Jakou kazetu 9speed, XT, nebo 990???

28 nepřečtených
  • cecio

    Zdravím, potřebuju novou kazetu, mám ve výběru XT M760, nebo sram 990 s červeným unášečem. Cenově vyjdou podobně, jedzím pro zábavu, spíše frekvěnčně a prohazuju tři řetězy, zatím jsem jezdíval kazetu LX, řetězy C9, HG73. Na posuvné měřítko jsem lenivý, tak řetězy prohazuju když si vzpomenu. Kazeta mi vydží tak cca 2 roky, ročně najedu něco kolem 2t km, takže 300kč navíc oproti LX mě nezabije. Jakou kazetu v kombinaci s řetězy byste volili Vy, z hlediska poměru cena/výkon? Do histotie jsem se koukal, ale nic bližšího k tomuhle jsem nenašel. Díky za odpovědi.

    0 0
    • blue  

      z hlediska pomeru cena/vykon volim „nejobycejnejsi“ osmickovou kazetu od sramu a retez PC 48 nebo 58 (novy oznaceni nevim, jeste sem nekupoval)

      0 0
    • Orbis  

      volil bych XT jezdil jsem obě a příde mi, že XT lepe řadí:-) ale nevím jeslti 990 neprošla od loňského roku nějakou změnou:-)

      0 0
    • MARIN  

      Me prijde razeni na XT taky lepsi a proto ji vozim

      0 0
      • cecio  

        Když se na XT řadí lépe tak teda XT, ale už bych asi na ni neměl cpát řetěz C9. Protože subjektivně se mi zdálo, že řetěz HG73 řadil lépe než C9, tak abych zase zbytečně to řazení na Xt nesnižoval řetězem. Jenže teď jaký HG73, nebo HG93, nebo sram?

        0 0
        • MARIN  

          Ja Shimano retez pouzil naposledy nekdy pred 9lety. Od te doby jen SRAM a ted uz druhym rokem C9.

          0 0
    • Meesha  

      XT

      0 0
    • tulda  

      SRAM, asi ho taky koupim, ta červená je moc pěkná. Našel sem jí jen na koloshopu, kde si jí viděl ty?

      0 0
      • cecio  

        Já jsem ji našel na bagbike obě dvě (XT, 990) za 1350kč. Ten červený unášeč se mi taky líbí, ale zase na nábě to moc vidět není :)

        0 0
        • Vilém  

          Urcite to bude videt pekne.Pokud nekdo pojede za tebou,tak mu to musi bit do oci.

          0 0
          • cecio  

            Za mnou moc lidí nejezdí, maximálně chvilku a to když není místo mě předjet :))

            0 0
        • Meesha  

          Videt to je. Sel bych do ni taky, ale pockam az to bude mit vic lidi a budou s tim zkusenosti. Mel sem 970 a ta sla po sezone pryc. Dal sem XT a ohromnej rozdil a naprosta spokojenosti.

          0 0
      • cecio  

        Teď jsem se koukal na ten koloshop a mám naději, že ty kazety jsou stejné.

        0 0
    • moratii  

      Vem 990 – jezdil jsem XTR,ale celkem nic moc,az na tu cenu…ted jsem bral taky 990…)

      0 0
      • mechanik  

        Taky jsem do ní šel… vypadá skvěle a řadí taky. Né hůř než Shimano :-)

        0 0
    • pitelboy  

      chces tim rici, ze ti kazeta vydrzi jen 4kkm ?!!!!

      0 0
      • cecio  

        Ne přímo, jezdím bez tachometru, takže tam proto bylo „cca“ byl to odhad.

        0 0
      • BB  

        4 KKm mi vydrzela XTR a to jsem povazoval za velmi tristni. XT nebo 990 musi vydrzet trikat tolik.

        0 0
        • pitelboy  

          jj ja letos menil kazetu taky. Mel sem XTcko a vydrzela pres 10k

          0 0
        • tulda  

          Tak dneska sem se definitivně rozloučil s 990ku na červenym unašeči. Spodní kolečka sjetý :-( A to měla za sebou asi 3–4 tisíce. Dost mě to štve, takhle malou životnost sem opravdu nečekal. 970 je prej o něco tvrdší, tak koupim tu.

          0 0
          • lith  

            nevidím bohužel až tak nic zvláštního, že kazeta vydrží jen 4t km. Já dával po 1t km novek řetěz a už to na spodní 3 skákalo přes zuby:-( Jezdím 990ku

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.