší „kosa“. Třeba v Americe nebo Asii, kde golfskej proud není jsou ve stejných zeměpisných šířkách mnohem krutější zimy. Byl jsem na jedný Moldánovo přednášce, kde dokazoval, že globální oteplování povede paradoxně v důsledku k době ledový. A to si nedělám legraci… Prostě se to rozkolísá a extrémy zvětší. Takže to neřeš, otužij se a když je zima, misto kola běhej na běžkách, když je sníh…

      0 0
    • pos3k  

      zjoooova

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.